Szerző Téma: Erotika  (Megtekintve 50377 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Erotika
« Dátum: 2006 December 14, 17:48:48 »
Jó a test kívánsága, amíg nem kerül Isten elé a rangsorban. "Isten minden ajándéka jó, ha hálaadással élnek vele."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Erotika
« Válasz #1 Dátum: 2006 December 14, 18:01:27 »
Igen,ez így van.
Itt egy másik ige:

1Kor 6,12
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává."

 
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Erotika
« Válasz #2 Dátum: 2006 December 24, 01:32:42 »
Test,és a Lélek harca.
 
 
Gal 5,17
"Mert a test kívánsága a Lélek ellen tör, a Léleké pedig a test ellen, ezek viaskodnak egymással, hogy ne azt tegyétek, amit szeretnétek."

Életünkben vannak "testi elégedetlenségeink",ami lelki gyötrődéshez is vezethet.
Gyakran nem érezzük ugy,hogy szétválasztható volna a testünk,és a lelkünk.
Értelmünkkel felfogjuk,és talán el is fogadjuk,hogy nem szabad engednünk a testi vágyainknak.
Mégis ugyérezzük,hogy lelkünk kielégüléséhez,a testi vágy cselekvése is kell.Ám azonban ennek cselekvése
csalódással,és IStentől való elszakadásunk velejárója.És mély gyötrődés követője.
De vajon a felfogás,és az elfogadás után megszűnik-e a testünk hadakozása?

Gal 5,24
Akik pedig Krisztus Jézuséi, a testet megfeszítették szenvedélyeivel és kívánságaival együtt.

Hogy is van ez?Ha hadakozom a testemmel,az azt jelenti hogy nem vagyok Jézus Krisztusé?
Ha hadakozol a testeddel,az azt jelenti,hogy életedben nem diadalmaskodott a tested,és a lélek szerint küzdesz.
És ne feledd el,Krisztus mindig ott van melletted!

Róm 7,24-25a
"Én nyomorult ember! Ki szabadít meg ebből a halálra ítélt testből?
Hála az Istennek, a mi Urunk Jézus Krisztus!"


Hívjuk hát Isten Szentlelkét az életünkbe,és szüntelen imádkozzunk!



 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Erotika
« Válasz #3 Dátum: 2006 December 27, 09:43:16 »
Imádkozzunk!

Magunkért és másokért.

"Minden imádságotokban és könyörgéseteknóben imádkozzatok mindenkor a Szellem által. Éppen azért legyetek éberek, teljes állhatatossággal könyörögve az összes szentekért." Ef 6(18)

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #4 Dátum: 2007 Október 23, 21:10:25 »
Igen érdekes kérdés ez, ami nagyon is előkerül minden ember életében, tehát egy hívő keresztyén ember életében is jelen van. Nagyon sok alternatívát hallottam már ezzel kapcsolatban, hogy egy hívő embernek hogyan is "kell" hozzáállnia ehhez a témához, de szerintem is "Jó a test kívánsága, amíg nem kerül Isten elé a rangsorban. ", ahogy az előttem szóló  is nyilatkozta, de lehet-e itt felállítani valamilyen rangsort? Elméletben szépen csengő kijelentés.  És akkor mi a helyzet a testi eggyüttléttel, hogyan lehet szétválasztani a kettőt ( Isten ----- testi vágyak, szerelem), hisz természetünktől fogva bűnös és tökéletlen emberek vagyunk, tulajdonképpen képesek vagyunk arra, hogy különválasszuk ezeket??? Érdekes ezen elgondolkodni szerintem...!
 

kövecske

  • Vendég
Erotika
« Válasz #5 Dátum: 2007 Október 24, 15:33:24 »
Idézet
És akkor mi a helyzet a testi eggyüttléttel, hogyan lehet szétválasztani a kettőt ( Isten ----- testi vágyak, szerelem), hisz természetünktől fogva bűnös és tökéletlen emberek vagyunk, tulajdonképpen képesek vagyunk arra, hogy különválasszuk ezeket??? Érdekes ezen elgondolkodni szerintem...!

Igen... ezen föltétlen el is kell gondolkozni...sőt... meg kell szívlelni a Jézusi útmutatásokat ezen a téren is.

Isten az, Aki adta a férfi mellé a nőt, és Ő az aki szerelemmel egybeszerkesztette a kettőt.
Ezt mondván:... "lesznek ketten egy testé"... tehát  úgy teremtette őket, hogy egymás nélkül nem teljesek. Ketten egyek...:05:
Eléngedhetetlen a test-egység mellet, a lelki egység... sőt ez a legfontosabb... :05:

Tehát egyáltalán nem ellenkezik Isten tervével két szerelmes, Isten által egymásnak rendelt fél testi együttléte. Itt csak az a döntő, hogy felismerd, ki az akit egyedül neked rendelt az Isten... és hogy kivárd a RENDELT időt.

