Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827021 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4035 Dátum: 2012 Október 18, 13:20:00 »
Gyakorold a helyettesítésről szóló parancsolatot

    "Légy óvatos, hogyan gondolkodsz, mert az meghatározza az életed" (Péld.4:23, GN fordítás)



Jóval azelőtt, hogy a pszichológia megjelent volna, Isten már megmondta, hogy a gondolataid meghatározzák az érzéseidet, azok pedig a cselekedeteidet. Ha meg akarod változtatni az életedet, akkor kontrollálnod kell a gondolataidat.

Az elménk tényleg egy csodálatok alkotás. Egy kisebb város méretű számítógép kellene ahhoz, hogy az elménk legalapvetőbb funkcióit képes legyen rekonstruálni. Az agyad több mint 100 milliárd idegsejtet tartalmaz. Minden egyes idegsejt pedig 10000 neuronhoz csatlakozik.

Az ember folyamatosan beszél magához. Kutatások kimutatták, hogy a legtöbb ember 150-200 szót mond ki egy perc alatt, de az agyunk 500-600 szóra is képes ugyanennyi idő alatt. Ezért tudsz figyelni rám és közben az esti vacsorát is megtervezni egy időben.

A probléma az, hogy sokan vannak köztünk, akik Jóbhoz hasonlóan azt mondják "Még, ha bűntelen lennék is, az ítélne el, amit mondok."(Jób 9:20, GN fordítás) Ezzel azt mondja, "Minden, amit mondok, engem ír le." Ha tipikusan így gondolkodsz, akkor te vagy önmagad legnagyobb kritikusa.

Mindig leírjuk magunkat. Mosolyogva lépünk be egy terembe, de közben azt gondoljuk, "Kövér vagyok. Béna vagyok. Csúnya vagyok. És mindig kések!"

De mikor ezeket mondod, valójában arra mutatsz, aki téged alkotott. Mikor azt mondod, "Istenem, értéktelen vagyok. Nem vagyok jó. Képtelen vagyok bármire", azzal azt mondod, "Istenem, velem jól elszúrtad." Ezért mondja Isten, hogy rossz dolog leírnod magad.

Hogy iktathatod ki a negatív önkritikát, hogy magabiztosabb ember lehess?

A Biblia a Helyettesítés parancsolatáról tanít. "Azokon a dolgokon gondolkodjatok, amelyek igazak, dicséretre méltók, igazságosak, tisztességesek, szépek, tiszteletre méltók, kiválók és dicséretesek." (Fil.4:8, TLB fordítás)

Más szavakkal, ne gondolkodj a gyengeségeiden. Összpontosíts arra, ami Isten szeretné, hogy légy és amit Isten szeretne az életedben. Nem tudok jobb ellenszert az alacsony önbecsülésre (vagy hogy szembenézz a fájdalmaiddal, rossz szokásaiddal, függőségeiddel) mint hogy olvasd Isten Igéjét minden nap - tanulmányozd, memorizáld, elmélkedj felette és alkalmazd az életedben.

A legjobb dolog amit tehetsz az önbizalmad növelése érdekében az, hogy elkezdesz hinni abban, amit Isten mond rólad. Mikor találok egy verset a Bibliában, ami hozzám beszél, leírom egy kártyára, megtanulom és megerősítem azáltal, hogy visszamondom Istennek: "Atyám, köszönöm, hogy értékes vagyok, fontos, azt hogy meg tudsz nekem bocsátani és hogy képessé teszel dolgokra". Hagyd, hogy Isten megújítsa az elméd, mert "az irányítja az életed".

Beszéljetek róla:

    Mit tudsz, ami igaz rád, mert a Biblia azt írja?
    Milyen "igaz, dicséretre méltó és tisztességes" dologra tudsz ma koncentrálni?

 

forrás: http://napiremeny.blog.hu (Daily Hope by Rick Warren, 2012.10.11.)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4036 Dátum: 2012 Október 18, 15:43:15 »
Idézet
    Mit tudsz, ami igaz rád, mert a Biblia azt írja?
    Milyen "igaz, dicséretre méltó és tisztességes" dologra tudsz ma koncentrálni?

