Szerző Téma: Latrok barlangja  (Megtekintve 9541 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Latrok barlangja
« Válasz #45 Dátum: 2013 Január 24, 19:52:18 »
Egyszer egy Testvérem kicsit drasztikusan, de mégis találóan fejezte ki:

Mi a feledat?  A birkák szórakoztatása, vagy a nyáj táplálása, legeltetése....

Némely gyülekezetben inkább adnak "tanácsot",  mint segítsenek. Ezért sokan félnek megemlíteni szorult helyzetüket, nehogy még "nagy bölcsességgel" megmossák a fejüket, és megbélyegezzék. Nem így kellene ennek lenni, ahogy Pál apostol is mondotta volt.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Latrok barlangja
« Válasz #46 Dátum: 2013 Január 27, 08:25:37 »
Érdekes számomra amit itt olvastam. Emlékszem amikor missziós csoportunkkal kijöttünk a gyülekezet központjából , egy olyan helyiségben szolgáltunk ahol nem volt sem víz, sem fűtés, sem mellékhelyiség, mégis szeretetben voltunk, télikabátban tartottuk alkalmainkat és közöttünk volt az Úr.
Most van víz, van fűtés, van mellékhelyiség, de mindig hiányzik valami amire még szükség lenne. És az Úr időnként közöttünk van.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Latrok barlangja
« Válasz #47 Dátum: 2013 Január 27, 11:19:07 »
Testvérem, megragadtad a lényeget. Minden más jelentéktelen, egy a fontos, az Úr közöttünk legyen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Latrok barlangja
« Válasz #48 Dátum: 2019 Május 22, 11:28:06 »
Megtérésem előtt sok-sok évig nem voltam templomban, még karácsonykor és húsvétkor sem. Nem tudtam, hogy változott-e valami azóta, hogy utoljára voltam istentiszteleten. Csodálkozva és megdöbbenve láttam, hogy a templomban "papír-írószer és könyves bolt" működik. Árulnak Bibliákat, mindenféle keresztény irodalmat, újságot, és apró igés dolgokat, pl. kulcstartót, tollat, könyvjelzőt. Gyerekkoromban, amikor konfirmáltam nem emlékszem ilyenre, a lelkészi hivatalban lehetett Bibliát és énekes könyvet vásárolni. És van még valami amivel nem értek egyet. Ugyancsak mostanában részt vettem olyan istentiszteleten, ahol élménybeszámolót tartottak egy-egy tábor után az azon résztvevők, elhozták és bemutatták, hogy mit készítettek, vagy, hogy milyen új népdalt tanultak a gyerekek. Sem a kereskedelem, sem az élménybeszámoló nem való a templomba. Nagyon elszomorít, hogy azok, akik ezt megengedik vagy megszervezik, vagyis a lelkészek, presbiterek, ezt nem így látják.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Latrok barlangja
« Válasz #49 Dátum: 2024 Március 10, 19:38:50 »
Megtérésem előtt sok-sok évig nem voltam templomban, még karácsonykor és húsvétkor sem. Nem tudtam, hogy változott-e valami azóta, hogy utoljára voltam istentiszteleten. Csodálkozva és megdöbbenve láttam, hogy a templomban "papír-írószer és könyves bolt" működik. Árulnak Bibliákat, mindenféle keresztény irodalmat, újságot, és apró igés dolgokat, pl. kulcstartót, tollat, könyvjelzőt. Gyerekkoromban, amikor konfirmáltam nem emlékszem ilyenre, a lelkészi hivatalban lehetett Bibliát és énekes könyvet vásárolni. És van még valami amivel nem értek egyet. Ugyancsak mostanában részt vettem olyan istentiszteleten, ahol élménybeszámolót tartottak egy-egy tábor után az azon résztvevők, elhozták és bemutatták, hogy mit készítettek, vagy, hogy milyen új népdalt tanultak a gyerekek. Sem a kereskedelem, sem az élménybeszámoló nem való a templomba. Nagyon elszomorít, hogy azok, akik ezt megengedik vagy megszervezik, vagyis a lelkészek, presbiterek, ezt nem így látják.

Ezzel egyetértek.

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.