Szerző Téma: Halottak napja  (Megtekintve 9934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Halottak napja
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 02, 20:15:52 »
Nekem gyerekkorom óta kellemes élmény fűződik ehhez. Nagymamával máskor is jártunk gaztalanítani a rokonaink sírjait, de ilyenkor mindig kimentünk. A sok virág és a gyertyafények nagyon széppé tették a temetőt. Soha nem gondoltam én akkor hogy halottakhoz imádkozzunk vagy szellemeket idézzünk. Egyszerűen csak egy szép szokásnak tartottam és örömmel mentünk a húgommal és gyújtogattuk a gyertyákat. Nagyi ezt mindig ránk bízta, mi meg elrendeztük és meggyújtottuk a gyertyákat.

Őszintén örülök neki hogy az a fajta házhoz járós Halloween-ezés még nem jött nálunk divatba ami Amerikában már elterjedt. Mert az valahogy irritál.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Halottak napja
« Válasz #16 Dátum: 2011 November 02, 20:35:23 »
Hozzánk becsengettek cukorkáért. Teljesen elfelejtettem, hogy halloween nap van. Gyors összekapkodtam néhány édességet és távozásuk után gyorsan likvidáltam a csengőt! :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Halottak napja
« Válasz #17 Dátum: 2011 November 02, 21:47:57 »
Kedves István Testvérem!

Én senkit nem vetek meg, vagy itélek el azért mert másként él meg dolgokat, mint én. Mindenki a neki adott világosság szerint jár, és azért is ad számot.

Én továbbra is úgy gondolom, hogy nem ez az a nap amikor ki kell menni a temetőbe egy szál virággal, és a megemlékezéshez még csak a temetőbe sem kell feltétlenül menni. Ehhez az ünnephez amit úgy hívnak : Mindenszentek, nekem semmi közöm.

De itt is megemlékezem a szüleimről, akiknek az életük örökre példa marad előttem, és tudom odafenn a Mennyben találkozunk.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Halottak napja
« Válasz #18 Dátum: 2011 November 03, 11:07:47 »
Kedveseim!

Köszönöm a reakciókat. Mert gyakorlatilag a hozzászólásaimra reagáltatok. Nincs is ezzel semmi baj egészen addig, míg a véleményalkotás nem a másik embernek a megítélése. Azzal, hogy kimondom, hogy valamihez nekem semmi közöm, azt is kimondom, hogy megítélem a másikat, akinek viszont van. Ettől viszont a másik ember fogja magát hülyén érezni, s már készen is van a fal a két ember között.

Hozzászólásomban senkit nem arra biztattam, hogy ünnepelje a mindenszeteket, vagy járjon a temetőbe, vagy hasonlók. Arra próbáltam felhíni a figyelmet, hogy az egész ünnepkör körüli dolgokat lehet az evangélium, a bizonyságtétel malmára hajtani...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Halottak napja
« Válasz #19 Dátum: 2011 November 03, 11:10:35 »
Egyetertek Testverem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Halottak napja
« Válasz #20 Dátum: 2011 November 03, 11:15:19 »
Az ige beszel arrol, hogy egy adott napot valaki az Urert kulonboztet meg, mig valaki mas egy masik napot.

Nem szabad elitelnunk senkit sem, aki ezen a napon hasonlokeppen jar el.
Ott van a nemsokara esedekes karacsony is! Valaki megtartja, valaki nem, valaki fenyofat allit, valaki pedig meg azt sem.

Fogadjuk el. Kulso megjelenes ellenere lehet mogotte olyan belso tartalom is, amelyet az egyen es az Istenen kivul senki sem tud.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Halottak napja
« Válasz #21 Dátum: 2011 November 03, 11:16:02 »
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Halottak napja
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 03, 11:24:44 »
Kedves István Testvérem!

