Szerző Téma: Apológia (hitvédelem)  (Megtekintve 60966 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #120 Dátum: 2010 Május 11, 21:33:28 »
Oksi, így már értem a kérdést!

Amíg nincs biblikus egyházmodell, addig nem beszélhetünk biblikus egyházfegyelemről.
E két feltétel teremti meg annak az alapját, hogy a biblikus tanítást hitvalló gyülekezet kövesse.
Régi népi bölcsesség: 'fejétől büdös a hal'

Az apostoli egyházmodellben ha megfigyeled Pál levelét, (Tit1:5-9) nem azt mondja Pál Titusnak, hogy képezzen ki presbitereket és püspököket, hanem, hogy vizsgálja meg a testvérek életvitelét, s ez alapján válassza ki őket!
Ez az alap ami el van felejtve a mai egyházban!
Az Istentől való tanítottság nem a felekezeti dogmatika bemagolásában, hanem a Szent Szellem, életet átformáló hatásában érhető tetten.
Ezen a ponton kell kezdődnie a helyreállításnak!

Amíg az egyház vezetése az emberi dogmákat mindig fölébe helyezi
a bibliának, addig 'oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai'.
Az emberi tekintélyelvűség gátolja az Istentől való tanítottságot és Krisztus testének egységét, kirajzolódását.
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #121 Dátum: 2010 Május 11, 22:13:55 »
Igy van. De ki kezdeményezze ezeket a változtatásokat, hogy lehet ezt véghezvinni? Mert azok, akik ma vezetők a különböző felekezetekben hát nem hinném, hogy könnyedén elfogadnák a Bibliai megmérettetést, mert könnyen kiderülne, hogy könnyűnek találtatnak. Igy aztán most én teljesen tanácstalanná váltam. Csak azt tudom, hogy ami van az nem müködik jól, de hogy lehetne jobbá tenni azt csak maga az Úr tudja, de Ő tudja és én szivemből várom, hogy jöjjön a változás. :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #122 Dátum: 2010 Május 11, 22:45:55 »
Igy van. De ki kezdeményezze ezeket a változtatásokat, hogy lehet ezt véghezvinni? Mert azok, akik ma vezetők a különböző felekezetekben hát nem hinném, hogy könnyedén elfogadnák a Bibliai megmérettetést, mert könnyen kiderülne, hogy könnyűnek találtatnak. Igy aztán most én teljesen tanácstalanná váltam. Csak azt tudom, hogy ami van az nem müködik jól, de hogy lehetne jobbá tenni azt csak maga az Úr tudja, de Ő tudja és én szivemből várom, hogy jöjjön a változás. :2smitten:

'Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és akiket elhívott, azokat meg is igazította; akiket pedig megigazított, azokat meg is dícsőítette.'
Róma 8:30

Ma sincs ez másként, ezért ez nem úgy működik, hogy 'én akarom kezdeni'

A szolgálati elhívások Isten kezében vannak!
A Helyreállítás szolgálatába is Ő hívja el a különböző ajándékokkal rendelkező testvéreket.

'És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul...'
1Kor. 12:28

Ismét mondom, ma sincs ez másként!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #123 Dátum: 2010 Május 12, 13:33:49 »
Csaba írta:

"Az apostoli egyházmodellben ha megfigyeled Pál levelét, (Tit1:5-9) nem azt mondja Pál Titusnak, hogy képezzen ki presbitereket és püspököket, hanem, hogy vizsgálja meg a testvérek életvitelét, s ez alapján válassza ki őket!"

Márpedig nálunk elég sokfajta kiképzés folyik...  :08:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #124 Dátum: 2010 Május 12, 14:45:59 »
Draga Tunde!

Mas az, mikor valaki elhivast kapott az Urtol es azt kepzik!
Viszont sok olyan felekezet esik abba a hibaba, hogy az ajandek kibontakozasanak segitsege helyett masokra tuszkol ra olyan ajandekot, amelyet Isten valaki masnak adott.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #125 Dátum: 2010 Május 12, 17:04:22 »
 :119:
Igen, igazad van!  :05:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #126 Dátum: 2010 Május 12, 22:02:24 »
Csaba írta:

"Az apostoli egyházmodellben ha megfigyeled Pál levelét, (Tit1:5-9) nem azt mondja Pál Titusnak, hogy képezzen ki presbitereket és püspököket, hanem, hogy vizsgálja meg a testvérek életvitelét, s ez alapján válassza ki őket!"

Márpedig nálunk elég sokfajta kiképzés folyik...  :08:


Kedves Tünde!

Előre bocsánatot kérek a nyers modoromért!

Egyetlen cseppet sem érdekel, hogy mi a gyakorlat az Agapé, vagy más gyülekezetek házatáján!
Én arról beszélek, amit az ige kijelent!

:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #127 Dátum: 2010 Május 13, 08:15:30 »
Igen, mindent az Ige alapján kell rendbe tenni!
Teljesen egyetértek veled, a színtiszta Igéhez kell ragaszkodnunk!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #128 Dátum: 2010 Május 13, 19:18:49 »
Most olvastam e témákban soraitokat. Csaba egyvalamiben azért nem értek veled egyet méghozzá abban hogy a nyelveken való szólással kapcsolatban,    te azt állítod hogy a keresztény emberek találtáki, úgy hogy azt találják bizonyításnak, hogy valaki szent szellemel van betőltekezve. Merő állÍtást hoztál ebben az esetben barátom, hisz számtalam esetben vannak megÍrva, hogy kűlőnbőző nyelven beszélnek azok az emberek, úgy ahogy azt a Szent Szellem adta nekik, titkos dolgokat szólja, csak az atya érti meg mindazt amit nyelveken szólnak.  :nem: ajánlatos úgy gondolnod ezt, hogy aki nyelveken szól mindjárt démonikus. Vigyázz ezzel, hogy hova viszed a nézetedet! A másik dolog, hogy sajnos tapasztalom én is, hogy sokan hizelegnek azért, hogy valakik legyenek a gyűlekeztekben és nyilvánvaló volt  János proféciája, hogy az utolsó időkben önmaguk szeretők, kérkedők, hizelgők, hazugok,pletykálkodók,stb,stb. lesznek jelen, de ez alól már akkor sem volt ki vétel az ősi egyházakban sem. Egyet értek azzal hogy belső rendet kell teremteni nem pedig kűlsőt, hisz Jézus mondta a farizeusoknak, hogy  előbb a tál belsejét kell meg tisztítaní azután a kűlsőt. Ez érthető mindkét irányban is.   Békesség

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #129 Dátum: 2010 Május 13, 21:17:11 »
Szia Dezman!
:2smitten:

Tesókám, Te melyik fórumot olvasod? :168:

Linkeld már ide, hogy hol írtam én olyasmit, amit fentebb nekem tulajdonítottál!
:2funny:

:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #130 Dátum: 2010 Május 13, 22:35:15 »
Csak néhány példa Pál leveleiből, hogy már ő is biztatott a megújulásra :

....32.    Hogy örömmel menjek hozzátok az Isten akaratából, és veletek együtt megújuljak.
33.   A békességnek Istene pedig legyen mindnyájan ti veletek! Ámen.

....15.    Mert minden ti érettetek van, hogy a kegyelem sokasodva sokak által a hálaadást bőségessé tegye az Isten dicsőségére.
16.   Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol is, a belső mindazáltal napról-napra újul.
.....23.    Megújuljatok pedig a ti elméteknek lelke szerint,
24.   És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben. ..

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #131 Dátum: 2010 Május 13, 22:47:56 »
Csak néhány példa Pál leveleiből, hogy már ő is biztatott a megújulásra :

....32.    Hogy örömmel menjek hozzátok az Isten akaratából, és veletek együtt megújuljak.
33.   A békességnek Istene pedig legyen mindnyájan ti veletek! Ámen.

....15.    Mert minden ti érettetek van, hogy a kegyelem sokasodva sokak által a hálaadást bőségessé tegye az Isten dicsőségére.
16.   Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol is, a belső mindazáltal napról-napra újul.
.....23.    Megújuljatok pedig a ti elméteknek lelke szerint,
24.   És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben. ..




Szia Irma! :044:

Látom nem adod fel egykönnyen!
:hehe:

Mi a véleményed az Újszövetségről:

Magyarról fordították görögre, görög szavakkal, vagy görögről fordították magyarra, magyar kifejezésekkel?

:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #132 Dátum: 2010 Május 13, 22:51:12 »
Drága Csaba testvérem!

Már mikor először olvastam is "csípte"  a szemem ez a mondat :

Egyetlen cseppet sem érdekel, hogy mi a gyakorlat az Agapé, vagy más gyülekezetek házatáján!
Én arról beszélek, amit az ige kijelent!

De aztán nem akartam rá mégse válaszolni, de csak nem hagy nyugodni. Mert mégis fáj amit ki akarsz vele fejezni. Tudod én azt gondolom, hogy ezért nincs igazi összefogás a keresztények között. Bárcsak érdekelne minket, hogy mi is történik  a Krisztus testben! Bárcsak fájna ha valami a másiknak fáj! Akkor úgy viselkednénk, hogy a világ megismerné, hogy keresztények vagyunk, mert az Úr Jézus azt mondta, erről ismer megminket a világ, ha egymás tiszta szívből, buzgón szeretjük. És ebbe nemigen fér bele : cseppet sem érdekel....

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #133 Dátum: 2010 Május 13, 22:53:20 »
Tudod Csaba, én egy képzetlen laikus vagyok és igy nekem szabad azt a Bibliát szószerint vennem ami a kezemben van, és nem kell felettébb bölcselkednem.  :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Apológia (hitvédelem)
« Válasz #134 Dátum: 2010 Május 13, 23:06:24 »
A képzéssel kapcsolatban:

Ap.Csel 18:24-26: Eközben Efezusba érkezett egy Apollós nevű alexandriai származású zsidó férfi, aki ékesen szóló és az Írásokban jártas ember volt. Ő már tanítást kapott az Úr útjáról, és buzgó lélekkel hirdette, és helyesen tanította a Jézusról szóló igéket, de csak János keresztségét ismerte. Igen bátran kezdett beszélni a zsinagógában is. Amikor meghallgatta őt Akvila és Priszcilla, maguk mellé vették, és még alaposabban megmagyarázták neki az Isten útját.

Apollósnak volt egy ajándéka Istentől, amit Akvila és Priszcilla felismertek, és tovább képezték őt, hogy a tálentumot, amit Istentől kapott, még hatékonyabban tudja forgatni.
Igenis, látom helyét a gyülekezetben a különböző képzéseknek, azzal a feltétellel, hogy nem ember dolga kijelölni, hogy "te tanító leszel", vagy "te meg dicsőítő", hanem a gyülekezet vezetőinek fel kell ismerniük az Istentől jövő ajándékokat a testvérekben, és ennek megfelelően lehetőséget biztosítani, hogy tovább fejlődjenek.
Nálunk az Agapéban (ezt direkt Csabának írom ide  :gunyos:) ez így is működik, leszámítva az általános jellegű bibliaismereti tanfolyamokat.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."