Szerző Téma: Gyülekezetben való ruhaviselet  (Megtekintve 18913 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #15 Dátum: 2012 Január 17, 09:45:39 »
Szia Dafna!

MOst kicsit úgy érzem magam kérdésed után,mintha engem hibásztolnál azért ami az IGében felhívást hoz az asszonyok tisztességes öltözékére...
DE!megpróbálom röviden ecsetelni,hogy nekem mit is jelent ez:
Tisztességes öltözet:,,szerintem azt jelenti,hogy befedi a testet a ruha illendően,és nem túlzásba vitt díszitésekkel...
Mert van olyan ami illik,és van ami nem...mert Istenhez megyünk imádkozni,
példának vegyük....felcicomázott hajjal és aranydíszítésekkel?(nem olyannak tűnhetsz mintha egy tánc mulatságba készültél volna?
gyülekezebe azért megyünk,hogy könyörögjünk Istenhez,imádkozni bűneink miatt.Esedezni az ÚRhoz....és nem álszenteskedni...

Szemérmetesség:,,,mindent elkerülök ami esetleg szégyent okozhat...szerény,diszkrét magatartásomnak kell,hogy legyen...nem kirívóan hangoskodjak,előljárjak oyan maga mutogatással ami Isten előtt nem lenne kedves(szerintem)(egymást különbnek tartván)
 
 :05: mértékletesség:,,,,szerintem nem kell magunkra vonni a figyelmet a legdrágább öltözékekkel,szembe tünő divatos ruhákkal.Mert ezek alkalmasak ám arra,hogy odafigyelést vonjanak magukra...vagy épp írigységet is...(mertannak milyen drága holmilya van,nekem meg egy egyszerű szoknyám...remélem érthető vagyok így?)azok részéről akiknek egyébként Istent kellene imádniuk.Mert amik nem ennyire szembe tűnő ruhák azok nem is vonják el a figyelmet a gyülekezetekben,arról,hogy miért jelentek meg azon a helyen az emberek.

Haj fonatok....nem az egyszerü haj befonásról van itt szó(szerintem)mert az is lehet nagyon szerény egyébként,sokkal inkább mint a fejnek látványos frizurákkal való feldíszítésénél...(tudjuk vannak hajba való ilyen-olyan gyöngyök,amik nem épp az imaházban való járó nőknek van kitalálva)

Összegezném gondolataim:,,Drága ékszerek,drága öltözékek használata,a magamutogatás eszköze lehet egy olyan helyen ahol,imádkozás helye van...

Bár ez az én személyes véleményem,és ahány ház annyi szokás... (de ami az ÚRnak tetszik azt cselekedjük,és ne a szokásokat  :01:  :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #16 Dátum: 2012 Január 17, 09:56:35 »
Úgy érzem, hogy a gondolataink nem állnak távol egymástól. Tehát szívünkben az Urat tirsztelve úgy kell öltözködnünk, ahogy illik. Viszont arra is vigyázzunk, hogy ha valaki kihívóan öltözködik, ne tudja elérni a célját, és ne legyen irígység se a szívünkben, ha valaki szeretné azzal megtisztelni az Urat, hogy a legdrágább ruháját veszi fel. Egyébbként tényleg figyeljünk oda, hogy ne botránkoztassunk a szabadságunkkal.

 :081: :081:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #17 Dátum: 2012 Január 17, 10:01:46 »
Éppen tegnap láttam sétálás közben egy ortodox asszonyt. Úgy be volt fedve a feje, hogy semmi nem látszódott a hajából, szoknya volt rajta, vastag harisnya, hosszú újjú kardigán és úgy átlagban fekete-szürke viseletben volt. Egy kicsit hasonlitott a "vénasszonyos" öltözködésre. Amint ez átfutott az agyamon, rögtön jött a másik: Az Úr pedig gyönyörködik benne.

Tudom, hogy az ortodoxok átestek a ló másik oldalára, mert még azt is tiltják amit nem kéne...de...abban bizonyos vagyok, hogy az Úr örvendezik ha ezeket az asszonyokat látja, ellenben a 35 fokra hivatkozó miniszoknyát, átlátszó blúzt, vagy pántos polót viselő asszonyoknál, vagy annál ha valaki igy jelenik meg egy Istentiszteleten, akár egy dicsőitő csoport részeként.

"Nem embereknek kell tetszeni, hanem az Istennek." Inkább vessenek meg minket a világban, vagy akár mondják azt hogy "vénasszonyosak" vagyunk, minthogy csak egyetlen egy ember is miattunk vétkezzen. Mert azért ne felejtsük el, hogy Jeshua azt mondta, ha csak gondolatban...az már bűn!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #18 Dátum: 2012 Január 17, 10:05:38 »
Szia Dafna!

