Szerző Téma: A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!  (Megtekintve 27244 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #150 Dátum: 2013 Február 28, 11:12:57 »
Szia Ditte Testvérnőm! :2smitten:
Úgy hiszem, hogy a gyümölcsök rajtunk teremnek, de ahogyan a fa sem tudna teremni gyümölcsöt ha nem volna a földben és nem részesülne vízben, úgy mi sem tudunk, ha nem vagyunk Jézusban. Tehát a gyümölcsök ugyan rajtunk teremnek, de Jézus által. Nem mi nyögjük ki a gyümölcsöket, hanem Jézus termi meg rajtunk.
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #151 Dátum: 2013 Február 28, 12:11:52 »
Igen! De ugyanakkor felszolitast is kapunk  a termesre:
Máté evangéliuma 3,8    
Teremjetek hát megtéréshez illő gyümölcsöket.
    :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #152 Dátum: 2013 Február 28, 13:08:02 »
Ez így van, kedves Jazmin!

Ám ezt csak Jézus Krisztus és Isten Ígéje termi meg bennünk.

Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, rossz fa sem hozhat jó gyümölcsöt.
Mt 7,18   

Az ember szíve Isten és Jézus nélkül gonosz. Hiába emlegetik a Nevét, ha az Ö Ígéje nem él bennük. Mert vannak akik a kegyesség látszatát ugyan mutogatják, de annak erejét, ami az engedelmesség Isten és Jézus Szavának, azt megtagadják, és saját ötletelgetésekkel cserélik fel.

Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni. 6. Ha valaki nem marad énbennem, kivetik, mint a lemetszett vesszőt, és megszárad, összegyűjtik valamennyit, tűzre vetik és elégetik. 7. Ha megmaradtok énbennem, és beszédeim megmaradnak tibennetek, akkor bármit akartok, kérjétek, és megadatik nektek. 8. Az lesz az én Atyám dicsősége, hogy sok gyümölcsöt teremtek, és akkor a tanítványaim lesztek."
Jn 15,5-8

 :2smitten:

Tehát, ha Jézus beszédének engedelmeskedünk, az az bennünk marad akkor leszünk képesek Öáltala jó gyümölcsöt teremni.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A gyülekezet észrevétlen félrevezetése!
« Válasz #153 Dátum: 2013 Március 01, 08:42:03 »
Szia Ditte Testvérnőm! :2smitten:
Úgy hiszem, hogy a gyümölcsök rajtunk teremnek, de ahogyan a fa sem tudna teremni gyümölcsöt ha nem volna a földben és nem részesülne vízben, úgy mi sem tudunk, ha nem vagyunk Jézusban. Tehát a gyümölcsök ugyan rajtunk teremnek, de Jézus által. Nem mi nyögjük ki a gyümölcsöket, hanem Jézus termi meg rajtunk.
:2smitten:
Igen. Így igaz.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63