Szerző Téma: Testvéri szeretet  (Megtekintve 16557 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #30 Dátum: 2012 Április 22, 12:05:47 »
AMEN   :afro:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #31 Dátum: 2012 Április 22, 13:00:15 »
Köszönöm a válaszokat :2smitten:

A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. 5. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. 6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. 7. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.
1Kor 13,4-7
___________________
Ámen! :2smitten:
,,,,,"Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. 35. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, 36. mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. 37. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? 38. Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? 39. Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? 40. A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg."
Mt 25,34-40,,,,,,
__________________________
Ámen!Áldott az ÚR aki ezeket cselekedi az emberekben!
 :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #32 Dátum: 2012 Április 22, 15:19:27 »

Az Isten szeretetéböl fakadó jó cselekedetkre is felhív a az ÚR!

Ézs 1,17 
Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét.

Jak 1,27 
Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #33 Dátum: 2012 Április 23, 21:32:49 »
Hogy mutathatom meg a testvérem felé a szeretetet? :2smitten:

Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan.
1János 3,18

ÁMEN!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #34 Dátum: 2012 Április 24, 05:38:41 »
 :taps:
Galátzia levél:5:13   Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak. :2smitten: :2smitten:


III. János levél:1:2   Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, amint jó dolga van a lelkednek. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #35 Dátum: 2012 Április 24, 08:20:42 »
:taps:
Galátzia levél:5:13   Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak. :2smitten: :2smitten:


III. János levél:1:2   Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, amint jó dolga van a lelkednek. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
ÁMEN!
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #36 Dátum: 2012 Április 24, 09:00:14 »
Hogy mutathatom meg a testvérem felé a szeretetet? :2smitten:

Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan.
1János 3,18


Ámen! :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #37 Dátum: 2012 Április 24, 19:51:20 »
 :2smitten:
Hogy mutathatom meg a testvérem felé a szeretetet? :2smitten:

Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan
ÁMEN!!!
1János 3,18




Ámen! :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #38 Dátum: 2012 Július 23, 23:34:08 »
Elgondolkoztam még valamin a testvérek közötti kapcsolatról...

Sokszor szólítjuk egymást: Testvérem. Nincs is ezzel gondom igazán, mégis arra gondoltam, hogy a Bibliában mennyire fontos a név megemlítése. Sokszor elöfordul, hogy Isten Önmaga ad nevet az embereknek. Ezért néha a névtelen Testvérem nekem kicsit szokatlan. Hiszen azért kaptuk a nevünket, hogy használjuk és ez füzödik a személyiséghez is.

De lehet, hogy csak nekem tünt ez fel, kérlek ne vegyétek kötözködésnek...

Szeretettel

Elisabeth Testvéretek...  :hehe:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #39 Dátum: 2012 Július 24, 00:35:30 »
Én speciel nem szeretem ha Farkasnak szólítanak, különösen a testvérek előtt! :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #40 Dátum: 2012 Július 24, 00:42:49 »
 :fetreng:

Látod, milyen tapintatlan vagyok... Kedves Bárány Testvérem!   :001:

De azért az Antee Testvéremet is elfogadod, ugyeeeee?   :068: :079:   :258:

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #41 Dátum: 2012 Július 24, 10:04:13 »
Hogyne! :hehe: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #42 Dátum: 2012 Július 24, 10:08:38 »
:fetreng:

Látod, milyen tapintatlan vagyok... Kedves Bárány Testvérem!   :001:

De azért az Antee Testvéremet is elfogadod, ugyeeeee?   :068: :079:   :258:

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:


Lukács :10:3   Menjetek el: Ímé én elbocsátlak titeket, mint bárányokat a farkasok közé.



 farkas név , és bárány isten országába!!!

 Hát Anti testvérem TE nagyon Áldott vagy!!! :igen: :017: :016: :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #43 Dátum: 2012 Július 24, 10:17:05 »
Hát én is elgondolkodtam, hogy melyik hangzik jobban:

Bácsi testvér

vagy

Testvér Bácsi
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Testvéri szeretet
« Válasz #44 Dátum: 2012 Július 24, 10:23:45 »
Hát én is elgondolkodtam, hogy melyik hangzik jobban:

Bácsi testvér

vagy

Testvér Bácsi


 nekem jobban tetszik a Pista testvérem!!! :igen: :afro: kicsit  jobban hangzik ,
 például az én nevem lenne: török  testvérnő??? :fetreng:

mwert nem vagyok török :043:


 akkor inkább Ildikó testvérnő!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25