MOst kicsit úgy érzem magam kérdésed után,mintha engem hibásztolnál azért ami az IGében felhívást hoz az asszonyok tisztességes öltözékére...
DE!megpróbálom röviden ecsetelni,hogy nekem mit is jelent ez:
Tisztességes öltözet:,,szerintem azt jelenti,hogy befedi a testet a ruha illendően,és nem túlzásba vitt díszitésekkel...
Mert van olyan ami illik,és van ami nem...mert Istenhez megyünk imádkozni,
példának vegyük....felcicomázott hajjal és aranydíszítésekkel?(nem olyannak tűnhetsz mintha egy tánc mulatságba készültél volna?
gyülekezebe azért megyünk,hogy könyörögjünk Istenhez,imádkozni bűneink miatt.Esedezni az ÚRhoz....és nem álszenteskedni...

Szemérmetesség:,,,mindent elkerülök ami esetleg szégyent okozhat...szerény,diszkrét magatartásomnak kell,hogy legyen...nem kirívóan hangoskodjak,előljárjak oyan maga mutogatással ami Isten előtt nem lenne kedves(szerintem)(egymást különbnek tartván)
 
 :05: mértékletesség:,,,,szerintem nem kell magunkra vonni a figyelmet a legdrágább öltözékekkel,szembe tünő divatos ruhákkal.Mert ezek alkalmasak ám arra,hogy odafigyelést vonjanak magukra...vagy épp írigységet is...(mertannak milyen drága holmilya van,nekem meg egy egyszerű szoknyám...remélem érthető vagyok így?)azok részéről akiknek egyébként Istent kellene imádniuk.Mert amik nem ennyire szembe tűnő ruhák azok nem is vonják el a figyelmet a gyülekezetekben,arról,hogy miért jelentek meg azon a helyen az emberek.

Haj fonatok....nem az egyszerü haj befonásról van itt szó(szerintem)mert az is lehet nagyon szerény egyébként,sokkal inkább mint a fejnek látványos frizurákkal való feldíszítésénél...(tudjuk vannak hajba való ilyen-olyan gyöngyök,amik nem épp az imaházban való járó nőknek van kitalálva)

Összegezném gondolataim:,,Drága ékszerek,drága öltözékek használata,a magamutogatás eszköze lehet egy olyan helyen ahol,imádkozás helye van...

Bár ez az én személyes véleményem,és ahány ház annyi szokás... (de ami az ÚRnak tetszik azt cselekedjük,és ne a szokásokat  :01:  :2smitten:

Köszönöm Julika! Látom bölcs asszony vagy. Megtaláltad a kulcs szót: MAGAMUTOGATÁS. Pont. Na, ez az amitől egy tisztességes, Istenfélő asszonynak tartózkodni kell. Nem gondolkodunk ám mi különbözőképpen, ha esetleg eddig azt gondoltad.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #19 Dátum: 2012 Január 17, 10:07:06 »
Azért én kiváncsi lennék férfitestvéreink véleményére is!

 :104:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #20 Dátum: 2012 Január 17, 10:09:03 »
Úgy érzem, hogy a gondolataink nem állnak távol egymástól. Tehát szívünkben az Urat tirsztelve úgy kell öltözködnünk, ahogy illik. Viszont arra is vigyázzunk, hogy ha valaki kihívóan öltözködik, ne tudja elérni a célját, és ne legyen irígység se a szívünkben, ha valaki szeretné azzal megtisztelni az Urat, hogy a legdrágább ruháját veszi fel. Egyébbként tényleg figyeljünk oda, hogy ne botránkoztassunk a szabadságunkkal.

 :081: :081:

Szia Elisheva!

Még a szegénynek is van "ünneplő ruhája", ezt csak az Úr tudja melyik. Ez alkalmas az Istentiszteleten való részvételre. A gazdag meg vigye a legdrágább holmiját, ha megteheti. Tegye. De az Istenért tegye, ne azért hogy irigykedjenek rá a testvérei. Akinek meg csak egy ruhája van, nyilvánvaló hogy annak az a legjobb is. Az Úr a sziveket vizsgálja, önmagunkat és másokat talán be tudunk csapni, de az Istent soha!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #21 Dátum: 2012 Január 17, 10:10:12 »
Azért én kiváncsi lennék férfitestvéreink véleményére is!

 :104:

Lehet hogy jobban jártok, ha a férjem nem ir ide be....Őt nagyon megbotránkoztatja a hiányos viseletű hivő testvérnők ruházata.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #22 Dátum: 2012 Január 17, 10:12:02 »
Szerintem az, hogy milyen öltözék számít elfogadhatónak, teljesen az adott kultúrától függ. Konkrét ruhadarabokról nem érdemes beszélni, inkább arra kell figyelni,  hogy az adott környezetben az a ruha, amit viselünk, ne okozzon botránkozást.