De ő ezt mondta nekem: "Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz." Legszívesebben tehát az erőtlenségeimmel dicsekszem, hogy a Krisztus ereje lakozzék bennem. 10. Ezért a Krisztusért örömöm telik erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldöztetésekben és szorongattatásokban; mert amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős.
2Kor 12,9-10

A szeretet és hűség ne hagyjon el téged: kösd azokat a nyakadba, írd fel a szíved táblájára! 4. Így találsz kedvességre és jóindulatra Istennél és embereknél. 5. Bízzál az ÚRban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj! 6. Minden utadon gondolj rá, és ő egyengetni fogja ösvényeidet. 7. Ne tartsd bölcsnek önmagadat, féljed az URat, és kerüld a rosszat!
Péld 3,5

Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága.
Zsolt 119,105    

A feltett kérdésre nekem ezek az Ígék válaszok.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4037 Dátum: 2012 Október 19, 06:43:55 »
Isten nem lepődik meg a hibáidon


    „Mert csak én tudom, mi a tervem veletek - így szól az ÚR -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek.” (Jeremiás 29:11)



Úgy teszel, mintha Isten egyáltalán nem tudna a hibáidról?

Az az igazság, hogy Isten pontosan ismeri a hibáidat, elrontott dolgaidat, Ő mégis feltétel nélkül szeret.

Isten ismeri az érzéseidet, csalódottságodat, és látja a sebeidet, jobban, mint bárki más. Isten ismeri a jövődet, így Ő meg tudja mondani, mire van szükséged, mit kell megtanulnod. Isten ismeri a félelmeidet, és azt akarja, hogy add át Neki az aggodalmaidat. Isten ismeri a hűségedet, mert ő lát mindent, amit teszel.

Az a tény, hogy Isten mindent tud, azt jelenti, hogy amivel én szembenézek, az Őt nem gátolja abban, hogy segítsen nekem. Semmi olyan dolog nem jöhet, ami őt meglepné. Semmi, amitől félek, nem lehet túl nagy Isten erejének. Amit az Ő nevében teszek, soha nem hiábavaló.

Isten azt mondja: „Tudom, mit teszek. Mindent elterveztem: Gondot viselek rólad, nem hagylak magadra, olyan jövőt adok, amely remény számodra.” (Jeremiás 29:11 – MSG fordítás)

Beszéljünk róla:

    Az a tény, hogy Isten látja a hibáidat, mégis szeret, hogyan kellene, hogy megváltoztassa a hozzá való viszonyulásodat?

    Add Istennek a félelmeidet, és bízz benne, hogy Ő kézben tartja a jövődet.

Forrés és fordítás: http://napiremeny.blog.hu/ (Daily Hope by Rick Warren - 2012.10.12)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4038 Dátum: 2012 Október 19, 09:38:11 »
JÓL FOGSZ KIJÖNNI BELŐLE!

"Akkor szégyen nélkül emelheted föl arcodat,erős leszel,és nem kell félned."  (Jób 11:15)


A világon számos sikeres embert valamikor teljes csődtömegnek tartottak. Egy Iowa állambeli bankár kinevette Alexander Graham Bellt,és felszólította,hogy távolítsa el azt a "játékszert" az irodájából. A játékszeren a telefonkészüléket értette. Ennyit a kihagyott lehetőségekről! Egy filmproducer az "Elutasítva" szót firkantotta az Elfújta a szél forgatókönyvére. 1906-ban Henry Ford egyik legnagyobb befektetője eladta a részvényeit,mert nem hitte,hogy a vállalat valaha is viszi valamire. Képzeld csak el,milyen lehet ennek az emlékével együtt élni! Mr. Roebuck eladta a Sears and Roebuck vállalatból a részét 25.000 dollárért,mert azt gondolta,ennél többet ugyse fog érni. Pedig később jóval többet is ért,volt olyan nap,hogy másodpercenként 4.000 dollár értékben adtak el árút!
Értsd meg!: megvan mindened amivel a történelem során a nagy győztesek rendelkeztek - és még ott van számodra Isten is! A Vörös-tengert kettéválasztó,a veremben az oroszlánok száját befogó és a Jerikó falait leromboló Isten,a te Istened! Ne nézz tovább a visszapillantó tükörbe,kezdj el előre tekinteni! Örülj annak,hogy még élsz! Lehet,hogy az ördög megpróbált elpusztítani,de a jó hír az,hogy kudarcot vallott. Mindazok ellenére amin keresztül mentél,Isten kegyelmének két lábon járó,beszélő,élő,lélegző csodája vagy. Bizonyára okkal tartott itt,tehát találd meg mi a terve veled és szánd rá arra az életed! Azt mondod: "Jób szenvedései semmik az enyémhez képest." Lehet,de Jób bízott Istenben és végül sokkal jobban járt,mint elépzelni tudta volna! Könyvében ezt olvassuk: "Ha hozzá [Istenhez] fordítod szívedet,és felé terjeszted kezedet...Akkor szégyen nélkül emelheted föl arcodat,erős leszel,és nem kell félned." (Jób 11:13-15).


Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4039 Dátum: 2012 Október 20, 08:45:41 »
Isten szeretete elfedi a hibáidat


„, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.” János 1:14


Isten szeretete bensőséges és személyes. Ő közel jött hozzánk Krisztusban, és ez azt jelenti, hogy többé nem rejtegethetjük előle a tökéletlenségünket és a hibáinkat. Minden hibánkat ismeri.

Ez az Isteni példaadás azt jelenti, hogy nekünk is bensőségesen és személyesen kellene szeretnünk egymást, túllátni egymás hibáin és gyengeségein, mintegy Isten kezének munkáit látva egymásban; tudva azt, hogy nekünk is vannak hibáink és gyengeségeink, de ennek ellenére Isten még a mi életünkben is aktívan munkálkodik.

Ha tudjuk és hisszük azt, hogy Isten feltételek nélkül szeret minket, akkor nem kell többé a hibáink miatt aggódnunk; akkor nem a félelmeinkhez kell igazodnunk, hanem Krisztushoz (Róma 12:2). Ha nem hisszük el, hogy Isten feltételek nélkül szeret, akkor megpróbálunk majd olyan álarcok mögé elrejtőzni, amelyek tökéletesnek és hibátlannak mutatnak minket. De amikor álarcok mögé rejtőzünk, tulajdonképpen Isten tervét szabotáljuk – hiszen ő látni szeretne minket; azt, ahogyan szeretet-közösségben élünk.

Az igazság tehát az, hogy Isten szeretete tökéletes, és szeretné elfedni minden hibánkat Jézus Krisztusban.

Isten sokkal nagyobb annál, hogy egyszerűen csak felállítsa a diagnózist a problémáinkról, vagy éppen elítélné a hibáinkat (Zsoltárok 130:10); ehelyett közel jön hozzánk, és életünk minden elrontott területére megoldást kínál:

    Az ürességbe teljességet és megelégedettséget hoz (Kolossé 2:9-10)
    A szükségben támogat (Filippi 4:19)
    A halálból életre kelt (Efézus 2:1, 5)
    Az eltaszítottságból újra közel hoz (Róma 5:10-11)
    A tökéletlen életbe tökéletes szeretetet hoz (1János 4:10)

Minél inkább tudatában vagyunk Isten szeretetének, annál kevésbé leszünk öntudatosak. Egyre kevesebb időt és energiát fektetünk majd abba, hogy tökéletesnek tűnjünk és az életünk olyan legyen, mint amilyennek mi szeretnénk látni. Ehelyett több energiát fektetünk abba, hogy más emberek felé szolgáljunk, létrehozva egy  - ugyan tökéletlen – közösséget, amelyet Isten szeretete jár át.

Beszéljünk róla:

    Kérdezd meg magadtól: mi tart vissza attól, hogy egy valódi közösséghez csatlakozzak?

 

forrás: http://napiremeny.blog.hu/ (Daily Hope by Jon Walker, 2012.10.13)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4040 Dátum: 2012 Október 20, 09:55:26 »
ÉLJ ISTEN TERVE SZERINT!

"Az ő isteni ereje megajándékozott minket mindazzal, ami az életre és a kegyességre való, ..." (2Péter 1:3)


A Biblia azt mondja:
"Az ő isteni ereje megajándékozott minket mindazzal, ami az életre és a kegyességre való, azáltal, hogy megismertük őt, aki saját dicsőségével és erejével hívott el minket.Éppen ezért minden igyekezetetekkel törekedjetek arra, hogy a hitetekben mutassátok meg az igaz emberséget, az igaz emberségben ismeretet, az ismeretben önuralmat, az önuralomban állhatatosságot, az állhatatosságban kegyességet, a kegyességben testvéri szeretetet, a testvéri szeretetben pedig minden ember iránti szeretetet. Mert ha ezek megvannak és gyarapodnak bennetek, nem lesztek a mi Urunk Jézus ismeretében sem tétlenek, sem terméketlenek."
2Péter 1:3, 5-8.

