Szerző Téma: Rombolás Isten igéjével  (Megtekintve 6485 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #15 Dátum: 2013 Január 22, 14:46:12 »
A nyelveken szólást tekintve elég sok sebet ejtettek a testvéreken. Az egyik fórumtalálkozó alkalmával abban is volt részem, hogy az egyik testvérnő folyamatosan ostromolt, hogy ha nem szólok nyelveken, akkor el fog fogyni az erőm...


 :045:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #16 Dátum: 2013 Január 22, 16:33:52 »
Hasonlókat nekem is mondtak már, és ajánlották, hogy térjek meg. Hiába hoztam az Ígéket, nem segített. Átcsúsztak rajta és mondták tovább...

Van ilyen sajnos.

 :035:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #17 Dátum: 2013 Január 22, 17:29:54 »
Hát igen, vannak akik annyira belendülnek, hogy még az ige sem állítja meg őket.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #18 Dátum: 2013 Január 22, 18:04:01 »
De azt kérdezem, hogy van-e egyáltalán értelme bármilyen vitába is belekeveredni. Feladatunk-e, ha nem hallgatnak az Ígére, gyözködni. Valahol a búza és konkoly jut eszembe, amit az ÚR Jézus mondott.

 A szolgák ekkor odamentek a gazdához, és azt kérdezték tőle: Uram, ugye jó magot vetettél a földedbe? Honnan van akkor benne a konkoly? 28. Ellenség tette ezt! - felelte nekik. A szolgák erre megkérdezték: Akarod-e, hogy kimenjünk, és összeszedjük a konkolyt? 29. Ő azonban így válaszolt: Nem, mert amíg a konkolyt szednétek, kiszaggatnátok vele együtt a búzát is. 30. Hadd nőjön együtt mind a kettő az aratásig, és az aratás idején megmondom az aratóknak: Szedjétek össze először a konkolyt, kössétek kévébe, és égessétek el, a búzát pedig takarítsátok be csűrömbe."
Mt 13,27-30

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #19 Dátum: 2013 Január 22, 18:12:01 »
Volt idő amikor engem is unszoltak hogy  szólaljak meg nyelveken, mert akkor " jobb" ?! és erősebb leszek "hitben".  :119:
Próbáltam, nem ment elbuktam sokszor,... :167: de ezért ....?!   :168:
Az engedetlenség miatt jobban elhagyott az "erőm"....a hitem pedig nem attól függ.......ha nem szólok nyelveken! 
Inkább a szívemre próbálok összpontosítani.

Lehet rombolni a másikat sajnos ..."okoskodva fölénk kerekedve jó magasról hivalkodva"
-" higgyem el Ő többet tud, régebb óta olvassa a Bibliát, iskolázottabb, stb. magasabb szinten van minden tekintetben legalábbis úgy hiszi" .....ezekkel mind szembesültem egy időben és nagyon  romboló tudott lenni az életemben.....csak úgy zúdultak rám......
 SZERETETben lenni- inteni- és járni- ez az ami soha nem rombol!  szerintem..
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #20 Dátum: 2013 Január 22, 18:16:47 »
Igen. Elfelejtik azt is (vagy talán nem is tudják), mert a Biblia helyett "nagy" emberek prófétai és tanítói könyveit bújják, hogy a nyelveken szólás is egy a többi ajándék közül, amit a Szentlélek adhat. Tehát ajándék és nem a megtérésből adódó birtoklás.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #21 Dátum: 2013 Január 22, 18:23:39 »
De azt kérdezem, hogy van-e egyáltalán értelme bármilyen vitába is belekeveredni. Feladatunk-e, ha nem hallgatnak az Ígére, gyözködni. Valahol a búza és konkoly jut eszembe, amit az ÚR Jézus mondott.

 A szolgák ekkor odamentek a gazdához, és azt kérdezték tőle: Uram, ugye jó magot vetettél a földedbe? Honnan van akkor benne a konkoly? 28. Ellenség tette ezt! - felelte nekik. A szolgák erre megkérdezték: Akarod-e, hogy kimenjünk, és összeszedjük a konkolyt? 29. Ő azonban így válaszolt: Nem, mert amíg a konkolyt szednétek, kiszaggatnátok vele együtt a búzát is. 30. Hadd nőjön együtt mind a kettő az aratásig, és az aratás idején megmondom az aratóknak: Szedjétek össze először a konkolyt, kössétek kévébe, és égessétek el, a búzát pedig takarítsátok be csűrömbe."
Mt 13,27-30

 :2smitten:

Úgy gondolom, hogy olykor van értelme annak, hogy vitázzunk, hiszen Pál is sokszor tette ezt. Viszont azt a vita kezdetén már megállapíthatjuk, hogy meddő lesz-e, vagy hasznos. Vannak ugyanis, akik nem tisztelik kellően az Isten beszédét és saját magukat emelik föléje. Akár érzelmek, akár személyes bizonyságok formájában. Ezeket nem lehet meggyőzni az igével, mivel nem az ige van az első helyen az életükben (még ha azt is mondják, vagy akár hiszik). De ha valaki vágyik és törekszik Isten igéjét megérteni, első helyen van az életében (mivel az ige Jézus), akkor az ÚR annak kijelenti magát. Meggyőzettetik Isten által, vagyis az ige által.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #22 Dátum: 2013 Január 22, 18:35:26 »
Ezzel tökéletesen egyetértek. Sajnos azt is tapasztaltam, hogy a viták során olyan személyeskedésbe ment át a dolog, hogy iszonyú sebeket ejtettek azokon, akik nem értettek egyet. Úgy gondolom, hogy nekünk nincs arra szükségünk, hogy megengedjük a személyeskedést. Mert ha nincs Ige szerinti argumentáció, akkor átmennek offenzív támadásba. Ez viszont már tényleg nagyon romboló hatású. Kellö esetben azt mondja az Íge: "fordulj el ezektöl." egy idöben való elfordulás megörízhet attól, hogy sebeket ejtsenek.

Érdemes Pál apostol szavait olvasni, amikor arról beszél, hogy tagjai vagyunk Krisztus testének. Minden tag fontos egyik sem mondhatja a másiknak nincs szükség rád.

És így ha szenved az egyik tag, vele együtt szenved valamennyi, ha dicsőségben részesül az egyik tag, vele együtt örül valamennyi. 27. Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként annak tagjai. 28. Ezek közül pedig némelyeket először apostolokká rendelt az Isten az egyházban, másodszor prófétákká, harmadszor tanítókká. Azután adott csodatevő erőket, kegyelmi ajándékokat: gyógyításra, gyámolításra, vezetésre, különféle nyelveken szólásra. 29. Mindnyájan apostolok? Mindnyájan próféták? Mindnyájan tanítók? Mindenkiben van csodatevő erő? 30. Mindenki rendelkezik a gyógyítás kegyelmi ajándékával? Mindnyájan szólnak nyelveken? Mindnyájan meg tudják azt magyarázni? 31. De törekedjetek a fontosabb kegyelmi ajándékokra. Ezen felül megmutatom nektek a legkiválóbb utat.
1Kor 12,26-31

És ha tovább olvassuk, megtaláljuk a legkiválóbb utat, amiröl Pál apostol beszél_

1Kor 13 A SZERETET HIMNUSZA!

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #23 Dátum: 2013 Január 22, 18:47:39 »
Igen Erzsike.

Néhány nappal ezelőtt hallottam az egyik testvéremtől, hogy a vezetőség nem ige szerint jár el és ezért igével támasztotta alá hogy nem helyesen mennek a dolgok. A vezető azt válaszolta gúnyosan, hogy talán jobban tudod nálam a Bibliát? Jobban ismered Istent?

Ez aztán a pásztori szív... :(
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #24 Dátum: 2013 Január 22, 18:56:28 »
Egy biztos: Ez nem az!

 :nem:

Tulajdonképpen itt kezdödik a személyeskedés....
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #25 Dátum: 2013 Január 22, 19:01:46 »
Van ebben személyeskedés, nagyképűség, büszkeség, kevélység, cinizmus, lenézés, felelőtlenség és még kitudja mi...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #26 Dátum: 2013 Január 27, 08:47:44 »
Igen Erzsike.

Néhány nappal ezelőtt hallottam az egyik testvéremtől, hogy a vezetőség nem ige szerint jár el és ezért igével támasztotta alá hogy nem helyesen mennek a dolgok. A vezető azt válaszolta gúnyosan, hogy talán jobban tudod nálam a Bibliát? Jobban ismered Istent?

Ez aztán a pásztori szív... :(

Ezt én is megtapasztaltam már, hivatkozva arra, hogy "Te csak pár éve tértél meg, mégis azt gondolod, hogy jobban ismered a Bibliát , mint én?"
Igaza lehet abból a szempontól, hogy jobban tudja memorizálni a Biblia szövegét.
De nem elég tudni, ismerni kell, a mélyére látni, és engedni, hogy hasson, beépüljön az életünkbe.
Lehet félremagyarázni a kellő ismeret nélkül és ahhoz dogmatikusan ragaszkodni mondván: "Olvasd el testvérem, ide szóról-szóra, betűről-betűre ez van írva."
Mint a legutóbbi  eset " Teremjetek hát megtéréshez illő gyümölcsöket. " Máté 3,8 és ez ige alapján megtagadják a bemeritkezés lehetőségét.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #27 Dátum: 2013 Január 27, 14:58:15 »
Nagyon szomorú, ha ilyeneket hallok. Kiragadnak más összefüggésböl Ígéket, hogy saját dogmájukat igazolják.

Fülöp beszélni kezdett, és az Írásnak ebből a helyéből kiindulva hirdette neki Jézust. 36. Amint tovább haladtak az úton, valami vízhez értek, és így szólt az udvari főember: "Íme, itt a víz! Mi akadálya annak, hogy megkeresztelkedjem?" 37. (Ezt mondta neki Fülöp: "Ha teljes szívedből hiszel, akkor lehet." Ő pedig így válaszolt: "Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia.") 38. Megparancsolta, hogy álljon meg a hintó, és leszálltak a vízbe mind a ketten, Fülöp és az udvari főember, és megkeresztelte őt.
Apcsel 8,35-38

Nem volt itt semmiféle vallatás, semmiféle turkálás a komornyik életébe, csupán egy volt fontos a bemerítéshez:

a HIT!

A megigazítást pedig az ÚR elfogja elvégezni annak az életében, aki hisz és engedelmeskedik. Akkor és úgy, ahogy Ö akarja.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10