A századelőn pl. egy kivillanó boka is felhördülést váltott ki, ma meg, tudjuk, hogy szinte nincs is határ.

Egy saját példa: még régebben, egy ifi csapattal erdélyben jártunk, és meglátogattunk egy nagyon kicsi falucskát, ahol volt egy baptista gyüli is.
Sikerült az ottani testvéreket akaratlanul megbotránkoztatnunk azzal, hogy fiúk-lányok vegyesen ültünk le, nem pedig külön padsorokban, ahogy ott illik.
Amint észrevettük, hogy mi a helyzet villámgyorsan, egy bocsánatkérés kíséretében szétültünk.  :167:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #23 Dátum: 2012 Január 17, 10:14:48 »
 :afro:

Vigyázzunk arra is, hogy ne nagyon botránkozzunk meg gyorsan mi sem, ha nem a mi elképzelésünk szerint öltözik valaki. Nem a szélsöséges esetekre gondolok!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #24 Dátum: 2012 Január 17, 10:16:45 »
:afro:

Vigyázzunk arra is, hogy ne nagyon botránkozzunk meg gyorsan mi sem, ha nem a mi elképzelésünk szerint öltözik valaki. Nem a szélsöséges esetekre gondolok!

 :2smitten:

Ámen. Azért én is kiváncsi lennék a férfiak véleményére.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #25 Dátum: 2012 Január 17, 10:18:24 »
A magam részéről be kell vallanom, hogy szinte mindig farmerban megyek gyülibe.
Ennek többek között az az oka, hogy minden ünneplős nadrágomat sikerült kihíznom.  :pirul: :hehe:

Ha engem kérdeznek, általános szabálynak azt szoktam mondani, hogy egy lány ne menjen olyan ruhában alkalomra, ami a férfiaknak a legkisebb mértékben is eltereli a figyelmét Istenről.

Egy vicces történet, ami velem esett meg: egy szép nyári napon a szomszéd lány, aki egyébként gyerekkori jó barátom, elhatározta, hogy sok hívás után végre egyszer eljön velem gyülibe.
Kicsit tartottam tőle, hogy milyen ruhában jelenik meg, mert ismertem, hogy meglehetősen "szabadelvű".
Megkönnyebbültem, amikor egy szép, hosszú alkalmi ruhában, és blézerben jelent meg. Örömem addig tartott, amíg az alkalom közepén, melege lévén le nem vette a blézert.
Akkor derült ki, hogy a szép, hosszú ruhának egyáltalán nem volt háta!  :2crazy:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #26 Dátum: 2012 Január 17, 10:20:25 »
:afro:

Vigyázzunk arra is, hogy ne nagyon botránkozzunk meg gyorsan mi sem, ha nem a mi elképzelésünk szerint öltözik valaki. Nem a szélsöséges esetekre gondolok!

 :2smitten:

Itt Izralben sajnos nincs középút. Vagy nagyon "hiányos" valaki, vagy "nagyon takarja" magát. Mondjuk hátborzongató, hogy a hölgyek szemérmetlenül mutogatják akár az alsóneműiket is, 10 cm-es szoknyákat hordva.  :140:

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #27 Dátum: 2012 Január 17, 10:22:56 »
Ha engem kérdeznek, általános szabálynak azt szoktam mondani, hogy egy lány ne menjen olyan ruhában alkalomra, ami a férfiaknak a legkisebb mértékben is eltereli a figyelmét Istenről.

Ez tetszett!  :taps:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #28 Dátum: 2012 Január 17, 10:32:45 »

Néhány ige:

1Tim 2:9  Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,

1Tim 2:10  Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.

1Tim 3:11  Feleségeik hasonlóképen tisztességesek, nem patvarkodók, józanok, mindenben hívek legyenek.

Pét 3:1  Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
1Pét 3:2  Szemlélvén a ti félelemben való feddhetetlen életeteket.
1Pét 3:3  A kiknek ékessége ne legyen külső, hajuknak fonogatásából és aranynak felrakásából vagy öltözékek felvevéséből való;
1Pét 3:4  Hanem a szívnek elrejtett embere, a szelíd és csendes lélek romolhatatlanságával, a mi igen becses az Isten előtt.
1Pét 3:5  Mert így ékesítették magokat hajdan ama szent asszonyok is, a kik Istenben reménykedtek, engedelmeskedvén az ő férjöknek.


Remélem nem leszek hosszú.

