Szerző Téma: Ha a juhok tévelyegnek  (Megtekintve 13114 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #15 Dátum: 2012 Március 12, 14:07:22 »
Valóban nagy felelösségük van a vezetöknek és a presbitereknek. Ám ma már nem olyan korszakban élünk, mint annak idején, amikor a juhok nem tudtak olvasni. Mindenkinek adva van a lehetöség Isten Szavát direkt olvasni. Tehát felismerhetem, hogy valaki, mint szólgáló Istenre mutat-e, vagy a saját véleményét próbálja Igékkel alátámasztani. A tévelygés így nagyon is személyes felelösség is.

Sokan elégnek tartják, ha meghallgatják az Istentiszteletet, de a hétköznapokban nem olvassák az ÍGét. Ezek könnyü prédák, a tévtanítók számára!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #16 Dátum: 2012 Március 12, 14:25:38 »
Hallottam nem egyszer, hogy: "hat a tanitom mondta"!
Szornyu, hogy ezzel ervelnek egyesek. Nem erdekel, hogy melyik tanito mondta, az erdekel, hogy az Ige mit mond!

Nem latok a Biblia konyvei kozott "Sandor levele"-t vagy "Geza evangeliuma"-t.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #17 Dátum: 2012 Március 12, 14:26:55 »
 :hehe: :afro:

Én sem...  :neee:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #18 Dátum: 2012 Április 20, 21:57:02 »
Ha a juhok tévelyegnek... Sokszor hallottam már idézni a 23 Zsoltárból ezt az Igét:

Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy: vessződ és botod megvigasztal engem.
Zsolt 23,4

Általában Isten büntetésével hozzák össze a bot és a vesszö fogalmát. A veszzö és a bot sohasem azért volt a pásztor kezében, hogy püfölje vele a báránykákat! Mint egy "megnyújtott" kéz segített a terelgetésben.

Gondoljunk csak egy dirigensre...  Ott van a dirigens pálca a kezében, de nem azért, hogy jól elpáholja a brácsást, vagy a trombitást a hamis hangokért. NEM! Hanem azért, hogy nehogy eltévelyegjen bárki is a csodálatos összhangtól!

Olyan lenne a mi Istenünk, hogy ha valaki a halál árnyékának völgyében jár, akkor még alaposan meg is veri?

Igen az ÚR dorgál néha minket, mert szükség van rá, de azért, hogy szeretetében jót tegyen velünk. De legkevésbbé dorgál akkor, ha a halál árnyékának a völgyében járunk!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #19 Dátum: 2012 Április 20, 22:07:57 »
A mi Pásztorunk botja és vesszöje így néz ki:


Mit gondoltok? Ha valamely embernek száz juha van, és egy azok közül eltévelyedik: vajjon a kilenczvenkilenczet nem hagyja-é ott, és a hegyekre menvén, nem keresi-é azt, a melyik eltévelyedett?
Mt 18,12    
   
Melyik ember az közületek, a kinek ha száz juha van, és egyet azok közül elveszt, nem hagyja ott a kilenczvenkilenczet a pusztában, és nem megy az elveszett után, mígnem megtalálja azt?
Lk 15,4

 :pasztor05:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #20 Dátum: 2012 Április 20, 22:22:52 »
Békesség.

Zsolt 23:4  Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

Egyet értek veled, a bot és a vessző nem azért van a pásztor kezében, hogy megverje a juhokat.

Úgy olvassuk, hogy azok vígasztalnak.

Vajon miért?

A bot és a pálca a hatalom jele, az Úr hatalmának. Ő az aki hadakozik értünk. Azért van ott a bot és a pálca, hogy megvédje a juhokat, a gonosz farkasoktól, az ellenségtől, a gonosztól.
Főleg amikor a halál árnyékának völgyében járunk, a megpróbáltatások és kisértések útján, a mélységekben, ilyenkor nincs nagyobb vigasztalás annál, mint mikor tudjuk, hogy az Úr védelme alatt állunk, az Ő hatalmas ereje oltalmaz bennünket.

Ezért mondja Dávid, nem félek a gonosztól.
Miért?
Mert te velem vagy. - Milyen csodálatos, nincs ennél értékesebb, nincs ennél nagyobb kegyelem. - és ha te (Uram) velem vagy akkor a te hatalmad és védelmed alatt állok.

Ézs 40:10  Ímé, az Úr Isten jő hatalommal, és karja uralkodik! Ímé, jutalma vele jő, és megfizetése Ő előtte.
Ézs 40:11  Mint pásztor, nyáját úgy legelteti, karjára gyűjti a bárányokat és ölében hordozza, a szoptatósokat szelíden vezeti.

Ján 10:27  Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:
Ján 10:28  És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.
Ján 10:29  Az én Atyám, a ki [azokat] adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki [azokat] az én Atyámnak kezéből.

