Szerző Téma: Olvasónapló  (Megtekintve 52837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #300 Dátum: 2022 Augusztus 08, 17:07:28 »

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #301 Dátum: 2022 Augusztus 10, 18:27:31 »
ISKOLAI NEVELÉS (formális, nem formális, informális)

"A formális nevelés a tantervi keretek által meghatározott lehetőségeknek a tanári kar általi megvalósítását jelenti.

Az iskolához kötött szabadabb – általában délutáni, hétvégi – foglalkozások a nem formális nevelés területei.

Az informális nevelés pedig a spontán, kötetlen impulzusok valósága. Például amikor a diákok a szünetben pingpongoznak vagy csocsóznak, az az informális nevelésre ad alkalmat. Ugyanígy a fehér asztal nevű szokásunk is, amikor a szülőket közös vacsorára hívjuk, hogy kötetlenül beszélgethessenek a tanárokkal.

A nevelés szempontjából az informális alkalmak meghatározók: egy jó mondat, egy találó kérdés, egy biztató szó egy életre erőt és inspirációt adhat."

Zsódi Viktor iskolaigazgató (forrás: magyar kurír)

.......................................................

(Tanulság számomra:
Egy vezető lehetőleg legyen jó szónok és tehetséges szervező, de mindenekelőtt hiteles ember.)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #302 Dátum: 2022 Augusztus 13, 19:38:48 »
"Értem én Philip Yancey abszolút jószándékú törekvését, hogy válasszuk el egymástól az egyházat és az egyház Krisztusát. Csak azt mondom, hogy szerintem van ennél jobb program is: inkább közelítsük az egyház erkölcseit, tetteit, világszemléletét Jézushoz. Ne azon dolgozzunk szerintem, hogyan tudnánk a kettőt elkülöníteni (hiszen szervesen összetartoznak), hanem inkább azon, hogyan tudnánk a kettő kapcsolatát jobbá tenni. Ez tehát a mi felelősségünk és küldetésünk, amivel talán soha nem lehetünk teljesen készen, mégis állandóan irányt szabhat a törekvéseinknek."

Sitku Tibor (internetről)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #303 Dátum: 2022 Augusztus 30, 19:56:39 »
"A 3 legfontosabb lecke, amit Batta nagybácsim tanított nekem:
Ne adj hozzá és ne vonj le az evangéliumból!
Maradj alázatos!
Légy mindig elégedett az Úrban!"


Nick Vujicic
(internetről, 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #304 Dátum: 2022 Szeptember 01, 09:16:13 »
"Sajgó sebét felejti Bánk,
Zokog, de szolgálja népe szent javát."

Nádasdy Kálmán (Bánk bán opera, részlet)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #305 Dátum: 2022 Szeptember 10, 13:30:52 »

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #306 Dátum: 2022 Szeptember 24, 10:17:51 »
"Kereszténynek lenni ugyanolyan könnyű, mint amennyire nehéz. Könnyű abból a szempontból, hogy Jézus által pontos használati utasításunk van önmagunkra nézve, vagyis a vele kötött szövetség által tudjuk, Krisztus követőjeként hogyan lehetünk hasznosak mások számára, hogyan lehetünk hasznos építői az Isten országának.

... éppen a hitre jutásom adja meg azt a belülről fakadó, lelki komfortot biztosító elfogadást, amelynek része az is, hogy nem fordulok ellenségesen azok felé sem, akik kampányt hirdetnek az ellen, Aki megváltoztatta az életemet. Ha félnék... , nem lennék szabad – éppen a félelem miatt.

Márpedig a szabadságomat, az ezzel együtt megélt kereszténységemet a lelkemet szétvető öröm, az engem elragadó, kegyelmi ajándékaim szerint szolgálatra hívó Jézus Krisztus adja meg."

Balczó Mátyás (internetről - kotoszo blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #307 Dátum: 2022 Szeptember 30, 10:22:33 »
"Nem véletlen, hogy a Szentírás különböző emberek, népek történeteit ismerteti meg velünk. Nincs benne tabu, prüdéria. Semmi olyan, ami egy emberéletben ne fordulna elő. Olvasunk háborúról, gazdasági válságról, éhínségről, megcsalásról és erőszakról. Szerelemről, erotikáról és szenvedésről. Benne van a végtelen szeretet, ahogy a kicsinyes hatalomvágy és gyűlölet is.
De nem csak sztorizni akar nekünk. A Szentírás nem pletykalap, ahol Dávid vagy Jákob fiainak szennyesét teregetik ki. Nem csak annyit mutat, hogy másnak is hasonló volt a nyomora vagy öröme. Isten válasza is ott van ezekre az élethelyzetekre..., hogy mit tesz Isten, hogyan van jelen az ember életében minden időben. Ezekben az időkben is, amikor mi élünk.
Ezek a történetek nem maiak. Több ezer éves múltjuk bizonyítja, hogy bár a technológia, a körülményeink változnak, valójában ez csak a csomagolás. A benne rejlő lényeg változatlan. Az emberi jellem nem változik, és hála, hogy Isten válasza is változatlan az ember bukása óta ez eltorzult emberi valóságra."

