Szerző Téma: A frigyláda  (Megtekintve 8465 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

• Testvérünk
  • *
Re:A frigyláda
« Válasz #45 Dátum: 2013 Február 28, 13:42:35 »
Ezt nézzétek meg érdemes, Jézus véréről és a Frigyládáról van szó benne.

http://adventista.hu/ujfeherto/?page_id=658

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2013 Március 03, 17:59:08 »
Ezt nézzétek meg érdemes, Jézus véréről és a Frigyládáról van szó benne.

http://adventista.hu/ujfeherto/?page_id=658
Nagyon jó! Láttam erről korábban egy videót. Köszönöm Dafna.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #47 Dátum: 2013 Március 04, 00:02:37 »
Érdekes összeállítás, de nekem kételyeim vannak a hitelességét illetően.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2013 Március 04, 12:19:56 »
Óvatos lennék én is nagyon, mert az adventisták már jónéhányszor megjósolták Jézus visszejövetelét is, de hát az ÚR másképp döntött.  :167:

Azonkivül vannak más elméletek is, pl. Etiópia, vagy Róma.

Miért nem fogadjuk el egyszerüen, hogy nem tudjuk hol van a frigyláda.

Persze reklámnak nagyon hasznos egy ilyen állítás, így sokkal többen foglalkoznak az adventista egyházzal.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #49 Dátum: 2013 Március 04, 12:47:05 »
Én is így gondolom Erzsike. De van ez az ige is:

Jeremiás könyve 3,16
"És majd megsokasodtok és elszaporodtok az országban. Abban az időben - így szól az ÚR - nem beszélnek többé az ÚR szövetségládájáról. Senkinek sem jut eszébe, nem is emlegetik, nem keresik, és nem készítik el újból."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2013 Március 04, 12:56:21 »
Köszönöm, a beidézett Igét, kedves Anti, nagyon fontos és találó!

:afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2013 Március 04, 13:23:32 »
:afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2013 Április 21, 17:28:21 »
A frigyládával, helyesebben mondva a Szövetség ládájával kapcsolatban érdemes annak mélyebb értelmét megérteni az Ígében.

Az Íge ír a láda feledéről, ami igen rossz fordítás. Igazából a fedél/Kapporet  szószerint az Engesztelés helye, a kegyelem trónusa. Erröl írtam részletesen a „Fordítási hibák a Bibliában?” című témakörben.

http://www.alfa-omega.hu/forum2/index.php/topic,1353.msg124962/topicseen.html#msg124962

A második kárpiton túl pedig az a sátor, melyet neveztek szentek szentének, 4. Melyben vala az arany füstölő oltár és a szövetség ládája beborítva minden felől aranynyal, ebben a mannás aranykorsó és Áron kihajtott vesszeje meg a szövetség táblái, 5. Fölötte pedig a dicsőség kérubjai, beárnyékolva a fedelet, a mikről most nem szükséges külön szólani. 6. Ezek pedig ekképen levén elrendezve; az első sátorba ugyan mindenkor bejárnak a papok az istentisztelet elvégzésére, 7. A másodikba azonban egy-egy évben egyszer csak maga a főpap, vérrel, melyet magáért és a nép bűneiért áldoz.
Zsid 9,3-7

Itt láthatjuk azt is, hogy mi volt a Szövetség ládájában:

1.   Szövetség táblái, a Tóra, ami Isten Ígéje. „Az Ige testté lett” Jn 1,14
Tehát Jézus!
2.   Manna, az Isten által küldött kenyér. Jézus pedig mondja: „Én vagyok az életnek kenyere.” Jn 6,48
Tehát Jézus!

3.   Kihajtott vesszöszál  Hogyan olvasunk Jézusról a próféciában?  „És származik egy vesszőszál Isai törzsökéből, s gyökereiből egy virágszál nevekedik.” Ézs 11,1    
Tehát Jézus!   

A Szövetség ládája: A Kegyelem, Engesztelés trónusa és Jézus!
Zsolt 143,10

Nem elérhető istvan21

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2013 Április 30, 19:23:56 »
Ehez csak annyit fűznék hozzá hogy kilétéről a Jelenések könyve ir,a szövetségláda a menny birtokába van ott látta János,amint angyalok közre fogták.Személyes véleményem pedig az hogy a földön már hiába is keresik/keresnénk, mert már áthelyezésre került :088:

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2013 Április 30, 22:59:50 »
Ehez csak annyit fűznék hozzá hogy kilétéről a Jelenések könyve ir,a szövetségláda a menny birtokába van ott látta János,amint angyalok közre fogták.Személyes véleményem pedig az hogy a földön már hiába is keresik/keresnénk, mert már áthelyezésre került :088:

Háááát nem egészen van ez így Testvér...
Az Örökkévaló ezt az utasítást adta Mósénak: II.Móse 25,40.    
Vigyázz, hogy arra a formára csináld, a mely a hegyen mutattatott néked.

Ez azt jelenti, hogy az eredeti a Mennyekben volt, és van!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2013 Április 30, 23:27:44 »
Igen, csupán egy képmása készült a földön.