Szerző Téma: Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása  (Megtekintve 31514 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 26, 15:02:50 »
Eszter

Esztert, a zsidó árva leányt az istenhívő Mordokaj húgaként nevelte fel. Mikor Ahasvérós, a perzsák királya elrendeli, hogy szűzlányokkal népesítsék be háremét, a szépséges árvát is elhurcolják a katonák. Eszter azonban méltósággal viseli sorsát a perzsa udvarban, s erényessége, éles elméje révén hamar kitűnik a többi háremhölgy közül. A király királynéjává emeli és trónra ülteti az okos leányt, Eszternek pedig sikerül lebeszélnie férjét a kegyetlen tervről, hogy a perzsa birodalomban élő zsidókat értelmetlenül elpusztítsák.



Link: http://havannanet.freewb.hu/eszter
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 26, 15:06:50 »
Jézus

Jézus álmában egy véres csata képei jelennek meg egy olyan világméretû háborúban, melyet Krisztus nevében folytatnak és egy haldokló katona az õ nevét ismételgeti. Vajon mi lehetett ez a rémálom? Kik ezek az emberek, akik az õ nevében harcolnak?



Link: http://havannanet.freewb.hu/jezus
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 26, 15:09:28 »
Szent Pál

Nem sokkal azután, hogy Jézust keresztre feszítették egy Saul nevű férfi lett legádázabb ellensége. Elfogta Jánost és Pétert, mindenkit üldözött, aki Jézus követője lett. Jézus tanítványai azonban, barátaik segítségével egész Judeában hirdették, hogy a megváltó él! Ezt meghallva Saul Damaszkuszba indul, hogy ott is üldözze Jézus követőit. Az úton megvakul, majd egy Ananiás nevű férfi jóvoltából visszanyeri látását és így fohászkodik: az Isten azt mondta, téged választott eszközéül, hogy hirdesd a nevét a pogányok között. Sault megkeresztelik, majd így kiált fel: "Jézus igéje a kardom, Jézus igéje a tüzem!". Saul visszatér Jeruzsálembe, és Jézus választottjaként hirdeti az ő nevét a pogányok és a zsidók között. Ruben mindent elkövet, hogy elfogja és megölje őt. Saul elhatározza, hogy új nevet választ, ő lesz Pál. Később Cipruson hirdeti Jézus tanait, majd ismét Jeruzsálembe megy, ahol elfogják. Innen tovább viszik őt, és amikor meglátja Rómát így sóhajt fel: Uram! Istenem! Hát velem vagy még a világ végén is. Mert írva vagyon: azok, akiknek sose beszéltek róla meg fogják érteni!



Link: http://havannanet.freewb.hu/szent-pal
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 26, 15:12:38 »
Apokalipszis

János jelenésein keresztül az emberek elé tárul Krisztus, s rajta keresztül Isten végső diadala, a mennyei királyság eljövetele, az igazak üdvözülése.



Link:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #19 Dátum: 2011 Október 26, 15:16:53 »
János evangéliuma

Hitelesen adja vissza Jézus életútját  keresztrefeszítéséig, majd a feltámadt Jézus megjelenéséig.
A János evangéliuma két generációval Krisztus keresztrefeszítése után íródott. Abban az időben, amikor a római birodalom aralma alatt állt Jeruzsálem. Habár a keresztrefeszítés a rómaiaknál a legelterjedtebb büntetési forma volt, a zsidók nem alkalmazták.
Jézus és kprai tanítványai mind zsidók voltak. Az evangélium a vallásos zsidó hatóság és a szerveződő gyülekezet között kialakult viták, és kibékíthetetlen ellentétek időszakát mutatja be. A film a János evangéliumának hű bemutatása.



Link:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #20 Dátum: 2011 Október 26, 15:19:45 »
Apostolok cselekedetei


Az Apostolok Cselekedetei az Újszövetség egyetlen könyve, amely Jézus történetét a korai egyház történetével folytatja. Nélküle az egyház kezdeti időszakáról csak egymástól elszigetelt adataink lennének. Az ide vonatkozó részeket az újszövetségi levelekből kellene összeszednünk, de hiányoznék a váz, amelybe azokat beleilleszthetnénk. Nemcsak a benne levő történetek megértéséhez ad vázat, hanem a páli levelekből és az Újszövetség többi könyvéből szerezhető adatok megértéséhez is.A mai keresztényeknek azonban a könyv ennél többet is jelent. Mint a Szentírásról, róla is hisszük, hogy Isten sugalmazott szavát tartalmazza, és így nem csak a múltra vonatkozik. Ami minden bibliai elbeszélésre érvényes, azt az ApCsel-ben levő eseményekről is elmondhatjuk: mintául szolgálnak arra, hogy Isten hogyan bánik népével. Minden kor keresztényeinek adnak valamit, mert bemutatják és szemléltetik Isten működését életünkben.



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/apostolok-cselekedetei
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #21 Dátum: 2011 Október 26, 15:24:11 »
Jézus élete - Lukács evangéliuma alapján

1979-ben készült film, amely bemutatja Jézus Krisztus életét . Lukács evangéliumát szó szerint követő filmet 1979-ben forgatták eredeti helyszíneken Izraelben, amit főként a Warner Brothers készített. az ausztrál Peter Sykes és az angol John Krisch és forgattak Izraelben.