Erlitz Anita (internetről - megvanirva hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #308 Dátum: 2022 Október 01, 10:13:57 »
"A mai kultúránkban sokkal kevesebb élő közösség van, ebből adódóan megjelent és rendkívül népszerűvé vált a pszichológushoz járás, legyen az egyéni, pár- vagy családterápia. Társas támogatásra ugyanis ugyanúgy szüksége van a ma emberének is, hiába élünk individualista kultúrában, gyakran egymás elől elzárva.

A szüleink nemzedékének felelőssége, hogy a mai fiatal felnőttek elhitték, hogy az elköteleződés börtön.
Pedig a kapcsolat érték, – legyen az családi, baráti vagy párkapcsolat –, amelyért érdemes erőfeszítéseket tenni."

Kozma-Vízkeleti Dániel családterapeuta gondolataiból

(internetről, 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #309 Dátum: 2022 Október 04, 22:20:16 »
"Ma a legtöbb ember nem akar döntéseket hozni, felelősséget vagy elköteleződést vállalni. Pedig ez lenne a lényeg. Nincs annál erősebb felelősségvállalás, mint amikor Istennek adod át a kontrollt. Az Őrá való hallgatás, figyelés az, ami a felkenetést adja nekünk vállalásainkhoz, ebben kell hűségesnek lenni, és ezáltal lesz áldás az életünkön."

Wlasitsch Tamás (internetről - parokia hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #310 Dátum: 2022 Október 06, 15:52:49 »
"... nagyon izgalmas az Isten, és akár a Biblia egy-egy mondatán el lehetne beszélgetni egy egész napon keresztül, mert annyi tényezője van, olyan komplex, és minden embernek annyira személyes."

Humayer Dávid (internetről - 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #311 Dátum: 2022 Október 07, 07:49:19 »
"Nem is annyira az a kérdés, hogy én mennyire vagyok ügyes, erős, képzett, tapasztalt, nem ezen múlik elsősorban; sokkal inkább azon, hogy én mennyire vagyok gyenge. Annyira gyenge, hogy beengedjem Istent az életembe.

Egyikünk sem tud azért hűséges lenni, mert önmagunkban képesek lennénk rá. Azért lehetünk hűségesek, mert megengedhetjük Istennek, hogy Ő megtartson minket a hűségével."

Riesz Domonkos (internetről, 777blog)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #312 Dátum: 2022 Október 12, 11:36:48 »
"Annyi veszett ügy van. Csuka fogta rókák, elárult ügyek, melyeket a bürokrácia, a gazdasági helyzet, vagy a mögöttes politika ellehetetlenít. Olyan jó tudni mégis, hogy oda is toppanhat élet, megoldás, evangélium, ahol nem számítottunk rá.  Az a jóhír, hogy egy eladott, halottnak hazudott, börtönbe vetett testvért is vissza lehet kapni, vagy egy lenyelt próféta is tud célba érni.

Valljuk be, a mi hitünk elemekkel, valószínűségekkel, körülményekkel dacoló hit. Nem irracionális, de ha úgy tetszik para racionális."

Bella Violetta (internetről - megvanirva hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #313 Dátum: 2022 Október 15, 20:11:34 »
Dudás Ágnes: A szeretet-egyenlet megoldása

https://777blog.hu/2022/10/14/a-szeretet-egyenlet-megoldasa/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #314 Dátum: 2022 Október 20, 19:37:00 »
ZÁSZLÓ FÖLÖTTEM...

"Ez még 1985-ben történt, mikor egy hétvégén az egyik angol ismerősöm elvitt Windsorba, hogy meglátogassuk a híres királyi rezidenciát, amely a világ legnagyobb máig is működő kastélya. Ahogy közeledünk, egyszer csak felkiált:
- Szerencsénk van! Éppen itt van a királynő a kastélyban.
- Honnan tudod? – kérdeztem.
- Hát nem látod, kint van a zászló a kastély tetején. Az csak akkor van ott, ha bent van a királynő.

Erre utal Billy Graham a Szentlélek című könyvében, mikor a Szentlélek gyümölcséről, az örömről azt írja: „az öröm az a zászló, ami akkor lobog fenn a palota tetején, ha benn tartózkodik a király”.

A Szentlélek öröme a mi életünkön is azt jelzi kifelé, hogy bent van a Király!"

(Révész Árpád írásából)