Íme tíz szentírási alapelv arra,hogyan lehet Isten eltervezett szándéka szerint élni:
-1. Vigyázz, mit mondasz! Kevesebbet beszélj,többet gondolkozz,és az emberek tisztelni fognak.
-2. Óvatosan bánj az ígéretekkel,de ha valamit már megígértél,azt tartsd meg és az emberek bízni fognak benned.
-3. Ne mulassz el egyetlen lehetőséget sem arra,hogy valami kedveset mondj,mert egy napon majd örömmel tekintesz vissza erre,nem pedig azon bánkódva,hogy nem tetted meg.
-4. Őszintén érdeklődj mások sorsa felől,hallgasd meg őket figyelmesen és mutatsd meg,hogy értékeled őket!
-5. Légy derűs,vidám! Ne panaszold folyton fájdalmaidat,mindenkinek vannak problémái. Vannak emberek a közeli kórházban,akik szívesen cserélnének veled.
-6. Légy nyitott a dolgok megismerésére,próbálj minden elérhető információt beszerezni! Vitatsd meg a kérdéseket,de ne vitatkozz! Tanuld meg,hogy lehet egyet nem érteni és mégis kedvesnek maradni! Add meg másoknak az ártatlanság vélelmének jogát!
-7. Vedd el a kedvét a pletykálkodóknak,ez romboló magatartás!
-8. Légy tapintatos mások érzéseivel! Ha így teszel,bölcsnek fognak tartani.
-9. Ne figyelj oda a rólad szóló rosszindulatú megjegyzésekre! Élj úgy,hogy senki se higgyen nekik!
-10. Ne aggódj amiatt,hogy kié az érdem,csak add a tőled telhető legjobbat és légy türelmes! Isten mindent feljegyez,és Ő megjutalmaz!


Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4041 Dátum: 2012 Október 20, 10:15:12 »
Idézet
Ez az Isteni példaadás azt jelenti, hogy nekünk is bensőségesen és személyesen kellene szeretnünk egymást, túllátni egymás hibáin és gyengeségein, mintegy Isten kezének munkáit látva egymásban; tudva azt, hogy nekünk is vannak hibáink és gyengeségeink, de ennek ellenére Isten még a mi életünkben is aktívan munkálkodik.

Tetszik nagyon ez a gondolat nekem. Sokan hangoztatjuk is ezt,de a gyakorlat sokszor nagyon mást mutat. :062: Elvárom,hogy engem fogadjanak el ahogy vagyok,én viszont igencsak elvárásokkal vagyok mások felé. :118:

Szándékosan írtam egyes szám első személybe,nehogy bárki is célzásnak vegye. Viszont mindenkinek jó elgondolkodni rajta! :03:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4042 Dátum: 2012 Október 21, 09:02:37 »
A szeretet áldozaton keresztül nyer értelmet


     "Élj szeretetben, ahogyan Krisztus szeretett minket, és odaadta magát értünk, mint jó illatú felajánlás, és áldozat Istennek." (Efézus 5:2 - Angolból szabadon fordítva)



Amikor Mária arra használta a haját, hogy bedörzsölje Jézus lábaiba a parfüm-olajat, a tanítványok csak a pazarlás aromáját érezték benne: "Ezt a parfümöt nagy áron el lehetett volna adni, és a pénzt a szegényeknek adni" (Máté 26:9 - Angolból szabadon fordítva).

De Jézus szerint egy ilyen nagy áldozat óriási hatással fog bírni: "Mondom nektek, bármerre hirdettetik az evangélium a világon, ennek az asszonynak a tette is hirdettetni fog, az ő emlékezetére" (Máté 26:13 - Angolból szabadon fordítva).

Valószínű, hogy Jézus azért tudta megérezni Mária áldozatának édes illatát, mert tudta, hogy a szeretet az áldozaton keresztül nyeri el értelmét: Akkor értjük meg, mi a szeretet, amikor ráébredünk, hogy Krisztus értünk adta az életét. Ez azt jelenti, hogy oda kell szánnunk az életünket, más hívőkért" (1 János 3:16 - Angolból szabadon fordítva).

Jézus azt az illatot érezte meg Máriában, ami a "jó illatú felajánlás, és áldozat Istennek", egy olyan életet, ami "kiöntetik, mint egy ital áldozat" (Efézus 5:2; 2. Timóteus 4:6 - Angolból szabadon fordítva). Akkor válunk élő áldozattá, ha nem pazarlásnak látjuk azt, amikor másoknak adunk; ehelyett ajándéknak tekintjük, hogy adhatunk.