Attól, hogy te fenntartod a saját véleményedet, én meg az enyémet, nem szükségszerű, hogy ez fal legyen köztünk.
És igen, valóban felhasználható minden alkalom az evangélium hirdetésére, de azért régebben jobban adtak a hivők arra, hogy elválasztódjon az életük a hitetlen világ gyakorlatától, mint manapság. Nem fogok engedményt tenni ennek az ünnepnek a javára, de szivesen elismerem, hogy mindenki maga ad számot arról, hogy hogyan éli meg az életét, és nem itélkezem.

Egyetértek Tünde testvéremmel!
Nem "tök" mindegy, hogy mit ünneplünk, és minek teszünk engedményeket.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Halottak napja
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 03, 11:28:29 »
Kedves Tünde!

Megnéztem az ajánlott cikkeket. Nagyon tanulságosak azok. Én nem a babonákról, hanem egy egészséges emlékezésről beszélek, illetve arról, hogy mi, akik világosságban járunk, hogyan tudjuk felhasználni az evangélium hirdetésére, a vigaszutalásra.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Halottak napja
« Válasz #24 Dátum: 2011 November 03, 11:30:10 »
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Halottak napja
« Válasz #25 Dátum: 2011 November 03, 11:40:12 »
Az ige beszel arrol, hogy egy adott napot valaki az Urert kulonboztet meg, mig valaki mas egy masik napot.

Nem szabad elitelnunk senkit sem, aki ezen a napon hasonlokeppen jar el.
Ott van a nemsokara esedekes karacsony is! Valaki megtartja, valaki nem, valaki fenyofat allit, valaki pedig meg azt sem.

Fogadjuk el. Kulso megjelenes ellenere lehet mogotte olyan belso tartalom is, amelyet az egyen es az Istenen kivul senki sem tud.

Mélységesen egyetértek!

Szabadságban kell élnünk, és szabadon kell engednünk a testvéreinket.
Nincsenek sablonok az életünkre, nehéz kijelenteni vitás témáknál kinek van
igaza. Legtöbbször mindkettőnknek!!!
Van aki szabad arra, hogy kimenjen a temetőbe, és szolgáljon a környezete felé, dicsőség az Úrnak!
Sokan mások kimennek a temetőbe, és azt nézik hol mennyi virág, koszorú van, és pénzben ki mennyit áldozott, Őt sajnálom nagyon.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Halottak napja
« Válasz #26 Dátum: 2011 November 08, 13:02:10 »
Bocsássatok meg, a párosításért, de miért nem tiltakozunk a nemzeti ünnepeinken az elesettek koszorúzásáért, miért ragaszkodunk ahhoz a naphoz? Az emlékezés koszorúját máskor is elhelyezhetnénk, nem?
Nem nézem le, és nem vetem meg azokat akik megemlékeznek ezen a napon azokról akik fontosak voltak nekik. Sok közöttük az olyan ember aki az utolsó pénzét adja ki egy szál virágért, de békesség van  a szívében.
Van aki ilyenkor imádkozik életében először, reménykedve, hogy elhunytjával találkozni fog a mennyek országában.
Én is reménykedem egy majdani találkozásban, de amíg ez bekövetkezik addig itt szolgálok az Úrnak.

Kedveseim!

Köszönöm a reakciókat. Mert gyakorlatilag a hozzászólásaimra reagáltatok. Nincs is ezzel semmi baj egészen addig, míg a véleményalkotás nem a másik embernek a megítélése. Azzal, hogy kimondom, hogy valamihez nekem semmi közöm, azt is kimondom, hogy megítélem a másikat, akinek viszont van. Ettől viszont a másik ember fogja magát hülyén érezni, s már készen is van a fal a két ember között.

Hozzászólásomban senkit nem arra biztattam, hogy ünnepelje a mindenszeteket, vagy járjon a temetőbe, vagy hasonlók. Arra próbáltam felhíni a figyelmet, hogy az egész ünnepkör körüli dolgokat lehet az evangélium, a bizonyságtétel malmára hajtani...