1.   Az ige alapján elsősorban, egy nő (és mindenkinek, úgy a férfinak is ) ékessége, elsősorban, a belső embere. Az ember előszőr belül kell megváltozzon. A belső embere, kell változáson át mennyen.
Ha a belső ember megváltozik, az kivűl is meg fog látszani. Mert úgy magától, ez nem fog menni.
Mert hiába akarjuk mi a külsőt megváltoztatni, ha a belső nem változott. Ez erőszakkal nem fog menni.
Jézus is erről beszél, ahol a ti szívetek ott a ti kincsetek.
Ha valakinek a külső a fontos akkor a külsőt fogja ékesíteni, és amíg a szíve meg nem változik, ezt meg sem érti. Addig az aranyban, az öltözetben fogja találni az értéket és szépséget.
Mert egy nő igazi szépsége, az ő szelídségében, engedelmességében, csendességében és hűségében van és abban ahogy az ő gyermekeit neveli.

Persze Isten a nőket szépnek teremtette, és egy bizonyos mértékig kell hogy ékesítsék magukat, azért mondja az ige hogy mértékletesen – egy bizonyos mértékig. Mert egy nő úgy szép, ha mértékletesen ékesíti magát, ha szép hosszú haja van (mert a nőnek az egyik ékessége a hosszú haj 1Kor 11:15, és érdekes módon sok nő megválik az ékességétől, akkor mikor éppen ékesíteni akarja magát) ami rendezett és szépen rendbe van, akár szépen be van fonva, lehet egy  “szép” lánc, vagy fülbevaló ez mind rendben van.
A kérdés mindig az, miben van az ő értéke és ékessége, mi a fontos számára, a külső vagy a belső.
Egy másik, megvizsgálandó dolog az, hogy kinek ékesíti magát. Mert elsősorban Istennek kell tetszeni, és aztán az ő Férjének.

2.   Mi a tisztességes öltözet? Úgy gondolom az, ami nem gerjeszt kívánságot a másik félben.
Ne legyek én a kisértés eszköze. Ne okozzak én kisértést az öltözetemmel, senkinek.
Sajnos, vannak akik, úgy öltöznek, hogy az ember nem tudja merre nézzen.
Szerintem még az öltözetünk is kell mutassa, hogy mi nem e világból valók vagyunk.

A nadrággal kapcsolatban … hát … sajnos, a női nadrágot is a divat diktálja és nem a jó erkölcs, mert hát általában a nadrágok, mostanában igen csak szűkre sikerülnek, és igen csak kiemelik az idomokat. Szegény férfi testvérek meg azt se tudják, hogy most a szószéket vagy mást nézzenek, a dicséret szövegét olvassák, vagy éppen azt olvasgassák milyen márkájú a nadrág, meg ki és hol gyártották.
Sok  szoknya meg túl rövidre sikerül, és sok felső, meg túl kivágottra, túl nagy dekoltázzsal, mintha elfogyott volna az anyag, aztán meg … úgy mond ki látszik minden, a pásztor meg a prédikáció közben, azt se tudja merre kapkodja a fejét.

Mert hát persze változzanak meg a férfiak, de akkor vajon miért mondja az ige, hogy … tisztességes öltözetben …, mert a férfi, férfiból van, és ha szabaddá is lett, a kisértő jön. A kisértő, meg kisértő és jól érti a dolgát.
A nő meg ne legyen a kisértő eszköze. Sem a férfi.

Mi ezért is tartottuk meg a gyülekezetünkben azt, hogy a nők külön ülnek a férfiaktól, és amennyiben csak lehet, megkívánjuk, hogy a nők azok, térdet eltakaró, hosszú szoknyába jőjenek a gyülekezetbe.

Vannak gyülekezetek, itt Romániában, ahol, öltöző is van, aki nadrágba jött, azt nem engedik be. Kap kölcsön egy szoknyát, ha nagy a dekoltázs kap egy felsőt is, és átöltözhet, kap egy kendőt hogy befedje a fejét. Megmondják, ez itt Istentisztelet és nem diszkó sem divat bemutató. Érdekes módon, a gyülekezet mindig teli van és a dicséret és az igehírdetés ugyan olyan jól megy.

Szerintem a vezetőkön múlik, hogyan vezetik  és tanítják a gyülekezetet.
Az igék amit beidéztem, nem a gyülekezeti magaviseletről szól, hanem úgy általában, a minden napokban milyen legyen a nők öltözete.

És még egy kérdés.
Mikor kezdődik és meddig tart az Isten tisztelet?

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #29 Dátum: 2012 Január 17, 10:41:59 »
Idézet
Mikor kezdődik és meddig tart az Isten tisztelet?

A legjobb kérdés!!!  :afro:

Ha egy testvér figyelmét külsö dolgok elterelik az Istentiszteleneten, mit tesz ha a hétköznapokban, ha kimegy az utcára? És ezt most nem csak férfitestvérekre vonatkoztatom!

 :?:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10