Szerző Téma: Bűnbánat és bűnbocsánat  (Megtekintve 12372 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Bűnbánat és bűnbocsánat
« Dátum: 2011 December 15, 22:17:41 »
Sziasztok!

Mit kell érteni a bűnbánat alatt? Elég sajnálkozni a bűneink felett?
Vezekelnünk kell érte? Mikor kaphatunk megbocsátást a bűneink felett?
Mit mond ezekről a Biblia?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #1 Dátum: 2011 December 16, 09:55:02 »
Szerintem ebben a kérdésben nagyon fontos, hogy egyenes szívüek legyünk, nehogy megcsaljuk magunkat. Pál apostol sem szépített semmit sem…

A törvény tehát szent, a parancsolat is szent, igaz és jó. 13. Akkor a jó lett halálommá? Szó sincs róla! Ellenben a bűn, hogy meglássék bűn mivolta, a jó által hoz rám halált, így a bűn fokozott mértékben lesz bűnné a parancsolat által. 14. Tudjuk ugyanis, hogy a törvény lelki, én pedig testi vagyok: ki vagyok szolgáltatva a bűnnek. 15. Hiszen amit teszek, azt nem is értem, mert nem azt cselekszem, amit akarok, hanem azt teszem, amit gyűlölök. 16. Ha pedig azt cselekszem, amit nem akarok, akkor elismerem a törvényről, hogy jó. 17. Akkor pedig már nem is én teszem azt, hanem a bennem lakó bűn. 18. Mert tudom, hogy énbennem, vagyis a testemben nem lakik jó, minthogy arra, hogy akarjam a jót, van lehetőségem, de arra, hogy megtegyem, nincs. 19. Hiszen nem azt teszem, amit akarok: a jót, hanem azt cselekszem, amit nem akarok: a rosszat. 20. Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, akkor már nem én teszem, hanem a bennem lakó bűn. 21. Azt a törvényt találom tehát magamban, hogy - miközben a jót akarom tenni - csak a rosszat tudom cselekedni. 22. Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint, 23. de tagjaimban egy másik törvényt látok, amely harcol az értelmem törvénye ellen, és foglyul ejt a bűn tagjaimban lévő törvényével. 24. Én nyomorult ember! Ki szabadít meg ebből a halálra ítélt testből? 25. Hála az Istennek, a mi Urunk Jézus Krisztus! Én magam tehát értelmemmel az Isten törvényének szolgálok ugyan, testemmel azonban a bűn törvényének.
Róm 7,12-25

Nem magyarázkodik Pál apostol, hanem teljesen öszintén írja le azt., ami mindannyiunk problémája is. De, nem kell nyomorultnak maradni. Jézus Krisztusban jöhetünk Isten elé, bünbocsánatért és szabadulásért.

Szeretem az URat, mert meghallgatja könyörgésem szavát. 2. Felém fordította fülét, ezért őt hívom segítségül, amíg csak élek. 3. Körülfontak a halál kötelei, a sírtól való rettegés fogott el engem, nyomorúságban és bánatban vagyok. 4. De az ÚR nevét hívom segítségül: Ó URam, mentsd meg életemet! 5. Kegyelmes és igazságos az ÚR, irgalmas a mi Istenünk. 6. Megőrzi az ÚR az együgyűeket, elesett vagyok, de ő megsegít. 7. Légy újból nyugodt, lelkem, mert jól bánt veled az ÚR! 8. Megmentettél engem a haláltól, szememet a könnyhullatástól, lábamat az elbukástól, 9. az ÚR színe előtt járhatok az élők földjén. 10. Hittem, ha így szólok is: Igen nyomorult vagyok!

Zsolt 116,1-10

 :2smitten:


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #2 Dátum: 2011 December 16, 10:22:11 »
Felismerjük,hogy vétkeztünk.Egyetértünk Istennel,hogy vétkeztünk és megbánjuk és gyűlöljük a bűnt. Megvalljuk a bűnt és elhagyjuk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #3 Dátum: 2011 December 16, 22:41:24 »
Köszönöm Testvéreim a hozzászólásokat! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #4 Dátum: 2011 December 16, 22:47:46 »
Mivel Isten gyermekei vagyunk, ezért a bűnbeeséskor társul a bűnfelismerés és a bűnbánat.
Ha nincs bűnbánatunk, akkor nincs közvetlen kapcsolatunk Istennel. Igaz, lehet ismereti hiány is, amely által nem nyilvánvaló a bűn mivolta.

Ez alatt azt értem, amikor valaki szabad valamitől, míg valaki más ugyanazt megkötötte.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #5 Dátum: 2011 December 19, 20:25:56 »
:D
Török Ildikó, 2011. november 2., 9:53
Isten válaszai
Minden negatív dolog esetén azt kell mondanunk magunknak, hogy Istennek van mindenre egy pozitív válasza.

