Szerző Téma: A frigyláda  (Megtekintve 16522 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:A frigyláda
« Válasz #45 Dátum: 2013 Február 28, 13:42:35 »
Ezt nézzétek meg érdemes, Jézus véréről és a Frigyládáról van szó benne.

http://adventista.hu/ujfeherto/?page_id=658

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A frigyláda
« Válasz #46 Dátum: 2013 Március 03, 17:59:08 »
Ezt nézzétek meg érdemes, Jézus véréről és a Frigyládáról van szó benne.

http://adventista.hu/ujfeherto/?page_id=658
Nagyon jó! Láttam erről korábban egy videót. Köszönöm Dafna.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:A frigyláda
« Válasz #47 Dátum: 2013 Március 04, 00:02:37 »
Érdekes összeállítás, de nekem kételyeim vannak a hitelességét illetően.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A frigyláda
« Válasz #48 Dátum: 2013 Március 04, 12:19:56 »
Óvatos lennék én is nagyon, mert az adventisták már jónéhányszor megjósolták Jézus visszejövetelét is, de hát az ÚR másképp döntött.  :167:

Azonkivül vannak más elméletek is, pl. Etiópia, vagy Róma.

Miért nem fogadjuk el egyszerüen, hogy nem tudjuk hol van a frigyláda.

Persze reklámnak nagyon hasznos egy ilyen állítás, így sokkal többen foglalkoznak az adventista egyházzal.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A frigyláda
« Válasz #49 Dátum: 2013 Március 04, 12:47:05 »
Én is így gondolom Erzsike. De van ez az ige is:

Jeremiás könyve 3,16
"És majd megsokasodtok és elszaporodtok az országban. Abban az időben - így szól az ÚR - nem beszélnek többé az ÚR szövetségládájáról. Senkinek sem jut eszébe, nem is emlegetik, nem keresik, és nem készítik el újból."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A frigyláda
« Válasz #50 Dátum: 2013 Március 04, 12:56:21 »
Köszönöm, a beidézett Igét, kedves Anti, nagyon fontos és találó!

 :afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A frigyláda
« Válasz #51 Dátum: 2013 Március 04, 13:23:32 »
:afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A frigyláda
« Válasz #52 Dátum: 2013 Április 21, 17:28:21 »
A frigyládával, helyesebben mondva a Szövetség ládájával kapcsolatban érdemes annak mélyebb értelmét megérteni az Ígében.

Az Íge ír a láda feledéről, ami igen rossz fordítás. Igazából a fedél/Kapporet  szószerint az Engesztelés helye, a kegyelem trónusa. Erröl írtam részletesen a „Fordítási hibák a Bibliában?” című témakörben.

http://www.alfa-omega.hu/forum2/index.php/topic,1353.msg124962/topicseen.html#msg124962

A második kárpiton túl pedig az a sátor, melyet neveztek szentek szentének, 4. Melyben vala az arany füstölő oltár és a szövetség ládája beborítva minden felől aranynyal, ebben a mannás aranykorsó és Áron kihajtott vesszeje meg a szövetség táblái, 5. Fölötte pedig a dicsőség kérubjai, beárnyékolva a fedelet, a mikről most nem szükséges külön szólani. 6. Ezek pedig ekképen levén elrendezve; az első sátorba ugyan mindenkor bejárnak a papok az istentisztelet elvégzésére, 7. A másodikba azonban egy-egy évben egyszer csak maga a főpap, vérrel, melyet magáért és a nép bűneiért áldoz.
Zsid 9,3-7

Itt láthatjuk azt is, hogy mi volt a Szövetség ládájában:

1.   Szövetség táblái, a Tóra, ami Isten Ígéje. „Az Ige testté lett” Jn 1,14
Tehát Jézus!
2.   Manna, az Isten által küldött kenyér. Jézus pedig mondja: „Én vagyok az életnek kenyere.” Jn 6,48
Tehát Jézus!

3.   Kihajtott vesszöszál  Hogyan olvasunk Jézusról a próféciában?  „És származik egy vesszőszál Isai törzsökéből, s gyökereiből egy virágszál nevekedik.” Ézs 11,1    
Tehát Jézus!   

A Szövetség ládája: A Kegyelem, Engesztelés trónusa és Jézus!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető istvan21

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:A frigyláda
« Válasz #53 Dátum: 2013 Április 30, 19:23:56 »
Ehez csak annyit fűznék hozzá hogy kilétéről a Jelenések könyve ir,a szövetségláda a menny birtokába van ott látta János,amint angyalok közre fogták.Személyes véleményem pedig az hogy a földön már hiába is keresik/keresnénk, mert már áthelyezésre került :088:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:A frigyláda
« Válasz #54 Dátum: 2013 Április 30, 22:59:50 »
Ehez csak annyit fűznék hozzá hogy kilétéről a Jelenések könyve ir,a szövetségláda a menny birtokába van ott látta János,amint angyalok közre fogták.Személyes véleményem pedig az hogy a földön már hiába is keresik/keresnénk, mert már áthelyezésre került :088:

Háááát nem egészen van ez így Testvér...
Az Örökkévaló ezt az utasítást adta Mósénak: II.Móse 25,40.    
Vigyázz, hogy arra a formára csináld, a mely a hegyen mutattatott néked.


Ez azt jelenti, hogy az eredeti a Mennyekben volt, és van!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A frigyláda
« Válasz #55 Dátum: 2013 Április 30, 23:27:44 »
Igen, csupán egy képmása készült a földön.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:A frigyláda
« Válasz #56 Dátum: 2019 Március 10, 16:33:43 »
Kr.e. 586. évben Nabukodonozor babiloni király lerombolta Jeruzsálemet,  a lakosság – a legszegényebbek kivételével – fogságba került. A Templom értékes tárgyait elhurcolták, erről olvashatunk a II. Krónika 36:18-ban és a II. Királyok 25:13-17-ben. De arról nem szól az Írás, hogy megtalálták-e a katonák a frigyládát és, hogy azt is elvitték volna. Én úgy gondolom, hogy a Templom legértékesebb kincse a frigyláda (volt), ezért ha ezt is magukkal vitték volna a babilóniaiak, akkor biztosan a többi felsorolt kincs között lenne megemlítve. Tehát szerintem nem került ki Jeruzsálemből, vagy ott megsemmisítették, amit kétlek, vagy elrejtették, ami valószínűbb, és még ma is megvan valahol. Isten azért rejthette el előlünk, hogy nehogy rossz kezekbe kerüljön, nem ok nélkül veszett nyoma eme drága kincsnek.  :088: