Szerző Téma: Erotika  (Megtekintve 50376 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kövecske

  • Vendég
Erotika
« Válasz #15 Dátum: 2007 Október 24, 22:53:58 »
Ámen!  :05:

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #16 Dátum: 2007 Október 24, 23:08:14 »
U.I.: Válaszok

Válasz: GLD46 Testvérnek

Úgy értem, hogy sokan az igazi házasságkötést templomban képzelik el (vagy közjegyzői hivatalban). Amit egyébként én is. De szerintem ennek az eskünek korábban kell már megtörténnie Isten előtt. A templomi esküvő pedig ennek ünnepélyes megkoronázása a korábban már egybekötött, Isten által egybeforrasztott szövetségnek, és egyben az emberek tudtára adni ezt a szent elhatározást.
 
diki

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #17 Dátum: 2007 Október 24, 23:22:01 »
Válasz: Mária Testvéremnek

Kedves Mária én teljes mértékben tudatában vagyok, hogy Kati nem hozott igét, de az ember hajlamos arra, hogy ha nagyon szeretne valamit akkor mint a kendermagos tyúk kiszedi a számára kedvező, finom falatokat. Erre értettem: Ugyanis a Bibliából mindent meg lehet magyarázni, sok dolgot lehet belemagyarázni, és belőle kimagyarázni. Semmi konkrétumra nem gondoltam, hiszen ő sem hozott fel konkrét igét.


diki

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #18 Dátum: 2007 Október 24, 23:40:44 »
Válasz: kövecske

  A házassággal kapcsolatban GLD46 testvérünknek írt válaszában írtam még néhány sort. Szerintem annyira nem különbözünk e tekintetben ami a véleményünket illeti, mert tudom, hogy Isten az, aki vezérel engem is ezen az úton. A keresést pedig röviden úgytudnám összefoglalni: Isten vezet minket, és áldását árasztja reánk, de ehhez nekünk haladnunk is kell az úton. Bármennyire is nehéz, de bizni kell abban, hogy Isten ott van, és vigyázza minden lépésünket.

diki

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #19 Dátum: 2007 Október 24, 23:52:10 »

Ámen

maria

  • Vendég
Erotika
« Válasz #20 Dátum: 2007 Október 25, 11:21:32 »
Szia diki! Kati esetében úgy volt érthető, hogy ő kiragadott valamit a Bibliából. Most sokkal érthetőbben fogalmaztál. Sajnos az írással ez a baj, ha nem érthető másoknak, akkor félre lehet menni abban. Úgy látom ez volt most is. Lásd, voltunk így most egy páran. Remélem semmi baj.  ;)

Valóban nem a templomban és nem egy mezőn van csak házasságkötési lehetőség. Bárhol összeköthetjük az életünket, még a tenger alatt is, vagy a levegőben egy repülőgépen. Mi a lényeg? Isten természetesen már tudja, hogy ki lesz a választottad/tam, mielőtt én megszülettem volna vagy akár te. Ő mindent tud. Én nem hiszek a predesztinációban -előrekiválasztás- ebben az esetben, - az elhívásnál más kérdés - mivel szabadságom van Tőle. Az más, hogy Isten tudja a holnapi gondolatunkat is. Azt is elhiszem, hogy terelgeti az utunkat, hogy egymásra találjunk. Ebben bizonyos, hogy a keze benne van, mert Ő a gondviselőnk. Hozhatok rossz döntéseket is. De azt nem hiszem, hogy Ő már előre összeadna minket. Az eskű a kimondott szóval jön létre. Ehhez kell a tanú, aki megerősíti a frigyet, hogy megköttetett. Egyetértesz?

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #21 Dátum: 2007 Október 25, 14:45:27 »
"Isten természetesen már tudja, hogy ki lesz a választottad/tam, mielőtt én megszülettem volna vagy akár te. Ő mindent tud." Mária
Igen egyetértek azzal, hogy Isten mindent tud.  Egyetértek, hogy ő azt is tudja, hogy kit rendelt mellém segítőtársul, vagy lehet az is, hogy valakinek úgy kell szolgálati útján végigmenni mint Pál apostolnak. Viszont ez Istennél van.
Hát látom, hogy itt előkerült a predestináció fogalma. Az a véleményem, hogy ezt nem lehet úgy kezelni, hogy egyrészt hiszem ("az elhívásnál más kérdés" ), a másik oldalról viszont nem ("előrekiválasztás").  Tehat ez is érdekes, nem?