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/jezus-elete-film
(25 nyelven elérhető a havannacsoport honlapjáról)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #22 Dátum: 2011 Október 26, 15:27:32 »
Péter a kőszikla

Szent Péternek, Jézus tanítványának fordulatokban bővelkedő életét mutatja be a film. A különleges történet Jézus halálától kezdődően tárja elénk Péter apostol életét, s a kereszténység történelmének legizgalmasabb időszakát: az első keresztények küzdelmeit, a keresztényüldözéseket és a krisztusi tanítások elterjedését. A lélekemelő történet Rómában zárul, ahol Péter az üldöztetések és Néró császár vérengzései közepette szervezi és összefogja az első keresztény közösségeket?



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/peter-a-koszikla
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #23 Dátum: 2011 Október 26, 15:30:10 »
Hitetlen Tamás

 Amikor Jézus megjelent a tanítványoknak Tamás éppen nem volt velük a rejtekhelyen. Hazaérve azzal a hírrel fogadták társai, hogy látták a feltámadt Jézust. Tamás erre kétkedve megjegyezte: „Hacsak nem látom kezén a szegek nyomát, ha nem helyezem ujjamat a szegek helyére, és oldalába nem teszem kezem, nem hiszem.” (Jn 20,25) Egy hét múlva újra együtt voltak, s Tamásnak sem akadt egyéb elfoglaltsága. Újra megjelent közöttük Jézus. Szeretettel üdvözölte őket: „Békesség nektek!” (Jn 20,26) Majd Tamáshoz fordult. „Nyújtsd ide az ujjadat és nézd kezemet! Nyújtsd ki a kezedet és tedd oldalamba! S ne légy hitetlen, hanem hívő! Tamás fölkiáltott: Én Uram, én Istenem! Jézus csak ennyit mondott: Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.” (Jn 20,27–29)

Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/hitetlen-tamas
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #24 Dátum: 2011 Október 26, 15:35:29 »
Nóé bárkája

A Sodoma és Gomora közötti versengés háborút és vért szül. Nincs győztes, csak legyőzött, bűn, mocsok és szenny. Az emberek közül csak Noé marad meg tisztának, csak ő hallja egyedül Isten szavát. 10 igaz embert kell találnia Somorában, hogy városa megmeneküljön az Úr haragjától, különben kénköves, tüzes esőt küld az emberekre. Mivel nem talál egy igaz embert sem, sorsára hagyják. Csak Lót és felesége követi őket. Ám az asszony visszanéz, és kővé változik. Noé és családja Gerar-ba megy, hogy ott telepedjenek le. Családjával földet művelnek. Hosszú évek telnek el, amikor az Úr azt parancsolja, hogy építsenek bárkát. Az egész város kineveti őket, de Noé nem tágít hitétől. Közben Lót is a gyilkosok közé áll. Az emberek bűnei hát égbe kiáltanak. Az Úr úgy határoz, hogy könnyeibe folytja a világot és újat teremt.


Link: http://havannacsoport.hu/index.php/kereszteny-uezenetu-filmek/noe-barkaja
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #25 Dátum: 2011 Október 26, 15:39:47 »
Mária Magdaléna

Ez a történet szemtanúk beszámolói alapján készült Jézus életéről, ahogy azt Máté, Márk , Lukács és János evangéliumában lejegyezték.
Az elbeszélő Mária Magdaléna, aki az írások szerint Jézus követője volt. Drámai elbeszélése élethűen adja vissza a 2000 évvel ezelőtt élt férfi igaz történetét.



Link: http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/maria-magdalena
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #26 Dátum: 2011 Október 26, 15:44:55 »
A világ legszebb története

 A betlehemi születéstől az apostolok összehívásán, a hegyibeszéden és a számos csodatételen keresztül egészen a keresztútig, a keresztre-feszítésig és a feltámadásig, Jézus történetének szinte minden fontos állomása megelevenedik e filmben.

http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/a-vilag-legszebb-toertenete
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #27 Dátum: 2011 Október 26, 15:48:35 »
A Passió

A passió című film Názáreti Jézus életének utolsó tizenkét óráját jeleníti meg. A film nyitójelenete az Olajfák hegyének lábánál, a Gecsemáné-kertben játszódik, ahová Jézus elvonul az Utolsó Vacsora után imádkozni. Jézus ellenáll a Sátán kísértésének. Iskarióti Júdás árulása miatt Jézust elfogják és visszaviszik Jeruzsálem város falain belülre, ahol a farizeusok istenkáromlás vádjával szembesítik és tárgyalása halálos ítélettel végződik.

Jézust Pilátus, Palesztina római kormányzója elé vezetik, aki meghallgatja a farizeusok ellene szóló vádjait. Felismervén, hogy politikai konfliktussal került szembe, Pilátus Heródesnek engedi át az ügyet. Heródes visszaküldi Jézust Pilátushoz, aki Jézus vagy Barabás, a bűnöző közötti választás elé állítja a tömeget. A tömeg Barabás szabadulása és Jézus elítélése mellett dönt...



http://havannacsoport.hu/index.php/bibliai-filmek/a-passio
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #28 Dátum: 2011 Október 26, 15:57:12 »
 Nagyon köszönjük Drága Pista Bátya  :2smitten: Nagyon hasznos , segitséget kapunk tölled . A gyerekek köszönik
 és mi is .

Szeretettel Karola  :2smitten:

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Keresztény és keresztény üzenetű filmek ajánlása
« Válasz #29 Dátum: 2012 Január 16, 10:32:02 »