Szerző Téma: Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása  (Megtekintve 31515 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Dátum: 2011 Október 25, 14:08:36 »
Keresztény filmek ajánlását szeretném ebben a topikban elindítani.  Sok olyan film van amelyről kedves testvéreinknek egyáltalán nincs is tudomásunk, vagy pedig keresnék azokat, de nem tudják hogy hol található meg.

Egy rövid kis filmismertető - az elérhető link beillesztésével - leírásával építő pillanatokat és örömet szerezhetünk egymásnak.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #1 Dátum: 2011 Október 25, 14:15:24 »
Várjuk Testvérem a hasznos linkeket! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #2 Dátum: 2011 Október 25, 14:37:28 »
Máté evangéliuma


Máté, a volt vámos, (adószedő) Jézus követője, tanítvány lett. A Biblia első evangéliuma a Máté evangéliuma.
A film szövege megegyezik a Magyar Bibliatársulat által készített és kiadott 1975-ös új fordítású Biblia 1990-ben revideált kiadásával.

Link:


"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #3 Dátum: 2011 Október 25, 14:50:55 »
The Genesis - A Teremtés

A Föld, a víz és a szárazföld, az ember, a férfi és a nő teremtésének ősi történetét elevenítik meg a film költői szépségű képsorai. Egy vén nomád pásztor valahol a pusztában egyszerű szavakkal mesél a tüzet körülülő gyermekeknek Ádámról és Éváról, a tudás fájáról, az Édenkertből való kiűzetésről, Káin bűnéről, Noé bárkájának történetéről. és legvégül a szivárványról, mely megpecsételi Isten emberrel kötött szövetségét. Meséje a felelősségről is szól, mellyel tartozunk a Föld minden élőlényéért, hiszen a Mindenható az embert rendelte valamennyi teremtmény urául.
A teremtett világ: folyók, hegyek, sivatagok, tengerek csodálatos képeit végigkísérő zene és énekhang, az emberiség és a természet harmonikus, ősi egységét jeleníti meg a filmben.

Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/genezis-a-teremtes

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #4 Dátum: 2011 Október 26, 01:22:33 »
The Bible: In the Beginning - Kezdetben


A film a bibliai Teremtéstörténet első huszonkét fejezetét dolgozza fel. A világ keletkezésének különleges képei után Ádám és Éva történetét követhetjük nyomon, majd kettejüknek a Paradicsomból való kiűzetése után Káin és Ábel egymással való küzdelme elevenedik meg. Életre kel Noé és Ábrahám, láthatjuk amint az addig egy nyelvet beszélő emberek világa összezavarodik Bábel tornyánál, és szemtanúi lehetünk Sodoma és Gomora félelmetes pusztulásának. Az Ótestamentum első részének fontosabb epizódjait az egyik arkangyal szerepében Peter O'Tool narrációja köti össze...



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/a-kezdet-in-the-beginning
vagy

http://gloria.tv/?media=204416
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #5 Dátum: 2011 Október 26, 12:08:20 »
Ábrahám

A nagy világvallások közül három is - a kereszténység, az iszlám és a zsidó vallás - az õsatyák sorában tartja számon Ábrahámot, az elsõ embert, akivel Isten szövetséget kötött, s az egyetlent, aki Isten barátjának nevezhette magát. Ábrahám volt az, aki Kánaán földjére vezette népét, miután a nomád törzs hosszan vándorolt a pusztaságban.

Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/vizualis-biblia-abraham
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #6 Dátum: 2011 Október 26, 13:04:31 »
Jákob

Mikor Izsák felesége, Rebeka várandós lett, Isten elárulta neki, hogy két gyermeket hordoz szíve alatt, akik két nagy nép atyjává lesznek majd egyszer s a fiatalabb fiú legyõzi és szolgájává teszi az idõsebbet. Mikor Ézsau és Jákob felnõnek, a jóslat be is igazolódik. Jákob egy tál lencséért könnyen megveszi fivérétõl az elsõszülöttség jogát, az atyai áldást pedig csellel szerzi meg. Hiába tesz szert azonban elõnyökre, nehéz sorsot szán neki a végzet. Sok évig dolgozik Lábán szolgájaként, mire önálló életet kezdhet családjával. Hazatérve pedig testvérbátyja haragjával kell szembesülnie. Mivel azonban Jákob képesnek mutatkozik Isten színe elõtt alázatot mutatni, kiérdemli az új nevet: Izrael, ami annyit tesz Isten fejedelme.



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/jakob
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 26, 13:10:03 »
József

Jákob legkedvesebb fia, József már kisgyermek korában is kirítt testvérei sorából. Mikor ifjúkorában kiderül, hogy Isten csodálatos adományaként álomfejtői képességgel rendelkezik, végképp magára haragítja durva lelkű fivéreit, akik a kútba hajítják, majd eladják Egyiptomba rabszolgának. József azonban mindig bízik az isteni gondviselésben. Hitének köszönheti, hogy a rabszolgasorból először az egyiptomi testőrparancsnok, Putifár jobb kezévé lép elő, majd álomfejtései jóvoltából a fáraó első embere lesz. Megmenti Egyiptom népét és a saját családját az éhhaláltól és meg tud bocsátani azoknak, akik vétettek ellene.



