Szerző Téma: Rombolás Isten igéjével  (Megtekintve 6484 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Rombolás Isten igéjével
« Dátum: 2011 Október 25, 11:12:41 »
Sziasztok.

Bizonyára ti is tapasztaltátok már, hogy vannak akik az Úr igéjét rosszul használva másoknak okoznak fájdalmakat vagy vezetnek félre. Ebben a topicban erröl beszélgethetünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #1 Dátum: 2011 Október 25, 15:40:40 »
Ahogyan Isten szent, úgy Ígéje is szent. Szerintem visszaélés Isten Ígéjével szemben, ha valaki saját célokra használja. Nagyon sok kárt okozott már az ilyenfajta visszaélés.

Egebbként vajon akarhat-e rombolni, illetve fájdalmat okozni a szeretet? Szerintem nem.

Viszont, ha téves tanításokkal találkozunk, nagyon is fontos, hogy az Íge tükrében vizsgáljuk meg.

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 25, 23:29:24 »
Köszönöm Testvérem a hozzászólásodat.

Úgy gondolom, hogy a szeretet nem akar rosszat. De mindenkor szeretetben járunk?
Vannak más dolgok is, amik közbeavatkoznak. Főként az, amikor azt hisszük igazunk van, és a szeretet helyett az igazságérzetünknek adjuk át a vezető helyet.

Az igazság lehet egy gyógyszer, amelyet egy pohár vízzel bevéve a szervezetben kifejti hatását.
De ugyanezt a gyógyszert betehetjük egy töltény magja helyett, és azt a fegyverrel elsütve belőhetjük a szívbe.
Ugyanúgy bekerül a szervezetbe, de halált okoz...

Péld 25,11
Mint az aranyalma ezüsttányéron, olyan a helyén mondott ige.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 26, 07:56:56 »
Kedves Antee!
Idézet
Úgy gondolom, hogy a szeretet nem akar rosszat. De mindenkor szeretetben járunk?
A szeretet parancsolatát Istentöl kaptuk, amit Jézus Krisztus megerösít. Tehát törekednünk kell erre.

Sajnos átéltem többször is, amikor valaki az önigazságát, vagy valamilyen tanító igazságát úgy akarta bebizonyítani, hogy kiragadott néhány Igét annak alátámasztására. Nekünk kell az Ígéhez tartani magunkat és nem az Ígét arra használni, hogy a saját igazunkat védjük.

Ha pedig valami véleményünk van, mondjuk el saját szavainkkal, de ne az Ige mögé bújva támadjuk a másikat.

Szerintem nagyon fontos az Igét a mi szivünkben szentnek tartani.

Szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #4 Dátum: 2011 Október 26, 08:32:22 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 26, 18:07:16 »
Kedves Testvérek!

Még egy másik eset is eszembe jutott.

Tegyük fel egy testvér bünben él, vagy tévtanításban hisz és figyelmeztetnünk kell. Elmondjuk aggodalmunkat a ténnyel kapcsolatban és szembe állítjuk azt az Ígével. Volt olyan eset, amikor az illetö teljesen kiakadt, és kevélységnek titulálta a szeretetben való próbálkozást. Személyes sértésnek vette, habár nem a személy lett megbántva, hanem a tények miatt kellett szolni.

Szóval nem mindig egyszerü

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 27, 07:52:02 »
Kedves Testvérek! Még egy másik eset is eszembe jutott. Tegyük fel egy testvér bünben él, vagy tévtanításban hisz és figyelmeztetnünk kell.

Békesség!

Én nem gondolom, hogy nekünk, embereknek kell figyelmeztetnünk bárkit is. Tudom, fogtok hozni igéket az őrálló felelősségéről, ismerem, s egyetértek azokkal, mégis állítom a fentieket. Nekünk a feladatunk Isten szabadítását hirdetni, azt, hogy Nála van gyógyulás a bűn betegségéből, hirdetni, hogy vannak dolgok, amiben Isten nem gyönyörködik. Had végezze el Isten az illető szívében a bűnfelismerést, s a bűn megbánását. A megtérés Isten munkája, a mi feladatunk a békéltetés, s nem az ostorozás.
A topic címe : Rombolás Isten Igéjével. Azzal lehet sokat rombolni, ha a mi szerepünket túlhangsúlyozzuk.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 27, 09:31:22 »
Úgy gondolom, szükség van az intésre, amikor valóban szükséges. De ebben az esetben,aki ezt teszi, mindenképpen Isten bölcsességével és szeretetével kell,hogy cselekedjen.
Persze előfordul valóban,hogy így is megsértődik az, kinek szól az intés. Azt hiszem ez gyakran attól is függ,hogy a hallgató mennyire alázatos szívű. Mert valljuk be, nem szívesen hallunk intő szót. Azonban ha alázatosságra igyekszünk,az Úr ezt is elrendezi bennünk és épülésünkre szolgál.

