Szerző Téma: Szabadon terjeszthető  (Megtekintve 168824 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #450 Dátum: 2009 Február 23, 15:23:36 »
Most találtam. Bocs, tudom hogy hosszú, de szerintem megéri elolvasni:

Charles Studd: A csokoládévitéz,
avagy A hősiesség - a kereszténység elveszett akkordja

(The Chocolate Soldier, or Heroism - The Lost Chord of Christianity; kivonatos fordítás)

"A hősiesség az elveszett akkord; a mai kereszténység hiányzó hangja!"


Minden igazi katona hős! A hősiesség nélküli katona csokoládévitéz! Kit nem indít gúnyos nevetésre a csokoládévitéz puszta gondolata is? Békeidőben az igazi katonák ketrecben sínylődő rab oroszlánok. A harc visszaadja szabadságukat, és elindítja őket, mint az iskolából kiviharzó fiúkat, hogy elérjék szívük vágyát, vagy afelé törekedve elvesszenek. A csata jelenti a katonának a létfontosságú levegőt! A békétől asztmás rohamot kap. A harc ismét ép emberré teszi, s felruházza egy hős szívével, erejével és energiájával.

Minden igazi keresztény Krisztus katonája - a szó szoros értelmében vett hős! Bátrabb a legbátrabbaknál - kineveti a béke csábító szavait, melyekkel az gyakran óvja az embert a nehézségektől, betegségtől, veszélyektől és haláltól, amelyeket ő a legjobb barátai közé sorol.

A többiek csokoládékeresztények - a vízben feloldódnak, s elolvadnak, ha tüzet szimatolnak. Édességek ők - bonbonok, nyalókák! Életüket üvegtálban vagy kartondobozban élik le, egyenként puha védőrétegbe burkolva: fodros kis fehér papírba csomagolva, amely megtartja féltve őrzött, finom szerkezetüket.

Íme, néhány csokoládévitéz képe, melyeket maga az Úr Jézus Krisztus festett meg. "Ő... így felelt: Megyek, uram - de nem ment el" [Mt 21,30]. Azt mondta, hogy elmegy a missziós munkába, de inkább a nyugati világhoz ragaszkodott.

"Beszélnek ugyan róla, de nem teszik" [Mt 23,3] - másokat elküldenek, de maguk nem mennek. "Sose mondd valakinek, hogy tegye meg azt, amit magad félsz megtenni" - mondta Gordon tábornok egy tizedesnek, miközben Szevasztopol előtt felugrott egy lövészárok mellvédjére, hogy megigazítson egy sánckosarat, melyet a tizedes nem akart megigazítani, hanem egy közlegényre bízta a feladatot.

A csokoládévitéz már a harc gondolatától is erős maláriarohamot kap, s a harci riadó hangjára lebénul. "Igazán, mozdulni sem bírok - mondja. - Bárcsak tudnék! De tudok énekelni, s ezek a kedvenc soraim:


Vigyenek engem az égbe
Könnyedén, virágszőnyegen,
Mások küzdjenek meg érte
Átvágva véres tengeren.


Hívő hősöm, maradj veszteg!
Sose indulj el a harcba;
Figyeld csak a kisgyermeket,
Hogyan játszik a sarokba'.
Fürdesd, öltöztesd és tápláld
Minden héten negyvenötször,
Hadd legyen csak a kis drágád
Tutyimutyi hizlalt ökör!


Refrén:
A bölcsiben a jussunkat
Követelve járjunk körbe:
Cuki, csoki s mi jó falat,
Tálunk azzal legyen tömve!"

"Hála a jóságos Úrnak - mondta egy igen törékeny, fehér hajú hölgy -, Isten sosem akarta, hogy tehetetlen puhatestű legyek!" Nem is volt az!

Isten sosem volt csokoládégyáros, és nem is lesz az soha. Isten emberei mindig hősök. A Szentírásban követhetjük óriási lábnyomaikat az idő futóhomokján (pl. Nóé, Ábrahám, Mózes, Dávid, Dániel, Pál, Keresztelő János). Nátán is igazi keresztény katona volt. Odament királyához, és szemtől szemben megfeddte őt, akárcsak Péter tette Anániással (csak Dávid kihasználta a lehetőséget, és megvallotta bűnét), de eltérően napjaink csokoládévitézeitől, akik csupán suttognak, nem akarva ítéletet mondani, feddeni vagy eltávolítani a gonoszt az ezzel járó botrány miatt. Hát persze! Igazi Mézesmázos Miskák! Azt mondják: "Semmiség, nem történt semmi! Félreértés az egész!" Mintha Isten ügyének többet ártana az igazság bátor kimondása és megvédése, a kés használata, mint a bűn eltussolása és a tag biztos elhalása, ami az egész testre halált hoz. "Aki az igazságot cselekszi, az igaz", és "aki a bűnt cselekszi, az az ördögtől van" - s nevén kell nevezni [1Jn 3,7k]. Akit másodszor is foglyul ejt az ördög, annak nem ragtapasz és szirup kell, hanem az, hogy egy igaz ember bátran megfeddje, és megtérésre szólítsa föl, eljuttatva őt az üdvösséghez. Nagy szükségünk van ma "Nátánokra", akik semmi mástól nem félnek, mint Istentől - még a botránytól sem.

A mai csokoládévitézek legalább ősi származásukkal dicsekedhetnek. Vannak rúbeni csokoládék, akik nagy fontolgatásokat tartanak, és komoly elhatározásokat is hoznak. Azonban valahogy továbbra is ott ülnek a karámok között, hallgatva hőn szeretett orgonáik sípjait vagy gitárjaik pengését [Bír 5,15k]... Vannak mérózi csokoládék [Bír 5,23], bálámiak [4Móz 22,1kk] és démásziak (2Tim 4,10). Egy időben Márk is beállt közéjük (ApCsel 13,13).

Sok ígéretes fiatalt tesznek csokoládévá az öreg próféták. Azok az idős próféták, akik elveszítették tüzüket, vagy akik tettek helyett szavakkal tüzelnek, általában nagy csokigyártókká válnak. Az a szegény fiatal próféta! Olyan jól haladt, amíg egyedül Istennek engedelmeskedett, de mindennek vége szakadt, amint egy másik hangra hallgatott, noha az egy idős próféta hangja volt. Nem azt mondta az öreg, hogy ő próféta, és közvetlenül Istentől kapta az üzenetet? Micsoda aljas hazugság! A kereszténység talaján és másutt szanaszét hevernek az idős prófétáknak köszönhető RONCSOK. Isten senkinél sem tűri el az ostobaságot. Mindenkinek választania kell Krisztus és Barabbás között, s minden kereszténynek Isten és egy öreg próféta között. Inkább légy buta szamár egy öreg próféta szemében, mint hogy hallgass édeskés beszédére és hízelgésére, majd ronccsá válj. "Ez az én szeretett Fiam, REÁ hallgassatok!" [Mk 9,7.] "Kenetetek van" Istentől, "ezért nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket" [1Jn 2,20.27]. Azt mondod, hiszel a Bibliának. A tetteid meghazudtolják-e a szavaidat? (1Kir 13.)

A csokoládék előszeretettel ágálnak azok ellen, akiket fanatikusoknak neveznek, mintha manapság az a veszély fenyegetne, hogy a keresztények fanatikussá válnak! Hiszen a keresztények között olyan ritkák a fanatikusok, mint a dinoszauruszok! Ha a langymelegség ellen emelnének szót, annak volna értelme. Isten igazi embereit mindig fanatikusoknak nevezték. Jézust őrültnek mondták, akárcsak Pált, meg Whitefieldet, Wesleyt, Moodyt és Spurgeont. Nem jutott messzire Isten iskolájában az az ember, akit még nem dicsértek meg azzal, hogy fanatikusnak titulálták. Mi, mai keresztények valóban langymeleg társaság vagyunk. Ha csak feleannyi tüzünk és lelkesedésünk volna, mint az egykori szüfrazsetteknek [a nők politikai egyenjogúságáért, elsősorban választójogáért harcoló nőknek - a ford.], a világ pillanatok alatt megismerné az evangéliumot, és Krisztus visszatérne közénk...

Ó, borzalom! Ami közönséges emberek vérét fölkavarja, és hősökké teszi őket, attól a keresztények zöme rémült birkanyájként menekül. Katonák naponta kockára teszik életüket saját ügyük érdekében, s oly módon azonosulnak vele, hogy megszégyenítenek minket, keresztényeket, akik általában "istenkísértésnek" nevezzük, ha valaki dacol a veszéllyel, és szembeszáll a túlerővel.

CSOKIS KARAMELLÁK (a fiúk szájragasztóknak nevezik őket), akik így szájalnak: "Megyek, uram", de beleragadnak a keresztény világba! Garantált biztonságban nincs hódítás, és Krisztusnak biztosan nem hódíthatunk így.

Mi, keresztények nagyon gyakran imádsággal helyettesítjük a cselekvést. Az imádság jó dolog, de ha az engedelmesség helyébe lép, akkor csupán kirívó képmutatás, megvetésre méltó farizeusság. Legalább annyiszor kellene összejönnünk cselekedni, mint imádkozni - ha nem többször... Az imádság a hithez hasonlóan halott cselekedetek nélkül. Ezért jellemezhető így számos imaalkalom: "sok hűhó semmiért". Zerubbábel nemcsak imaalkalmakat tartott, hanem elment fát vágni, és építkezni kezdett. Ezért mondta Isten: "ettől a naptól fogva áldást adok" [Hag 2,19].

Állítólag valaki fölfedezte a régi tanítómesterek titkát. Vajon mi, keresztények nem fedezhetnénk föl és gyakorolhatnánk nagy Tanítómesterünknek és korábbi tanítványainak titkát, a hősiességet? Ők nem kímélték magukat; nem szerették annyira az életüket, hogy visszariadjanak a haláltól, s így rendre megmentették az életüket azáltal, hogy elvesztették Krisztusért.

Rengeteg időt és pénzt fecsérelünk el a sok gyűléssel, konferenciával és csendes nappal, miközben egyenesen és teljes gőzzel a csatába kellene indulnunk.

A "vox humana" ("emberi hang" az orgonán) túl fontos szerepet játszik mai keresztény orgonáinkban és szervezeteinkben. Bárki játszik is a hangszeren, halovány lesz a zene, ha hiányoznak belőle vagy kihasználatlanok az "azonnali engedelmesség" és a "szenvedélyes vitézség" szünetei. Nélkülük lehetetlen megszólaltatni a hősiesség "Elveszett akkordját"...

Induljunk el végre - tüstént

Winkle úrhoz hasonlóan évekig hirdettük, hogy mindjárt nekivágunk, de aztán mégsem vágtunk neki. El kell válnunk Csokoládétól és Engedetlenségtől, összeházasodva Hittel és Hősiességgel.

"Ki kezdje meg a harcot?" - kérdezte a király. "Te magad!" - felelte a próféta. S amikor a király és a fiatal katonatisztek előrenyomultak, bár szörnyű túlerővel álltak szemben, nevetségesen könnyedén győztek (1Kir 20,14; vö. Károli).

Így vezették az apostolok is Isten harcát a föld végső határáig.

Isten hívja ma a Brit Nemzetközösségben, Amerikában és Európában, valamint a harmadik világ országaiban élő fiatal férfiakat és nőket, akik Krisztus nevét viselik.

"Az új bort új tömlőbe kell tölteni" - mondta Krisztus [Lk 5,38]. Azok a fölöslegesen megjelölt és összetákolt, régimódi tömlők olyan reménytelenek, mint az "Új teológia". Nem mozdíthatók, különben szétrepesztheti őket a büszkeség, és rossz helyre ömlik a bor.

Figyelj! "Az utolsó napokban, így szól az Isten, kitöltök Lelkemből minden halandóra, és prófétálnak fiaitok és leányaitok, és ifjaitok (hitbeli) látomásokat látnak, véneitek pedig álmokat álmodnak (a hősies engedelmességről), még szolgáimra és szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban Lelkemből, és ők is prófétálnak. És csodákat teszek az égen fenn, és jeleket a földön lenn... Aki azonban segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül" [ApCsel 2,17-21]. De hogyan hívják segítségül azt, akiről nem is hallottak? Maradnia kell, fiatalember? Nem mehet el, hogy elmondja nekik, kisasszony? Valóban az utolsó - a laodiceai - szakaszban vagyunk, a langymeleg egyház korában [Jel 3,14kk].

Krisztus számára trónjának támogatója leszel, vagy hánytatószer (Jel 3,16)? Katona vagy csokoládékeresztény?

Félni fogsz vagy harcolni? Testvéreid menjenek az ütközetbe, te pedig itt üldögélsz? Amikor eljön az Úr, talál-e hitet a földön?

Ezerszer megvallottad, hogy Krisztus...

"Szeretete bámulatos és isteni,
élted, lelked és mindened követeli."


Fukar leszel-e, visszatartva, amit a tisztesség követel tőled? Úgy fogsz-e adni, mint Anániás és Szafira, akik úgy tettek, mintha az egészet odaadnák, de csak egy részét adták oda?

A szőlőt birtokolva és élvezve a szőlőmunkásokhoz hasonlóan te sem adod meg a megállapított bért (Lk 20,9-11)? Félni fogsz a haláltól, az ördögtől vagy az emberektől, de nem fogsz félni a SZÉGYENTŐL? Egyesek örök életre támadnak fel, mások szégyenre és örökös megvetésre. Elvetjük-e a régi hősök követését, vagy kétszeresen beteljesítjük ezeket a dicsőséges szavakat:

Mindezek a harcosok tiszta szívvel érkeztek, hogy az egész világ királyává tegyék Jézust. Mindnyájan háborúban kiváló vitézek voltak! A legkisebb is fölért százzal, a legnagyobb meg ezerrel! Arcuk olyan volt, mint az oroszláné, és olyan gyorsak voltak, mint a zergék a hegyen (Uruk parancsainak teljesítése közben)!

Annak idején azt kívántad, hogy Jézus a királyod legyen. AKKOR MOST TEDD AZZÁ! (Vö. 1Krón 12,9.34.39 és 2Sám 3,17-18.) Nem így felelünk-e: "Tied vagyunk, Jézus, veled tartunk. Bánjon el velem Isten, bármilyen kemény is lesz, ha nem teszem meg azt, amit az Atya esküvel ígért neked: nem veszem el az országot a Sátán házától, és nem állítom fel trónodat az egész világon" (vö. 1Krón 12,19 és 2Sám 3,9-10).

Jöjj hát, adjuk vissza a kereszténység "elveszett akkordját" - a HŐSIESSÉGET - a világnak, s a világ koronáját Krisztusnak. Maga Krisztus kérdezi tőled: "Szimuláns leszel vagy katona?"

Térdre, ember! És a Bibliádhoz! Dönts azonnal! Ne keress kibúvót! Repül az idő! Hagyd abba Isten sértegetését. Ne tanácskozz tovább testtel és vérrel. Vess véget az átlátszó hazugságoknak és gyáva kifogásoknak.

Jelentkezz! Itt vannak a papírjaid és a hűségesküd. Húzd át az egyiket, és írd alá a másikat Isten és a jegyzetelő angyal színe előtt. Figyeld meg alatta Isten jóváhagyását.


MOSTANTÓL...

Számomra
Az élet Krisztus,
A meghalás nyereség
Katona leszek,
Isten embere,
Krisztus hazárdjátékosa,
Hős

----------
aláírás

Csokoládé a nevem,
Langymeleg
a hőmérsékletem
Színlelő vagyok,
Kisgyermek,
Mentegetőző,
Hóhányó

----------
aláírás

Isten ígéretei mindkét esetben biztosak:
"Mindig veled vagyok" VAGY "Kiköplek a számból"


Jó Urunk!
Keresztelj meg minket a Szentlélekkel és tűzzel!
Gyógyíts ki bennünket az álomkór e félelmetes nyavalyájából,
ebből az őrületes alvajárásból és álmunkban beszélésből, hogy szüntelenül imádkozzuk:

Mindenütt szenteltessék meg a te neved,
Hamar jöjjön el a te országod,
Legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is.
Ámen, ámen!

"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

exbattery

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #451 Dátum: 2009 Február 23, 16:26:50 »
"hóhányó"  :2funny:

Tényleg megéri elolvasni, nagyon jó.
Az jutott eszembe, amikor erdei testvérem azt tanácsolta, hogy szerinte nem kellene foglalkoznom másokkal. Vasárnap meg, Németh Sanyi bácsi azt mondta, hogy a keresztényeknek kell hogy legyen egy egézséges véleménye, és fel merjék emelni a szavukat, ha rosszat látnak valamiben, vagy valakinek a tetteiben, hiszen a prófétáknak is ez volt az egyik alapvető feladatuk; még a királyoknak is beolvastak, ha azok valami Istennek nem tetszőt tettek.

Magda

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #452 Dátum: 2009 Február 23, 16:41:49 »
 :D
Nekem is nagyon szimp.
Kérdés kivel kell harcolni és miért? :172:

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #453 Dátum: 2009 Február 23, 17:11:10 »
Szerintem a kivel és miért nagyjából egyértelmű: az ördöggel és a világgal az emberek lelkeiért  :afro:

Semmi esetre sem a saját testvéreinkkel!  :061:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Magda

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #454 Dátum: 2009 Február 23, 17:40:16 »
Szerintem a kivel és miért nagyjából egyértelmű: az ördöggel és a világgal az emberek lelkeiért  :afro:

Semmi esetre sem a saját testvéreinkkel!  :061:

Köszi a választ !
 :05:
Pedig ha megnézem az Újszövetséget, akkor pont a saját testvérekkel volt a harc.
A kívülvalókkal nem, de a magukat belül valóknak mondokkal igen, és ettől félünk a legjobban, ennek a kimondásától.

