Szerző Téma: A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!  (Megtekintve 26868 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Dátum: 2011 November 01, 22:18:56 »
Ahol Isten munkája jelen van, ott a gonosz gőzerővel dolgozik ellene. Éppen ezért nyitott szemmel kell járnunk, szemünkkel mindenkor az Úrra tekintve.
Vizsgáljunk meg mindig mindent, a mérőzsinórunk csakis az ige lehet. Nagyon fontos, hogy saját hitünk legyen és ne egy nevezetes tanító hitére támaszkodjunk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #1 Dátum: 2011 November 02, 08:08:47 »
Ezzel én is így vagyok.
Amit mond pásztor (legyen akárkiről is szó) azt megvizsgálom és várom, hogy igével is alátámasztja.
Mert az emberi szóhoz kell isten mankója, az ige.
És az Úr az igazsághoz ezt meg is adja.
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #2 Dátum: 2011 November 02, 08:34:20 »
Igen :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #3 Dátum: 2011 November 02, 13:02:12 »
Ahol Isten munkája jelen van, ott a gonosz gőzerővel dolgozik ellene. Éppen ezért nyitott szemmel kell járnunk, szemünkkel mindenkor az Úrra tekintve.
Vizsgáljunk meg mindig mindent, a mérőzsinórunk csakis az ige lehet. Nagyon fontos, hogy saját hitünk legyen és ne egy nevezetes tanító hitére támaszkodjunk.

Egyetértek én is kedves Shaly. Mégis fontosnak tartanám azt megemlíteni, hogy szükségesnek tartom az Igehelyek szövegkörnyezetének ismeretetét is, és a különbözö Igék egymáshoz való viszonyát. Ezt azért tartom fontosnak mert még a téves dolgokat hirdetö tanitók is szeretik saját véleményüket az Igével alátámasztani. Ezt viszont hasznos felismernünk.

Szeretettel, Shalom
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #4 Dátum: 2011 November 02, 18:21:59 »
Én is egyetértek. Nagyon fontos,hogy Isten Igéje legyen az alap és engedjük a Szent Szellemnek, hogy vezessen minket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #5 Dátum: 2011 November 02, 18:41:35 »
Egyetértek Elisabeth és Ditte! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #6 Dátum: 2011 November 20, 16:10:00 »
Nagyon fontos Testvéreim, hogy nyitott szemmel járjunk és mindent az ige szerint megvizsgáljunk.
Annyira elterjedt (különösen a túlzott karizmatikus terén) a csodák és a jelek általi hit, amely lelki kiskorúsággal párosult fennhordott orrot eredményezett.
Amit látnak --> abban hisznek, amit tapasztalnak --> az a szentírásuk.

Mindez pedig főként a vezetőik hibája!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #7 Dátum: 2011 November 23, 17:26:55 »
 :2smitten: Nagyon jó gondolat. Mindent az ige tükrében.

Egyszer hallottam valakitől, hogy a hitünket még gyermekeink sem öröklik... A felelősségünk nekünk annyi, hogy megmutassuk az Isten felé vezető utat.

Miért van annyi ág a kereszténységen belül, tudja valaki? Igemagyarázat egyet nem értése miatt, vagy inkább a különbözőség a cél?
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #8 Dátum: 2011 November 23, 18:39:41 »
Kedves Testvérem!

Nem hiszem, hogy a különbözőség a cél. Sokkal inkább az van a háttérben, hogy a keresztények nem igazán toleránsak egymás nézeteivel szemben. Egy-egy felismert igazság gyakran vezetett szakadáshoz. Tudom, hogy ez túl kemény megfogalmazás, de amit én átéltem az ezt támasztja alá. A mi gyülekezetünket azért zárták ki a Baptista Egyházból, mert felismerték vezetőink a Szent Szellem munkáját és abban a felismert igazságban kivántak járni, ez nem egyezett a Baptista Hitvallással. Ezért pásztorostól, gyülekezetestől kizártak minket. Igy lett egy újabb közösség. De a többi ilyen szakadásnak is ilyesmi van a hátteréében.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #9 Dátum: 2011 November 23, 22:16:13 »
:2smitten: Nagyon jó gondolat. Mindent az ige tükrében.

Egyszer hallottam valakitől, hogy a hitünket még gyermekeink sem öröklik... A felelősségünk nekünk annyi, hogy megmutassuk az Isten felé vezető utat.

Miért van annyi ág a kereszténységen belül, tudja valaki? Igemagyarázat egyet nem értése miatt, vagy inkább a különbözőség a cél?

Irma jól rávilágított a fő okára. Az emberek általában úgy hiszik, hogy a saját gyülekezetük a legtökéletesebb az összes közül.
Ha valaki nem ért egyet az egyik tanítással, akkor elmegy egy másik gyülekezetbe vagy létrehoz egy másikat a saját teológiája szerint.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #10 Dátum: 2011 November 23, 23:11:15 »
Sajnos jelen van ez a gőg különböző gyülekezetekben. Pedig Isten igéje arra tanít minket, hogy alázatosan egymást különbnek tartsk magunknál. Persze mindent meg kell vizsgálni,  de nem szabad fölényeskedni. Ez nem Istennek tetsző.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #11 Dátum: 2011 November 23, 23:41:49 »
Így van Testvérem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #12 Dátum: 2011 November 24, 11:24:42 »
Szerintem a gög, a fölény és egyebek, már a gyümölcsei a tévtanitásnak, mert az Íge nem enged semmilyen felfuvalkodottságot. A tévtanítást korábban kell felfedezni, hogy ne tudjon ilyen gyümölcsöket teremni.

A hamis tanítókról már Péter apostol is írt második levelének 2. fejezetében. Nagyon komoly a figyelmeztetés.

3. Ha valaki másképen tanít, és nem követi a mi Urunk Jézus Krisztus egészséges beszédeit és a kegyesség szerint való tudományt,
4. Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,
5. Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodásai a kik az istenfélelmet nyerekedésnek tekintik. Azoktól, a kik ilyenek, eltávozzál.
6. De valóban nagy nyereség az Istenfélelem, megelégedéssel;
7. Mert semmit sem hoztunk a világra, világos, hogy ki sem vihetünk semmit;
8. De ha van élelmünk és ruházatunk, elégedjünk meg vele.

1Tim 6,3-8

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #13 Dátum: 2011 November 24, 14:11:15 »
Igen Testverem, a hamis tanitas nem jatek... szintugy a hamis profetalas is.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #14 Dátum: 2011 November 24, 18:58:29 »
Pedig ezekre az önigazult,önmagasztaló,különváló,kirekesztő... gyülekezeti magatartásról,jó időben-előre elrettentve szólt János is.Ám érdekes hogy ez akkor teljesen egyedi esetnek tűnik a Szentírásban, ám ma nagyon is általánossá vált bizonyos gyülekezetekben...
III.Ján.1,9.    
Írtam a gyülekezetnek; de Diotrefesz, a ki elsőséget kíván közöttük, nem fogad el minket.
10.    
Ezért, ha odamegyek, felemlítem az ő dolgait, a melyeket cselekszik, gonosz szavakkal csácsogván ellenünk; sőt nem elégedvén meg ezzel, maga sem fogadja be az atyafiakat, és a kik ezt akarnák, azokat is akadályozza, és az egyházból kiveti...

Ez a viselkedés, amit akkor János egyedi esetként prezentált, az ma sajnos annyira a gyülekezeti tudat részévé vált, hogy sokaknak fel sem tűnik...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,