Szerző Téma: Gyülekezetben való ruhaviselet  (Megtekintve 19014 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Gyülekezetben való ruhaviselet
« Dátum: 2012 Január 16, 20:48:31 »
Sziasztok Testvéreim!

Jó lenne erről a témáról is beszélgetni. Hogyan kell és hogyan nem szabad öltözködni a gyülekezetben?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #1 Dátum: 2012 Január 16, 21:23:01 »
Kedves Antee!

Ez egy jó téma lesz! 

 :079:        :102: :092:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető rose

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #2 Dátum: 2012 Január 16, 21:29:03 »
Kedves Antee!

Először is a gyülekezetben sok mindent lehet csinálni. Vannak szabadidős programok. Imaalkalmak. Istentisztelet. Az Istentisztelettel kapcsolatban az a véleményem, hogy hiszen benne van  a nevében, azért gyűlünk össze, hogy tiszteljük az élő Istent. Nemcsak a szívünkkel, szánkal, kezünk felemelésével, akár térdre borulva, hanem azzal is, hogy tisztán, és szép ruhában jelenünk meg előtte. Nem méltó a mi Urunkhoz az, hogy esetleg melegitőben megyünk Istentiszteletre. Nem úgy értem, hogy mint akit skatulyából húztak ki. Hiszen vannak olyan testvérek is, akiknek egy szelet kenyér megvétele is gondot jelent, nemhogy mondjuk egy öltöny, vagy egy kiskosztüm. Nem erről beszélek. Van akinek "szegényesebb" a ruhatára. Az Úr nagyon jól látja ezt. De legyünk tiszták kivül-belül. Adjuk meg a tiszteletet.
A többi programon a gyülekezeten belül szerintem öltözhetünk lazábban , persze a normális kereteken belül. Dehát ezt ez hivő hölgy vagy egy férfi úgyis tudja. :044:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #3 Dátum: 2012 Január 16, 21:50:27 »
Kedves Rose!

Idézet
hanem azzal is, hogy tisztán, és szép ruhában jelenünk meg előtte.

Ezzel egyetértek, de tapasztalatom, hogy ez alatt a fogalom allatt a vélemények különbözöek lehetnek. Vannak gyülekezetek, ahol a "gyöngéd nemnek" nem illendö nadrágba jönni.   :03:

 :angel2:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #4 Dátum: 2012 Január 16, 21:53:28 »
Béke veletek!

Engedjetek meg egy igeverset:

Idézet
Jóel 2:13 És szíveteket szaggassátok meg, ne ruháitokat, úgy térjetek meg az Úrhoz, a ti Istenetekhez; mert könyörülő és irgalmas ő; késedelmes a haragra és nagy kegyelmű, és bánkódik a gonosz miatt.

Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #5 Dátum: 2012 Január 17, 07:57:16 »
Ezt az Ige fényében kéne megvizsgálni. Az öltözködéssel kapcsolatosan találunk Igéket az ó és az új-szövetségben egyaránt.
Az ó szövetség szerint Isten előtt utálatosság ha egy férfi női ruhát hord, vagy egy nő férfi ruhát hord. Ezenfelül az sem kedves előtte, ha az állati és növényi anyagból készült ruhák szövete összekeveredett.
Az új-szövetség szerint a férjes asszonyoknak fedett fővel kell tisztelni az Istent, az "angyalok miatt" is, feltéve ha hosszú a hajuk. A rövid hajú asszonyokra ez nem vonatkozik.
A mai világban vannak olyan nadrágok amiket nőknek varrnak meg. A kérdés csupán az, hogy csak a női szoknya a női ruha, vagy a női nadrág is az?
Az ortodox zsidók szerint az embernek kötelessége Istent megtisztelni a leggyönyörűbb ruhájával amije csak van. Tilos zsinagógába járni hétköznapi ruhában, persze ha valaki szegény valószinűleg a legszebb ruhája sem olyan minőségi, mint egy gazdag emberé.
A képességeinknek megfelelően meg kell tisztelni az Istent, mint ahogy megtisztelünk egy miniszterelnököt, ha  meghivnak a Parlamentbe. Oda se engednek be farmer nadrágban, polóban. Vagy ha valaki Operába jár, illik "estélyi ruhát" felvenni, ha nincs akkor kosztümöt.
Igy van ez az Istennel is. A legszebb, legjobb ruhában kell megjelenni előtte, hogy ezzel is kifejezzük az Iránta érzett tiszteletünket.

