Szerző Téma: Olvasónapló  (Megtekintve 53409 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #15 Dátum: 2012 November 13, 20:24:46 »
David Wilkerson: Hová lett a gyötrődés?

http://www.youtube.com/watch?v=FWVXnzpkBCs#

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #16 Dátum: 2012 November 24, 20:55:22 »
Riport Kubiszyn Viktorral, a Drognapló c. könyv írójával:

http://www.parokia.hu/hir/mutat/4039/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #17 Dátum: 2012 November 25, 17:59:02 »
ÜNNEPNAPOK - AMIKOR A LÉLEK ÉLEZŐDIK

Két embert fát vágni küldtek az erdőre. Az egyik keményen dolgozott, megállás nélkül, egész nap. A másik óránként szünetet tartott. A nap végén az egyik feleannyit haladt, mint az időnként megpihenő másik.
– Hogyan történhetett ez, hiszen én több időt szántam a munkára? – kérdezte döbbenten az egyik.
Mire a másik:
– Te csak azt láttad, hogy pihenek, de arra figyeltél-e, hogy mindig megélesítettem a fejszémet?

Így van ez az ünneplő lélekkel...

(internetről - Magyar Kurir)


Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #18 Dátum: 2012 November 28, 16:41:45 »
Jókai Anna:
"... Ezért is vagyok nagyon boldog ökumenikus (Krisztus-hívő) alkalmakon, mert úgy érzem, hogy Jézus ott van igazán jelen."

(parokia.hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #19 Dátum: 2012 December 03, 08:04:14 »
Kuklay Antal:
"...Egyéni adottság kérdése, hogy ki mit tud tenni. Mindenkinek van feladata, mindenkinek a maga módján lehetősége van a karitászra. Hiszen Jézus annyit mondott csak, hogy nagyobb boldogság adni, mint kapni. Van Atyánk, testvérek vagyunk és nagyobb boldogság adni a testvérnek, mint elvárni tőle. Az Egyház mi vagyunk. Ha valaki érez egy szükséghelyzetet és szeretne valamit tenni, megteheti, hiszen szabadok vagyunk. Mindenki tehet valamit."
(Magyar Kurir)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #20 Dátum: 2012 December 10, 16:20:23 »
MIKULÁS - másképp
(Arkadiusz Nocon után)

Szent Miklós - az őt körülvevő legendák ellenére - történelmi személy volt. 270 körül született Patarában, a mai Törökország területén. Szülei gazdag és istenfélő emberek voltak, akik sokat imádkoztak azért, hogy gyermekük szülessen. Az Úr meghallgatta kérésüket és fiúgyermekkel ajándékozta meg őket, aki gyermekkorától kezdve kitűnt éles elméjével, őszinte hitével és engedelmességével. Szülei halála után jelentős vagyont örökölt, amelyet jó szívvel osztogatott a szegények között. A mai napig ismert vele kapcsolatban a három leányról szóló történet, akik hozomány hiányában nem tudtak férjhez menni: Miklós titokban, az éj leple alatt pénzt dobott be számukra az ablakon keresztül.

Jóságának híre Myráig is eljutott, s a város lakói megválasztották püspöküknek. Miklós a rábízott egyházmegyét megfontoltan és bölcsen irányította...
350 körül halt meg Myrában...

Hírnevét egyszerű, hétköznapi jócselekedeteivel érdemelte ki, hiszen nem volt sem vértanú, sem szigorú aszkéta, nem alapított rendet, és egyházatyának sem nevezik. Tetteit mindig titokban, a világ nyilvánossága elől elzárva hajtotta végre. Éppen e csendes és alázatos "szentet" tisztelték és szerették a következő korok nemzedékei...

A XIX. század második felétől Szent Miklós alakját kezdték eltorzítani...
Különböző nevekkel ruházták fel, mint Santa Claus vagy Télapó, akinek a fején pomponos sapka van és a rénszarvasok földjéről érkezik hozzánk szánkón...

Azért érdemes róla beszélni mindent előre kiszámoló világunkban, mert az apró, jelentéktelen jócselekedetek időnként megmenthetnek valakit a kétségbeeséstől...

