Szerző Téma: Ha a juhok tévelyegnek  (Megtekintve 13150 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Ha a juhok tévelyegnek
« Dátum: 2011 November 01, 22:11:14 »
Sajnos gyakori a megtért keresztyének körében a tévelygés. Ennek az egyik oka lehet az Istenismeret hiánya és az áll evangéliumra való megtérés.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #1 Dátum: 2011 November 01, 23:20:17 »
Vagy csak a világ szeretete nagyobb.  :118:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #2 Dátum: 2011 November 01, 23:40:02 »
Többféle tévelygés létezhet. Az egyik, amire utalsz, ami szabadossághoz vezet, de van olyan is, ami szigorú, nyomorító szabályokat állít fel az emberek számára. Egyik sem vezet helyes Istenismerethez.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #3 Dátum: 2011 November 01, 23:46:16 »
Igen, a vallásosság is tévelygés.
Vallásosság alatt azt értem, mikor nincs élő kapcsolat Isten és ember között, csak egyházi szokások és élettelen imák.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #4 Dátum: 2011 November 02, 12:58:01 »
Kedves Antee!

Szerintem is a vallásosság az egyik legrejtettebb tévelygés, mert abban a hitban tart, hogy minden rendben van. Semmilyen tanítás nem helyettesítheti az alapos Igeismeretet és azoknak összefüggéseit megvilágítva a Szent Lélek/Szellem által. Az Íge dinamikus: tanít, vezet, épít, vígasztal, hálaadásra ösztönöz a legaktuálisabb módon.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #5 Dátum: 2012 Február 06, 09:35:47 »
Tapasztalatom szerint, aki önkényesen magyarázza az Ígét, vagy egyszerüen kihagy Isten Szavából egyes részeket akármilyen ok miatt, már a tévelygés útjára került. Az Ígét az Ígével lehet megérteni, az Szentlélek vezetése által.

1. Most pedig hallgass ó Izráel a rendelésekre és végzésekre, a melyekre én tanítlak titeket, hogy azok szerint cselekedjetek, hogy élhessetek, és bemehessetek, és bírhassátok a földet, a melyet az Úr, a ti atyáitoknak Istene ád néktek.
2. Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek.

5Móz 4,1-2

1.Tartsatok meg és teljesítsetek minden igét, amelyet én parancsolok nektek! Semmit se tégy hozzá, se el ne végy belőle!
5.Az URat, a ti Isteneteket kövessétek, és őt féljétek, az ő parancsait tartsátok meg, és az ő szavára hallgassatok, őt tiszteljétek, és hozzá ragaszkodjatok!

5Móz 13,1.5

Istennek minden szava színigaz, pajzsa ő a hozzá menekülőknek. 6. Ne tégy hozzá szavaihoz semmit, mert megcáfol, és hazugságban maradsz!
Péld 30,5-6

Ezért egészen bizonyosnak tartjuk a prófétai beszédet, amelyre jól teszitek, ha mint sötét helyen világító lámpásra figyeltek, amíg felragyog a nap, és felkel a hajnalcsillag szívetekben. 20. Mindenekelőtt tudnotok kell, hogy az Írás egyetlen próféciája sem ered önkényes magyarázatból, 21. mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek.
2Pt 1,19-21

Én bizonyságot teszek mindenkinek, aki a prófécia eme könyvének beszédeit hallja: Ha valaki hozzátesz ezekhez, arra az Isten azokat a csapásokat bocsátja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben; 19. ha pedig valaki elvesz e prófétai könyv igéiből, attól az Isten elveszi osztályrészét az élet fájából, a szent városból és mindabból, ami meg van írva ebben a könyvben.
Jel 22,18-19

Ezek a figyelmeztetések igen komolyak. Isten Szava SZENT!

Vigyázzatok, hogy el ne utasítsátok azt, aki szól! Mert ha azok nem menekültek meg, akik elutasították azt, aki a földön adott kijelentést, mennyivel kevésbé menekülünk meg mi, ha elfordulunk attól, aki a mennyből szól hozzánk.
Zsid 12,25

Shalom
 :2smitten:   
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #6 Dátum: 2012 Február 13, 16:32:48 »
Jézus így válaszolt nekik: "Megmondtam nektek, de nem hisztek. Atyám nevében végzett cselekedeteim tanúskodnak mellettem, 26. de ti nem hisztek, mert nem az én juhaim közül valók vagytok. 27. Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. 28. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. 29. Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből.
Jn 10,25-29

Azok a a juhok, hisznek, akik hallgatnak a Jó Pásztor Szavára, és komolyan veszik Hangját, senki sem tudja tévútra vezetni, mert erröl maga az Atya gondoskodik:  Senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. Akik viszont nem hisznek a Szavában, vagy nem veszik komolyan, azok már tévelyegnek és nem az Ö juhai közül valók. Semmilyen tanítás nem helyettesítheti Isten Szavában való elmélyülést.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #7 Dátum: 2012 Február 21, 21:39:49 »
Igen, a tanítás is egy eredő, mégpedig Isten igéjéből. Ha az Úr nem nyitja száját, akkor ne próbáljuk megmondani helyette, hogy mit is akart mondani...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #8 Dátum: 2012 Február 21, 21:51:25 »
 :afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #9 Dátum: 2012 Február 23, 08:48:27 »
Békesség Nektek!

