Szerző Téma: Engedelmesség  (Megtekintve 6074 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Engedelmesség
« Dátum: 2011 December 20, 23:12:25 »
Kedves Testvéreim!

Az engedelmességünk egy alapvető vonása a keresztyén életünknek. Úgy is fogalmazhatnék, hogy alapvetőnek kellene lennie.
Előfordulhat, hogy Jónás szindrómába esünk, kapjuk az utasítást de nem tesszük. Ráadásul csak is mi veszíthetünk.

Néhány a témához kapcsolódó kérdés:
  • miben nyilvánul meg az engedelmességünk?
  • az engedelmességhez mit kell félretennünk?
  • az engedelmességen belül van-e szabad akarat?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Engedelmesség
« Válasz #1 Dátum: 2011 December 21, 10:09:33 »
Ha az Úrral járunk és így imádkozunk: "Legyen meg a Te akaratod" - akkor a szabad akaratom értéktelenné válik. Nem érdekel tovább a saját akaratom, csak az ÚRé.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Engedelmesség
« Válasz #2 Dátum: 2011 December 21, 10:50:38 »
Pontosan! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Engedelmesség
« Válasz #3 Dátum: 2011 December 21, 13:05:43 »
Hát, ha nem engedelmeskedünk, hanem keményfejüek vagyunk, fejjel megyünk a falnak és nagyon hamar észrevehetjük, milyen kemény is a fal...

 :176:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Engedelmesség
« Válasz #4 Dátum: 2011 December 21, 13:55:57 »
Igen, az ige is azt mondja, hogy az Ur a kevelyeknek ellenall!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Andika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Engedelmesség
« Válasz #5 Dátum: 2011 December 23, 15:32:54 »
Tanulhatunk is ha engedetlenek vagyunk,hiszen nem az Úr akarat szerint járunk el,és ha hibákat követünk és rájövünk arra hogy ez nem volt helyes akkor meg tesszük azt ami helyes lesz,így erősödünk lelkileg!
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Engedelmesség
« Válasz #6 Dátum: 2011 December 26, 22:17:01 »
Igen, kedves Andika!

Nagyon fontos, hogy saját hibáinkból is tanuljunk. Sokat említjük a szeretetben való engedelmességet. De hogyan is néz ez ki a hétköznapok apró cseprö kérdéseiben?

Hogy éljük meg az engedelmeséget a kis dolgokban is?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Andika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Engedelmesség
« Válasz #7 Dátum: 2011 December 28, 22:39:36 »
Rengeteg olyan emberrel találkozhatunk akik önzőek,nem ismerik a szeretetet,szerintem mindenki át élte már az e fajta érzéseket,amikor támadnak a szavakkal és tettekkel aztán rá jössz arra hogy inkább másképp fordulsz felé mert nem akarsz hasonlítani ezekre az emberekre,vagy például mikor imában kezdesz olyan emberekért akiket megsajnálsz mert tudod hogy elkárhozhat ha nem változik meg,engedelmesség az amikor az Úr akarata szerint járunk el,és nem a világ dolgai felől,nem élhetünk világiak szerint
 :2smitten:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Engedelmesség
« Válasz #8 Dátum: 2011 December 28, 23:22:03 »
ÁMEN! 

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Engedelmesség
« Válasz #9 Dátum: 2011 December 29, 07:11:35 »
Az is elgondolkodtató, hogy a Biblia azt mondja, hogy mint a varázslás bűne, olyan az engedetlenség. (I.Sámuel 15,23.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Engedelmesség
« Válasz #10 Dátum: 2011 December 29, 08:28:33 »
A varázslókkal pedig nem bántak kesztyűs kézzel!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Engedelmesség
« Válasz #11 Dátum: 2011 December 29, 09:19:17 »
Tulajdonképpen az engedetlenség nem engedi, hogy az ÚR olyanná formáljon, amilyennek Ö akar látni és azután használni akaratában. Olyan ez valahol, mintha agyag helyett egy kö lenne az Alkotó mühelyében.

Az engedelmességben mutatkozik meg a hit. Ez a kettö szétválaszthatatlan.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Engedelmesség
« Válasz #12 Dátum: 2011 December 29, 11:28:07 »
Egyszer készítettem egy beszámolót a gyülekezeti újság részére. Meglepve vettem észre, hogy az újság megjelent, de az általam küldött anyag hiányzott belőle. Mivel több napot feláldoztam az elkészítésére úgy éreztem, hogy rászedtek és feleslegesen csináltam mindent.
Egy csípős hangulatú hírlevélben elküldtem azt, amit a gyüli újság részére készítettem, annak ellenére, hogy sz szívemben folyamatosan azt éreztem, hogy ne tegyem.
Az édes bosszú, - majd én megmutatom, hogy újság nélkül is el jut a címzettekhez az alkotásom - keserű lett. Nem találtam békességet.
A következő hírlevelemben bocsánatot kértem a szerkesztőktől, és az olvasóktól amiért akaratuk ellenére is bevontam őket a "bosszú hadjáratomba".

Felismertem, hogy engedetlen voltam a tanítással szemben, és sikerült bűnbánatra jutnom.
Jó az Úr,  mert megbocsátott. (És az érintett testvérek is.)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Engedelmesség
« Válasz #13 Dátum: 2011 December 29, 11:41:51 »
Mindnyájan hozunk rossz döntéseket és van helye a megbánásnak. :afro:
Akkor van baj, ha nem keressük a megbánást és tovább lázadunk az Úr ellen.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Engedelmesség
« Válasz #14 Dátum: 2011 December 29, 11:54:09 »
Eszembe jutott ez az igerész: "Kicsoda vak, ha nem az én szolgám..."

Az egész igerész így szól:

"Kicsoda vak, ha nem az én szolgám? és olyan süket, mint az én követem, akit elbocsátok? Ki olyan vak, mint a békességgel megajándékozott, és olyan vak, mint az Úr szolgája."(Ézsaiás 42,19.)

Talán nem pont erről szól az igerész (kérlek mondjátok meg, ha így van), de az jutott eszembe, hogy az Úr világossága nélkül, amit Ő ad nekünk, mind vakok vagyunk.

"Mert nálad van az életnek forrása; a te világosságod által látunk világosságot."(Zsoltárok 36,10)

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63