Szerző Téma: A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!  (Megtekintve 26855 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 24, 19:00:47 »
Igen, a határokat egymáshoz méregetik és nem Isten parancsához. Ezért fel sem fogják a dolgok súlyát.
Még ha hamisat is prófétál valaki, azt hiszi egy "bocsival" el van intézve.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #16 Dátum: 2011 November 24, 19:21:13 »
Pedig ezekre az önigazult,önmagasztaló,különváló,kirekesztő... gyülekezeti magatartásról,jó időben-előre elrettentve szólt János is.Ám érdekes hogy ez akkor teljesen egyedi esetnek tűnik a Szentírásban, ám ma nagyon is általánossá vált bizonyos gyülekezetekben...
III.Ján.1,9.    
Írtam a gyülekezetnek; de Diotrefesz, a ki elsőséget kíván közöttük, nem fogad el minket.
10.    
Ezért, ha odamegyek, felemlítem az ő dolgait, a melyeket cselekszik, gonosz szavakkal csácsogván ellenünk; sőt nem elégedvén meg ezzel, maga sem fogadja be az atyafiakat, és a kik ezt akarnák, azokat is akadályozza, és az egyházból kiveti...

Ez a viselkedés, amit akkor János egyedi esetként prezentált, az ma sajnos annyira a gyülekezeti tudat részévé vált, hogy sokaknak fel sem tűnik...
Így van, Testvérem. Szomorú dolog ez.Imádkozzunk, hogy meglássák, mennyire helytelen ez.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #17 Dátum: 2011 December 04, 19:31:33 »
Mit gondoltok Testvérem arról, ha egy pásztornak olyan szinten bővölködése van, amelyet még elképzelni is nehéz, viszont a nyájában éhező emberek vannak.
Várom a hozzászólásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #18 Dátum: 2011 December 04, 21:51:32 »
Kedves Antee!

Tényleg egy "pásztorról" van szó? Mert erre használ az Íge más kifejezést.

 :089:   :afro:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #19 Dátum: 2011 December 04, 21:54:21 »
Mire gondolsz Testvérem? Talán a báránybőrbe bújt farkasra?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #20 Dátum: 2011 December 04, 21:55:01 »
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #21 Dátum: 2011 December 04, 22:13:19 »
11. Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.
12. A béres pedig és a ki nem pásztor, a kinek a juhok nem tulajdonai, látja a farkast jőni, és elhagyja a juhokat, és elfut: és a farkas elragadozza azokat, és elszéleszti a juhokat.
13. A béres pedig azért fut el, mert béres, és nincs gondja a juhokra.
14. Én vagyok a jó pásztor; és ismerem az enyéimet, és engem is ismernek az enyéim,

Jn 10,11-14

A béresnek nincs gondja a juhokra...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #22 Dátum: 2011 December 04, 22:24:42 »
Igen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #23 Dátum: 2011 December 18, 10:36:26 »
Kedves Testvérek!

Kaptam a labdát, és itt folytatom a témát.  :afro:   :2angel:

Kezdjük a jólét evangéliummal.
Gyógyítás… Elöre bocsátom, hogy meg vagyok gyözödve, hogy Isten tegnap és ma és mindörökre ugyanaz. Nála nincs még csak árnyéka sem a változásnak. Ma is gyógyít természetfeletti módon.

DE! Kreálhatunk-e, most én úgy nevezném, ebböl egy gyógyítási automatizációt. Megnyomom a gombot, és megtörténik a csoda. S ha mégsem, na akkor jajj az illetönek, akkor jön a fejmosás! Hitetlenséged miatt nem gyógyultál meg!!! Nem elég szegénynek, hogy összegörnyed a testi fájdalomtól, még a lelkét is összegörnyeszti ez a kegyetlenség.

Érdekes módon, soha nem jut az ilyen gondolkozásnak eszébe, hogy ennek több oka is lehet.  (Persze a gyógyító testvér nem lehet hibás..., ö valahogy tökéletes) Személy szerint én bizonyságot tudok tenni arról, hogy egy nagyon súlyos betegség, ami az életveszélyhez is közelvitt, hatalmas áldássá vált az életemben. Tudok viszont arról is bizonyságot tenni, hogy természetfeletti módon gyógyított meg az ÚR, vagy szolgáltunk által gyógyított meg az ÚR valakit. De ezt nem alacsonyíthatjuk le egy un. Show szintjére. Na gyertek csak, mert itt csodák történnek! Nem a csodákban kell hinnünk, hanem Jézus Krisztusban!

Vagy lehet, hogy azért kell meggyógyulni egy betegnek, hogy ne kelljen meglátogatni? Mert Jézus ezt üdvösség kritériumának nevezete. Nem azt mondja, hogy meggyógyítottátok a beteget, hanem meglátogattátok.

34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Mt 25,34-35

"Miért mondjátok nekem: Uram, Uram, ha nem teszitek, amit mondok?"
Lk 6,46

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #24 Dátum: 2011 December 18, 11:00:56 »
Szia Kedves Testvérem!

