Szerző Téma: Zsido vallási irodalom  (Megtekintve 3832 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
Re:Zsido vallási irodalom
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 23, 10:19:09 »
Kedves Batiszrael!

Idézet
Elishevának igaza van abban, hogy krisztusi szeretettel kell szeretni a férjünket. Illetve mindenkit. De kérdezem én, ezek a tanácsok nem a szeretetről szólnak? Hogy hogyan próbáljuk meg azt kimutatni?

Úgy érzem, hogy igazad van, mert ha Krisztus szeretete van bennünk, törekszünk Neki engedelmeskedni, és feleségi rendeltetésünket az Úr szerint betölteni. Nagyon hasznosak ezek a tanácsok, mint már írtam is. Csupán e cselekedetek gyökerére szerettem volna rámutatni, hogy ne félelemböl (nehogy ott hagyjon a férjem), hanem szeretetböl cselekedjünk, engedelmeskedve az ÚRnak.

9. Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,
10. Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.

1Tim 2,9-10

Szeretettel, Shalom

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #16 Dátum: 2011 November 23, 10:28:00 »
Szia Elisheva!

Szerintem az régen rossz, ha egy házasságban attól kell rettegni, hogy a másik másfelé kacsingat...legyen szó a férjről vagy a feleségről...
Ebben teljesen igazat adok neked! Tudod azon gondolkodtam el, hogy milyen sok keresztény család nélkülözik jelenleg, és hogy milyen kis apróságon múlik, hogy a férj jól érezze magát a körülményei közepette...
Megköszönni amit a családért tesz, mint családfő. Meg az is eszembe jutott, hogy azt irja az Ige, aki elhanyagolja a családját, az rosszabb a hitetlennél és a hitét megtagadta. Mennyire igaz ez! Nekünk elsősorban Krisztus fénye a családban kell legyünk és csak másodsorban máshol. A felelősségünk a családunk iránt hatalmas, és mindenkinek a helyén kell megállnia. Ezt fogja számonkérni tőlünk az Úr, az itéletkor.
Nagyon fontos, hogy a szegénységet a sátán ne tudja felhasználni arra, hogy irigy szivünk legyen. Meg tudjunk elégedni azzal, ami van. Ne kivánjunk olyasmit, amit nem tudunk elérni...és azt ne is követeljük! Ebben mondjuk én pont az ellenkezője vagyok, mert az életemben még sosem voltam olyan helyzetben, hogy pld. ne az árakat nézzem ha vásárolni megyek. Általában mindig én vagyok az utolsó, mert igy érzem jól magam. Sőt! Általában a férjem szokott vásárolni nekem, mert én képtelen vagyok rá! Az első a család, épp a múltkor mondta, hogy én már sosem fogok megváltozni...vettünk a kislányomnak zoknit, és véletlenül rossz méretet vettem. Nem figyeltem oda. Mondtam a férjemnek hogy cseréltesse ki, mert igy a kislányom nem fogja tudni használni. Megnézte, közölte, hogy az én lábamra pontosan jó lesz, mert bár kislány méret, de nagyon nyúlik. Nem fogja visszavinni, mert akkor nekem nem lesz zoknim. Igy legalább van...hát ilyen jó férjem van nekem!  :igen:

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #17 Dátum: 2011 November 23, 10:35:32 »
Kösz, a bizonyságtételt drága Batiszrael!

Teljesen egyetértek Veled, mert a mindennapi kis dolgokban mutatkozik meg legjobban az egymás iránti szeretetünk. A kölcsönös bizalom, a hüség, a hálaadás, kézen fogva letérdelni az ÚR elött, a segítökészség, ezek mind a szeretet kifejezöi. Sajnos manapság ezt a sejtet támadja legjobban a sátán a világban. Igen én is hálás vagyok a férjemért az ÚRnak! Mert ha nem is voltam sokszor tökéletes, mégis szeretett.

Valóban van miért hálásnak lenni.

:2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #18 Dátum: 2011 November 23, 16:19:29 »
Igazad van kedves Dafna. Mert a szeretünket a cselekedeteinkből mutathatjuk meg igazán.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #19 Dátum: 2011 December 28, 16:23:12 »
Nemtom jó helyre teszem-e, de olyan alyanyos!

Énekelt héber abc, akik héberül akarnak tanulni... :089:   :2angel:

http://www.youtube.com/watch?v=UiCzoTs1AdE#

:289: :261:
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #20 Dátum: 2011 December 28, 17:29:36 »
Jó ötlet, köszönöm! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #21 Dátum: 2012 Július 25, 13:45:34 »
A Midrások

Összegyűjtik azokat a tanitásokat, mondákat, legendákat és meséket, melyek a mestereket egyes versekhez fűzve prédikációk formájában előadtak. Túlnyomóan erkölcsi tartalmúak. Abban különböznek a talmudtól, hogy a bibliai verseket tanulva azoknak erkölcsi tanulságait vonják le, mig a talmudban adott, vag yképzelt eset megoldásához keresik a bibliai verset. A mesterek legnagyobb részt azonosak a misna és gemra mesterivel és azért a midrás még az ókori irodalomhoz csatolható, jóllehet gyűjteményeinek a szerkesztése még csak a középkor vég felé fejeződik be teljesen.

