Szerző Téma: Egy keresztyénnek lehet hobbija?  (Megtekintve 8559 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #30 Dátum: 2011 November 03, 09:20:42 »
Én fiatalabb koromban nagyon szerettem,rajzolni, festeni. Sajnos azonban, mióta férhez mentem gyermekeim lettek,már nem nagyon teszem. De még nem késő újrakezdeni.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #31 Dátum: 2011 November 03, 10:14:48 »
Szia Ditte!
 Rajzolni és is nagyon szeretek, szeretem a Vasarely képeket.
Másik nagy hobbim a gyerekek. Kirándulni vagy múzeumba menni velük.
Ha van ingyenes vagy olcsó állatkert lehetőség azt is kihasználjuk.
Szeretek a gyerekekkel tanulni. Szeretem a matek példákat, de a kötelezőket is.

Nagyon nagy hobbim a szelektív hulladék gyűjtés. Az iskolában gyűjtik a fémeket,
műanyagokat pontokért.
Egész nyáron rakosgattuk a pet palackokat. :01: de az első szülőin kiderült ezt még
vagy öten megtették rajtunk kívül. :089:

Ezek a kedvenc hobbijaim.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #32 Dátum: 2011 November 03, 10:55:08 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #33 Dátum: 2011 November 03, 12:07:46 »
Nekem a Biblia gyűjtés a hobbim  :igen: (Bocs, hogy magamról...). Talán ez egyeztethető Istennel :)))
Érák szerint, vagy fordítások szerint?   (biztosan sok lehet neked belőle...) :afro: Melyik a "kedvenced"? Mi szerint csoportosítod azokat? Találtál-e különbségeket közöttük, és ha igen miket?

 :D Köszönöm érdeklődésed.  Korszakok szerint is. Szeretem az antik Bibliák könyvkötésének szépségét. A legrégebbi 1875-ös, de van Vizsolyi utánzat is. ÉS igen különböző fordításúak is. Magyarból a kedvencem az Újfordítás.

Van köztük különbség. Sajnos manapság a fordítások az egyházakhoz fűződnek. Sokban ott vannak az egyházak saját tanaik pl.: az újvilágban, reformátusban; katolikusban meg a deutero kananikus írások... Károly 1Ján5,9-e nincs benne a görög fordításokban, de lehet a többiben sem.

Az úfordítás vagy az egyszerű fordítás lábjegyzetben megjegyzi néhány versnél, hogy egy adott vers a legrégebbi kéziratokban az nincs benne, ilyen pl: a miatyánk ima utolsó része.

74 darab van pontosan. Szombatonként szoktam járni az antikváriumokat. Szép sétálgatós program.

Úgy gondolom fontos lehet ismerni az eredeti héber vagy görög szavakat, ha egy-egy különböző versnél tudni akarjuk az eredeti jelentést... Hááát, ehhez vagy szótár kell vagy szoftver,  legalább is nekem, mert nem beszélem csak az angolt, és azt is kicsit.
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #34 Dátum: 2011 November 03, 12:13:52 »
Lehet-e?
Ezzel szemben nálunk már az is problémás, ha a közösség tagjait, vagy barátkozó fiataljait elhívom kirándulni, vagy billiárdozni.

A közösségformálódásnak egy fokozata az, amikor az együtt lévő emberek részt vesznek valami tevékenységben. Közösen csinálják. Egy következő fokozat amikor megfogalmaznak valami közös célt, s ahhoz rendelnek hozz tevékenységet...

Stóval a hobby nagyon fontos dolog.

Bár nálunk lenne ilyen, hogy valaki hív egyáltalán valahova... NAgyon ritka. Bekövesedett barátságokba nehéz bekerülni. Pedig keresztények vagyunk :pirul:
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #35 Dátum: 2011 November 03, 12:26:00 »
Én olvasni szeretek nagyon és így a könyveket gyüjtöm. De már minden polcom tele van, és nagyon drágák lettek a könyvek. A fiam azonban meglepett egy e-könyvvel és ez most nagy örömet jelent számomra, mert kb. 1500 könyvet rakott fel nekem. Igy aztán bárhol vagyok nyugodtan tudok olvasni.