Mégis nagyon fontos,hogy minden dolgunk szeretetben menjen végbe.
Ugyanis én is találkoztam olyannal, aki talán nem rossz szándékkal,de sebeket vágott, vagdalkozott az igével. Jóllehet igaza volt,de valahogy az együttérzés hiányzott belőle.


"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető acsmate

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #8 Dátum: 2011 Október 27, 10:04:22 »
Nekem nagyon tetszik a főcím!
Én úgy gondolom, hogy nem mindegy, hogy valaki gonosz szándékkal közelíti meg az igén keresztül
a konfliktus megoldását, vagy pedig Krisztusi szeretettel áll hozzá.
Mert nyílván ha Krisztusi szeretettel olvassa azt az igét, akkor az áldássá lesz mások számára.
De ha gonosz lélekkel, a másiknak csak ártani akar, akkor természetesen az ellenkezőjét váltja ki.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 27, 11:13:42 »
Igen Testvereim, egyetertek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 27, 11:53:12 »
Nekem is nagyon tetszik ez a topic.
Petya már megfogalmazta azt amit én is hangsúlyoznék. A mi szerepünk NEM az intés elsősorban, hanem a szabadulás a könyörület a kegyelem hirdetése.
Ezzel szemben sajnos többségben van az a gondolat hogy tanítók vagyunk és nem bizonyságtevők.
Vagyis 80%-ban a bűnökről beszélünk általánosan vagy másokéról vagy  a világéról és nem arról hogy a mi életünkben konkrétan mi lett a bűnökkel!

Amikor Isten igéjét kardként mi használjuk és nem hagyjuk rá a Szentlélekre. Az igékkel való fejbeverés esete.

De mindezek felett mégis úgy gondolom hogy Istennek gondja van ránk és lehet hogy megsebeznek vagy mi sebzünk meg testvéreket meggondolatlanságunkkal vagy tévedésünkkel. Mégis megváltónk még ezeket a sebeket is a javunkra használja fel.

Többet forgok világi körökben és érzékelem hogy bár az emberi ego nem szeret a bűnökről hallani, de mégis vágynak azok bizonyságtételére akik megkapták a kegyelmet azt az örömöt amit nem befolyásol semmi!
Sajnos sokszor tapasztalom azt a képet hogy a keresztény vallás törvényeskedő és szigorú parancsokat kell betartani, mintha a hit útja örömtelen és izzadságszagú kemény munka lenne.

Pedig Örömre vagyunk teremtve és ezt keressük egész életünkben!


Én is átéltem ezt és azt gondoltam hogy nekem kell megsemmisíteni magamban a hiábavaló kívánságokat, a különböző vágyakat és utána állhatok az Úr elé. A folytonos  bűntudat homályosította el a kegyelem örömét. Erőlködtem mert a testvérektől hallott útbaigazítások és igék arra ösztönöztek hogy változtassam meg magam.
Ez nekem nagy szenvedéseket okozott, majd amikor többször is elbuktam, intésekben részesültem, miszerint kiesek a kegyelemből ha nem javítom meg az utaimat. Örömtelen hullámzó időszak volt.

Óriási paradox helyzet volt. Mivel meg akartam felelni az Úrnak de képtelen voltam rá. Egyedül csak az Úr tudta hogy nem intésre hanem szeretetre van szükségem mert engem az inspirál és akkor változom, nem a saját erőmből, akkor könnyű a hit útja ha tudom Isten úgy szeret ahogy vagyok. A változásokat pedig ő fogja elvégezni bennem én pedig legyek türelmes magamhoz és másokhoz is.

Most ebben a várakozásban és végtelen kegyelemben élek, így tudok türelmes lenni embertársaimhoz is, mert tudom Istennek mekkora türelemre van szüksége hogy engem hordozzon.





"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 27, 12:45:50 »
Áldottak vagytok!  :2smitten:

Szerintem szükséges az intés, hiszen az Ige tényleg felelősségünkké teszi egymás korrigálását, ha az szükséges.

Ezzel együtt ezt úgy kell tenni, ahogy azt Pál írja: először is az intés le negyen dorgálás (mai kifejezéssel: letolás), valamint az ifjabbakat, mint húgodat/öcsédet, a idősebbeket pedig mint apádat/anyádat.