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #22 Dátum: 2012 Július 26, 19:12:23 »
Izraelé a jövő

Sámuel igy vezette be szónoklatait: Irva van (III. 26. 44) : És mindazonáltal, amig ellenségeik országában voltak, sem vetettem meg őket és nem taszitottam el magamtól úgy, hogy kipusztitottam volna őket, mert Én vagyok az Örökkévaló, az Ő Istenük. - Nem vetettem meg  - Babiloniában, nem taszitottam el magamtól  - Mediában, úgy hogy elpusztitanám őket - Görögországban, hogy megszegném szövetségemet velük  a gonoszság uralma alatt, mert Én vagyok az Örökkévaló, az ő Istenük - a messze jövőben. R. Chijja  szerint: Nem vetettem meg őket - Vespasianus alatt, nem taszitottam el őket magamtól  - Tarquinius alatt, hogy elpusztitanám  őket - Haman alatt, hogy megszegném szövetségemet velük - a rómaiak idejében, mert Én vagyok az Örökkévaló, az ő Istenük - Góg és Magóg idejében. Peszichta Eszter Rabba.

(Elgondolkodtam ezen a kijelentésen hogy Góg és Magóg idejében..., érdekes megjegyzés.)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #23 Dátum: 2012 Július 26, 19:16:50 »
Ki nevezhető igazságosnak?
Irva van: Zsolt. 106/3: Boldog, aki a jogot őrzi, aki igazságot gyakorol minden időben.  - R. Tarfón emeletén a vers fölött elmékedvén, kérdezték: Ki az, aki minden időben  igazságot gyakorol? Talán akik az irást és a misnát tanitják?  - Hát azok sosem esznek, sosem isznak, sosem alusnak?  - Vagy talán a tfilin és a mezuzairók?  Hát ők soem esznek, sosem isznak, sosem alusnak? Ki hát az, aki minden időben igazságot művel? Aki árvát a saját házában fölnevel.
Eszter rabba 3

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #24 Dátum: 2012 Július 26, 19:23:38 »
Mikor az első ember vétkezett, az isteni fenség az első mennybe szállt, Káin bűne után a másodikba, Énósé után a harmadikba. A vizözön nemzedéke vétkezett, a negyedik mennybe távozott el. A töröny nezedékének bűne után az ötödikbe. Vétkeztek  a szodomabeliek és a hatodikba költözött és midőn az egyiptomiak Ábrahám idejáben vétkeztek, a hetedikbe. Velük szemben volt hét igazságos ember, aki azs isteni fenséget a földre hozta: Ábrahám érdemeket szerzett és a hetedik mennyből a hatodikba hozta le. Utána Izsák, aki a hatodikról  az ötödikre. Azután Jákób a negyedikre, Lévi a harmadikra, Kehát a másodikra, Ámrám az elsőre és végre Mózes lehozta a földre. Sir HáSirim Rabba 5
(Erről már hallottam hogy a zsidó hagyományok szerint hét ég van)

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #25 Dátum: 2012 Július 26, 19:28:18 »
R. Jánnáj mondta: Irva van: Péld. 24 7, Magsak a balgának a bölcssségek. Hasonlit egy magasra akasztott kenyérhez. a Balga azt mondja: Nem lehet azt onnan levenni, De az okos feleli: Hát nem ember akasztotta oda? Hozok két nádat, egymáshoz erősitem és leveszem. Igy mondja a balga: Hát ki képes ennek a mesternek atanitásait megtanulni.  De a bölcs feleli: Hát a mester nem tanulta? Tanulok ma két szabályt, holnap két szabályt és megtanultam enneka  bölcsnekmiden tanitását. Sir HaSirim 6

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #26 Dátum: 2012 Július 26, 19:32:37 »
R. Avin mondta: Annak a szegénynek, aki a te ajtód előtt áll, Isten van a jobbján. Ha adsz neki, akkor aki a jobbján áll, meg fog téged áldani, de ha nem, számon fogja kérni tőled, mert irva van (Zsolt. 109 31): Mert a szűkölködő jobbján áll.

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #27 Dátum: 2012 Augusztus 02, 10:35:17 »
A megtérés, az imádság és a jótékonyság minden bajt jóra fordit.

Ha nehéz álmok, nehéz és viszás látomások  gyötörnek, folyamodjál három dologhoz és meg fogsz menekülni, mert R. Juda mondta R. Eliezer nevében: HÁrom dolog a legkegyetlenebb isteni végzetet is megsemmistit. Ez a három dolog: a megtérés, az imádság és a jótékonyság. Erre vontakozik az irás: II. Krón. 7/14 És népem, mely után nevem neveztetett el, meg fog alázkondi, imádkoznak és fölkereseik arczomat és megtérnek rossz útjaiktól - akkor meghallgatom őket az égből, megbocsátom vétkeiket és meggyógyitom országukat. Imádkoznak - az imádságot jelenti, fölkeresik arczomat - a jótékonyságot, mert irva van (Zsolt. 17 15) Én jótékonysággal nézem az arczodat, és megtérnek rossz útjaikból  - a megtérést. Csak ezek után következik az az isteni igéret, hogy : akkor meghallgatom őket az égből. Kohelet rabba 1

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #28 Dátum: 2012 Augusztus 02, 10:39:01 »
Az ember vagyonát nem viszi magával a sirba

R. Méir nevében tanultuk: Mikor az ember világra jön, a kezei be vannak zárva, mintha mondaná: Az egész világ az enyém, mindent én foglalok el: de a mikor elköltözik a világból, kezei ki vannak nyitva, azt jelezvén: Nem vihetek magammal erről a világról semmit. Erre vonatkozik Salamon mondása: Kohelet 5 14 Ahogy az ember kijött anyja méhéből, olyan meztelenül fog visszatérni és semmit sem visz magával a kezében abból, amiért fáradozott. Kohelet rabba 1

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
« Válasz #29 Dátum: 2012 Augusztus 02, 10:41:57 »
A kigyó és a rágalom.

Megkérdezték a kigyótól: Hogy van az, hogy te az ember egyelen tagját magharapod és ő azt az összes tagjaiban érzi? De a kigyó igy felel: Mért kérditek tőlem, kérdezzétek a rágalmazótól. Kohelet rabba 10