"De azt nem hiszem, hogy Ő már előre összeadna minket. Az eskű a kimondott szóval jön létre." Mária

    Én is ezt mondtam: az eskünek korábban kell már megtörténnie Isten előtt. A templomi esküvő pedig ennek ünnepélyes megkoronázása a korábban már egybekötött, Isten által egybeforrasztott szövetségnek...".  A lila színnel kiemelt részt én arra értem, hogy a templomi esküvőt megelőzően Isten előtt fogadnak örök hűséget egymásnak.
   Tulajdonképpen itt előjön a predestináci, ha már így szóba jött, mert ha tudja Isten, hogy ki lesz a párom, akkor miért nem kötheti egybe a két életet mikor még nem mondják ki a boldogító igent. Isten ugyanis mindent tud. Remélem érted ennek a kérdésnek a problematikáját?

diki  :afro:

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #22 Dátum: 2007 Október 25, 14:48:31 »
A rosszul megfogalmazott gondolatért bocsi.  :08: Tényleg másképp jön le! Igyekszem pontosan fogalmazni, de ha véletlenül nem érthető, akkor jelezzetek.  :D :igen: :D

Egyébként semmi gond.  :2knuppel: :igen: :D :igen: :D :2funny: :2funny:

diki :afro:

maria

  • Vendég
Erotika
« Válasz #23 Dátum: 2007 Október 25, 15:07:45 »
diki! Te furcsállod a predesztinációt- előre elrendelést, -maradjunk ennél a szónál-  ahogy én írtam? Nem hiszem, hogy Isten mindent előre elrendelt volna. Csupán azért nem, mert akkor nincs szabadságom, szabad akaratom. Példa: Ádám és Éva szabadságot kaptak arra, hogy a jó és a rossz között döntsenek. Rendelkezésükre állt mind a kettő lehetőség. Nem beszélhetünk addig engedelmességről, ameddig nincs ott az engedetlenség lehetősége is. Ők döntöttek. Nem Isten rendelte el ezt sem. De előre megvolt, hogy lesz egy Messiás, aki elfog jönni mint Megváltó. Ez viszont előre elrendelés volt Istentől. De az nem, hogy Ádámék elbuknak. Attól függetlenül, hogy Isten jól tudta hogyan fognak dönteni. Úgy érzem arra akarsz kilyukadni, hogy Isten választotta volna ki a férjemet? Akkor azt kell, mondjam ez nem igaz. Nem lenne szabadságom. Erre írtam, hogy nem predesztinálta - előrekirendelte-  a férjemet Isten nekem. Dönthettem volna úgy is, hogy nem kell ő nekem.

diki írta: "Én is ezt mondtam: az eskünek korábban kell már megtörténnie Isten előtt."
Ezt hogy érted? Mielőtt megkötöttem volna a férjemmel az eskűszerződést, Ő már házastársnak nyílvánított bennünket? Ki állított ilyent, amiért te azt írtad, hogy te is ezt mondod? Isten előtt csak akkor köttetik meg egy házasság, ha eskűvel egymáshoz kötik magukat. Isten erre a kimondott eskűre szerkeszti egybe őket és nem már előre.

diki írta: "A templomi esküvő pedig ennek ünnepélyes megkoronázása a korábban már egybekötött, Isten által egybeforrasztott szövetségnek..."."

Ezek így nem igazak. Vagy megint nem jól fogalmazol, vagy valamit nem jól tudsz.

diki írta: A templomi esküvő pedig ennek ünnepélyes megkoronázása a korábban már egybekötött, Isten által egybeforrasztott szövetségnek...".  A lila színnel kiemelt részt én arra értem, hogy a templomi esküvőt megelőzően Isten előtt fogadnak örök hűséget egymásnak."

Hol forrasztották egybe? Hol fogadnak hűséget egymásnak?

Drága testvérkéim! Vagy én vagyok diki írásával bajban, és csak én nem értem? Írjátok már meg legyetek szívesek hol a bibi, ha szükséges kitudjam magam igazítani.

maria

  • Vendég
Erotika
« Válasz #24 Dátum: 2007 Október 25, 15:21:27 »
diki "Az a véleményem, hogy ezt nem lehet úgy kezelni, hogy egyrészt hiszem ("az elhívásnál más kérdés" ), a másik oldalról viszont nem ("előrekiválasztás").  Tehat ez is érdekes, nem?"

diki! Az elhívásunk már az anyánk méhétől fogva meg van. Ezt a Biblia írja. Erre írtam, hogy az máskérdés. De abban is én döntök, hogy eleget teszek-e az elhívásnak. Isten még azt sem erőlteti rám és senkire.