A másik, hogy az intésnek három alappillére van (nem az én bolcsességem, úgy hallottam):
- Könyörület (Tudom, hogy Isten rajtam is könyörült és ezért ---> )
- Irgalom ( ---> irgalmassággal fordulok a másik felé, hisz tudom, hogy én sem vagyok különb)
- Szeretet (ezt nem kell magyarázni)

Még egy dolog, amit sokszor szoktam hangsúlyozni: bármilyen, testvérek közötti konfrontációban nem nekem, nem a másiknak, vagy a harmadiknak, hanem Jézusnak legyen igaza!

Ha ezek megvannak, hiszem, hogy nem rombolni, hanem építeni fogjuk egymást az Ige által.  :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 27, 12:57:16 »
Köszönöm kedves Jules, szivemböl szoltál.

Mielött saját véleményt akartam volna kialakítani megnéztem mit is ír az Íge.

13.    
A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szent Lélek ereje által.
14.    
Meg vagyok pedig győződve atyámfiai én magam is ti felőletek, hogy teljesek vagytok minden jósággal, betöltve minden ismerettel, képesek lévén egymást is inteni.

Róm 15,13-14

12.    
Vigyázzatok atyámfiai, hogy valaha ne legyen bármelyikőtöknek hitetlen gonosz szíve, hogy az élő Istentől elszakadjon;
13.    
Hanem intsétek egymást minden napon, míg tart a ma, hogy egyikőtök se keményíttessék meg a bűnnek csalárdsága által:
14.    
Mert részeseivé lettünk Krisztusnak, ha ugyan az elkezdett bizodalmat mindvégig erősen megtartjuk.

Zsid 3,12-14

24.    
És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett,
25.    
El nem hagyván a magunk gyülekezetét, a miképen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget.

Zsid 10,24-25

1Thess 5,11    
Vígasztaljátok azért egymást, és építse egyik a másikat, a miképen cselekeszitek is.

Kárhoztatásnak nincs helye Isten gyermekei között. Ha a figyelmeztetés vádaskodásba és veszekedésbe torkollik, az nem lehet Istentöl.
Azt mondja az ÚR Jézus, szeressük egymást. A szeretet nem rója fel a gonoszt és nem is vádaskodik, azonban nem közömbös, ha látja, hogy testvére rossz útra tért. A szeretben való figyelmeztetéssel, ha életet tudunk menteni, akkor helyén van. De nagyon nagy szükség van türelemre, jóságra. Személyeskedésnek pedig abszolut semmi helye nincs!

Szeretettel, Shalom
 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #13 Dátum: 2013 Január 22, 12:35:38 »
Gondoltam ide hozok egy velem megtörtént esetet. Bemerítkezésemkor oda jött hozzám egy fehér ruhás férfi, a hóna alatt a Szentírással. Felém fordult és azt mondta: "ha nem szólsz nyelveken, nem mész a Mennybe".

Hála az Úrnak akkor már elég erős voltam a hitben ahhoz, hogy mosolygással reagáljak. De mi van azokkal a testvérekkel, akikre elhordozhatatlan terheket tesznek ilyen szavak által?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Rombolás Isten igéjével
« Válasz #14 Dátum: 2013 Január 22, 13:13:34 »
Kedves Anti!

Tudtad Te akkor, hogy egyszer szükséged lesz az angol nyelvre?  :089:

Én sem gondoltam korábban, hogy mennyire szükséges lenne legalább németül, héberül, angolul beszélni, legalább is annyira, hogy megértsem a nyelvet.   :2angel:

Mert a nyelveken szólás megértését nem csak Pál tartotta fontosnak, hanem már ennek tényét a Szent Lélek kitöltetésekor a Hetek ünnepén is látjuk.

Amikor a zúgás támadt, összefutott ez a sokaság, és nagy zavar keletkezett, mert mindenki a maga nyelvén hallotta őket beszélni. 7. Megdöbbentek, és csodálkozva mondták: "Íme, akik beszélnek, nem valamennyien Galileából valók-e? 8. Akkor hogyan hallhatja őket mindegyikünk a maga anyanyelvén: 9. pártusok, médek és elámiták, és akik Mezopotámiában laknak, vagy Júdeában és Kappadóciában, Pontuszban és Ázsiában, 10. Frígiában és Pamfíliában, Egyiptomban és Líbia vidékén, amely Ciréné mellett van, és a római jövevények, 11. zsidók és prozeliták, krétaiak és arabok: halljuk, amint a mi nyelvünkön beszélnek az Isten felséges dolgairól."
Apcsel 2,6-11

Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de még inkább, ha prófétálnátok; mert nagyobb az, aki prófétál, mint az, aki nyelveken szól, kivéve, ha meg is magyarázza, hogy a gyülekezet is épüljön belőle.
1Kor 14,5

De valahol a magyarázat elmarad...  :167:

 :2smitten:   
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10