Az ige beszel arrol, hogy egy adott napot valaki az Urert kulonboztet meg, mig valaki mas egy masik napot.

Nem szabad elitelnunk senkit sem, aki ezen a napon hasonlokeppen jar el.
Ott van a nemsokara esedekes karacsony is! Valaki megtartja, valaki nem, valaki fenyofat allit, valaki pedig meg azt sem.

Fogadjuk el. Kulso megjelenes ellenere lehet mogotte olyan belso tartalom is, amelyet az egyen es az Istenen kivul senki sem tud.

Mélységesen egyetértek!

Szabadságban kell élnünk, és szabadon kell engednünk a testvéreinket.
Nincsenek sablonok az életünkre, nehéz kijelenteni vitás témáknál kinek van
igaza. Legtöbbször mindkettőnknek!!!
Van aki szabad arra, hogy kimenjen a temetőbe, és szolgáljon a környezete felé, dicsőség az Úrnak!
Sokan mások kimennek a temetőbe, és azt nézik hol mennyi virág, koszorú van, és pénzben ki mennyit áldozott, Őt sajnálom nagyon.

Örülök,hogy mindkét nézőpont teret  kaphatott,és  senki nem lett  lehurrogva.
Tudom,hogy van egy erőteljes  protestáns  gyakorlati kegyesség , amely  szerint A   Jó Keresztyén a  temetésen kívül nem  foglalkozik a  temetővel, halottaival, nehogy  hasonlítsunk a  katolikusokra (ortodoxokra).   

>>" hagyd a halottakra, hogy eltemessék halottaikat! "<<

Én  tiszteletben  tartom  azoknak a  Testvéreknek is a  nézőpontját, akik  a temetésen  kívül soha nem mennek  ki a temetőbe, mert a  lelkiismeretük-kegyességük   tiltakozik.   Ugyanilyen  fontos, hogy ne legyenek "megbélyegezve" a  temető-látogató, a  síron (-nem a  hiedelem miatt!-)   a sírra gyertyát,mécsest  gyújtó, koszorút,virágot  hozó  hívők  sem.

Minden  ünnep,és  szokás  hátterében  van  pogány  vonás, nincs  ez  másképp  a  karácsonnyal,és a  húsvéttal kapcsolatban sem.

Érdemes  elolvasni:  http://www.jelek.hu/index_.php?cid=52

http://krisztus.ro/tortenelem9.php

http://www.nyest.hu/hirek/hust-veszunk

http://elokovek.hu/tanitas-poganyhusvet.html

http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető Arthur15

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Halottak napja
« Válasz #27 Dátum: 2011 November 20, 21:43:05 »
Lukács 9

59.    
Monda pedig másnak: Kövess engem. Az pedig monda: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.
60.    
Monda pedig néki Jézus: Hadd temessék el a halottak az ő halottaikat: te pedig elmenvén, hirdesd az Isten országát.

Meg valahol van egy olyan ige,hogy a pogányok sírnak és gyászolnak a halottak miatt. - A Pogányok!

Nem elérhető ösztöke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Halottak napja
« Válasz #28 Dátum: 2012 Február 03, 15:49:51 »
Idézet
Minden  ünnep,és  szokás  hátterében  van  pogány  vonás, nincs  ez  másképp  a  karácsonnyal,és a  húsvéttal kapcsolatban sem.

Ezzel nem értek egyet. Úgy értem, hogy Isten ünnepei konkrétan meg vannak határozva, le vannak fektetve, hogy melyek azok, és mikor és hogyan ünnepelendőek. Ezek hátterébe nincsenek pogány szokások, hanem csak Isten akarata, parancsolata. Csakhogy a modern kereszténység pogány szokásokkal vegyítette, vagy olyan ünnepeket is felvett, amelyek nem Isten ünnepei. Krisztus és az apostolok idejében teljesen egyértelműen azokat az ünnepeket tartották, amiket Isten meghatározott. Fogalmuk nem volt halottak napjáról, karácsonyról és egyebekről. A fő ünnepeik azok voltak, amelyeket Mózesen át Isten kijelentett, a három fő ünnepkör, tavasszal a kovásztalan kenyerek ünnepe, majd 50 napra rá a hetek ünnepe (pünkösd), majd az őszi ünnepkör a hetedik hónapban (kürtöléssel indul) a sátorok ünnepe. Mindez pedig szigorú rendbe ágyazva (szombatok és újholdak), mégpedig úgy hogy az év a tavaszi első újholdjával kezdődik, majd záródik az utolsó nagy nappal, ami a sátorok ünnepének nyolcadik napja. (Krisztus ekkor állt fel és kiáltott a Szellemről, amit veendőek voltak http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=43&c=7&v=37#v35)

Tudom elterjedt az a nézet a későbbi századokban (főleg a zsidóellenesség miatt, ami pl. Nagy Konstantin császártól is idnul), hogy ezek "zsidó ünnepek", és el vannak választva, és vannak a "zsidó ünnepek", meg a "keresztény ünnepek". Holott Isten úgy beszél az ünnepekről a prófétáknál, hogy az ő saját ünnepei, amit adott a népének örömre, szent összegyülekezésre, és hogy megemlékezzenek hatalmas dolgairól. Istennek az ünnepeiben nagyon sok tanítás van az Ő tervére vonatkoztatva, mivel ezek árnyékai az eljövendőknek. Az árnyék pedig ott keletkezik, ahol valaki áll. Ez a valaki, aki mindent tökéletességre visz Krisztus Jézus és ilyen értelemben pl. az ünnepek kiábrázolják Istennek a világra vonatkozó tervét is. Pl. a kürtölés ünnepe a hetedik hónapban egyúttal megmutatja Krisztus eljövetelét, aki riadóval, harsonákkal (kürtüléssel) arkangyal szózatával leszáll. A sátorok ünnepe meg kiábrázolja a Krisztus millenneumi időszakát, amikor mit Király fog a népeken uralkodni, vasvesszővel.

Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy az ünneplésben és a idők elkülönítésében sokkal több van holmi lényegtelen szokásnál. Az emberek igenis ilyenkor valamiképpen áldoznak valamire, idejükből, energiájukból, figyelmükből, valamiért elkülönítik azt (az elkülönítés gyakorlatilag megszentelést jelent) az időt. És nem mindegy, hogy ennek az elkülönítésnek (szentelésnek) milyen hatalom áll a hátterében. Az egyetlen igaz Isten, Jézus Krisztus Istene és Atyja, vagy valami más? Pál egyértelműen úgy ír a világban való korábbi létünkről, és a pogányságról, hogy amikor azok voltunk "vitetvén vitettünk a bálványokhoz" és hogy akkor e-világ folyása szerint jártunk, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, azon szellem szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik. Tehát igencsak tudva/tudatlanul (leginkább tudatlanul) vonva, húzva voltunk az orrunknál fogva a néma bálványokhoz az ellenséges szellem által, ami az engedetlenséget munkálja a földön És ebből is megtértünk, ezt is elhagytuk akik a Krisztushoz tértünk, hogy most már tagjainkat ne a hamisságnak adjuk fegyvereiül, hanem az igazságosságnak. Tehát nem lehetséges, hogy pogány szokásokat bármilyen módon kövessen egy Istentől született ember, aki befogadta Krisztust és az Isten Szellemével el lett pecsételve, hanem minden ilyenből meg kell térnie, ki kell jönnie és az Isten parancsolatait cselekednie, hiszen az élet fájáról enni annak lesz joga, aki megcselekszi Isten parancsolatait, és csak az mehet be a kapukon a városba. (Jel 22:14)

Üdv

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Halottak napja
« Válasz #29 Dátum: 2022 Október 30, 12:23:37 »
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.