Róm 8:35  Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-é?
Róm 8:36  A mint megvan írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.
Róm 8:37  De mindezekben felettébb diadalmaskodunk, Az által, a ki minket szeretett,
Róm 8:38  Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
Róm 8:39  Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.


 :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #21 Dátum: 2012 Április 20, 22:26:19 »
Köszönöm, kedves Zoltán testvérem a továbbvezetett gondolatokat!

Igen, csodálatos a mi Urunk és Pásztorunk!

Teljesen egyetértek Veled, Testvérem!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #22 Dátum: 2012 Április 20, 22:33:09 »
Még annyit hozzáfüznék, hogy az általad beidézett Íge alapján is érthetö a különbség a Jó Pásztor és a béres között. A béres othagyja a nyájat, ha veszély fenyeget.... A Jó Pásztor hatlamával védi meg az Övéit. És ebben biztosak lehetünk!


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #23 Dátum: 2012 Április 20, 22:41:24 »
Dávid is egy nagyszerű példája a jó pásztornak. Hiszen bizonyságot tett, hogy legyen medve vagy oroszlán amely elragadott egy juhot a nyájból, ő életét kockáztatva leterítette a vadat és visszahozta a bárányt.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #24 Dátum: 2012 Április 20, 22:45:03 »
Így van Testvérem, és ha Dávid megtette ezt, mennyivel inkább a mi Jó pásztorunk, aki életét adta a juhokért! Mekkora Szeretet, mekkora vígasz és mekkora mély bizalom lehet bennük, a mi Urunk iránt!

 :ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #25 Dátum: 2012 Április 20, 22:47:07 »
Igen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #26 Dátum: 2012 Április 22, 16:00:12 »
Az jutott eszembe miközben olvastam a hozzászólásaitokat, hogy sokan mennyire félreértik valóban a pásztorbot jelentését... Mert ugye a pásztorbot nem nyájnak van, hanem a nyáj-ÉRT!  Mert a Pásztor nem a bárányokat veri azzal, hanem a ragadozót,és a rablót...  a Nyáj egyben tartására ott a  terelőkutya! Egyebekben pedig , a jó pásztor feladatát maga Isten határozza meg! Ezekiél 34,15.    
Én magam legeltetem nyájamat, s én nyugosztom meg őket, ezt mondja az Úr Isten;
16.    
Az elveszettet megkeresem, s az elűzöttet visszahozom, s a megtöröttet kötözgetem, s a beteget erősítem; és a kövéret s erőset elvesztem, és legeltetem őket úgy, mint illik.
17.    
Ti pedig, én juhaim, így szól az Úr Isten, ímé én ítéletet teszek juh és juh között, a kosok és bakok közt.
18.    
Avagy kevés-é néktek, hogy a jó legelőt legelitek, hogy még legelőitek maradékát lábaitokkal eltapodjátok? és hogy a víz tisztáját iszszátok, hogy még a maradékát lábaitokkal felzavarjátok?
19.    
És az én juhaim a ti lábaitok tapodását legelik, s lábaitok zavarását iszszák!
20.    
Annakokáért így szól az Úr Isten hozzájok: Ímé én, én teszek ítéletet kövér és ösztövér juh között,


Azután meg van egy sajnos sokak számára "apokrifnak minősített írásgyülytemény"  Amit valójában Tórának nevezünk, ( Mózes öt könyve)és ha nem lenne sokak számára elrejtett, akkor az is nyilvánvaló lenne szélesebb körben, hogy az Örökkévaló nem is bízza a pásztori szolgálatot felkészítetlenül senkire! Mózes, mint az Úr nyájának pásztora, 40 (!) évig gyakorolta a későbbi szolgálatát!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #27 Dátum: 2012 Szeptember 26, 12:33:23 »
Ezzel az ígérettel kezdődött minden: Joél.2,28.    
És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.
29.    
Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet.
30.    
És csodajeleket mutatok az égen és a földön; vért, tüzet és füstoszlopokat.
31.    
A nap sötétséggé válik, a hold pedig vérré, minekelőtte eljő az Úrnak nagy és rettenetes napja.
32.    
De mindaz, a ki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, a mint megigérte az Úr, és a megszabadultak közt lesznek azok, a kiket elhí az Úr!

Majd pedig az Idő teljességével Így szólt az Úr: Jn.14,15.    
Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.
16.    
És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.
17.    
Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.
18.    
Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok.
19.    
Még egy kevés idő és a világ nem lát engem többé; de ti megláttok engem: mert én élek, ti is élni fogtok.
20.    
Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek.
21.    
A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.
22.    
Monda néki Júdás (nem az Iskáriótes): Uram, mi dolog, hogy nékünk jelented ki magadat, és nem a világnak?
23.    
Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.
24.    
A ki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, a melyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, a ki küldött engem.
25.    
Ezeket beszéltem néktek, a míg veletek valék.
26.    
Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.


