Szerző Téma: Szabadon terjeszthető  (Megtekintve 168832 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #645 Dátum: 2009 Június 04, 15:56:07 »
"Utána azt mondja Jézusnak, ha tehetsz valamit - szóval ha tényleg Isten fia vagy, akkor ... ismerjük ezt, ezt Isten kísértésének nevezzük."


Nagyon megdöbbentő. Erről a részről soha nem jutott volna eszembe, hogy Istenkísértés, már csak ha megnézzük az illető aktuális lelkiállapotát azért sem. Honnan vonnak le ilyen következtetéseket???????
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #646 Dátum: 2009 Június 04, 15:59:12 »
Ja most látom, hogy már témát váltottatok... bocs  :08:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #647 Dátum: 2009 Június 04, 16:01:16 »
Megkérlek benneteket, hogy az idézetekhez írjátok oda kit idéztek, mert ezzel leegyszerűsítjük a dolgokat és nem kell az egészet átolvasni a válaszadónak, hanem személyesen ki tudja igazítani a hozzászólót és a másik, hogy így legalább tudjuk ki írta amit írt. Köszönöm.  :044:

Gábor írta: Pedig látni kell, hogy nem minden csak fekete, vagy csak fehér. Az ember nem robot, hogy vagy az egyik, vagy a másik irányítja csak. A szabad akarat pont erről szól.

Egyetértek.

Maradhat a téma is párhuzamosan.  

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #648 Dátum: 2009 Június 04, 16:02:31 »
Erről a vitás történeti értelmezésről jutott eszembe egy kérdés, melyre nem találtam még választ. A Szentírást nagyon sokféle képpen értelmezték eddig, másként magyaráznak történeteket: mondatokat ragadnak ki, vagy éppen a történet egészének lényegére hivatkoznak, a Szentírás szellemiségét próbálják megragadni, vagy éppen szó szerint értelmezni, ami le van írva. Hogyan értelmezzem akkor hát a Bibliát én, aki még olyan keveset tudok a témáról, és majdnem minden nap kiderül egy-egy gondolatomról, hogy téves, vagy éppen hiányos? Ki monda meg, hogy melyik a jó? A legtöbb vita eredője az értelmezés kérdése. A legutolsó alkalmon azt mondta a lelki vezetőnk, hogy csak az tanítson Istenről és az ő Igéjéről, aki a Szentlélek által vezéreltetik. De kérdem én, ha a Szentlélek munkálkodik a vezetőkben, akkor miért értelmeznek akár csak egyetlen betűt is másképpen? Ugyanaz a Szentlélek nem magyarázna másként. Azt hiszem a kérdés további boncolgatásával itt állok le, mert ilyenkor mindig összezavarodok, és nem tudom, miképpen kellene megkülönböztetnem a nem Istentől származó gondolatokat.
Bocsássatok meg a zavart fogalmazásért, de nehezen viselem, amikor nincs egyetértés a környezetemben, és haragot, düht érzek. :060:
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #649 Dátum: 2009 Június 04, 16:09:29 »
Aata! Nem hiszem, hogy itt harag vagy düh lenne. Nem tudom kiben fedezted ezt föl, mert én elég tapasztalt vagyok ezekben és akkor azonnal le is állítom. Mindössze próbáljuk felnyitni az ige igazságát. Másképpen tudjuk, de ettől ez még nem megy ölre. Az se jó ha a véka alá rejtjük a dolgokat. Megértés jöhet elő belőle. Nem üdvösség kérdése, de beszélni lehet róla, hiszen azért fórum a fórum. Lehetnek ellentétek abból, hogy nem mindenki egy gyüliből való, így másképpen tudja.

Nem tudod kinek van igaza? Azért figyeld és a Szent Szellem ki fogja jelenteni a szívedben és tudni fogod melyiket fogadd el. Mi is ezt tesszük. Ezért él bennünk Isten Szelleme, hogy elvezessen az igazság megismerésére. Áldott tanulmányozást.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #650 Dátum: 2009 Június 04, 16:17:55 »
Szia Aata!

Ha fogalmazhatok így: itt egy kicsit túlzásba visszük a magyarázatokat, de erre nincs ilyen szükség. A teológia fontos (a feleségem is teológus lesz), de lássuk be, hogy ilyen mélységekre nincs szükség lemenni. Inkább úgy fogalmazok, hogy ilyen mélységekig való helyes megértés nem mindenkié. Akinek megadatik az lesz tanító és a többi...
Ne felejtsd el, hogy Péterék tanulatlanok voltak, oly annyira, hogy ezt mások is észrevették rajtuk (írja az írás). Az ő számukra az Élet nyílt meg, ami érthetővé tette az írásokat, a Szellem, ami beléjük lett lehelve nyitotta meg a szívet és az elmét az írás megértésére.
Itt csak kedvtelésből teológizálgatunk, elmondjuk a véleményünket.
Neked is lesz majd egyre több dologról saját véleményed, de egyet javaslok: Jézuson kívül soha ne legyél semmibe vakon biztos. Tudd, hogy mivel nem látunk tökéletesen ezért legyél nyitott megváltoztatni az álláspontodat, ha annak van itt az ideje.
Én olyan vagyok, hogy ráteszem az életem bizonyos teológiai igazságokra és harcolok azok által, de nyitva van a szívem és ha látom, hogy lehet valamit másképpen és jobban csinálni, akkor arra állok.
Az elmúlt évben teljesen új teológiai látásokat kaptam, amik ha nem is teljesen más irányba, de teljesen más látással visznek előre. Mondjuk úgy, hogy letettem 14 év teológiáját, mert úgy látom, hogy váltanom kell, Isten másképp és más irányba vezet, mint eddig. Nem félek, hanem hittel megyek előre... Az én Apám rám fóg szólni, ha nem jól csinálom.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #651 Dátum: 2009 Június 04, 16:19:58 »
Antee, itt van némi bibliai bizonyíték a kérdésedhez:
'Monda néki Jézus: Ne illes engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz...'
Jn. 20:17
Viszont!:
'Mikor pedig mennek vala, hogy megmondják az ő tanítványainak, ímé szembe jöve ő velök Jézus, mondván: Legyetek üdvözölve! Azok pedig hozzá járúlván, MEGRAGADTÁK AZ Ő LÁBAIT, és leborulának előtte.'
Mt.28:9
A logika azt diktálná, hogy a két esett között már járt az Atyánál, hisz megengedte, hogy megfogják a lábait!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #652 Dátum: 2009 Június 04, 16:37:57 »
Kedves Aata!
Ahogy azt szeretett Gábor testvérünk is mondta a teológia fontos,de csak egy bizonyos mélységig és pontig!
'Lényeges, hogy naponta hajlandóak legyünk újat tanúlni!'- ezt is ő mondta!
:hehe:
Többféle teológiai beállítottsággal vagyunk jelen itt a fórumon, s ezért a véleményünk egyes témákban eltér!
Azonban van egy 'teológiai alap', amely a 'szűkséges minimum', amelyben egységessek vagyunk:
Üdvösségünk kizárólag kegyelemből, a Jézus Krisztusba vetett hit által van!
Ez az az alap, amely a legélesebb vitát is testvéri szeretettel éli túl!
Nem a teológia, hanem Krisztus üdvőzít, ezért reá figyelj elsősorban!
Szeretettel:
Daba
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #653 Dátum: 2009 Június 04, 16:42:04 »
Köszi Daba, hogy nem hagytad figyelmen kívül a kérdésem.  :05:

Az egészet azért elemzem, mivel Jézus azt mondta a keresztre feszítése előtt, hogy elmegyek az Atyához és elküldöm a pártfogót.
Tehát ha a feltámadása után közvetlen el is ment az Atyához, akkor bizony lehet az is, hogy már pünkösd előtt elküldte a Szentlelket.

Persze jöhetnek a válaszok, hogy pünkösd alkalmával töltetett ki a Szentlélek, nagy szélroham, lángnyelvek...stb... De ezt nem látom bizonyítéknak, hogy pont akkor jött el a Szentlélek. Előtte is itt lehetett, Krisztus feltámadása után, mikor felment Krisztus.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #654 Dátum: 2009 Június 04, 16:49:01 »
Hogy miért pünkösdkor történt, azt nem tudom, de nemhiába halt meg Jézus a pászka bárány megölése idején és nem véletlenül jött a Szellem pünkösdkor.
Végül is állíthatjuk azt, hogy pünkösd előtt már itt volt a Szellem, csak "bújkált"  :hehe: mert még a tanítványokra nem szállt rá...
Ezek a fajta időhöz való kötés annyit mindenképpen megmutat, hogy Isten nem rohangászik és mindennek rendelt ideje van...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #655 Dátum: 2009 Június 04, 16:53:11 »
Antee, az hogy a Szentlélek a világban volt a Teremtés kezdetétől 1Móz.1:2!, nem egyenlő azzal, hogy kitöltetett az emberekre!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #656 Dátum: 2009 Június 04, 16:54:42 »
Anti! Jóel próféciája teljesedett be pünkösdkor. Kitöltötte Isten minden testre még a pogányokra is, akik befogadták Jézust. Előtte csak a kiválasztottakra szállt rá, -királyok, papok, kiválasztottak, prófétákra, de nem lakott bennük. Magyarázat, hogy miért nem? Mert bűnös testben nem élhet Isten. A tanítványokra lehelt Jézus és rájuk szállt a Szent Szellem. Gábor tudásával ellenkezően írom.  :hehe:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #657 Dátum: 2009 Június 04, 16:55:29 »
Antee, az hogy a Szentlélek a világban volt a Teremtés kezdetétől 1Móz.1:2!, nem egyenlő azzal, hogy kitöltetett az emberekre!


Nem erre értettem.  :088:
Persze, ez így van!

Én csupán arra értettem a hozzászólásaimat, hogy pünkösd előtt kb: 40 nappal már elküldte Jézus a Szent lelket.  :D
Szerintem fontos.  :020:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #658 Dátum: 2009 Június 04, 16:57:08 »
Anti! Jóel próféciája teljesedett be pünkösdkor. Kitöltötte Isten minden testre még a pogányokra is, akik befogadták Jézust. Előtte csak a kiválasztottakra szállt rá, -királyok, papok, kiválasztottak, de nem lakott bennük. Magyarázat, hogy miért nem? Mert bűnös testben nem élhet Isten. A tanítványokra lehelt Jézus és rájuk szállt a Szent Szellem. Gábor tudásával ellenkezően írom.  :hehe:

Mondtam én, hogy bújkált... hát bújkált a királyokba, a prófétákba, meg a papokba...  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #659 Dátum: 2009 Június 04, 17:01:17 »
 :2funny: Gábor: Mondtam én, hogy bújkált... hát bújkált a királyokba, a prófétákba, meg a papokba...   :hehe:

Dehogy is bujkált.  :2funny:
Ján. 20,22 És mikor ezt mondta, rájuk lehelle, és monda nékik: Vegyetek Szent Lelket: