Szerző Téma: Miért van szükség a próbákra?  (Megtekintve 13878 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #45 Dátum: 2013 Február 13, 10:10:01 »
Hogy a ti kipróbált hitetek, ami sokkal becsesebb a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dícséretre, tisztességre és dicsőségre méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor. 1 Péter1:7   
  :2smitten: :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #46 Dátum: 2013 Február 13, 10:24:18 »
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #47 Dátum: 2013 Február 13, 10:27:54 »
Az ÚRhoz folyamodtam, és ő meghallgatott, megmentett mindattól, amitől rettegtem. 6. Örömre derülnek, kik rátekintenek, nem pirul az arcuk. 7. Kiáltott a nyomorult; az ÚR meghallgatta, és minden bajából kiszabadította. 8. Az ÚR angyala őrt áll az istenfélők mellett, és megmenti őket. 9. Érezzétek, és lássátok, hogy jó az ÚR! Boldog az az ember, aki hozzá menekül.
Zsolt 34,5-8

Próbák voltak, vannak és lesznek életünkben. Amikor benne vagyunk, nem mindig látjuk, miért történik meg velünk az, ami éppen történik. Úgy gondolom, nincs is arra szükség, hogy mindenáron kapjunk választ a miértekre. Sokkal fontosabb, hogyan reagálaok a próbákban. Kérdezgetem a miért-ket, vagy Istenhez menekülünk, bármi is történjen. Az Ígében kapjuk a bátorítást:

Érezzétek, és lássátok, hogy jó az ÚR! Boldog az az ember, aki hozzá menekül.


Igen. A próbákat nem megértenünk kell, hanem győztesként kell kijönnünk belőle.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #48 Dátum: 2013 Február 13, 10:31:24 »
Hogy a ti kipróbált hitetek, ami sokkal becsesebb a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dícséretre, tisztességre és dicsőségre méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor. 1 Péter1:7   
  :2smitten: :2smitten:

És Péter apostol folytatja a gondolatot:

Ezért tehát elméteket felkészítve, legyetek józanok és teljes bizonyossággal reménykedjetek abban a kegyelemben, amelyet Jézus Krisztus megjelenésekor kaptok. 14. Mint engedelmes gyermekek ne igazodjatok azokhoz a korábbi vágyaitokhoz, amelyek tudatlanságotok idején voltak bennetek, 15. hanem - mivel ő, a Szent hívott el titeket - magatok is szentek legyetek egész magatartásotokban, 16. úgy, amint meg van írva: "Szentek legyetek, mert én szent vagyok."
1Pt 1,13-16

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #49 Dátum: 2013 Február 13, 10:42:01 »
Tulajdonképpen Péter apostol itt a kísértésekröl beszél. Van-e különbség a kísértés és a megpróbáltatás között?

Úgy érzem igen:

Boldog ember az, aki a kísértés idején kitart, mert miután kiállta a próbát, elnyeri az élet koronáját, amelyet az Úr megígért az őt szeretőknek. 13. Senki se mondja, amikor kísértésbe jut: az Isten kísért engem, mert az Isten a gonosztól nem kísérthető, és ő maga sem kísért senkit a gonosszal. 14. Mert mindenki saját kívánságától vonzva és csalogatva esik kísértésbe. 15. Azután a kívánság megfoganva bűnt szül, a bűn pedig kiteljesedve halált nemz. 16. Ne tévelyegjetek, szeretett testvéreim: 17. minden jó adomány és minden tökéletes ajándék onnan felülről, a világosság Atyjától száll alá, akiben nincs változás, sem fénynek és árnyéknak váltakozása.
Jak 1,12-17
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #50 Dátum: 2013 Február 13, 12:45:50 »
Kedves Elisabeth!  :2smitten:

Csodálatos igéket sorakoztattok fel! Dicsőség az Úrnak, öröm volt elolvasni!  :168:
Kérdésedre nem bibliaverssel válaszolok, csak egy gondolattal szeretnék hozzászólni.  :05:

Mi a különbség a kísértés és a próba között?

Szerintem a kísértés a szívünk tisztaságát, szentségét támadja, a próba pedig az Istenbe vetett hitünket, bizalmunkat.

Áldjon meg az Úr mindenkit!  :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #51 Dátum: 2013 Február 13, 14:30:37 »
Nagyon érdekes és jó gondolatot vetettél fel, kedves Tünde. Két Igevers jutott eszembe, ami szemléltei a különbséget. Mint olvastuk, Isten sohasem kísért minket gonosszal, ezt az ellenfél teszi:

Legyetek józanok, vigyázzatok, mert ellenségetek, az ördög mint ordító oroszlán jár szerte, keresve, kit nyeljen el: 9. álljatok ellene a hitben szilárdan, tudván, hogy ugyanazok a szenvedések telnek be testvéreiteken e világban.
1Pt 5,8-9

Itt a szilárdságunk, az állhatatosságunk szükséges. De ezt már nem egydül harcoljuk, hiszen Jézus gyözött! Ö az aki meg tud tartani a kísértések között.