Majd ezt mondta a Szentlélekről: Jn.16,7.    
De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.
8.    
És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:
9.    
Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;
10.    
És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;
11.    
Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.

Ezek tehát a Szentlélek kitöltésének Igéretei...
A beteljesedés jeleként pedig ez történt: Apostolok Cselekedetei 2. rész

1.    
És mikor a pünkösd napja eljött, mindnyájan egyakarattal együtt valának.
2.    
És lőn nagy hirtelenséggel az égből mintegy sebesen zúgó szélnek zendülése, és eltelé az egész házat, a hol ülnek vala.
3.    
És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek és üle mindenikre azok közül.
4.    
És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.
5.    
Lakoznak vala pedig Jeruzsálemben zsidók, istenfélő férfiak, minden nép közül, melyek az ég alatt vannak.
6.    
Minekutána pedig ez a zúgás lőn, egybegyűle a sokaság és megzavarodék, mivelhogy mindegyik a maga nyelvén hallá őket szólni.


Az azután levő dolgok bizonysága szerint pedig tudjuk is, hogy akik vették az Örökkévalótól a Szent Lelket, Erőt vettek voltaképpen a szolgálat munkájához, AZ Örökkévalóval való kapcsolatuk elmélyült,
és bátran szólták az Isten Igéjét, tették félelem nélkül mindazt amit a Teremtő rájuk bízott. AZ Ige számukra és őbennük megelevenedett, ennek megnyilvánulásaként pedig erővel és hatalommal szólták az Örökkévaló
Beszédét!

Az Isten pedig nem változik! ( Mal 3,6   
Mert én, az Úr, meg nem változom, ti pedig, Jákóbnak fiai, nem emésztettek meg!
  ) és ismét: Jak 1,17   
Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.

Tessék nekem megmondani: Hol van az Igéretek között a : KUKORÉKOLÁS, BÉGETÉS, FUTKOSÁS, KIABÁLÁS, CSILLÁRON HINTÁZÁS, BREKEGÉS...???
Tessék nekem megmondani: Mikor változott meg Isten? És ha Ő megváltozott, ( ami kizárt!) Akkor mi tart bennünket hitben?
Mert ha megváltozott volna, akkor a nekünk tett Igérete is változhat... ugye?

Tessék nekem megmondani: Dicsőíti-e az Örökkévalót, ha az emberek az helyett hogy az Ő Igéjére figyelnének, az Istentisztelet keretein belül bohóckodnak?

Azt mondja az Örökkévaló Igéje: Rm 15,4   
Mert a melyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.

Ezek alapján tehát, ezen megnyilvánulási formáknak ugye lenne előjele a Szentírásban... Valaki esetleg megmutatná?
Hát zsonglőrködni jött Istennek a Lelke közénk?
Azért jött Tehát, hogy a nagyérdeműt szórakoztassa?

Nem inkább azért, hogy bennünket Istenben megerősítsen?
Azok közül akik így "betöltekeztek" mind ismeri tökéletesen Istent? Mind megértették az Isten Igéjét? Mindnyájuk hite tökéletesen megerősödött? Mindben él valósággal Isten Igéje?
Mind teszik azt ktelkedés nélkül amit Isten rájuk bízott?

Testvérek: Ha valós lenne az Isten Ismeret, akkor ugye Köztudott lenne, hogy a Szentlélek megszomorítása-káromlása nem az hogy ezen megnyilvánulási formákat megkérdőjelezzük, hanem ez Ige alapján:

Ézsaiás 5,20.    
Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!


és ennek beteljesedeséként: Máté 12,31.    
Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.
32.    
Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.
33.    
Vagy legyetek jó fák, és teremjetek jó gyümölcsöt, vagy legyetek romlott fák, és teremjetek romlott gyümölcsöt; mert gyümölcséről ismerik meg a fát.

Hiszen ott pont az történt, hogy a Szanheddrin által, Messiási csoda és jelként megfogalmazott Próféciák beteljesedésekor, annak meglétét a gonosz munkájának titulálták...

De vigyázat! Mert megy ez visszafelé is ám... Ha azonban ezek a fent említett megnyilvánulások, nem a szentlélek munkája, ámde mégis azt mondják hogy az, akkor ez is a Szentlélek káromlás témaköre!

Mert az Istent nem az őrjöngés dicsőíti, hanem a HIT, és a Hit általi Engedelmesség!...   mégpedig: MINDENBEN!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #28 Dátum: 2012 Szeptember 26, 13:15:06 »
Ámen! Egyetértek Testvérem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #29 Dátum: 2012 Szeptember 26, 13:33:47 »
 :019:


 ámen!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25