Ma döbbent belém amikor Pál arról beszél, hogy vannak atyafiak akik versengésből hirdetik az IGÉT, most akkor velük nem kell harcolni - az őket mozgató rugókkal.

Szóval azért legalább ebben jó lenne az egyetértés  :062:

 :2smitten:

Magda

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #455 Dátum: 2009 Február 23, 18:24:17 »
2008/19. Robert Ortega Vidaurri: Isten megismerésének lépései (Tolmácsol: Prekopa Viktor) 2008.05.11.
(128Kbps 37,4Mb) / (32Kbps 8,9Mb)

http://www.759.hu/karmel/

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #456 Dátum: 2009 Február 23, 22:00:09 »
Egy keresztyén fiatalember oldala...

http://www.mataisti.try.hu/

- egyszerű fordítású Újszövetség

- Örömhír szerver - ingyenes tárhely keresztyének számára

- Győri Márti - keresztyén énekesnő - CD-i
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #457 Dátum: 2009 Február 24, 08:32:01 »
Szerintem a kivel és miért nagyjából egyértelmű: az ördöggel és a világgal az emberek lelkeiért  :afro:

Semmi esetre sem a saját testvéreinkkel!  :061:

Ehhez kapcsolódik, hogy néhány nappal ezelőtt jött egy hírlevél valakinek,aki átküldte nekem, hogy az új tömlő küldte, amit én már 1 éve töröltem, így nem kaptam meg. Az áll benne, hogy felszólítják őket, menjenek hétfőn  a parlament elé "lázadni". Annyira megdöbbentett amikor olvastam. Majd jött egy másik email, hogy a keresztény testvérek kör emailbe szólítják föl, hogy "Gyere tüntetni.... ha magyar vagy ... ha szereted Istent, akkor..." Igen, magyar vagyok, mert ide teremtett az Atyám, itt van dolgom, itt kell az emberek felé szolgálnom.... Jobb vagy baloldalon? Nekem teljesen mindegy, csak vigyen az Atyám oda, amelyik oldalon látni akar. Jobb és baloldalon van munkája Istennek. Nem vagyok hajlandó ellenségeskedni emberek felszólítására sem. Ha arra hívták volna föl a figyelmünket, hogy menjünk jobb és bal oldalra, hogy kinyúljunk az elveszettekért, az elsők között lettem volna, aki menne. Így teljesen megszomorított, hogy keresztények szívében még mindig a gyűlölet, az igazság keresése a vezető motiváció. Az én Kormányom, az én Miniszterem, az én Országom Istennél van. Ők pedig nem a lázadásra szólítanak föl, hanem a békére, imádkozásra... Itt élek, de nem háborúra vagyunk felszólítva. Nekünk nem az emberek ellen kell menni és gyűlöletet közvetíteni feléjük, hanem a szeretetet ami mindent legyőz. A Biblia világosan beszél, nem is értem, keresztények miért nem látnak ebben világosan!?

Magda

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #458 Dátum: 2009 Február 24, 08:48:39 »
Kedves Mária a leírtakkal teljesen egyet értek.

Csak én értem, hogy miért teszik,
gondolom te is érted!
Te is tudod: "mert belopódzkodtak hamis atyafiak" ők vannak már többségben, és ők a nikolaiták!

Ők azok akik nem mennek be, de akik be akarnak menni, azokat megakadályozzák, mert magukat rakják példának, és a kereszt botrányát már nem hírdetik.

Robert O. Vidaurri2008 Június 29. - 09:00
A kereszt célja (tolmácsol - Prekopa Viktor)

 :2smitten:

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #459 Dátum: 2009 Február 24, 08:56:59 »
Szia Magda! Igen értem valóban, hogy miért teszik. Az Ő szívük meg van tévesztve és már rég nem Isten akaratát követik akik lázításra szólítanak föl! A lázadást Isten soha nem szerette, mert azt csak haragból, gyűlöletből teszik.

