Szerző Téma: Sikertelen szolgálatok...  (Megtekintve 11645 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Sikertelen szolgálatok...
« Dátum: 2011 December 19, 18:30:10 »
Ebben a kérdéskörben beszélgethetnénk arról miért lehet egy szolgálat eredménytelen?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #1 Dátum: 2011 December 19, 18:34:48 »
Talán vitaindítóként, előadnám az én meglátásomat ebben a kérdésben.

Bizony Testvérek, az Evangéliumot sokan-sokféleképpen hirdették már eddig is, hogy pedig az emberek nagy része nem figyel fel rá, annak több oka is lehet. Első sorban az, és amiről még kevesen beszéltek: Melyik Evangéliumot hirdeti? A "Jólét" evangéliumot?  A környezetétől el és Kiragadott evangéliumot? Egy gyülekezet vagy felekezet Evangéliumát? Ezekből rengeteget hirdetnek -rengetegen... Ám ahogy Pál is mondta:Gal.1,6.    
Csodálkozom, hogy Attól, a ki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangyéliomra hajlotok.
7.    
Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát.
8.    
De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.
9.    
A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen.
Mindezeken túl, Még a Jézus által küldött Szent evangélium sem jár általános elfogadással sajnos, hiszen: 1, Préd 3,1    
Mindennek rendelt ideje van, és ideje van az ég alatt minden akaratnak.
Mert a próféta is megmondta:Jer 10,23    
Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!
Azon egyszerű oknál fogva:   Jn 6,65    
És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.
És ha mindezeknek tudatában vagyunk is, Az Evangélistán rengeteg múlik! Hiszen először is: Ki Hirdeti az Evangéliumot?
Mert Pál erről így nyilatkozik:   1Kor 3,9    
Mert Isten munkatársai vagyunk...   / Tehát Pál tisztában volt azzal, hogy Isten nélkül semmit sem tehet!/
Ezen kívül még mindig van itt egy elengedhetetlenül fontos dolog!
Isten Igazságairól, már sokan beszéltek, akik bírtak az intellektuális ismerettel ez ügyben... Ez az embereket nem igazán érinti meg!
Ám amikor Jézus beszélt.... Az más volt! Arra mindenki felfigyelt! : Mt.7,28.    
És lőn, mikor elvégezte Jézus e beszédeket, álmélkodik vala a sokaság az ő tanításán:
29.    
Mert úgy tanítja vala őket, mint a kinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudók.
Ezért mondja Pál Is:1Kor 4,20    
Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben.
Hiszen Jézus azt mondta:Mt 5,20    
Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképen sem mehettek be a mennyeknek országába.
Tehát ha valaki kövekre vésett Igéket mormol, tehát intellektuális ismeretre épít annak igyekezete hiába való...
Nem így azok akik élik is amiről beszélnek! Ez hát az erő-ez a hatalom!
Mert Lukács is ezt prezentálja az Apcsel első soraiban:   Csel 1,1    
Első könyvemet írtam, Theofilus, mindazokról, a miket kezdett Jézus cselekedni és tanítani...
Tehát, mintegy felhívja a figyelmet: Cselekedni...és tanítani... előbb megélni... azután beszélni arról !

Ez hát az én álláspontom ebben a kérdésben. Kíváncsi lennék azonban többek véleményére is ...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #2 Dátum: 2011 December 19, 18:41:15 »
Ebben a kérdéskörben beszélgethetnénk arról miért lehet egy szolgálat eredménytelen?

Az egyik a sok közül amikor nem az Úr akaratában járva törekszünk előre. Például akinek megadatott a tanítás ajándéka, annak nem dicsőítésvezetői szolgálatban kell helyt álljon.
Lehet olyan ajándéka is, viszont fel kell ismernie Isten elhívását egy adott szolgálatra.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #3 Dátum: 2011 December 19, 18:44:22 »
Na igen... Válogatunk a szolgálatok között... kinek mi tetszik? ki mit szeretne tenni? ki miben szeretne kibontakozni? ki mely területet érzi közel magához-vagy kinek mi jut a gyülekezetben !?  Ám ezen motívumok egoizmusról árulkodnak...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #4 Dátum: 2011 December 19, 18:54:08 »
Kedves Testvéreim!

Ahogy olvastam most Shomer Testvérünk hozzászólását, meg aktuálisabb lett az a gondolatom, ami a tegnapi beszélgetések után fogalmazódott meg bennem. Miért van ennyi felekezet? Mert Jézus Krisztusnak nem ez volt az akarata, hiszen Ö egységért imádkozott.
Pont a tanítók saját tanai és azok sokszor hajmeresztöen ellentétes véleményei vezettek ahhoz, hogy a Jézus Krisztus által kívánt egység egyre jobban szétomlott, és ma már megszámlálhatatlan felekezethez vezetett, amelyek természetesen mind úgy látják, hogy ök az "igazik".

Itt csak egy segíthet: Vissza az élö Ígéhez, vissza Jézus Krisztus és Isten szavaihoz! Csak így lesz eredményes a szolgálat...

Shalom, Békesség

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #5 Dátum: 2011 December 19, 18:59:09 »
Szerintem kedves lehet Isten szemében, ha egy-egy szolgálati gyümölcsre vágyunk.
Az emberi természetből adódik, hogy kívánjuk a látványos szolgálatokat, Krisztus testén belül a tekintélyes testrészekké válni.
Viszont elsődlegesen alá kell rendelődnünk Neki és nagy becsben kell tartanunk azt, akármilyen szolgálatot is szán nekünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #6 Dátum: 2011 December 19, 19:16:10 »
Szerintem kedves lehet Isten szemében, ha egy-egy szolgálati gyümölcsre vágyunk.
Az emberi természetből adódik, hogy kívánjuk a látványos szolgálatokat, Krisztus testén belül a tekintélyes testrészekké válni.
Viszont elsődlegesen alá kell rendelődnünk Neki és nagy becsben kell tartanunk azt, akármilyen szolgálatot is szán nekünk.

Jó, ha a vágyaink megegyeznek Isten akaratával. Ha nem, hiába vágyunk olyasmire, amit Isten nem nekünk szánt.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #7 Dátum: 2011 December 19, 19:20:45 »
Nem a vágyainkkal van a probléma, hanem ahogy Shomer Ájin Testvérünk mondta, az egoizmussal. Az egyházba beférkőzött a szeresd felebarátod mint magad helyett, szeresd magadat mint magadat, és innentől kezdve jaj annak a testvérnek, akinek nagyobb kenete, szellemi látása, vagy bármiféle különleges áldása van, mert azt ki kell túrni-fúrni a helyéről, mert hát ez igy van rendjén...
Éppen a minap beszélgettünk a férjemmel egy itteni szolgálatról, és megjegyeztem, hogy egy másik testvér sokkal jobban végezte azt a szolgálatot, jelenleg olyan haldoklófélben van...Erre azt mondta a férjem, hogy ha tudnám, hogy mennyit harcoltak ellene, hogy kitúrják a helyéről..., hát gratulálok, sikerült, a szolgálat meg haldoklik.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #8 Dátum: 2011 December 19, 19:34:59 »
Ok, Testvéreim, de mit nevezünk sikertelen szolgálatnak???

 :148:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #9 Dátum: 2011 December 19, 19:39:18 »
Ok, Testvéreim, de mit nevezünk sikertelen szolgálatnak???

 :148:

Hát például ez az eset az. Amikor valaki fel van kenve egy szolgálatra, és addig túrják-fúrják olyanok, akiknek erre nincs akkora kenetük hogy a végén kénytelen feladni a szolgálatot és akkor egy szolgálat el kezd haldoklani...vagyis mikor a testvérek nem tudják hol a helyük és mindig a másé kéne nekik.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #10 Dátum: 2011 December 19, 19:45:04 »
Sikertelen lehet egy szolgálat társak nélkül vagy anyagi fedezet nélkül.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #11 Dátum: 2011 December 19, 19:46:49 »
Hát ebben teljesen igazad van, kedves Batiszrael! De mi van akkor, ha sokan követnek olyan szolgálókat, akik egozentrikus és jólét evangéliumot hirdetnek. Látszólag nagyon gyümölcsözök...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #12 Dátum: 2011 December 19, 19:54:26 »
Hát ebben teljesen igazad van, kedves Batiszrael! De mi van akkor, ha sokan követnek olyan szolgálókat, akik egozentrikus és jólét evangéliumot hirdetnek. Látszólag nagyon gyümölcsözök...

 :2smitten:

Ha jól vettem ki a soraidból a sikerteológiáról beszélsz. Szerintem vannak akiknek bejött és ezért meg vannak győződve róla, hogy amit hirdetnek, az biblikus. De a legtöbbnek nem jön be, és azok meg azt hiszik, hogy átok alatt vannak...Tényleg vannak ilyen jól gyümölcsöző szolgálatok, de nem hiszem azt, hogy Isten mindenkit gazdagnak akar látni. És fontos, hogy nem azért térek meg, hogy gazdag legyek, hanem azért mert üdvösséget kapok. Ez a legszörnyűbb az egészben, hogy akik ezt hirdetik valami olyasmit plántálnak a tanitványokba, hogy azért kövesd az Urat, mert gazdag leszel. Nem tudom, de az én bibliámban ilyen evangélium nincsen...

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #13 Dátum: 2011 December 19, 20:01:34 »
Idézet
Nem tudom, de az én bibliámban ilyen evangélium nincsen...

Az enyémben sincs.... :afro:

De ök nagyon gyümölcsözönek tartják.

 :280:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re: Sikertelen szolgálatok...
« Válasz #14 Dátum: 2011 December 19, 22:15:23 »
Sokszor mi a "sikeres szolgálatott" az emberek, a követők, számában mérjük.

Vajon Jézus három és fél évi szolgálata mennyire volt eredményes, ha a sikert a követők számában mérjük?

Pl. James Hudson Taylor nagy Kínai evangélistát, sikertelennek tartották, mert hosszú évekig semmi eredménye nem volt szolgálatának, egyetlen ember sem tért meg.
Aztán a kitartása meghozta gyümölcsét.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.