Szerző Téma: Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján  (Megtekintve 11382 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 18, 00:06:33 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #16 Dátum: 2011 November 18, 18:41:44 »
Jézus a jó pásztor, aki az életét adta juhaiért.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #17 Dátum: 2011 November 18, 19:05:02 »
Kedves Elisabeth,sorai...

,,,,,Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.
Jn 1,1-3;14,,,

Sokan nem értik meg mit is rejt ez az Ige rész!
DE áldott az ÚR aki megismerteti magát az Ő választottjaival!
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #18 Dátum: 2011 November 20, 13:25:46 »
Jézus a szőlőtő:

Jn 15,1
"Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlősgazda."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #19 Dátum: 2011 November 20, 13:38:54 »
Juda oroszlánja   

És egy a Vének közül monda nékem: Ne sírj: ímé győzött a Júda nemzetségéből való oroszlán, Dávid gyökere, hogy felnyissa a könyvet és felbontsa annak hét pecsétét.
Jel 5,5

Izrael Királya
Pálmaágakat vőn, és kiméne elébe, és kiált vala: Hozsánna: Áldott, a ki jő az Úrnak nevében, az Izráelnek ama királya!
Jn 12,13    
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #20 Dátum: 2011 November 26, 20:45:18 »
Zsid. 7, 22 és 25

Ezért ő jobb szövetségnek lett kezesévé.
Ezért ő üdvözíteni tudja azokat akik általa mennek Istenhez.  :2smitten:

Máté 16, 16-17

Ő a Krisztus

"Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia. És felelvén Jézus, monda neki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg neked, hanem az én mennyei Atyám."

Ján 15,5b

Nélküle semmit sem tudunk cselekedni (gyümölcsözni)

www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #21 Dátum: 2011 November 26, 20:53:21 »
Máté 26:29 Jézusnak is vanvárakozása :01:

 Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, amikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában.

Ján 11:35  Könnyekre fakadt Jézus.

Jézus is tud sírni :05: :2smitten:
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 27, 00:43:16 »
Nézzünk fel Jézusra, a hit szerzőjére és beteljesítőjére, aki az előtte levő öröm helyett - a gyalázattal nem törődve - vállalta a keresztet, és az Isten trónjának a jobbjára ült. Gondoljatok rá, aki ilyen ellene irányuló támadást szenvedett el a bűnösöktől, hogy lelketekben megfáradva el ne csüggedjetek.
Zsid 12,2-3

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 27, 09:58:14 »
2Tim 2,13 Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad, mert ő magát meg nem tagadhatja.

Jézus akkor is hű, amikor mi nem vagyunk azok.


Valami ilyesmi Jézus szíve  :2smitten: :
Luk 15,4-6 Ha valakinek közületek száz juha van, és elveszít közülük egyet, vajon nem hagyja-e ott a kilencvenkilencet a pusztában, és nem megy-e addig az elveszett után, amíg meg nem találja? 5És ha megtalálta, felveszi a vállára örömében, 6hazamegy, összehívja barátait és szomszédait, majd így szól hozzájuk: Örüljetek velem, mert megtaláltam az elveszett juhomat.
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #24 Dátum: 2011 December 04, 19:00:37 »
Jézus egy az Atyával:

Jn 17,22
Én azt a dicsőséget, amelyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk:"

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #25 Dátum: 2011 December 04, 19:05:25 »
Jézus azért jött, hogy betöltse a törvényt:

Mt 5,17
"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #26 Dátum: 2012 Május 24, 21:49:20 »
Nagyon érdekes összefüggést látunk az Ígében:

Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.
Jn 14,6

Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon.
Jn 6,44   

Tehát csak Jézus által jöhetünk az Atyához. DE! Jézus Krisztushoz sem jöhet senki, akit nem az Atya vonz Hozzá!

Nekem csodálatosan kitünik  ezekben a kijelentésekben: "ÈN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK"

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #27 Dátum: 2012 Augusztus 06, 15:32:35 »
Gondolkozz azon, amit mondok, mert az Úr megadja majd neked, hogy mindent megérts. 8. Emlékezz arra, hogy Jézus Krisztus, aki Dávid utóda, feltámadt a halottak közül. Erről szól az én evangéliumom, 9. amelyért még bilincseket is viselek, mint egy gonosztevő.
2Tim 2,7-8

Az ÚR adja meg, hogy megértsük az Evangéliumot. Nem emberi magyarázatok értetik meg velünk Isten Szavát, hanem maga az ÚR világítja meg Annak Igazságát az Ö Ígéjében, Jézus Krisztusban, Dávid utódjában...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #28 Dátum: 2012 Augusztus 06, 18:37:34 »
Nem fogok ujdonsagot mondani azzal,ha megallapitom,hogy Jezus vegtelenul bolcs volt. Hiszen Tole magatol jon a bolcsesseg. De,ha elgondolkodom egyes torteneteken,ahogy megoldott helyzeteket amivel esetleg provokalni is akartak,csak csodalni tudom megjobban. Nem tudtak fogast talalni rajta,ugyanis egyszeruen,nagyszeruen,vegtelen bolcsesseggel kezelte a dolgokat. Mi emberek sokszor rongyosra beszeljuk a nyelvunket,egymas utan puffogtatjuk a sajat otleteinket,pedig lehet,hogy egy-ket jo idoben mondott bolcs mondat,tobbet erne ezer szonal.
Ilyen teren is van mit tanulni Jezustol!
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amit Jézusról tudhatunk a Szentírás alapján
« Válasz #29 Dátum: 2012 Augusztus 06, 18:41:35 »
Példabeszédek 25,11
"Mint az aranyalma ezüsttányéron, olyan a helyén mondott ige."

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)