És most nézzük meg, amikor Isten próbálja meg népét:

Ő táplált a pusztában mannával, amelyet nem ismertek atyáid. Megsanyargatott és próbára tett, hogy végül is jót tegyen veled. 17. Ne gondolkodj tehát így: az én erőm és hatalmas kezem szerezte nekem ezt a gazdagságot! 18. Hanem gondolj arra, hogy Istened, az ÚR ad neked erőt a gazdagság megszerzésére, hogy fenntartsa szövetségét, amelyre esküt tett atyáidnak. Így van ez ma is.
5Móz 8,16-18

Tehát az Örökkévaló próbájának a célja, hogy jót tegyen velünk. Dicsöség az ÚRnak, Aki a "sivatagban" Mannát ad, és vizet fakaszt a Kösziklából. Sivatagba vezette népét, hogy megmutassa hatalmas szeretét!

   
És ezt mondá nékem: Elég néked az én kegyelmem; mert az én erőm erőtlenség által végeztetik el. Nagy örömest dicsekeszem azért az én erőtelenségeimmel, hogy a Krisztus ereje lakozzék én bennem.
2Kor 12,9

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #52 Dátum: 2013 Február 21, 10:37:30 »
Ámen!

Jeremiás könyve 29,11
"Mert csak én tudom, mi a tervem veletek - így szól az ÚR -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek."

Még ezt az igét hoznom párhuzamban az előzővel:

Római levél 8,28
"Azt pedig tudjuk, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál, azoknak, akiket elhatározása szerint elhívott."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #53 Dátum: 2013 Február 21, 18:03:57 »
ÁMEN!

 :igen:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #54 Dátum: 2013 Február 21, 22:22:29 »
Ámen!

Jeremiás könyve 29,11
"Mert csak én tudom, mi a tervem veletek - így szól az ÚR -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek."

Még ezt az igét hoznom párhuzamban az előzővel:

Római levél 8,28
"Azt pedig tudjuk, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál, azoknak, akiket elhatározása szerint elhívott."


Dán 9:25 
Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utcák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben. 
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #55 Dátum: 2013 Február 28, 12:20:58 »
Nemrég olvastam ezeket az igéket:

Róma 5:3-5
3 Nemcsak pedig, hanem dicsekedünk a háborúságokban is, tudván, hogy a háborúság békességes tűrést nemz, 
4 A békességes tűrés pedig próbatételt, a próbatétel pedig reménységet, 
5 A reménység pedig nem szégyenít meg; mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.

 
Azért imádkozom,hogy ha próbákat ad az Úr,jusson ez mindig eszembe...
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Miért van szükség a próbákra?
« Válasz #56 Dátum: 2019 Április 07, 14:47:33 »
"Emlékezz vissza az egész útra, amelyen vezetett Istened, az Úr, már negyven esztendeje a pusztában, hogy megsanyargatva és próbára téve téged, megtudja, mi van a szívedben: megtartod-e parancsolatait, vagy sem?" (5Mózes 8:2)

Ha bármi rossz történik velünk, a hívő ember első kérdése: Uram, mi a célod ezzel, mit akarsz elérni így az életemben?
Ma erre az egyetlen kérdésre keressünk választ a Bibliából: mi mindenre használja fel Isten a szenvedéseket az életünkben. Négy olyan egyszerű tényt szeretnék említeni, amikről szól a Szentírás is, és amikkel találkozunk a hétköznapi gyakorlatunkban is.
1. Az első, amiről alapigénk is szól, hogy Isten a szenvedések során leplezi le leginkább, hogy mi lakik a szívünkben. Hogy kicsoda valójában egy ember, az mindig akkor derül ki a legegyértelműbben, amikor valami méltánytalanság érte, amikor megalázták, amikor valami fizikai vagy lelki fájdalmat kell elviselnie, vagy váratlanul egy nagy veszteségről kell értesülnie. Kicsit közönségesen nyugodtan mondhatjuk: hogy mi van a szívemben, az akkor derül ki, ha rálépnek a tyúkszememre.
Ezt ennél sokkal szebben így olvastuk alapigénkben: „Emlékezz vissza az egész útra, amelyen vezetett Istened, az Úr, már negyven esztendeje a pusztában, hogy megsanyargatva és próbára téve téged, megtudja, mi van a szívedben…”
Isten a pusztába viszi olykor az Ő népét. Kietlen, mostoha körülmények között kell járniuk Isten gyermekeinek, hogy kiderüljön: mi van valójában a szívükben? Mert olyan technikára tettünk szert a képmutatás terén, olyan sok álarcot függesztünk fel az előszobai fogasra, és a szükségnek megfelelően rakjuk azokat magunkra, hogy ha valóban el akarunk jutni igazi önismeretre, akkor ezeknek az álarcoknak le kell hullaniuk. Az igazi arca egy-egy megrázkódtatás során derül ki minden embernek. Az vagyok-e valójában, aki a szenvedéseim közepette vagyok. A szív mélyéről akkor jönnek fel az indulatok, amikor valami ütés éri az embert. Valóban úgy van: a mézes üvegből, ha összetörik is, édes méz folyik, mert az volt benne. Vajon mi folyik belőlünk, amikor törögetnek vagy összetör bennünket valami?
2. A másik haszna a szenvedésnek az, hogy ilyenkor éli át az ember igazán, mennyire rászorulunk Istenre. Amikor viszonylag jól megy a dolgunk, nagy a kísértése annak, hogy elbizakodunk. Sok mindent természetesnek, magától értetődőnek tekintünk, vagy magunknak tulajdonítjuk azokat a dolgokat is, amik pedig Isten naponkénti ajándékai, amiket nem érdemlünk meg, de Ő mégis adja szeretetéből.
A szenvedés mindig megaláz, kicsivé tesz, pontosabban: tudatosítja bennünk, milyen kicsik vagyunk. Milyen az, ha a nagy Isten megvonja tőlünk az Ő ajándékait, amiket nem tekintünk ajándéknak, hanem természetesnek vesszük. Ha csak átmenetileg vagy részlegesen is megvonja az egészséget, a fizikai erőt, a szellemi frisseséget, vagy a mozgásunkban megszokott szabadságot. Kell ez nekünk, hogy lássuk, mennyire rá vagyunk utalva Istenünkre, hogy tudjunk egyre jobban benne bízni, és annak lássuk Őt is, aki, aki a világmindenség ura, aki a mi ajándékozó Atyánk és törődik velünk személy szerint külön-külön. Így tanuljuk meg, hogy erősen és egészségesen is tudjuk Őt dicsőíteni, és a nyomorúságban is tudjuk Őt dicsőíteni. Nem azért, mert nyomorúságot adott ránk, hanem azért, mert Ő attól függetlenül, hogy mi milyen helyzetben vagyunk, ugyanaz. Tanuljunk meg bízni benne, egyedül tőle várni, és egyedül neki megköszönni mindent.
A szenvedés tehát tudatosítja ezt a rászorultságunkat, és ennek sok haszna van.
3. A harmadik, ami egészen nyilvánvaló: a szenvedéseinknek jellemformáló erejük is van. Sokszor elfelejtjük, hogy a sorsunk sok tekintetben a jellemünktől függ. Az igazi gazdagsága egy embernek, ha megedződött, egyértelművé vált, tiszta, s folyamatosan izmosodó jellem. Lehet valakinek sokféle gazdagsága — az élet kritikus helyzeteiben esetleg az egésszel együttvéve sem megy semmire, ha nincs ilyen jelleme. Márpedig ez a jellem a nehézségek legyőzése által, és a mostoha körülményekben megmutatkozó kitartás, állhatatosság által erősödik. Aki tud tűrni, várni, lemondani, annak van igazi lelki gazdagsága.
4. Lépten, nyomon látom, hogy a sokat szenvedett keresztyéneknek van kipróbált hitük. Mi jellemzi ezt a kipróbált hitet? Az jellemzi, hogy soha semmi nem tudja elszakítani Istentől az ilyen embert. Soha semmi nem fordíthatja őt szembe szerető Istenével. Maga az Ördög sem tudja szembefordítani Istennel. Jóbbal megpróbálkozott az Ördög, és nem sikerült neki, mert kipróbált hite volt. Az ilyen ember minden körülmények között ragaszkodik ahhoz az Istenhez, akit már megismert.

Szabad imádkoznunk azért, hogy minél előbb érjen véget minden megpróbáltatás, de el ne felejtsük, hogy Isten a próbák között leplezi le igazán, mi van a szívünkben. A próbák között éljük át, mennyire rá vagyunk utalva az Ő kegyelmére, és mennyire nem természetes az a sok jó, amit ad nekünk folyamatosan. A próbák között edzi a jellemünket, hogy legyen elvehetetlen kincsünk, ami túlél és kibír mindenféle megpróbáltatást és változást. A próbák során lesz kipróbálttá a hitünk. Nem csak hiszékenység, meg hiedelem, meg olyan általános Isten-hit, ami semmit nem segít rajtunk, amiről senkinek sem merünk és tudunk bizonyságot tenni, senkit sem vezetünk Őhozzá, hanem kipróbált hit, amikor valaki elmondhatja: tudom, kinek hittem, és ezt meg is tudom fogalmazni és odaállok a nyomorúságban levők mellé és tartom bennük a lelket, Isten általam, vagy — mint Pál esetében — érettem másokat is megszabadít.

(Részletek Cseri Kálmán 2000.február 27-i igehirdetéséből)