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #6 Dátum: 2012 Január 17, 08:18:24 »
„Hasonlatosképpen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és arannyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel, Hanem, amint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.” (1Tim 2:9-10)

Erre tanit az ÚR minket :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #7 Dátum: 2012 Január 17, 08:20:50 »
Idézet
Nem tudjátok, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke bennetek lakik? 1 Korintus 3,16 (MBT)
Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.
Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van. Lukács 17, 20-21(Károli)
Ha mi Isten temploma vagyunk, és Isten országa bennünk van akkor mindig ünneplőben kell járjunk. És én nem a külsőségekre  gondolok, hanem arra, hogy nap, mint nap lelkünket fehérbe kell öltöztetni, hogy templomunk is tiszta maradjon.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #8 Dátum: 2012 Január 17, 08:51:41 »
„Hasonlatosképpen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és arannyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel, Hanem, amint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.” (1Tim 2:9-10)

Erre tanit az ÚR minket :2smitten:

Szia Julika!

Kérdezem tőled: szerinted mi a "tisztességes öltözet"? Aztán ezt is: "szemérmetesség, mértékletesség"
Tényleg nem szabad egy asszonynak befonni a haját?
Mit jelenthet a 21. században hogy "nem gyöngyökkel, drága öltözékkel".

Megemliteném, hogy a farmer nevű anyag az egyik legdrágább ruhanemű, mégis úgy érzem, nem méltó az Isten tiszteletére ilyen öltözékben megjelenni. Aztán mondhatnám azt is, hogy az edző cipők sem olcsó dolgok, tehát a sportos öltözet nem feltétlenül takar mértékletességet...

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #9 Dátum: 2012 Január 17, 08:56:49 »
Nagyon örültem az Ígének, amit Petya testvérem beírt. Mert ha a szívemet szaggatom meg elöször, akkor a ruhakérdés is a helyére kerül. Két aspektust szeretnék itt megemlíteni.

1.   Ítélkezés

Fiatalkoromban még az is bünnek számított, ha fülbevalót hordtál, vagy sminkeltél. Kizárást is jelenthetett. Meglátásom szerint, úgy kell elfogadnom testvéremet, ahogy van, majd az ÚR el fogja végezni ezt a munkát is a szívében. Föleg frissen megtért testvéreinknél nagyon  romboló lehet, ha mindjárt az öltözékkel kezdjük. Ha az ÚR vezeti, akkor saját maga rá fog jönni, hogy az ÚR ebben a kérdésben is tiszteletet vár el. Nem fog tréning ruhában megjelenni az Istentiszteleten. Ha pedig nincs neki más, akkor is a testvérem Krisztusban.

Ne ítéljetek látszat szerint, hanem hozzatok igazságos ítéletet."
Jn 7,24

2.   Botránkozás

Ha egy olyan gyülekezetbe megyek, ahol bizonyos íratlan szokások vannak, vigyázzak arra hogy szabadságommal ne botránkoztassak meg senkit. Pál apostol azt mondta, jobb nem enni húst, minthogy azzal megsértsem a másik testvérem lelkiismeretét, akiért Jézus Krisztus meghalt. Pedig a korintusiaknak ezt írja:
   
Ha pedig valaki meghív titeket a hitetlenek közül és el akartok menni, mindent, a mit elétek hoznak, megegyetek, semmit sem tudakozódván a lelkiismeret miatt.
1Kor 10,27