Arkadiusz Nocon írása nyomán
internetről - Magyar Kurir

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Olvasónapló
« Válasz #21 Dátum: 2012 December 11, 14:43:53 »
Dietrich Bonhoeffer írta naplójába 1944-ben a konzentrációs tábor börtönében:

„Ki vagyok? Egy magányos kérdés gúnyolódik velem. Akárki vagyok, Te ismersz engem, a Tiéd vagyok, ó Isten!”

http://zeltmacher-nachrichten.eu/content/zitat-des-tages-heimat-f%C3%BCr-das-ich
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Olvasónapló
« Válasz #22 Dátum: 2012 December 11, 17:51:52 »
Dietrich Bonhoeffer írta naplójába 1944-ben a konzentrációs tábor börtönében:

„Ki vagyok? Egy magányos kérdés gúnyolódik velem. Akárki vagyok, Te ismersz engem, a Tiéd vagyok, ó Isten!”

http://zeltmacher-nachrichten.eu/content/zitat-des-tages-heimat-f%C3%BCr-das-ich
Köszönöm drága Elisabeth. Ő egy bátor és igaz ember volt egy embertelen korban.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #23 Dátum: 2012 December 13, 06:15:56 »
"Az egyik legnagyobb kihívás: felismerni, amit Isten NEM vár el tőlünk..."

(idézi: Mai Ige)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Olvasónapló
« Válasz #24 Dátum: 2012 December 13, 14:29:49 »
Dietrich Bonhoeffer írta naplójába 1944-ben a konzentrációs tábor börtönében:

„Ki vagyok? Egy magányos kérdés gúnyolódik velem. Akárki vagyok, Te ismersz engem, a Tiéd vagyok, ó Isten!”

http://zeltmacher-nachrichten.eu/content/zitat-des-tages-heimat-f%C3%BCr-das-ich
Köszönöm drága Elisabeth. Ő egy bátor és igaz ember volt egy embertelen korban.

Egy rövid ismertetés Bonhoeffer életéröl:

http://pozsonyiuti.reformatus.hu/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=357:2006easter-bonhoeffer&catid=72:2006easter&Itemid=63

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #25 Dátum: 2012 December 14, 13:30:45 »
...
"ISTENKERÜLŐ KONTINENS
Kocsis Fülöp véleménye szerint elképzelhető, hogy Európa hitvilága már nem fordítható meg, hiszen a számok azt is mutatják, hogy az öreg kontinens lakossága tudatosan Isten-kerülővé vált.
– Elképzelhető, hogy Európa is úgy jár majd, mint a Római Birodalom. Nem tudni. A lényeges kérdés mégsem ez; nekünk itt kell élnünk, akkor is, ha fenekestül felfordul minden."

Kocsis Fülöp görög katolikus püspököt idézi a parokia.hu

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #26 Dátum: 2012 December 15, 06:01:39 »
"A Biblia nem csupán informál - átformál. Ha hagyjuk.
A könyvek többsége olyan, mint az üdítő: egyik finomabb, mint a másik - de ha kimarad az életedből, nem sokat veszítesz.
A Biblia olyan, mint a víz. Nemcsak fontos. Létfeltétel."

Szabó Viktor - idézi a parokia.hu

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #28 Dátum: 2013 Január 21, 07:07:54 »
"...Izgalmas, érdekes az élet, és ne azért buggyanjon ki szívedből a dal, mert általa unatkozó emberek sztárja lehetsz, hanem csak azért mert jó énekelni, társa lenni a korán kelő pacsirtának, ki dalával ébreszti a hajnalt, és a vándort. ..."
(Böjte Csaba: Újévi gondolatok 2013. - részlet)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2313
Re:Olvasónapló
« Válasz #29 Dátum: 2013 Január 21, 07:22:49 »
"...valami nagy munkát Istennek ajánlani, helyes. De Benne cselekedni, köznapi egyszerűséggel, talán még helyesebb."

"Szerencsére belső karrier is van, sőt, az az igazi."

(Jókai Anna: Ne féljetek - részletek, idézik parokia.hu fórumon)