A Szent Szellem radikális átváltozásra akar minket ösztönözni, hogy ahelyett, hogy az áldozathozatalt látnánk, a lehetőséget lássuk arra, hogy szeressünk. Ahelyett, hogy csak a parfümöt látnánk, a földre öntve, elpazarolva, úgy kellene látnunk magunkat, mint ahogy Jézus is, aki készen volt a temetésre. Álljunk készen arra, hogy "Krisztussal együtt megfeszíttessünk", ami által "Élek többé nem én, hanem Krisztus él bennem" (Máté 26:12; Galata 2:20 -  Angolból szabadon).

Talán épp egy olyan lesújtó pillanatban vagy, amire azt mondjuk "Én nem vagyok rá képes, de Krisztus igen". De a testvérünk, Pál, emlékeztet arra, hogy Isten megadja nekünk az ahhoz szükséges kegyelmet, hogy élő áldozattá váljunk, és belénk helyezi a Szent Szellemet, hogy szentté, és Isten számára tetszővé tegyen minket.

"Élj szeretetben, ahogyan Krisztus szeretett minket, és odaadta magát értünk, mint jó illatú felajánlás, és áldozat Istennek." (Efézus 5:2 - Angolból szabadon fordítva).

Beszéljünk róla!

    Szerinted mit jelent az, hogy "odaadjuk az életünket más hívőkért"?
    Milyen tetteket élsz meg áldozatként, melyeknek igazából, a szeretetkifejezés ajándékainak kellene lenniük? Hogyan változtat ez a megváltozott életcél a felelősségeddel kapcsolatos hozzáállásodon?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4043 Dátum: 2012 Október 21, 10:00:21 »
Idézet
Amikor Mária arra használta a haját, hogy bedörzsölje Jézus lábaiba a parfüm-olajat, a tanítványok csak a pazarlás aromáját érezték benne.....

Amikor ezt a mondatot olvastam,az első ami eszembejutott,hogy ekkor nem csak Jézusból áradt a "jó illat",hanem ugyanúgy Máriából is,hiszen a "parfüm" nem csak a lábat érintette,hanem a hajat is.
Ezt úgy értem,hogy,ha én a legdrágábbat (önmagamat) adom Krisztusnak és egy leszek Vele,akkor belőlem is áradnia kell a krisztusi "jó illatnak".

 :03:

 
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4044 Dátum: 2012 Október 21, 10:02:58 »
ÁTJUTNI A TÚLSÓ PARTRA


„Menjünk át a túlsó partra!” (Márk 4:35)


Egy nap Jézus azt mondta a tanítványainak: „Menjünk át a túlsó partra... Ekkor nagy szélvihar támadt, és a hullámok becsaptak a hajóba, úgyhogy az már kezdett megtelni.” (Márk 4:35-37). Az ördög nem akarja, hogy átjuss a viharon, és elérj a túlsó partra. Nem bánja, ha gyülekezetbe jársz, énekelsz a kórusban, vagy szolgálsz a vezetőségben – csak azt nem akarja, hogy elérd az Istentől való rendeltetésedet. Ami azonban a túlsó parton vár, megéri mindazt, amin most át kell menned. Olyan rettenetes ellenséggel küzdesz, aki tudja, Istennek terve van az életedre. Nem tudja viszont elsüllyeszteni azt az embert, akinek a csónakjában ott van Jézus, azt, aki imádkozik, és közel marad Hozzá. Ma tehát kötelezd el magad arra, hogy megmaradsz Isten erejében, bármivel is kell most szembenézned, és bármekkora csapás is ért téged. A lelki-szellemi növekedés nem jön könnyen. Pál azt írja: „Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat” (1Korinthus 13:11). Ideje felhagynod a gyermekies gondolkodással, ideje felnőni! Ha nem teszed, nem fogod megtapasztalni mindazt, amit Isten tartogat számodra. Miben van ma szükséged új látásra? Az időbeosztásodat kell új szemmel átvizsgálnod, hogy legyen benne hely Istennek? Vagy a barátaidat, mert rossz irányba visznek? A szokásaidat, mert elszívják az erődet és legyőznek? A szavaidat, mert kételkedés beszédeit mondod a hit szavai helyett? Fordulj Istenhez, Ő átvisz a viharon, és eljuttat a túlsó partra.


Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4045 Dátum: 2012 Október 21, 10:20:22 »
Idézet
Amikor Mária arra használta a haját, hogy bedörzsölje Jézus lábaiba a parfüm-olajat, a tanítványok csak a pazarlás aromáját érezték benne.....