A jóléti evangélium elég gyorsan végigsöpört a Föld felszínén. Kérjetek és kapnotok kell! -mondják-
Holott amikor ezt Jézus mondta, nem a mi élvezeteinkről, hanem a mi szükségeinkről beszélt.
Jakab is más színbe állítja azt, mint amit a siker evangélium hirdet:

Jak 4,3
"Vagy ha kéritek is, nem kapjátok meg, mert rosszul kéritek: csupán élvezeteitekre akarjátok azt eltékozolni."

Pál is bizonyságot tett, hogy volt része nélkülözésben, éhezésben, és ezt nem a saját hitehagyottságának
tulajdonítja, hanem Istennek, aki mindebbe beavatta őt (Fil 4,11-13). Ugyancsak Pál mondja, hogy nagy
nyereség a kegyesség megelégedéssel (1Tim 6,6). Sőt:

1Tim 6,8
"De ha van élelmünk és ruházatunk, elégedjünk meg vele."

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #25 Dátum: 2011 December 18, 11:12:07 »
Kedves Testvérek!

Kaptam a labdát, és itt folytatom a témát.  :afro:   :2angel:

Kezdjük a jólét evangéliummal.
Gyógyítás… Elöre bocsátom, hogy meg vagyok gyözödve, hogy Isten tegnap és ma és mindörökre ugyanaz. Nála nincs még csak árnyéka sem a változásnak. Ma is gyógyít természetfeletti módon.

DE! Kreálhatunk-e, most én úgy nevezném, ebböl egy gyógyítási automatizációt. Megnyomom a gombot, és megtörténik a csoda. S ha mégsem, na akkor jajj az illetönek, akkor jön a fejmosás! Hitetlenséged miatt nem gyógyultál meg!!! Nem elég szegénynek, hogy összegörnyed a testi fájdalomtól, még a lelkét is összegörnyeszti ez a kegyetlenség.

Érdekes módon, soha nem jut az ilyen gondolkozásnak eszébe, hogy ennek több oka is lehet.  (Persze a gyógyító testvér nem lehet hibás..., ö valahogy tökéletes) Személy szerint én bizonyságot tudok tenni arról, hogy egy nagyon súlyos betegség, ami az életveszélyhez is közelvitt, hatalmas áldássá vált az életemben. Tudok viszont arról is bizonyságot tenni, hogy természetfeletti módon gyógyított meg az ÚR, vagy szolgáltunk által gyógyított meg az ÚR valakit. De ezt nem alacsonyíthatjuk le egy un. Show szintjére. Na gyertek csak, mert itt csodák történnek! Nem a csodákban kell hinnünk, hanem Jézus Krisztusban!

Vagy lehet, hogy azért kell meggyógyulni egy betegnek, hogy ne kelljen meglátogatni? Mert Jézus ezt üdvösség kritériumának nevezete. Nem azt mondja, hogy meggyógyítottátok a beteget, hanem meglátogattátok.

34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Mt 25,34-35

"Miért mondjátok nekem: Uram, Uram, ha nem teszitek, amit mondok?"
Lk 6,46

 :2smitten:

Teljesen egyet értek.  :afro:

És mennyi harcom volt nekem még ezen a fórumon is, e félrevezetés ellen.

De Jó az Úr, aki világosságot ad, minden kérdésben.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #26 Dátum: 2011 December 18, 13:29:39 »
Köszönöm, kedves Zoltán Testvérem, és öszintén örülök, hogy egyetértünk!  :afro:

Kedves Antee Testvérem, nagyon jó Igéket hoztál a témához. Pont itt van a második pont: az egocentrikus kérelmek a saját hasznomra.

Ehhez füzödik, és széles körben érvényes, az általam „szupermarket mentalitás”-nak nevezett életvitel. Ha az ÚRhoz jövünk imádkozni, tele vagyunk kérelmekkel. „Uram, kérlek add meg ezt... segíts ebben... stb. Természetesen az ÙR elé tárharjuk kéréseinket hálaadással, de ne éljünk vissza vele. Az Úrnak nem csak az a feladata, hogy apró cseprö kérelmeinknek eleget tegyen, mert hát mi „hittel” kérjük. Egozentrikus marad az ilyen ima. Mintha az ÚR köteles lenne minden kis vágyunkat kielégíteni, mint egy szupermarket.

Hányszor fordult elö az életünkben, hogy Jóbbal együtt így imádkozunk:

Szólott az ÚR, és ezt mondta Jóbnak: 2. Mit perlekedik a Mindenhatóval az akadékoskodó? Aki Istennel akar vitatkozni, feleljen neki! 3. Jób pedig felelt, és ezt mondta az ÚRnak: 4. Bizony, könnyelmű voltam! Mit felelhetnék neked? Kezemet a számra teszem. 5. Egyszer beszéltem, de ezután nem szólok, vagy ha kétszer: többé nem teszem. 6. Az ÚR válaszolt Jóbnak a viharból, és mondta: 7. Övezd csak föl derekadat férfiasan! Én kérdezlek, te meg oktass engem!
Jób 40,1-6

Meg kell tanulnunk nem csak kérni, hanem hallgatni és odafigyelni az ÚR szavára!

