Szerző Téma: Testvéri szeretet  (Megtekintve 16616 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #15 Dátum: 2012 Április 21, 17:37:14 »
Ezt én is megtapasztaltam... Mégis úgy érzem, ha itt például ebben a kis körben elkezdjük, hatalmas áldást rejt magában, amely nélkül csóri szegények lennénk!!!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #16 Dátum: 2012 Április 21, 18:01:07 »
Igen Testvérem, csak ez sajnos parancs szóra nem megy. Mindenkinek meg kellene élnie. Mindennek a kulcsa, az Istenhez való viszonyunk. Jézus parancsolata az, hogy szeressük egymást. Sajnos ezt Neki is parancsolnia kellett.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #17 Dátum: 2012 Április 21, 18:14:13 »
Ez biztos! De hogyan szerethetem Istenemet, ha az Ö tulajdona, a gyermekei felé nem vagyok szeretettel? Valóban elöször Istent kell szeretni, mert az Ö ajándéka az a szeretet is amivel egymást szerethetjük. Nem kiérdemlés kérdése. De ha nem értékelem Isten ezen ajándékát, akkor mit fogok egyszer mondani a gazdag Ajándékozónak?

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #18 Dátum: 2012 Április 21, 18:21:22 »
Jánostól azt olvashatjuk, hogy ha nem szeretjük a testvéreinket akiket látunk, akkor hogy szerethetnénk Istent akit nem látunk?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #19 Dátum: 2012 Április 21, 18:26:43 »
Igen, Testvérem! Az Íge szerint nem is vagyunk képesek szeretni, ha nem szeretjük az URat. De itt valahol testvérekröl van szó, akik azt mondják, hogy szeretik az URat... Hogy is van ez igazán?

 :104:

 :254: :276:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #20 Dátum: 2012 Április 21, 21:23:37 »
Mi mind Testvérek vagyunk Jézus Krisztusban. Az Atya gyermekei.
 :05:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #21 Dátum: 2012 Április 21, 21:25:32 »
Igen, Testvérem! Az Íge szerint nem is vagyunk képesek szeretni, ha nem szeretjük az URat. De itt valahol testvérekröl van szó, akik azt mondják, hogy szeretik az URat... Hogy is van ez igazán?

 :104:

 :254: :276:
Hát ez valóban elgondolkodtató. De hát a szeretet nem egy érzelmen alapul, hanem döntésen.
Gyakorolnunk kell a szeretetet.
 :168:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #22 Dátum: 2012 Április 22, 00:49:47 »
Hogy mutathatom meg a testvérem felé a szeretetet? :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #23 Dátum: 2012 Április 22, 07:23:06 »
Testvéreim, először fel kell ismerni azt, hogy mi is a szeretet, az amelyet Jézus ad nekünk és kér tőlünk.Talán segít ebben ez a tanítás:
J. Meyer: A szeretet forradalma
http://www.youtube.com/watch?v=ZnrNLwmxAJM#
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #24 Dátum: 2012 Április 22, 09:07:55 »
Hogy mutathatom meg a testvérem felé a szeretetet? :2smitten:
Jó kérdés. Szeretetünk, szerintem mindenképpen meglátszik abban, hogyan viselkedünk és miként törődünk testvéreinkkel. Tudunk-e örülni az örülőkkel és sírni a sírókkal? 
 :05:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #25 Dátum: 2012 Április 22, 09:10:16 »
Testvéreim, először fel kell ismerni azt, hogy mi is a szeretet, az amelyet Jézus ad nekünk és kér tőlünk.Talán segít ebben ez a tanítás:
J. Meyer: A szeretet forradalma
http://www.youtube.com/watch?v=ZnrNLwmxAJM#
Köszönöm Testvérem.
 :05:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #26 Dátum: 2012 Április 22, 09:35:11 »
Hogy mutathatom meg a testvérem felé a szeretetet? :2smitten:

Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan.
1János 3,18
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #27 Dátum: 2012 Április 22, 09:48:13 »
A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. 5. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. 6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. 7. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.
1Kor 13,4-7

"Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. 35. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, 36. mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. 37. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? 38. Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? 39. Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? 40. A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg."
Mt 25,34-40

8. A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.
9. Az által lett nyilvánvalóvá az Isten szeretete bennünk, hogy az ő egyszülött Fiát elküldte az Isten e világra, hogy éljünk általa.
10. Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért.
11. Szeretteim, ha így szeretett minket az Isten, nekünk is szeretnünk kell egymást.
12. Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:
13. Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk; mert a maga Lelkéből adott minékünk.

14. És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.
15. A ki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.
16. És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet;és a ki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.
17. Azzal lesz teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizodalmunk van az ítélet napjához, mert a mint ő van, úgy vagyunk mi is e világban.
18. A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: a ki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.
19. Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket!
20. Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert a ki nem szereti a maga atyjafiát, a kit lát, hogyan szeretheti az Istent, a kit nem lát?
21. Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy a ki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is.

1Jn 4,8-21
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #28 Dátum: 2012 Április 22, 11:41:37 »
Azzal egyetertek,hogy a szeretet nem erzesen,hanem dontesen alapul.De hiaba dontom el,hogy marpedig en szeretni fogok,ha nem erzek szeretetet a szivemben.Csakhogy amit ereznem kell az ne emberi szeretet legyen,hanem krisztusi szeretet.Ha egyszer mar megtapasztaltam Krisztus szeretetet,akkor tudom inkabb tovabb adni azt az emberek fele.Ha megakad megis valahol a dolog,alljak meg,vizsgaljam meg magamban,hol is van a hiba(Kerjem Isten Szentlelket,mutassa meg) ,terjek meg es terjek vissza az  "az elso szeretet"-hez.
Az Urnak az efezusi gyulekezet fele,pont ez volt a panasza:"...de az a panaszom ellened,hogy nincs meg mar benned az elso szeretet.(Jelenesek:2:4)
Ugy latom,hogy a mai gyulekezetekben es testverekben,sok helyen hianyzik ez. :(

Marpedig,ha ezt felismertuk,akkor mar mi kell megtegyuk az elso lepest a valtoztatas fele!

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #29 Dátum: 2012 Április 22, 11:58:42 »
Kedves Edit!

Teljesen egyetértek Veled!  :afro: Nem választahtajuk szét értelmi (Isten szerinti) döntésünket az érzelemtöl. Ha az ember ezeket szét akarja választani, meghasonlás támad önmagában, vagy mást mutat, mint ahogy döntött. Jézus Krisztus is szeretett érzelemmel is, pl. különben nem sírt volna, és nem háborodott volna fel a kalmárokon.

Fontos azonban, hogy úgy értelmünk, mint akaratunk és érzelmünk teljes mértékben legyen az ÚR akarata alá rendelve. Atyám legyen meg a Te akaratod!

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10