De már két verssel késöbb:

De nem a tulajdon lelkiismeretet értem, hanem a másikét. Mert miért kárhoztassa az én szabadságomat a más lelkiismerete?
1Kor 10,29

Meg ne botránkoztassátok se a zsidókat, se a görögöket, se az Isten gyülekezetét. Miképen én is mindenkinek mindenben kedvében járok, nem keresvén a magam hasznát, hanem a sokaságét, hogy megtartassanak.
1Kor 10,32-33

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #10 Dátum: 2012 Január 17, 09:02:13 »
Szia Elisheva!

Szerintem jelenleg a legnagyobb problémát az jelenti, hogy az egyházba is becsorgott az az öltözködésmód, ami  szexuális kivánságokat válthat ki. Én ugyan itélkezni nem szoktam senki felett, de szerintem egy hiányos öltözetű asszony vagy akár lány, nagy kihivást jelent az amúgy tisztességes gondolkozású férjek és férfiak számára. Aztán amikor megtörténik a baj, ugye ki a hibás, hát a férfi...Pedig szerintem sok asszonynak és nőnek mondaná az Isten, hogy ejnye-bejnye, ha az öltözködésről van szó!

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #11 Dátum: 2012 Január 17, 09:08:00 »
Kedves Batiszrael!

Ebben az esetben meglátásom szerint a szív gondolataival van a gond. Mert testies. Tehát az ilyen nem veszi komolyan az Ígét. Valószinünek tartom és tapasztalatom, hogy ez a fajta testiesség más területekre is kiterjed. Itt sokkal fontosabb a szív állapotának megtisztitása. Ha valaki megtért, megfeszíti a test kívánságait. Itt látom a problémát kérdéseddel kapcsolatban.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #12 Dátum: 2012 Január 17, 09:20:03 »
Hogy egy kicsit tovább bonyolítsam a helyzetet megemlítek példákat amiket megtapasztaltam.

Volt egy testvérnö, aki iszonyúan szenteskedve nagyon "tisztességesen" öltözött. Mégis úgy érezte, hogy bele kell szeretnie egy olyan férfibe, akinek felesége és  családja van.  :118:

Egy másik esetben pedig még az is gond volt, hogy egy testvérnö nadrágot (megjegyzem itt: nöi nadrágról van szó) hordott, mert lábproblémái miatt a cipö nem nagyon illett volna egy szoknyához.  :089:

Szóval nem is olyan egyszerü ez a kérdés.  :?:

 :284:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #13 Dátum: 2012 Január 17, 09:20:30 »
Kérdeznék még valamit, elgondolkodtatásképpen:

Kinek volt nagyobb a bűne? Egy férfinak aki megkivánta más feleségét, vagy annak a feleségnek, aki asszonyhoz nem illő módon viselkedett?
Gondolok itt Bátsevára és Dávidra. Mi is történt tulajdonképpen? Egy asszony úgy fürdött a lakásában, hogy a "szomszédból" bárki (nemcsak Dávid) megláthatta pucérságát. Ha nem Dávid, akkor más kivánta volna meg...
Ez kb. olyan mintha én az ötödik emeleten nyitott ablaknál jönnék ki a fürdőszobából, hogy a mellettünk levő 10. emeleten lévő emberek megnézhessenek...
Félreértés ne essék: nem Dávidot akarom védeni. Arra akartam felhivni a figyelmet, hogy az asszonyok viselkedése és öltözködése milyen nagyon fontos dolog az Isten szemében!

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #14 Dátum: 2012 Január 17, 09:29:37 »
Mondjuk a fenti esetben a házas testvér nem dölt be! De teljesen igazad van. Mert ha egy kihívóan öltözött asszony a ferfitestvérek tekintetét megnyeri, ott valóban gond van... :afro:

Csak arra akartam rámutatni, hogy sokkal fontosabb a szív állapota, mert ott dölnek el ezek a dolgok.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10