Nagyon találó a téma címe: Ha a juhok tévelyegnek.

Én, mint bárányka nagyon szeretem a 23. zsoltárt. Idézek is belőle:

Idézet
Zsolt 23:1  Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

Tudnak-e azok a juhok tévelyegni, akiknek az Úr a pásztoruk?

Ez a pásztor az, aki
  • nyugalmat ad (füves legelő, csendes vizek)
  • igazság ösvényén vezet (Krisztushoz vezet az Ő törvénye segítségével)
  • biztonságot, védelmet ad (még a halálfélelemtől is megszabadít
  • fegyelmez (vagyis terelget.A hátamra koppint, ha letérnék a helyes útról.)
  • gondoskodik a testi szükségeimről is, megelégedettségben tart
  • ez egy életen át tartó kapcsolat (örök életen át)

Az egész zsoltár a Gondoskodó, Pásztorló Istenről szól. Van viszont egy pont benne, ami a báránykáról. Van, amikor a bárányka kóborolni (a téma címére utalva: tévelyegniakar. Ilyenkor jön a bot. Ezt a szolgálatot is felvállalta a Jó pásztor.

Idézet
Ef 4:11-12 És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:  A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:

Az Úr Jézus megosztotta ezeket a szolgálatokat. A bárányka nem mondhatja, hogy kóborolhat, mert ha teszi, akkor jöhet a bot. Ez biztonságot jelent számára.

Már csak egy kérdés adódik

Mi van akkor,  ha a pásztor tévelyeg?
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #10 Dátum: 2012 Február 23, 11:02:19 »
Jo kerdes...
Ha a pasztor tevelyeg, akkor ott altalaban tobbsegben vannak azok a juhok is, akik nem jo uton jarnak.
Mivel a pasztort kovetik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #11 Dátum: 2012 Február 23, 11:14:42 »
Jo kerdes...
Ha a pasztor tevelyeg, akkor ott altalaban tobbsegben vannak azok a juhok is, akik nem jo uton jarnak.
Mivel a pasztort kovetik.

Kétségtelen igaz, hogy a vezetett juhok is tévelyegnek. Vagy nem...

Az Ige néhány helyen engedelmességre szólít fel:

Idézet
Kol 3:18 Ti asszonyok, engedelmeskedjetek a ti férjeteknek, a miképen illik az Úrban.

Meddig? Mindenben? S van-e helye az engedetlenségnek bizonyos esetekben?

Idézet
Zsid 13:17 Engedelmeskedjetek előljáróitoknak és fogadjatok szót, mert ők vigyáznak lelkeitekre, mint számadók; hogy ezt örömmel míveljék és nem bánkódva, mert ez néktek nem használ.

Ugyanazok a kérdések: meddig, mindenben, s van-e kivétel?

Idézet
Jak 4:7 Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.

Ez ugye egyértelmű.

Idézet
1Pét 2:13 Engedelmeskedjetek azért minden emberi rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak;

Még nekik is?

Idézet
1Pét 5:5 Hasonlatosképen ti ifjabbak engedelmeskedjetek a véneknek: mindnyájan pedig, egymásnak engedelmeskedvén, az alázatosságot öltsétek fel, mert az Isten a kevélyeknek ellene áll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ád.

Tehát?

Összegezve: Ki az, akit Isten számon kér a tévelygés miatt? A vezetőt, aki vezetésével tévelygésben tartja a báránykát, vagy a báránykát, aki engedelmeskedve a vezetőnek kvázi tévelyeg? Esetleg mindkettőt?

Hogy véled?
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #12 Dátum: 2012 Február 23, 13:19:31 »
Van olyan is, hogy a birkácskák keresnek maguknak olyan tanítókat, akik az ö szájízük szerint beszél. Szivesen hallgatják - mert hogy is mondja a Biblia? - viszket a fülük... Szóval sok tévtanítónak nem lenne akkora sikere, ha.... :089:

 :2smitten:

 
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #13 Dátum: 2012 Február 23, 23:08:40 »
Persze, ebben is van igazság. Egy valamiről nem szabad elfeledkezni: a pásztorok, presbiterek kettős felelősségéről.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha a juhok tévelyegnek
« Válasz #14 Dátum: 2012 Február 25, 10:39:22 »
Van olyan is, hogy a birkácskák keresnek maguknak olyan tanítókat, akik az ö szájízük szerint beszél. Szivesen hallgatják - mert hogy is mondja a Biblia? - viszket a fülük... Szóval sok tévtanítónak nem lenne akkora sikere, ha.... :089:

 :2smitten:

 

Pontosan. A siker nem az áldás mértékegysége. Attól hogy valaki sikeres tanító, még nem jelenti azt, hogy a tiszta tanítása vagy a pásztori szíve miatt lett az. Nyilvánvaló számunkra az is, hogy vannak hatalmas méreteket öltő szekták, akik ellent mondanak Isten parancsolatainak, törvényeinek és mégis növekednek.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)