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/jozsef
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #8 Dátum: 2011 Október 26, 13:13:29 »
Mózes

Az Ótestamentum ősatyái közül Mózes valószínűleg a legellentmondásosabb személyiség. A nehéz beszédű ifjút a zsidók egyiptominak tekintik, de az egyiptomiak közt is idegennek számít. Mégis őt jelöli ki az Úr, hogy Izrael fiait megszabadítsa az egyiptomi fogság nehéz igájából és elvezesse őket az ígéret földjére. Hatalma talán egyik bibliai ősatyáéhoz sem fogható: utat nyit népe előtt a Vörös-tengeren s a sziklából vizet fakaszt. Ő ad kőbe vésett törvényt a zsidónépének, s e törvények máig a nyugati világ erkölcsi értékeinek alapjául szolgálnak.



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/mozes
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 26, 13:24:50 »
Sámson[ és Delilla

Sámson megtöri a filiszteusok hatalmát Izrael felett, de mégis e népnek egyik gyönyörű lányába szeret bele. Delila nem viszonozza érzelmeit, mégis úgy tesz, mintha szerelmes lenne Sámsonba. S teszi mindezt azért, mert a filiszteus előkelőségek sok pénzt ígértek neki, ha sikerül megfejtenie Sámson hatalmas erejének titkát. A férfi először megpróbálja félrevezetni. Másodszor és harmadszor ugyanezt teszi, aztán végül elárulja titkát: "Borotva nem érte soha a fejemet, mert Istennek vagyok szentelve születésemtől fogva. Ha megnyírnak, oda lesz erőm, elgyengülök, és olyan leszek, mint bármely más ember" - mondja szerelmének. Delia levágja a férfi haját, s a csodálatos erejű hős, akitől okkal féltek, a filiszteusok kezére kerül..



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/samson-es-delila
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 26, 13:33:47 »
Köszönjük TEstvérem,hogy mind egycsokorba szedted ezeket így nem kell keresgélnünk a neten :afro:

Légy nagyon áldott ezért a szolgálatodért is :2smitten: :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 26, 14:38:31 »
Köszönöm Julika. Még folytatom tovább ...
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 26, 14:48:32 »
Salamon



Dávid legkedvesebb fiát, a derék és jólelkû Salamont emberfeletti bölcsességgel ruházza fel Isten. Atyja halálakor õ veszi át Izrael vezetését és nem csak bölcsessége miatt lesz messze földön híres, hanem azért is, mert az õ uralkodása alatt épül meg a jeruzsálemi Templom. A Templom elsõsorban szent hely, de megépülése azt is jelenti, hogy az évszázadokig húzódó vándorlás után a zsidó nép végre hazát alapított. Salamon okos politikája mellett az ország elkerüli a háborúkat, s nem csak a számtalan feleségbõl és gyermekeikbõl álló királyi család, de az egész nép élvezheti az oly régóta várt békét és a jólétet.



Link:
http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/salamon
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 26, 14:53:37 »
Dávid

Miután Saul méltatlannak bizonyult arra, hogy Izrael királya legyen, Isten az egyszerű pásztorfiút, Dávidot választja új királynak. Az ifjú bátorsága és éles elméje hamarosan megmutatkozik a filiszteusok ellen vívott csatában, mikor legyőzi az óriás Góliátot. Később Saul és fiai odavesznek egy véres ütközetben, és Dávid elfoglalja trónját a pompás Jeruzsálemi palotában. Úgy tervezi, uralkodása békés lesz. Templom építésére készül, mely egyszerre lenne a Frigyláda háza, valamint Isten és az ember találkozásának helyszíne. A királyt azonban a szenvedély végzetes bűnbe sodorja: beleszeret a szépséges Betsabéba s megöleti annak férjét. Aki pedig megszegi az Úr parancsolatait, büntetést érdemel, akkor is, ha Isten kegyeltje. Dávid családjában állandó viszály dúl. Ő pedig nem építheti meg a Templomot; ez a kiváltság fiára, Salamonra száll



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/david
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 26, 14:57:45 »
Jeremiás

Az Úr prófétáját, Jeremiást a népek és országok fölé emelte, hogy hirdesse parancsát. Jeremiás megjövendöli, hogy Jeruzsálemnek fejet kell hajtania Babilon előtt. Jövendölését nem fogadják el, ezért a babiloni katonák elpusztítják a várost és a templomot. A templom felépül újra, és ezzel együtt az emberek szívében is megindul a változás...



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/jeremias
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12