Amikor ezt a mondatot olvastam,az első ami eszembejutott,hogy ekkor nem csak Jézusból áradt a "jó illat",hanem ugyanúgy Máriából is,hiszen a "parfüm" nem csak a lábat érintette,hanem a hajat is.
Ezt úgy értem,hogy,ha én a legdrágábbat (önmagamat) adom Krisztusnak és egy leszek Vele,akkor belőlem is áradnia kell a krisztusi "jó illatnak".

 :03:



Jeremiás könyve 33,8
 
8 És megtisztítom őket minden bűneiktől, amelyekkel vétkeztek ellenem, és megbocsátom minden bűneiket, amelyekkel vétkeztek ellenem, és amelyekkel gonoszul cselekedtek ellenem.
 


Mária önmagát adta, és szabad lett minden bűntől. A szellem tisztaságnak krisztusi illata van.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4046 Dátum: 2012 Október 22, 07:48:44 »
Tartozunk azzal, hogy életünket adjuk testvéreinkért


    „Mi is tartozunk azzal, hogy életünket adjuk testvéreinkért.” (1János 3:16 MBT)


Miközben egy áldozatkész szolgálatra hív el bennünket, Isten nem kéri tőlünk, hogy bármivel is többet tegyünk annál, mint amit Jézus tett, aki áldozatként jött, hogy eltörölje bűneinket és helyreállítsa elrontott kapcsolatunkat Istennel … ha Isten így szeretett bennünket, mi is tartozunk azzal, hogy szeressük egymást.

Ahogyan Rick Warren általában tanítja, minden hívőnek ismerős a János 3:16, „Úgy szerette Isten a világot…” meg kell, hogy ismerjük az 1 János 3:16-ot is „ez az, ahogyan nekünk ismernünk és gyakorolnunk kellene a szeretetet: Krisztus az életét áldozta értünk. Ezért aztán nekünk is áldozatkész életet kell élnünk hívőtársainkért és nem csupán saját dolgainkra kell törekednünk.” (MSG alapján)

A lényeg tulajdonképpen az, hogy a szolgálat nem választható el az áldozathozataltól.

Egy folyamatosan érésben levő hívő ember életének el kell mozdulnia a kis áldozatoktól az áldozatra való készségnek addig a szintjéig, amikor ha kell, bármit vagy akár mindent készek vagyunk megtenni azért, hogy segítsünk másoknak növekedni a hívő életükben.

A költő király, Dávid, megértette ezt, és nem akart olyan áldozatot bemutatni Istennek, ami neki semmibe sem került volna:

    De a király ezt felelte Araunának: Így nem! Csak áron veszem meg tőled, mert nem akarok ingyen kapott áldozatot bemutatni Istenemnek, az ÚRnak. Megvette tehát Dávid azt a szérűt és a marhákat ötven ezüst sekelért. (2Sám 24:24 MBT)

Kifizetni valaminek az árát a szolgálatban messze túlmutat a pénzügyi dolgokon. Jelentheti azt is, hogy fel kell adnunk az álmainkat, elvárásainkat, hírnevünket, nyugdíjazásunkat vagy bármit, amit csak Isten kér annak fejében, hogy mások életét szeretettel gazdagabbá tegyük.

Mi sokat nyerhettünk abból, hogy az előttünk élő hívők meglátták, hogy a szolgálat szerves része az áldozathozatal. Most itt az idő számunkra is, hogy ugyanezt megtegyük másokért, úgy élve, mint Dávid király, aki egészen haláláig szolgált az ő nemzedéke felé.

    Mert miután Dávid a maga nemzedékében, az Isten akarata szerint szolgált, meghalt, és eltemették atyái mellé (ApCsel.13:36 MBT)

Beszéljünk róla:

    Hogyan tudsz úgy szolgálni, hogy az maradandó nyomot hagyjon a hívők következő generációja számára?
    Milyen áldozattal jár ez a szolgálat a Te részedről?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/ Daily Hope by Jon Walker, 2012.10.15.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4047 Dátum: 2012 Október 22, 09:24:13 »
VAN KIÚT!