Igen... nem könnyű az önmegtartóztatás, de ha kivárom az Isten által rendelt időt, az Ő általa rendelt segítőtársat, ha megvan bennem az önzetlen adó szeretet, amikor tudom azt hogy ketten egyek vagyunk az Úrban... akkor jöhet a mennyegző... és akkor egy olyan "hármasszövetségre" lépünk, ami minden emberi képzeletet felülmúl. Egy olyan "hármas fonál" ami nem "szakad"...
És egy igazi boldog házasság. Egy olyan földi "intézmény" amit Isten "talált ki"...

Másképp nem érdemes...  :05:
 Csak várni az erotikával, kölcsönösen vigyázva egymásra... míg a házasság kötelékével meg nem erősítem a kapcsolatot, a szövetséget, a szerelmet... Akkor jöhet a teljes bűntudat nélküli, boldog átadás.  :05:

Különben csak megsérül a lélek... még akkor is, ha tudom, hogy a későbbiek során úgy is összeházasodunk...

Ez az én szerény véleményem... nem "szabály" mindenkire nézve...   :08: :05:

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Erotika
« Válasz #6 Dátum: 2007 Október 24, 17:26:34 »
Egyetértek kövecskével! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Erotika
« Válasz #7 Dátum: 2007 Október 24, 18:21:15 »
Az Úr áldjon Benneteket

 Kövecske írja
 Ez az én szerény véleményem... nem "szabály" mindenkire nézve...

Bízony, szabály ez mindenkire nézve.
Az Úr, ezekre a kérdésekre is pontosan megadja a választ a Bibliában.
Házasság előtt nincs szexuális élet,még akkor sem,ha utánna összeházasodnak.
Hogy míért van ez igy, azt csak az Úr tudja,de biztos megvolt rá az oka, ha ezt parancsolta.
Isten a legjobbakat akarja nekünk,
Komoly próba,de  tudjuk,hogy lehetetlen dolgot nem kér tölünk Isten.
Higgyünk Neki
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Erotika
« Válasz #8 Dátum: 2007 Október 24, 21:38:16 »
Kedves Testvéreim!

Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy vigyázzatok, mert a jó mindig ellensége a legjobbnak!

Aki pedig áll, vigyázzon, hogy el ne essék.

Testvéri szeretettel: GLD46

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #9 Dátum: 2007 Október 24, 21:39:15 »
   Sziasztok!
    Érdeklődve olvastam a reflektációkat. Először kövecske hozzászólásához szeretnék egy pár gondolatot hozzáfűzni. Igen természetesen azzal én is egyetértek, hogy "ketten lesznek egy testé...", mert így teremtette Isten az "embert: férfivá és nővé". Nyílván döntő, hogy felismerem-e a másikfelemet, de akkor mi van, ha mégsem? Nem szeretném elbagatellizálni, de erről eszembejut egy vicc ezzel kapcsolatban: Egy falut elönt az árvíz, és mindenkit, aki bentragadt, megpróbálnak kimenteni. Észrevesznek egyszer egy férfit a vízben, s egy helikopter fölé szállva igyekszik kimenteni, mire az ember azt mondja: "Menjenek csak nyugodtan, engem majd kiment Isten". Ez még két alkalommal megismétlődött ugyanez volt a vízben kapálódzó embernek a válasza. Aztán sajnos meghalt, s felmenve a mennybe az Úr Isten elé állt, és kérdőre vonta: "Én hívőként bíztam benned és mégsem mentettél ki a vízből!". Isten válasza:"Szerinted ki küldte a helikoptert és a két csónakot?" Remélem megértitek, hogy mire is szerettem volna rávilágítani? Szerintem ezt nem szabad ennyire ideál világba tolni, hogy majd........egyszer......  :2smitten: megtalál/rátalálok, és aztán "jöhet majd a menyegző". Hisz Ádám is kereste az ő párját. Itt hangsúlyos a KERESTE szó. Szerintem nem szabad arra várni, hogy a sült galamb majd a számba repül.

    A másik dolog pedig, hogy tulajdonképpen mikor is kezdődik el a házasság??? :03: Amikor a templomban kimondom az Igent, vagy mikor aláírom a házasságomat igazoló okmányt? Szerintem ez az, amit sokan sokféleképpen magyaráznak. Itt leginkább az önmegtartóztatással kapcsolatban szeretnék írni. Szerintem egyenesen tévhit az, hogy van házasság előtt és utáni erotika.Ezt arra szituációra értem, amikor a szerelmes pár az esküvőig vár a "dologgal", mert paráznaság lesz különben. Tehát a fentebb felsoroltak után van házasság utáni, szabad, ugymond legális testi kapcsolat, és minden ami ez előtt van az tiltott gyönyör?
    A Házasság az ott kezdődik véleményem szerint, amikor két szerelmes ember Isten előtt egybeköti az életüket, független a helytől, mert Isten mindenhol ott van. Innentől kezdve tehát már házasok, ami utána történik azt már én "földi formaságoknak", "adminisztrációs műveletnek" tartom. Tehát a leglényegesebb megtörténik, mert nem Isten nélkül történik az egész. Aki fontos (Isten) az jelen van. Ezért először ezeket kell tisztázni, nem farizeusi rendszer szerint midenféle korlátot állítok fel magamnak, aztán meg csak arra várok, hogy mikor érek a végére a saját magam állította szabályrendszernek.  :2tickedoff: :2tickedoff:
    Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell egymásra vigyázni és felelőtlenül viselkedni, nem, vigyázni kell egymásra nagyon is!!!!! A hármas kötelék ugyanígy jelen van. Ezért nem szeretem azt mondani, hogy házasság előtt és után...
   A másik dolog amire még reagálni szeretnék az kati hozzászólása. Ugyanis a Bibliából mindent meg lehet magyarázni, sok dolgot lehet belemagyarázni, és belőlle kigmagyarázni. Kérlek ne értsetek félre (lásd a sok szektát). Gondolom kati itt a "Ne paráználkodj" parancsolatra gondol, hogy a házasság előtt lopott kevés testi gyönyört paráznaságnak lehet nevezni. Ami így is van!  De nem szabad kiragadni a Bibliából igeverseket, hanem az egész Szentírás fényében kell rá megtalálni a választ, amit Isten nem is hagy megválaszolatlanul. Még annyit jegyeznék meg itt, hogy nem csak testi érintkezéssel lehet paráználkodni (pl Jn. 8,1-12).

Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Erotika
« Válasz #10 Dátum: 2007 Október 24, 21:53:50 »
Kedves diki!

Mindenben egyet étrtek Veled /társkeresés , párválasztás/ ,de van egy mondatod, amiről szeretném ha leírnád, hogy azt hogy érted?
  A Házasság az ott kezdődik véleményem szerint, amikor két szerelmes ember Isten előtt egybeköti az életüket, független a helytől, mert Isten mindenhol ott van.

Ha ez független a helytől,akkor ez lehet pl.egy réten is?

Szeretettel GLD46

maria

  • Vendég
Erotika
« Válasz #11 Dátum: 2007 Október 24, 21:55:40 »
diki! Amit írtál Katinak, azt egyáltalán nem értem. Ennek több oka is van. Én teljesen elfogadom Igeileg amit írt. Semmit nem ragadott ki az Igéből. Ő azt írta le, ami Isten parancsa. Elmagyaráznád, mert mégcsak Igét sem hozott elő. Köszi.

kövecske

  • Vendég
Erotika
« Válasz #12 Dátum: 2007 Október 24, 22:40:15 »
Sziasztok!

Kedves diki! Én is érdeklődéssel olvastam a te véleményed. Igen, kölönbözik a véleményünk...
Azt nem mondtam én sem, hogy várni kell a sült galambot, de azt nem tudom elképzeni, hogy gondolod a KERESÉST. Én ezt is rábíztam az Úrra, és biztos vagyok benne, Ő vezet ebben is...

Idézet
A másik dolog pedig, hogy tulajdonképpen mikor is kezdődik el a házasság??? Amikor a templomban kimondom az Igent, vagy mikor aláírom a házasságomat igazoló okmányt? Szerintem ez az, amit sokan sokféleképpen magyaráznak. Itt leginkább az önmegtartóztatással kapcsolatban szeretnék írni. Szerintem egyenesen tévhit az, hogy van házasság előtt és utáni erotika.Ezt arra szituációra értem, amikor a szerelmes pár az esküvőig vár a "dologgal", mert paráznaság lesz különben. Tehát a fentebb felsoroltak után van házasság utáni, szabad, ugymond legális testi kapcsolat, és minden ami ez előtt van az tiltott gyönyör?

Hát kedves diki... igaz, hogy sokféleképpen magyarázzák, de én szerintem attól a perctől kezdve házasság a házasság, amikor Isten színe előtt összead minket az Ő elhívott szolgája, amikor előttük és Isten színe előtt esküvel erősítem meg azt a szövetséget, amire lépek.
Addig szerintem paráznaság a testi kapcsolat, és bizony én tutira biztos vagyok benne, hogy nekem bűntudatom lenne...így  nem tudnék felszabadulni... nem lenne teljes... éppen azért mert tiltott, nem is lenne gyönyör... :08:
Én legalább is így gondolom...
Ezért várok vele...  :05:

Én sem találtam a Kati hozzászólásában szövegkörnyezetből kiragadott igemagyarázatott...

Egyetértek azzal amit mondott... :05:

Szeretettel:
kövecske


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Erotika
« Válasz #13 Dátum: 2007 Október 24, 22:44:50 »
Idézetet írta: diki
Szerintem nem szabad arra várni, hogy a sült galamb majd a számba repül.

Kedves diki! :05:

Én erre csak annyit tudok mondani, hogy nyitottnak kell lenni a párkapcsolathoz Isten útjaihoz ragaszkodva és nem keresni!

Isten áldjon!

Szeretettel,
Antee

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Erotika
« Válasz #14 Dátum: 2007 Október 24, 22:47:07 »
Higgyétek el, jön az, nem kell keresni. Én már csak tudom. Isten küldeni fogja amikor kell. Csak úgy berobban az agapé szerelem. :2smitten: Ez soha nem múlik el. Tudjátok miért? Mert Isten kötötte össze.