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #25 Dátum: 2007 Október 25, 15:59:14 »
   Isten kegyelme által van szabad akaratom, hogy dönthetek másként is.

   Természetesen dönhettél volna máshogyan is a férjeddel kapcsolatban, hisz szabad akarata van minden embernek Teremtőnk kegyelméből. Isten nem azelőtt nyílvánitott szerintem házastársaknak titeket mielőtt ti nem döntöttetek, hogy összeházasodtok, hanem amikor ti szabad akaratotokból úgy határoztatok ketten, hogy egymásnak örök hűséget fogadtok. Bár, Isten biztos tudta ezt.

"A templomi esküvő pedig ennek ünnepélyes megkoronázása a korábban már egybekötött, Isten által egybeforrasztott szövetségnek..." --- Van két ember, akik szeretik egymást, és eldöntik, hogy összeszeretnék kötni az életüket. Szabad akaratukból egymásnak örök hűséget fogadnak Isten színe előtt. Isten mindenhol ott van, és ez a szövetségkötés akkor is érvényes, ha például otthon a kanapén köttetik meg, hiszen ott van Isten és a két ember, szabad akaratukból, hogy összekössék életüket. Tehát aki lényeges valójában az ott van (Isten). Én erre mondtam, hogy a már korábban egybekötött, Isten által egybeforrasztott szövetséget koronázzák meg a templomban, ami jelen példa esetében ez korábban a templom előtt a kanapén jött létre.




Jeremiás 1,4-5
 Így szólt hozzám az Úr igéje: Mielőtt megformáltalak az anyahméhben, már ismertelek, és mielőtt a világra jöttél, megszenteltelek, népek prófétájává tettelek.. --- Én ezzel teljes mértékben egyetértek.

Jónás történetével kapcsolatban mi a véleményed?

diki  :afro:

maria

  • Vendég
Erotika
« Válasz #26 Dátum: 2007 Október 25, 16:12:47 »
diki! Ugye nem baj, ha nem értek egyett a "kanapéházassággal?"  :igen:

"Jónás történetével kapcsolatban mi a véleményed?"

Attól függ mire gondolsz?  Nagyon szeretem Jónás dolgait. Annyira jellemez minket. Olyan  kedves a szívemnek. Szívesen "beszélgetek" róla de akkor át kell vigyük a Beszélgessünk Szabadon topicba a témát. Azért az mégsem erotika.  :2funny:

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #27 Dátum: 2007 Október 25, 16:29:14 »
Rendben, ne probléma. Csak próbáltam illusztrálni, hogy én hogyan is gondolom. Próbáltam egy kicsit egyszerűsíteni. Az előtte lévővel egyetértesz?

Akkor vigyük át Jónást. Arra gondoltam vele kapcsolatban, hogy Jónás hiába ellenkezett, mégis tolmácsolta Isten üzenetét Ninivének. Beszélgessünk Szabadon topicba várom erre a reflexiódat. :01:

diki  :afro:


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Erotika
« Válasz #28 Dátum: 2007 Október 25, 16:55:43 »
Sziasztok! :05:

Idézetet írta: diki
Tulajdonképpen itt előjön a predestináci, ha már így szóba jött, mert ha tudja Isten, hogy ki lesz a párom, akkor miért nem kötheti egybe a két életet mikor még nem mondják ki a boldogító igent. Isten ugyanis mindent tud.
 

Kedves diki! :05:
Kifejteném erről a véleményem!
Ahogy írtad, Isten tudja, hogy ki lesz a párunk! De hogy miért nem kötheti egybe a két fél a testi házasságot a törvényes házasság nélkül?
Azért, mert attól hogy Isten tudja, hogy ki lesz a párunk, mi hibázhatunk! Ha nem eléggé figyelünk Istenre, akkor azt hisszük, hogy az a személy lesz a párunk, közben NEM! Míg a törvényes házassághoz nem juttok el, hanem rövid ismeret után "szerelembe estek" butaság a testi kapcsolat. És bűn. Mikor eljuttok a törvényes házasságig, addig jól megismerjük a másikat és hogy valóban Ő az a valaki! :05:

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Erotika
« Válasz #29 Dátum: 2007 Október 25, 17:04:51 »
Kedves Antee!

 Azt a mondatot kérdésnek szántam, nem kijelentettem, csak kérdőjel nélkül maradt a vége. Tehát a testi kapcsolat házzaság előtt szerintem bűn. Egyébként tényleg Istenre kell figyelnünk, mint minden kérdést illetően.


Itt fel is tenném ezzel kapcsolatban, hogy szerintetek mikor kötettetik meg a házasság? :?:

diki :afro: