Szerző Téma: Mindenkit szeret Jézus?  (Megtekintve 3747 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mindenkit szeret Jézus?
« Dátum: 2011 Október 25, 14:08:04 »
A topicot erinto hozzaszolasokat varjuk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Október 25, 15:32:16 »
Zsid 2,9    
Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált.

Mert úgy szerette Isten a világot.... Ebben szerintem mindenki benne van, mert Isten Maga a Szeretet.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 25, 19:28:37 »
Isten igéje azt mondja,hogy:
"..megjelent az Isten idvezítő kegyelme minden embernek..." (Titus 2,11.)

 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 25, 23:46:33 »
Sziasztok Testvéreim!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. A topic címe azért jutott eszembe és lehetőséget adtam a témát illetőleg, mivel több helyről több embertől hallottam már azt, hogy az Úr szeret és mindenkinek meg fog kegyelmezni, sőt még a sátánnak is.

Ez pedig egy téves hit, egy illúzió. Az Úr szeret, de mindemellett igazságos is. 
Aki megtagadja Őt, azt az Úr is megtagadja.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Október 26, 07:12:40 »
Kedves Antee!
Egyetértek.Isten minden embernek felkínálja a kegyelmet.Most még tart a kegyelem ideje, de mivel Ő igazságos,eljön az ítélet ideje is.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 26, 07:38:38 »
Igen Testvérem! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 26, 07:40:33 »
Kedves Antee!

Idézet
Ez pedig egy téves hit, egy illúzió. Az Úr szeret, de mindemellett igazságos is. 

Teljesen egyetértek, és nagy gond van abból, ha az egyiket, vagy a másikat külöválasztjuk. A kegyelmet is akkor fogjuk igazán megérteni, ha Isten Igazságosságát ismerjük az Íge alapján.

Ha valaki csak igazságos akar lenni, könnyen válik törvénykezövé, ha pedig csak a szeretetet hangoztatja, könnyen beleesik a csapdába, hogy Isten akaratát félre teszi.

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 26, 07:43:05 »
Igen Testvérem!
Óvakodni kell attól is, hogy érzelmek alapján döntsünk mert azok megcsalhatnak minket. Azért kaptuk Isten igéjét, hogy abban ismerjük meg Urunkat. Természetesen a Vele való személyes kapcsolat elengedhetetlen, de akkor is össze kell hasonlítani az Igével. :afro:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Október 26, 07:48:44 »
Mennyire így van! Teljesen egyetértek, mert a csak érzelmeken alapuló hit hamar hajótörést szenvedhet egy megpróbáltatás idején.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 26, 08:30:23 »
Igy van kedves Testverem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 27, 08:01:04 »
Kedveseim!

Azt gondolom, Isten minden embert szeret!

Idézet
Jn 3:16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Ha nem szeretne minden embert, akkor nem adta volna oda a fiát az emberekért, a világért. A szeretetben a lehetőséget kapta a világ arra, hogy megmeneküljön.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. A topic címe azért jutott eszembe és lehetőséget adtam a témát illetőleg, mivel több helyről több embertől hallottam már azt, hogy az Úr szeret és mindenkinek meg fog kegyelmezni, sőt még a sátánnak is.

Így ebben a formában valóban téves az állítás, de a lehetőség oldaláról nézve nem: Isten megadta a lehetőséget minden embernek arra, hogy az örök életet Isten közelségében töltse. Azt gondolom, hogy a sátánnak is nyitva ez a dolog. Az más "tészta", hogy a sátrán ezzel a lehetőséggel nem fog élni, s ez így is van rendjén  :igen:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 27, 08:55:11 »
Ha megengeditek,néhány gondolatom én is megosztanám veletek :2smitten:

Valóban a János 3,16-ban megmutatkozik Istenünk szeretete,hogy mennyire csodálatosan teljes szeretet Ő!

Bár minden embernek van lehetősége elfogadni a szeretetét,de sajnos keveseket érdekel.Tudjuk sok millió keresztyén ember van a földön,és sokan valják,hogy Jézus Krisztus az Úr!
De szomorú tapasztalat,hogy esetleg falvakban ,vagy akár városokban sokkal több a hitetlen ember mint az aki Jézus követője.Mégis gondot visel az Úr reájuk is és esőt ad földjeikre mint a mieinkre is.Mert Ő a Szeretet,a tökéletes !

Az Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és Isten is őbenne. 1 János  4,16

Istennek nem egy jó tulajdonsága a szeretet,hanem azt tudnunk kell,hogy Jézus maga a szeretet!
Egy csodálatos Igét had osszak meg veletek bár tudom mindenki ismeri de ebben is olyan csodálatosan meg mutatkozik Istenünk tökéletes szeretete amivel meg alkotta az embert,minket.
Ahogyan ezt Jób könyvében olvashatjuk,hogy valójában Istennek ajándéka a szeretet.

Bőrbe és húsba öltöztettél, csontokkal és inakkal szőttél át. Élettel és szeretettel ajándékoztál meg, és gondviselésed őrizte lelkemet. (Jób 10:11-12)

És ezt tette minden emberrel,nem csak azokkal akik keresztyénekké lettek.Mert Ő minden embert szeret.DE kik engedetlenek azok nem Örökösök.

De Isten, gazdag lévén irgalomban, az Ő nagy szeretetéért, amellyel minket szeretett, minket is, akik halottak voltunk a vétkek miatt, életre keltett a Krisztussal együtt - kegyelemből van üdvösségetek! (Efezus levél 2:4-5)

Kivánom,hogy minél többen fogadják el ezt a szeretetet :2smitten: :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #12 Dátum: 2011 November 01, 09:11:57 »
Igen, Jézus szeret minket, de a szeretetet nem tarthatjuk önzö módon magunkban:

9. A miképen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.
10. Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; a miképen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.
11. Ezeket beszéltem néktek, hogy megmaradjon ti bennetek az én örömem és a ti örömetek beteljék.
12. Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket.
13. Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.
14. Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek.
15. Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.
16. Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.
17. Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek.

Jn 15,9-17

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Mindenkit szeret Jézus?
« Válasz #13 Dátum: 2011 November 01, 12:32:30 »
 :afro:

15. Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.
16. Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.
17. Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek.
Jn 15,9-17

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ámen!!  :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.