Azt mondod: Ez lehetetlen.
Isten válasza: Minden lehetséges. (Lukács 18,27)
Azt mondod: Túl fáradt vagyok.
Isten válasza: Nyugalmat adok neked. (Máté 11,28-30)
Azt mondod: Senki sem szeret igazán.
Isten válasza: Én szeretlek. (János 3,16) (János 13,34)
Azt mondod: Nem tudom tovább folytatni.
Isten válasza: Az én kegyelmem elég ehhez. (2 Kor. 12,9) (Zsolt. 91,15)
Isten válasza: Vezetni fogom lépteidet. (Péld. 3,5-6)
Azt mondod: Nem tudom a dolgokat megvalósítani.
Azt mondod: Nem tudom megcsinálni.
Isten válasza: Mindent meg tudsz csinálni. (Fil. 4,13)
Azt mondod: Nem vagyok képes.
Isten válasza: Én képes vagyok. (2 Kor. 9,8)
Azt mondod: Nem éri meg.
Isten válasza: Miattam megéri. (Róma 8,28)
Azt mondod: Nem tudok megbocsátani magamnak.
Isten válasza: Én megbocsátok neked. (1 János 1,9) (Róma 8,1)
Azt mondod: Nem tudom megvalósítani.
Isten válasza: Betöltöm minden szükségedet. (Fil. 4,19)
Azt mondod: Félek.
Isten válasza: Nem a félelem szellemét adtam neked. (2 Tim. 1,7)
Azt mondod: Mindig aggódom és reményvesztett vagyok.
Isten válasza: Vesd minden gondodat RÁM. (1 Péter 5,7)
Azt mondod: Nincs elég hitem.
Isten válasza: Mindenkinek adok hitet a saját mértéke szerint. (Róma 2,3)
Azt mondod: Nem vagyok elég okos.
Isten válasza: Bölcsességet adok neked. (Péld. 2,6) (1 Kor. 1,30)
Azt mondod: Egyedül érzem magam.
Isten válasza: Sosem foglak egyedül hagyni, vagy elhagyni téged. (Zsid. 13,5) :igen:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #6 Dátum: 2011 December 19, 20:27:16 »
Igen, drága Ildikó, Ez ISTEN CSODÀLATOS SZERETETE!


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #7 Dátum: 2011 December 19, 20:31:36 »
Talán ezért "bölcsebb" Istenre figyelni, minden helyzetben, az helyett hogy magunkra figyelnénk...    :104:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #8 Dátum: 2011 December 19, 20:40:11 »
Kelj fel, világosodjál, mert eljött világosságod, és az Úr dicsősége rajtad feltámadt.
2
Mert ímé, sötétség borítja a földet, és éjszaka a népeket, de rajtad feltámad az Úr, és dicsősége rajtad megláttatik.
3
És népek jönnek világosságodhoz, és királyok a néked feltámadt fényességhez.
4
Emeld fel köröskörül szemeidet és lásd meg: mindnyájan egybegyűlnek, hozzád jönnek, fiaid messziről jönnek, és leányaid ölben hozatnak el.
5
Akkor meglátod és ragyogsz örömtől, és remeg és kiterjed szíved, mivel hozzád fordul a tenger kincsözöne, és hozzád jő a népeknek gazdagsága.
6
A tevék sokasága elborít, Midján és Éfa tevecsikói, mind Sebából jönnek, aranyat és tömjént hoznak, és az Úr dicséreteit hirdetik.
7
Kédár minden juhai hozzád gyűlnek, Nebajóth kosai néked szolgálnak, felmennek kedvem szerint oltáromra, és dicsőségem házát megdicsőítem.
8
Kik ezek, kik repülnek, mint a felleg, s mint a galambok dúcaikhoz?
9
Igen, engem várnak a szigetek; és elől jönnek Társis hajói, hogy elhozzák fiaidat messziről, és ezüstjöket és aranyokat azokkal együtt, a te Urad és Istened nevének és Izráel Szentjének, hogy téged megdicsőített.
10
Az idegenek megépítik kőfalaidat, és királyaik szolgálnak néked; mivel haragomban megvertelek, és kegyelmemben megkönyörültem rajtad.
11
És nyitva lesznek kapuid szüntelen, éjjel és nappal be nem zároltatnak, hogy behozzák hozzád a népek gazdagságát, és királyaik is bevitetnek.
12
Mert a nép és az ország, amely néked nem szolgáland, elvész, és a népek mindenestől elpusztulnak.
13
A Libánon ékessége hozzád jő, ciprus, platán, sudar cédrus, mind együtt szenthelyemnek megékesítésére, hogy lábaim helyét megdicsőítsem.
14
És meghajolva hozzád mennek a téged nyomorgatók fiai, és leborulnak lábad talpainál minden megútálóid, és neveznek téged az Úr városának, Izráel Szentje Sionának.
15
Ahelyett, hogy elhagyott és gyűlölt valál és senki rajtad át nem ment, örökkévaló ékességgé teszlek, és gyönyörűséggé nemzetségről nemzetségre.
16
És szopod a népek tejét, és a királyok emlőjét szopod, és megtudod, hogy én vagyok az Úr, megtartód és megváltód, Jákóbnak erős Istene.
17
Réz helyett aranyat hozok, vas helyett ezüstöt hozok, és a fák helyett rezet, és a kövek helyett vasat, és teszem fejedelmeiddé a békességet, és előljáróiddá az igazságot.
18
Nem hallatik többé erőszaktétel földeden, pusztítás és romlás határaidban, és a szabadulást hívod kőfalaidnak, és kapuidnak a dicsőséget.
19
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,
20
Napod nem megy többé alá, és holdad sem fogy el, mert az Úr lesz néked örök világosságod, és gyászod napjainak vége szakad.
21
És néped mind igaz lesz, és a földet mindörökké bírják, plántálásom vesszőszála ők, kezeim munkája dicsőségemre.
22
A legkisebb ezerre nő, és a legkevesebb hatalmas néppé. Én az Úr, idején, hamar megteszem ezt. :2funny: ez egy csodálatos igéret!!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #9 Dátum: 2011 December 19, 20:44:24 »
Erröl ezek az Ígék jutottak eszembe:

Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
Mt 11,28

Mondd meg azért népednek: Ezt mondja a Seregek URa: Térjetek meg hozzám, így szól a Seregek URa, és én is hozzátok térek! - mondja a Seregek URa.
Zak 1,3

Még a legkülönbek is megfáradhatnak... De az ÚR szeretete örök!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #10 Dátum: 2011 December 19, 22:20:04 »
Kedves Torokildiko46!

A hozzászólásodat áthelyeztem az "Elképzelt történetek" topicba.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #11 Dátum: 2012 Május 08, 18:33:46 »
Van egy nagyon egyszerü megfogalmazása a bünnek:


A ki pedig kételkedik, ha eszik, kárhoztatva van, mert nem hitből eszik. A mi pedig hitből nincs, bűn az.
Rm 14,23    

Nem kell nekünk bünlistát felállítani, hanem hitben, bizalommal Isten akaratát cselekedni. Azt pedig kijelentette nékünk az Ö Ígéjében, Jézus Krisztusban. Minden más önámítás. És ha elesünk mégis, bizodalmunk van Föpapunkban:

   
Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait.
13. És nincsen oly teremtmény, a mely nyilvánvaló nem volna előtte, sőt mindenek meztelenek és leplezetlenek annak szemei előtt, a kiről mi beszélünk.
14. Lévén annakokáért nagy főpapunk, a ki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk vallásunkhoz.
15. Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.
16. Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.

Zsid 4,12-16

 :ima02:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #12 Dátum: 2012 Május 21, 09:09:33 »
Ahhoz, hogy a bűnt megbánhassuk, fontos azokat felismerni. Sokan próbálkoznak azzal - s az Isten Igéje  ehhez ad is némi támpontot -, hogy különböző bűnlistákat, felsorolásokat készítenek. Ha az életedben megtalálod ezeknek a megfelelőjét, akkor az illető bűn ott van az életedben.

Fontos azonban látni azt a tényt, hogy az embernek nem az a bűne, hogy pl. lopott, vagy haragudott a másikra, sokkal inkább az, hogy elfordult Istentől. A bűn céltévesztés. Vagyis amikor Istenről levesszük a tekintetünket, s valami másra (emberi teljesítményre, alkotásra, bármire) tekintünk, akkor már elvétettük a célt.

Az első áldozatnak a leírásában ez gyönyörűen észrevehető:

Idézet
1Móz 4:3 Egy idő múlva Kain áldozatot vitt az Úrnak, a föld gyümölcséből.
1Móz 4:4 Ábel is vitt az elsőszülött bárányokból, a kövérjükből. Az Úr rátekintett Ábelra és áldozatára,
1Móz 4:5 de Kainra és áldozatára nem tekintett. Emiatt Kain nagy haragra gerjedt, és lehorgasztotta a fejét.

Ábel áldozata az volt, amiben ő abszolút nem volt benne, az állatok növekedését, szaporodását Isten adta, míg Kain a verejtékes munkájának a gyümölcsét vitte, mintegy dicséretet várva. Nyakon csíphető a céltévesztés.

A bűnbánat annak a felismerése, hogy tekintetünket levettük Istenről, szívünk megsötétedett. Ennek az állapotnak a következményeiből szeretnénk visszajutni Istenhez, bánkódva annak megtörténtén. Szeretnénk ezeket a dolgokat meg nem történtté tenni, jóvátenni...

A bűnbocsánat pedig Istennek a jóindulata ezeknek a bűnöknek, pontosabban a bűnnek elnézésére. Mindez nem cselekedeteink alapján történik, hanem Isten ajándékba adja, s a bűnöknek a megbüntetését Fiára hárítja. Istennek ezt a gesztusát nevezzük kegyelemnek.

Idézet
Ef 2:8 Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Ef 2:9 nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #13 Dátum: 2012 Június 01, 08:30:31 »
Kedves Petya!
ez igaz fel kell ismerni a Bún , megbánni:

Jakab levél:5:16   Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése. :2smitten:

és mi olvasunk tehát az Igébe?:
ZSIDÓK :10:16-39


Ez az a szövetség, melyet kötök velök ama napok után, mondja az Úr: Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat,
17
Azután így szól: És az ő bűneikről és álnokságaikról többé meg nem emlékezem.
18
Ahol pedig bűnök bocsánata vagyon, ott nincs többé bűnért való áldozat.
19
Mivelhogy azért atyámfiai bizodalmunk van a szentélybe való bemenetelre a Jézus vére által,
20
Azon az úton, amelyet ő szentelt nékünk új és élő út gyanánt, a kárpit, azaz az ő teste által,
21
És lévén nagy papunk az Isten háza felett:
22
Járuljunk hozzá igaz szívvel, hitnek teljességével, mint akiknek szívök tiszta a gonosz lelkiismerettől,
23
És testök meg van mosva tiszta vízzel; tartsuk meg a reménységnek vallását tántoríthatatlanul, mert hű az, aki ígéretet tett,
24
És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett,
25
El nem hagyván a magunk gyülekezetét, amiképpen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget.
26
Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat,
27
Hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, amely megemészti az ellenszegülőket.
28
Aki megveti a Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra irgalom nélkül meghal;
29
Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, aki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?
30
Mert ismerjük azt, aki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét.
31
Rettenetes dolog az élő Istennek kezébe esni.
32
Emlékezzetek pedig vissza a régebbi napokra, amelyekben, minekutána megvilágosíttattatok, sok szenvedésteljes küzdelmet állottatok ki,
33
Midőn egyfelől gyalázásokkal és nyomorgattatásokkal nyilvánosság elé hurcoltak titeket, másfelől társai lettetek azoknak, akik így jártak.
34
Mert a foglyokkal is együtt szenvedtetek, és vagyonotok elrablását örömmel fogadtátok, tudván, hogy néktek jobb és maradandó vagyonotok van a mennyekben.
35
Ne dobjátok el hát bizodalmatokat, melynek nagy jutalma van.
36
Mert békességes tűrésre van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén, elnyerjétek az ígéretet.
37
Mert még vajmi kevés idő, és aki eljövendő, eljő és nem késik.
38
Az igaz pedig hitből él. És aki meghátrál, abban nem gyönyörködik a lelkem.
39
De mi nem vagyunk meghátrálás emberei, hogy elvesszünk, hanem hitéi, hogy életet nyerjünk. :016:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Bűnbánat és bűnbocsánat
« Válasz #14 Dátum: 2012 Június 08, 17:23:59 »
Érdekes Zákeus esete:

Akik ezt látták, mindnyájan zúgolódtak, és így szóltak: "Bűnös embernél szállt meg." 8. Zákeus pedig előállt, és ezt mondta az Úrnak: "Uram, íme, vagyonom felét a szegényeknek adom, és ha valakitől valamit kizsaroltam, a négyszeresét adom vissza neki." 9. Jézus így felelt neki: "Ma lett üdvössége ennek a háznak: mivelhogy ő is Ábrahám fia. 10. Mert az Emberfia azért jött, hogy megkeresse és megtartsa az elveszettet.
Lk 19,8-10

A bünbánat Zákeusnál, nem bocsi bocsi, hanem gyökeres változást is jelentett. Nem is maradt el Jézus Krisztus válasza:

"Ma lett üdvössége ennek a háznak: mivelhogy ő is Ábrahám fia.

Sajnos nagyon sok szó esik a bünbánatról és a bünbocsánatról, anélkül, hogy történne valójában is valamilyen változás...

Bocsánatkérés után folytatódik minden ahogy addig is volt.

Az Isten irgalmára kérlek tehát titeket, testvéreim, hogy okos istentiszteletként szánjátok oda testeteket élő és szent áldozatul, amely tetszik az Istennek; 2. és ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.
Róma 12,1-2

 :2smitten:







Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10