Amikor ezzel az e-könyvvel meglepett és megláttam, hogy milyen könyvek kerültek fel, akkor döbbentem rá, hogy milyen kitörülhetetlen nyomot is hagy egy szülő maga után. Ugyanis a fiam a fiatalabb kori könyvtáramra emlékezett, és azok a könyvek kerültek letöltésre, amit akkor olvastam. De az hiánytalanul mind ott van. Akkoriban én klasszikus irodalmat olvastam. Egyszerűen döbbenetes volt, hogy mennyire emlékszik mindegyikre. Még a verses köteteket sem felejtette el! Úgyhogy, kedves Szülők! Figyeljetek mit adtok át! Nekem ez nagy tanulság volt, és persze öröm is.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #36 Dátum: 2011 November 03, 12:36:43 »
Férjem dicsőitő vezető is,és szintetizátorozik.
Amikor van szabad ideje folyton azon dicséri az Urat.Van,hogy éjszakába is húzódik ez a hobbija :020:

Vagyis nem mást szeret csinálni szabadidejében is ,mint magasztalni az Urat,aki annyi csodadolgot cselekszik életünkben :2smitten:

HAlleluja  :2smitten: :169:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #37 Dátum: 2011 November 03, 12:38:34 »
Csak még annyit szeretnék mondani a Férjem a Horgászatért van oda . Nem tudom , de nagyon szereti .

 Talán a természet miatt ?  :2smitten:

Szeretettel Karola  :2smitten:

Szerintem a természet csendje és szépsége miatt. Ismerek olyat aki csak azért szeret annyia horgászni, mert az ottani csünd megnyugtatja, elveszi a világ zaját és nyüzsgését egy kis időre az életéből.  :2smitten: HA így nézem akkor én is szeretnék,  :hehe: de sajnos annál türelmetlenebb vagyok  :020:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #38 Dátum: 2011 November 03, 12:49:57 »
Nekem is igei a hobbim.

"akinek nincs kardja, adja el felsőruháját, és vegyen."

Minőségi zsebkéseket gyűjtök....  :hehe:

Khmmm...  :167: Amivel engem is sikerült megfertőzni  :168:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #39 Dátum: 2011 November 03, 12:55:19 »
Én olvasni szeretek nagyon és így a könyveket gyüjtöm. De már minden polcom tele van, és nagyon drágák lettek a könyvek. A fiam azonban meglepett egy e-könyvvel és ez most nagy örömet jelent számomra, mert kb. 1500 könyvet rakott fel nekem. Igy aztán bárhol vagyok nyugodtan tudok olvasni.

Amikor ezzel az e-könyvvel meglepett és megláttam, hogy milyen könyvek kerültek fel, akkor döbbentem rá, hogy milyen kitörülhetetlen nyomot is hagy egy szülő maga után. Ugyanis a fiam a fiatalabb kori könyvtáramra emlékezett, és azok a könyvek kerültek letöltésre, amit akkor olvastam. De az hiánytalanul mind ott van. Akkoriban én klasszikus irodalmat olvastam. Egyszerűen döbbenetes volt, hogy mennyire emlékszik mindegyikre. Még a verses köteteket sem felejtette el! Úgyhogy, kedves Szülők! Figyeljetek mit adtok át! Nekem ez nagy tanulság volt, és persze öröm is.

A legjobb az e-könyvekben hogy cím szerint bármelyikre hirtelen rákereshetsz ha jól sejtem. :pirul: És bármikor több órás lapozás helyett hihetetlen gyorsan megtalálhatsz bármilyen részt ami hirtelen kell, vagy érdekel. vagy könyvet... jól mondom?  :pirul: :2smitten:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #40 Dátum: 2011 November 03, 13:04:26 »
Nekem a kedvenc hobbijaim: A gyöngyökkel való foglalkozás (azért írom így mert nem csak füzögetni szeretek, hanem szőni is, figurákat készíteni, karácsonyi dolgokat, bármit) De sajnos nincs rá sok időm és megmondom őszintén egy kicsit időpocsékolásnak is tartom néha, mert sok más hasznos tennivalóm is akad.  :020:
A másik nagy kedvencem pedig a sütés-főzés. Nagyin szeretek új recepteket kipróbálni csak sajnos egyedül vagyok aki ezeket meg is eszi  :hehe: Néha persze ha Antinak is ízlik besegít, vagy másnak a családban, de előfordul hogy nem... :hehe:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Egy keresztyénnek lehet hobbija?
« Válasz #41 Dátum: 2011 November 04, 12:16:04 »
Döndike ezek szerint benned is él az alkotási vágy.  :05: :01: :06: De szépek és aprólékos munkák is a gyöngyből készül figurák. A sütiknek pedig ki tudna ellenállni. ( én tuti nem)

Amúgy olyan érdekes olvasni hogy mennyi féle dologban van örömünk és mennyire sokszínűek vagyunk. Ilyenkor mindig hála tölt el a teremtőnk iránt hogy nem egyen keresztényeket alkotott.  :2smitten:
Mert a világot a minden körülmények között is bennünk élő remény és öröm fogja meg nem pedig elsősorban  a prédikációink.

Pedig én is mennyi ismerősömet és barátomat prédikálnám be a mennybe. :08:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17