Szerző Téma: Vándorok (gyülekezet elhagyók)  (Megtekintve 3068 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Dátum: 2011 November 02, 21:46:12 »
Sziasztok Tesókák!

Ez egy nagyon fontos téma, mivel sűrűn találkozhatunk ezzel a jelenséggel.
Az elhagyók alatt nem csupán negatív töltetet kell érteni!

Vannak akik jogosan hagyják el gyülekezetet. Viszont vannak olyanok is, akiknek semmi sem jó és képtelenek megmaradni egy gyülekezetben.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #1 Dátum: 2011 November 02, 22:43:09 »
Igen, pontosan fogalmaztad meg: semmi sem jó nekik, s mennek... Természetesen a dolog nem csak fekete és nem csak fehér: vanna árnyalatok is. Erről majd kicsit később.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2011 November 03, 09:18:13 »
Ez valóban érdekes téma.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2011 November 03, 11:07:50 »
En csupan akkor vandorlok, ha nem erzem elegge az adott gyulekezetben az Ur jelenletet!
De ez sem kovetendo, hisz valakit azert is helyezhet oda az Ur, hogy vilagitson az alvok kozott.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2011 November 03, 11:23:48 »
Egyszer valaki azt mondta, hogy ha valaki nem ápolja a kapcsolatot Isten népével, akkor igazából Istennel magával nem ápolja azt. Isten az ő népe között van jelen.

Természetesen különbség van az egyes helyi gyülekezetek között. Lehet különbség a vérmérséklet között, másként dícséri az Urat egy fiatalokból álló közösség, mint egy idős csapat. Másként élhetnek a léálek ajándékaival, s lehetne sorolni.

Személyes tapasztalatom az, hogy egy csendes, idős, láthatóan alvó közösségben is ott lehet az Úr. s egy láthatóan tüzes, pezsgő közösségben is szorulhat háttérben.

Közelünkben van egy kis gyülekezet, átlagéletkor 70 felett. Abban a városban van más, méreteiben nagyobb közösség. Szívesebben vagyok a kis öregek között, mint a nagy testvérek között. Ez a kis közösség egy imádkozó közösség. Nem csinálnak nagy dolgokat, de imádkoznak. Nincs lelkipásztoruk, sokszor annyi egy összejövetel, hogy felolvasnak egy zsoltárt, valamit, imádkoznak, s hazamennek.

Én voltam gyülekezetelhagyó. Megbántam. Nagyon! Nem az Úr akarata az elválás.

Sőt most is fontolgattam elhagyást. Oka: nem látom a fejlődést, az áldást, a szolgálatra készséget... Elmentem egy másik közösségbe, s hallgattam a szolgálatot. Az Úr szólt hozzám. Ébredést akarsz? Rajzolj egy kört, állj a közepébe, s imádkozz azért, hogy a körön belül Isten adjon ébredést! Nem szolgál X vagy Y? És te? Te miért nem teszed? S így tovább. Abban maradtam Istennel, hogyx maradok, s a helyemre állok, kritizálás és ítélkezés nélkül.

S mi a helyzet veled, kedves olvasóm? Ne a körülményekre nézz, hanem beszélgess az élő Istennel erről.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2011 November 03, 11:50:28 »
Dicsoseg Istennek, hogy ugy dontottel! :afro: :2smitten:

Nem elérhető m.ági

• Testvérünk
  • *
  • gyermek
« Válasz #6 Dátum: 2011 November 03, 11:59:12 »
hála Istennek , hogy vezetést kaptál az Úrtól. Dicsőség Neki!

Nagyon nehezen fogadom el a gyülekezetüket elhagyó testvéreket!
Ahogy visszaemlékezem, leggyakoribb esetben ítélkezés volt a háttérben.
Pedig legfontosabb, hogy szeretetben elfogadjuk egymást.
Éppen ez a célja a gonosznak, hogy az egységet mindenáron megbontsa
közöttünk.
És, ha lankadás van a gyüliben, vajon imádkozunk-e a pásztorunkért, a
vezetőnkért, vagy csupán leszögezzük, hogy bizony itt lassú a haladás.
Lehet, hogy valaki elköltözik, és túl messze lenne az alkalom,
Lehet az is, hogy az Úr tökéletes vezetését érzi, hogy máshol szolgáljon,
vannak bőven elfogadható érvek,

de egy durcás vagyok, egy úgy sem lesz ebből semmi, egy gondoltam máshol
megpróbálom felfogással nem tudok megbarátkozni.

És aki úgy dönt, hogy vándorol, egy dolgot meg kéne tennie becsületből,
hogy mindezt csendben teszi, nem rábeszélve a testvéreit.

Irgum-burgum.

Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2011 November 03, 12:09:12 »

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2011 November 03, 12:53:10 »
Hát nem is tudom, hogy mi jobb menni, vagy maradni? Az elmúlt évtizedekben nagy vándorlás volt gyülekezetek között. Voltak a különböző ébredési hullámok, és ezek vonzották az embereket. Mert nagyon sokan látták-látják, hogy ami most van a keresztény gyülekezetekben, az valahogy nem az ami annak idején meghódította a világot.
Sokan vágynak-vágyunk arra, hogy Isten jelenlétét átélhessük. De vajon ezért el kell menni ha máshol azt látjuk, hogy kiáradt Isten jelenléte? Vagy maradjunk és adjuk át amit esetleg máshol kaptunk? Sokakat foglalkoztató kérdés volt, és ma is az. Magam részéről a hűség mellett tenném le voksomat. Mert mennyivel Igeibb szolgálni a nekünk adott világossággal! Esetleg egyetlen gyertyafényként ragyogni! Mint elmenni a "tüzesebb" gyülekezetbe.
De, mint minden attól függ, hogy Isten hol akar látni. Lehet, hogy az a feladat, hogy a felismert igazságokat meg kell élni, ott abban a gyülekezetben, ahol eddig voltunk és igy ébreszgetni másokat. Ez a nehezebb elhívás! De lehet, hogy menni kell abba a másik gyülekezetbe, mert most ott vannak megtérők és be kell állni a tanítványozás feladatába, a friss megtérők mellé kellenek azok a keresztények, akik segítenek nekik a meggyökerezésben, és ha Isten erre indít akkor menni kell, mert különben az Úr tőlünk kéri számon az elszalasztott lehetőségeket.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2011 November 03, 14:53:57 »
Egyszer valaki azt mondta, hogy ha valaki nem ápolja a kapcsolatot Isten népével, akkor igazából Istennel magával nem ápolja azt. Isten az ő népe között van jelen.

Természetesen különbség van az egyes helyi gyülekezetek között. Lehet különbség a vérmérséklet között, másként dícséri az Urat egy fiatalokból álló közösség, mint egy idős csapat. Másként élhetnek a léálek ajándékaival, s lehetne sorolni.

Személyes tapasztalatom az, hogy egy csendes, idős, láthatóan alvó közösségben is ott lehet az Úr. s egy láthatóan tüzes, pezsgő közösségben is szorulhat háttérben.

Közelünkben van egy kis gyülekezet, átlagéletkor 70 felett. Abban a városban van más, méreteiben nagyobb közösség. Szívesebben vagyok a kis öregek között, mint a nagy testvérek között. Ez a kis közösség egy imádkozó közösség. Nem csinálnak nagy dolgokat, de imádkoznak. Nincs lelkipásztoruk, sokszor annyi egy összejövetel, hogy felolvasnak egy zsoltárt, valamit, imádkoznak, s hazamennek.

Én voltam gyülekezetelhagyó. Megbántam. Nagyon! Nem az Úr akarata az elválás.

Sőt most is fontolgattam elhagyást. Oka: nem látom a fejlődést, az áldást, a szolgálatra készséget... Elmentem egy másik közösségbe, s hallgattam a szolgálatot. Az Úr szólt hozzám. Ébredést akarsz? Rajzolj egy kört, állj a közepébe, s imádkozz azért, hogy a körön belül Isten adjon ébredést! Nem szolgál X vagy Y? És te? Te miért nem teszed? S így tovább. Abban maradtam Istennel, hogyx maradok, s a helyemre állok, kritizálás és ítélkezés nélkül.

S mi a helyzet veled, kedves olvasóm? Ne a körülményekre nézz, hanem beszélgess az élő Istennel erről.
Nagyon tetszik,amit mondasz Testvérem. Persze ettől még van,akit estetleg arra indít az Úr,hogy másik gyülekezetbe mejen, vagy esetleg,ha arra van hivatása,egy új gyülekezetet alapítson. Ilyen is van.
Azonban igaz,hogy az Úr ott van azok között a hívők között,akik igaz szívvel az Ő nevében összegyűlnek. Nem is szeretem azt,amikor megpróbálják Istent, illetve a dícséret módját "korlátok közés szorítani". Isten a szíveket vizsgálja.
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2011 November 03, 15:56:47 »
Igy van Testverem, a sziveket vizsgalja! :2smitten:

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2011 November 03, 16:31:10 »
Hangsúlyozom, hogy ha valakinek valóban arra van indíttatása, hogy másik gyülekezetbe menjen, ez nem baj. Ha Isten indítja erre.
Vannak persze,akik azért vannak a gyülekezetben, még ha esetleg "úttörők" is abban  a gyülekezetben, esetleg kilógnak a sorból (jó értelemben),hogy épülésére legyenek a gyülekezetnek, imádkozzanak megújulásért, hogy leomoljanak az emberek által emelt  és áradhasson  a Szent Szellem.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2011 November 03, 16:58:28 »
Amen!

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2011 November 03, 18:07:08 »
Kedves Ditte!

Idézet
Hangsúlyozom, hogy ha valakinek valóban arra van indíttatása, hogy másik gyülekezetbe menjen, ez nem baj. Ha Isten indítja erre.

Szerintem kifejezted a lényeget! Ha Isten indít.... Akár maradok, akár továbbküld, legyen meg életemben Isten akarata. Akkor nem leszek elégedetlen, nem fogom a multat feszegetni, hanem elöre nézve végzem azt a szolgálatot - ott, ahova elhívott az ÚR - szeretetben engedelmeskedve.

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Clio

• Testvérünk
  • *
    • rineweld
« Válasz #14 Dátum: 2011 November 03, 23:49:24 »
Én a hűség mellett teszem le a voksom. Mivel nem véletlenül vagyok ott ahol vagyok . De persze lehetnek extrém esetek. Aki nagyobb látást kapott felelősséggel tartozik azokért akik még nem.
Mindig úgy éreztem hogy könnyebb elhagyni egy alvó vagy ellaposodott gyülekezetet mint világítani és küzdeni az ébredésért.  Gyakorolhatjuk azt is hogy előbb szeretünk mint ahogy a többiek szeretnének.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17