"...Isten...nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni; sőt a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is." (1Kor. 10:13)


Gyakran keresünk kifogásokat gyengeségeinkre,vagy pedig másokat hibáztatunk. Egy költő így írt:" Volt egy ellenségem,akit igyekeztem megismerni,aki minden lépésemet elgáncsolta,bármerre is mentem. Terveimet akadályozta és elállta az utamat,a nagyszerű célokra nemet mondott. Végre lerántottam róla a leplet,szemébe néztem - és magamat láttam."
Amikor John Wesley diákjai hetente találkoztak,ezt a négy kérdést tették fel egymásnak:
1.- Milyen bűnt követtél el a múlheti találkozásunk óta?
2.- Milyen kísértésekkel néztél szembe?
3.- Hogyan szabadultál meg?
4.- Mit gondoltál,mondtál vagy tettél,amiről nem vagy biztos,hogy bűn-e vagy sem?
Ez a négy kérdés segít abban,hogy lelkiekben éber legyél és a helyes kerékvágásban maradj. Pál azt írja:  "...Isten...nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni; sőt a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is."
Portia Nelson írja a Kiút című értekezésében:" Az utcán sétálok. Van egy gödör az úton és én beleesek. Elvesztem,pedig nem is az én hibám. Egy örökkévalóságig tart,míg kijutok innen. Legközelebb megint az utcán sétálok. Van egy gödör az úton de úgy teszek,mintha nem is látnám - tehát megint beleesek. El sem hiszem,hogy megint itt vagyok; mindenesetre nem az én hibám. Megint az utcán sétálok. Van az úton egy gödör. Látom,hogy ott van,mégis beleesek - ez már szokásom. De most nyitva a szemem és tudom hol vagyok. Ez az én hibám. Gyorsan kimászok. Sétálok az utcán. Van egy gödör az úton. Kikerülöm. Végül sétálok az utcán,egy másik utcán!"


Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4048 Dátum: 2012 Október 22, 10:31:11 »

    De a király ezt felelte Araunának: Így nem! Csak áron veszem meg tőled, mert nem akarok ingyen kapott áldozatot bemutatni Istenemnek, az ÚRnak. Megvette tehát Dávid azt a szérűt és a marhákat ötven ezüst sekelért. (2Sám 24:24 MBT)

Kifizetni valaminek az árát a szolgálatban messze túlmutat a pénzügyi dolgokon. Jelentheti azt is, hogy fel kell adnunk az álmainkat, elvárásainkat, hírnevünket, nyugdíjazásunkat vagy bármit, amit csak Isten kér annak fejében, hogy mások életét szeretettel gazdagabbá tegyük.



 Valóban kedves testvérem: mindennek ára van: :019:

Efézus 5:16:
Áron is megvegyétek az alkalmatosságot, mert a napok gonoszok.
 ez egy érdekes téma  szerintem: amit mik is tudjuk a minden napjainkban  mindennek megvan az ára! A kolosse 4:5 azt mondja hogy:Bölcsen viseljétek magatokat a kívül valók irányában, a jó alkalmatosságot áron is megváltván.
 Én elgondolkoztam  ezen hogy mit is jelent ez a kérdés?  = Ki  vagy mi a legfontosabb az életünkben???
 Szerintem az igaz válsz ez lenne: A LEGFONTOSABB az ISTENNEL való kapcsolatom az ÚR JÉZUS KRISZTUS engesztelő áldozatáért és a SZENT LÉLÉK  ajándéka HIT által!
Úgy gondolom hogy az idő amit kaptunk ISTENTŐL az egy valódi kincs!és az idő ami elmúlik az soha többé nem jön vissza, ezért bölcsen kell eltölteni azt a kis időt  amit kaptunk ,ahogy Mózes is mondta a :
90 zsoltárba
10:
A mi esztendeinknek napjai hetven esztendő, vagy ha feljebb, nyolcvan esztendő, és nagyobb részök nyomorúság és fáradság, amely gyorsan tovatünik, mintha repülnénk.
11
Ki tudhatja a te haragodnak erejét, és a te félelmetességed szerint való bosszúállásodat?
12
Taníts minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk.!

 szóval mit is jelent az hogy áron is megvegyük az alkalmatosságot?
 Szerintem a legfontosabb az hogy megismerjük és felismerjük Isten akaratát és azt meg is cselekedjük követvén az Efézus:5-17 : 16
Áron is megvegyétek az alkalmatosságot, mert a napok gonoszok.
17
Annakokáért ne legyetek esztelenek, hanem megértsétek, mi legyen az Úrnak akarata.