Kérdésem: Tudjátok mikor lépett be a lázadás a földre? A bűnbeeséskor vagy már előtte itt volt?

exbattery

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #460 Dátum: 2009 Február 24, 09:44:30 »
Hát, lázadni annyit tesz, mint valaki ellen lenni. Tehát, nem azt csinálni, amit az a valaki szeretne, ellenezni ennek a személynek az akaratát. Ha nagyon ki akarom élezni, akkor az egyetérteni ellentétje..
A lázadás, úgy gondolom elöször a sátánban testesült meg, de hogy ez a bűnbeesés előtt volt-e, azt nem tudom.  :03:

Magda

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #461 Dátum: 2009 Február 24, 10:13:20 »
Hát, lázadni annyit tesz, mint valaki ellen lenni. Tehát, nem azt csinálni, amit az a valaki szeretne, ellenezni ennek a személynek az akaratát. Ha nagyon ki akarom élezni, akkor az egyetérteni ellentétje..
A lázadás, úgy gondolom elöször a sátánban testesült meg, de hogy ez a bűnbeesés előtt volt-e, azt nem tudom.  :03:

Bűn pedig a HITETLENSÉG!

Tit 2,12 A mely arra tanít minket, hogy megtagadván a hitetlenséget és a világi kivánságokat, mértékletesen, igazán és szentül éljünk a jelenvaló világon:
Zsid 3,19 Látjuk is, hogy nem mehettek be hitetlenség miatt.
Zsid 4,11 Igyekezzünk tehát bemenni abba a nyugodalomba, hogy valaki a hitetlenségnek ugyanazon példájába ne essék.


1Móz 3,1 A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala, és monda az asszonynak: Csakugyan azt mondta az Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?

Nekem úgy tűnik, hogy őt nem a mezei vadakkal teremtette az Úr Isten.

A kérdés feltevése pedig már a lázadás meglétét mutatja.  :118:

ircsi

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #462 Dátum: 2009 Február 24, 10:25:23 »
A lázadás már a bűnbe esés elött megtörtént.

A Sátán felfuvalkodott szívében és fellázadt Isten ellen.

13.    Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.
14.    Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.
15.    Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.
16.    Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül

Rászedte ez első emberpárt,hogy legyenek engedetlenek Istennek és olyat tegyenek ami megvolt tiltva nekik.


maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #463 Dátum: 2009 Február 24, 11:23:48 »
ircsike: A lázadás már a bűnbe esés előtt megtörtént.

Ésa. 14,12
Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, aki népeken tapostál!

Már akkor itt volt a földön a lázadás, amikor Isten teremtette az embert. A Szent Szellem lebegett a vizek felett és a föld kietlenné és pusztává vált. Mitől? Valamitől védte. De vajon mitől? Az is kérdés, az idő mikor lépett be? Ezt sem tudjuk, nem derül ki. Hiszen a sátán már előtte le lett vetve a földre. Az Úrnál egy nap, olyan mint ezer esztendő. Földi hat nap, vagy mennyei hat nap? Ez is titok. Nem beszélhetnénk engedelmességről, ha nincs mellette az engedetlenség, vagyis a döntés lehetősége. A szabad akarat erről szól. A mennyben is van szabadságuk dönteni. Ezt bizonyítja, hogy az angyalok Luciferrel tartottak az elbukást és lázadást választották. Ők láncon várják az ítéletet. Akkor kik a démonok? Az odakerült emberek szelleme?

13. Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél

Éden van a mennyben, vagy a földi Édenről van szó? Ha az utóbbi, akkor megint fogas kérdés jön elő.

ircsi

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #464 Dátum: 2009 Február 24, 12:09:25 »
A  lázadás egy olyan teremtményben  fogant meg, akit Isten után a legnagyobb tisztelet vett körül a Mennyben, a leghatalmasabb angyalfejedelem volt.
“Fényes csillag, hajnal fia”-ként emlékezik meg róla a Biblia. Ésa. 14,12.
Felkent oltalmazó kérub volt, feddhetetlen, teljes bölcsességgel és tökéletes szépséggel rendelkezett. Ezék. 28,12. 14-15.
Nem elégedett meg azokkal a kiváltságokkal, amiket Isten biztosított neki, “nem maradt meg az igazságban”, másra és többre vágyott.
Az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet, és lakozom a gyülekezet hegyén messze északon. Fölibők hágok a magas felhőknek, és hasonló leszek a Magasságoshoz”. Ésa. 14,13-14.
Úgy gondolta, hogy teremtmény létére képes lehet Isten lenni, sőt még nagyobb is.
Itt kezdödött el a lázadás Isten ellen.
Szeretettel Ircsi