Szerző Téma: Egy keresztyénnek lehet hobbija?  (Megtekintve 8611 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Október 31, 12:01:53 »
Nekem a Biblia gyűjtés a hobbim  :igen: (Bocs, hogy magamról...). Talán ez egyeztethető Istennel :)))
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Október 31, 12:16:08 »
Nekem a Biblia gyűjtés a hobbim  :igen: (Bocs, hogy magamról...). Talán ez egyeztethető Istennel :)))
Érák szerint, vagy fordítások szerint?   (biztosan sok lehet neked belőle...) :afro: Melyik a "kedvenced"? Mi szerint csoportosítod azokat? Találtál-e különbségeket közöttük, és ha igen miket?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 31, 14:07:17 »
Nekem a Biblia gyűjtés a hobbim  :igen: (Bocs, hogy magamról...). Talán ez egyeztethető Istennel :)))

Az egy nagyon jo hobbi! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 31, 17:26:48 »
Nekem a Biblia gyűjtés a hobbim  :igen: (Bocs, hogy magamról...). Talán ez egyeztethető Istennel :)))
Ez egy nagyon jó hobbi.
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető whiteattil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 229
    • whiteattil oldala
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #19 Dátum: 2011 November 02, 08:06:59 »
Nekem meg a gombászás a kedvenc időtöltésem. Sokat vagyok kint az erdőben, természetben. Megnyugtat, feltölt, gyönyörködök a teremtés munkájában. No meg gombákat szedek. Az idén nem sok volt, mert a száraz időjárás nem kedvez a gombáknak, de tavaly rengeteget szedtem. Hasznos is, mert megvan pár napra az ebédnek való, ha sok van, megszárítom a szekrény tetején és télen előveszem.
Attil

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #20 Dátum: 2011 November 02, 08:13:15 »
Nekem meg a gombászás a kedvenc időtöltésem. Sokat vagyok kint az erdőben, természetben. Megnyugtat, feltölt, gyönyörködök a teremtés munkájában. No meg gombákat szedek. Az idén nem sok volt, mert a száraz időjárás nem kedvez a gombáknak, de tavaly rengeteget szedtem. Hasznos is, mert megvan pár napra az ebédnek való, ha sok van, megszárítom a szekrény tetején és télen előveszem.
Az nagyon jó!!!Én is szeretem.A férjemmel szoktunk menni.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #21 Dátum: 2011 November 02, 08:15:07 »
Az én hobbim az, hogy a dicséreteknek amit éneklünk megkeresem az eredeti verzióját.
Mert sok ilyen van.
Főleg Hillsong.
Már sok megvan, de még dolgozom rajta, hogy teljes legyen.
De mindig jönnek újak és van mit keresni.
 :019:
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 02, 08:36:32 »
Nagyon jo benneteket egyre jobban megismerni! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 02, 09:54:42 »
Lehet-e?

Olvasunk-e a Bibliában ilyen triviális dolgokra tilalmakat? Ha valaki talál, akkor ossza meg itt velünk.  ;)

Én azt tapasztalom, hogy közösségek tudnak ellaposodni azért, mert nem keresik, s találják meg egymás között a közös dolgokat. A közös dolgok lehetnek foglalkozások, de akár hobby is.

A koreai keresztényekről olvastam valahol, hogy az ő házi közösségszerveződésüknek az alapja a foglalkozás. S van külön hcs-je a tanároknak, a nővéreknek, a vasutasoknak, meg akárkiknek...

Ezzel szemben nálunk már az is problémás, ha a közösség tagjait, vagy barátkozó fiataljait elhívom kirándulni, vagy billiárdozni.

A közösségformálódásnak egy fokozata az, amikor az együtt lévő emberek részt vesznek valami tevékenységben. Közösen csinálják. Egy következő fokozat amikor megfogalmaznak valami közös célt, s ahhoz rendelnek hozz tevékenységet...

Stóval a hobby nagyon fontos dolog.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #24 Dátum: 2011 November 02, 11:04:37 »
Egyetertek Testverem! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #25 Dátum: 2011 November 02, 11:14:44 »
Nagyon szeretem a tanulságos történeteket. Valamikor ez adta az ötletet, hogy nyissak egy weblapot és osszam meg ezeket. Így lett meg a havannacsoport.hu weblapunk, amely azóta már nem csak történetek tárhelye. És ezeket a történeteket illusztrációként a gyülekezeti összejöveteleken is nagy előszeretettel osztom meg testvéreimmel.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #26 Dátum: 2011 November 02, 12:08:52 »
Ez jó ötlet, kedves Bacsipista!

Nekem egy nagyon asztalhoz ragadt hobbym van: Asztali tenisz. Amellet, hogy fit maradok, jót tesz a gyors reakciók tréningezésére is.  :pirul:

 :003:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #27 Dátum: 2011 November 02, 13:53:30 »
En is nagyon szeretek asztali teniszt jatszani! :afro:
A forumtalalkozo helyszinen van asztal is, csak halot, labdat es utoket kellene vinni.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #28 Dátum: 2011 November 02, 22:12:45 »
Milyen jó téma.  :01:

Nekem is van hobbim. Ha az avataromra néztek láthatjátok is a skótkutyusaimat. A másik hobbimról itt nincs kép de az a TF modellgyűjtés, kiskoromban nagyon szerettem az autókat, most sincs ez másképp.
Nos én úgy gondolom hogy maga Isten is egy rendkívül színes sokféle dologgal teli világot alkotott. Ő igen is szereti a sokszínűséget még a hópelyhei sem egyformák. Nincs két teljesen egyforma kristályszerkezetű hópehely.!
A hobbi olyan mint egy egyedi íz , jellemző az adott emberre és egyben egy bekapcsolódási pont a világ számára. Hiszen a közös hobbi összehozza az embereket és ekkor történnek valódi életszerű bizonyságtételek! A hobbi egyben egy olyan eszköz is amikor megtanuljuk a mértékletességet és azt hogy Istenre figyeljünk. Gyakorolhatjuk: hogy többé élek nem én hanem a Krisztus él bennem. Szorosabb kapcsolatra fűz Istennel pont azért hogy ne szaladjon el velünk a ló. Felfedezhetjük amit Isten beleszól a dolgokba és segíti a hobbinkat vagy éppen megfed álltala!
Egy hídnak látom hogy megnyerjük vele azokat az embereket akik egyébként nem közelednének Krisztushoz a téves tudásuk miatt.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #29 Dátum: 2011 November 02, 22:15:52 »
Tetszenek a hobbijaid! :afro:
Nagyon szép kutyák, ha teheted akkor tölts fel nekünk fényképeket róluk, egy erre alkalmas topicba! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)