 Legyünk tehát  só és világosság!  :2smitten:
 
Ezrt minden nap az Igével kell élni és hagyni hogy Ő vezessen és szóljon hozzánk!!!
 kövesük a Sámuel példáját:
Sámuel I. könyve:3:10   Akkor eljövén az Úr, oda állott és szólítá, mint annak előtte: Sámuel, Sámuel! És monda Sámuel: Szólj, mert hallja a te szolgád

 :ima02:

Márk 9:50:
Jó a só: de ha a só ízét veszti, mivel adtok ízt néki? Legyen bennetek só, és legyetek békében egymással.
Máté: 5:14-16=
14 :
Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.
15
Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, akik a házban vannak.
16
Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.

 János:8:12:
Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4049 Dátum: 2012 Október 23, 05:15:54 »
A szolgálók kis dolgokban is hűségesek


Aki hű a kevesen, a sokon is hű az, és aki a kevesen hamis, a sokon is hamis az.(Lk.16:10)



Aki szolgál, az minden feladatát egyforma elkötelezettséggel végzi. Bármit is tegyen az, aki szolgál, azt "jó lélekkel végezze"(Kol.3:23).
A feladat nagysága nem számít. Az egyetlen kérdés az, hogy el kell-e végezni?

Az életben soha nem fogsz olyan helyzetbe kerülni, hogy te túl fontos személy légy ahhoz, hogy segíts egy-egy alantas feladatnál. Istentől nem kapsz felmentést az e világi dolgok alól, mert ezek életbe vágó részei a te személyes tantervednek. A Biblia így ír erről: "Mert ha valaki azt gondolja, hogy ő valami, jóllehet semmi, megcsalja önmagát." (Gal.6:3)

A kis szolgálatok által tudunk növekedni, úgy mint ahogy Krisztus is tette.

Jézus maga is olyan alantas dolgokra "specializálódott", amit mindenki megpróbált elkerülni: lábakat mosni, segíteni a gyermekeknek, valamint szolgálni a leprások között. Neki semmi nem volt alantas, hisz azért jött, hogy szolgáljon. Számára semmi nem volt annyira jelentéktelen, hogy a nagysága ellenére ne foglalkozott volna vele, és tőlünk is azt várja el, hogy az Ő példáját kövessük.(János 13:15)

A kis feladatok gyakran nagy szívről árulkodnak. A te szolgálatra kész szíved leginkább az olyan kis, jelentéktelen cselekedetekben tud megmutatkozni, amelyek elvégzésére mások még csak nem is gondolnak; például úgy, mint amikor Pál rőzsét gyűjtött, azért, hogy tüzet rakjon, hogy azok akik hajótörést szenvedtek felmelegedjenek. (Ap.csel.28:3).

Ugyanolyan fáradt volt, mint a többiek, de azt tette, amire mindannyiuknak szüksége volt. Nincs olyan alantas feladat, amit ne végeznél el, ha a szíved szolgálatra kész.

A nagy lehetőségek gyakran kis, jelentéktelennek tűnő feladatok mögé bújnak. Az életben a kis dolgok határozzák meg a nagy dolgokat. Nem kellenek nagy, sőt, óriási feladatok ahhoz, hogy az Úrnak szolgálj. Csak végezd el a  kisebb, kevésbé jelentős dolgokat és Isten majd kijelöli számodra, hogy mi az, amit szeretne, hogy elvégezz..

Mindig többen lesznek azok, akik készek igazán nagy dolgokat megtenni az Úrért, mint azok, akik hajlandóak a kis feladatok elvégzésére. Az az út, amelyen azok járnak, akik vezetők szeretnének lenni zsúfolásig telve van, de széles rét tárul azok elé, akik készek arra, hogy szolgáljanak.

Van úgy, hogy felettünk állóknak, vagyis "fölfelé" kell szolgálnunk, hivatalos személyeknek, de van, hogy "lefelé", azok felé, akik valamiben hiányt szenvednek. Legyen az bármelyik irányba is, azáltal csak jobb szolgálókká válunk, ha készek vagyunk elvégezni bármit, amire szükség van.


Beszéljetek róla:

    Mit gondolsz, mit jelent szolgálatvezetőnek lenni?

    Kész vagy arra, hogy alantas feladatokat is megtégy, azért, hogy szolgálj az emberek felé, még akkor is, ha lehet, hogy a törekvéseidet senki nem fogja észrevenni?Mi a jó abban, hogy megteszünk olyan dolgokat másokért, amelyek sosem derülnek majd ki?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/(Daily Hope by Rick Warren, 2012.10.16)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12