„Uram formálj engem, tisztogass, mégha fájdalmas is, csiszolj, legyen olyanná az életem, amilyennek TE akarod!” Törd össze az én elképzeléseimet és egomat a TE Igazságoddal! Szólj hozzám, mert hallgatlak.

Igen az ÚR könyörülö és irgalmas Isten, ezért is fogadjuk el az Ö szavát:

1. Hallgassatok reám, kik az igazságot követitek, kik az Urat keresitek; tekintsetek a kőszálra, a melyből kivágattattatok, és a kútfő nyílására, a melyből kiásattatok!
2. Tekintsetek Ábrahámra, atyátokra, és Sárára, a ki titeket szűlt, hogy egymagát hívtam el őt, és megáldám és megszaporítám őt.
3. Mert megvígasztalja az Úr Siont, megvígasztalja minden romjait, és pusztáját olyanná teszi, mint az Éden, és kietlenjét olyanná, mint az Úrnak kertje, öröm és vígasság találtatik abban, hálaadás és dicséret szava!
4. Figyeljetek reám, én népem, és reám hallgassatok, én nemzetem! mert tanítás megy ki tőlem, és törvényemet a népek megvilágosítására megalapítom.
5. Közel igazságom, kijő szabadításom, és karjaim népeket ítélnek: engem várnak a szigetek, és karomba vetik reménységüket.
6. Emeljétek az égre szemeiteket, és nézzetek a földre ide alá, mert az egek mint a füst elfogynak, és a föld, mint a ruha megavul, és lakosai hasonlókép elvesznek; de szabadításom örökre megmarad, és igazságom meg nem romol.
7. Hallgassatok rám, kik tudjátok az igazságot, te nép, kinek szívében van törvényem! ne féljetek az emberek gyalázatától, és szidalmaik miatt kétségbe ne essetek!

Ézs 51,1-7

Menjünk be a belsö szobánkba és tanuljunk meg Isten elött csöndbe maradni, és Örá hallgatni. Beszéljen Ö most és ne én.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #27 Dátum: 2011 December 18, 14:05:41 »
Néhány évvel ezelőtt, egy tanítás keretében, az hangzott el, hogy Isten olyan mint egy bank. Beteszel 10 dollárt vissza kapsz 1000 dollárt. Ha beteszel 100 dollárt, vissza kapsz 10000 dollárt. Merj befektetni Istenbe.

Azt hittem hanyat esek.

Nem azt akarom mondani, hogy az Úr nem áld meg ha jó szívvel adakozol. Hiszem és vallom, hogy az Úr kész megáldani mindenkit aki jó szívvel adakozik. Csak hogy az áldás nem mindig az anyagiakban jelentkezik.
A másik pedig, ez a tanítás egocentrikussá teszi az adakozást, mert azért adok, hogy 100 annyit kapjak vissza. Nem azért kell adjak, hogy vissza kapjam, mert ez szöges ellentétben áll azzal amit a mi Urunk a Jézus Krisztus tanított.

Luk 14:12  Monda pedig annak is, a ki őt meghívta: Mikor ebédet vagy vacsorát készítesz, ne hívd barátaidat, se testvéreidet, se rokonaidat, se gazdag szomszédaidat; nehogy viszont ők is meghívjanak téged, és visszafizessék néked.
Luk 14:13  Hanem mikor lakomát készítesz, hívd a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat, vakokat:
Luk 14:14  És boldog leszel; mivelhogy nem fizethetik vissza néked; mert majd visszafizettetik néked az igazak feltámadásakor.

Maga a jóléti evangélium, egocentrikussá teszi a hitett és Jézus követését, hisz azért akarom követni Krisztust, hogy nekem jó legyen. Holott legtöbbször Jézus a szegénységre és a szenvedésre hív, az életünk és javaink odaáldozására szólit fel, a másokért való élésre szólít fell.

Máté 16:25  Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #28 Dátum: 2011 December 18, 14:15:02 »
Kedves Zoltán Testvérem!

Idézet
Azt hittem hanyat esek.

Azt hiszem akkor már legalább ketten esünk hanyatt...   :neee:

Idézet
Maga a jóléti evangélium, egocentrikussá teszi a hitett és Jézus követését, hisz azért akarom követni Krisztust, hogy nekem jó legyen. Holott legtöbbször Jézus a szegénységre és a szenvedésre hív, az életünk és javaink odaáldozására szólit fel, a másokért való élésre szólít fell.

Így van, és azonkivül túzott mértékben a földiekre fokuszál és nem az Isten szerinti engedelmességre és az örök életre.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #29 Dátum: 2011 December 18, 14:26:51 »
Akkor ezek szerint a hanyatt esés Biblikus? :040: Persze csak viccelek, válaszolni sem kell rá. :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)