Szerző Téma: Gyülekezetben való ruhaviselet  (Megtekintve 19016 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #30 Dátum: 2012 Január 17, 10:48:02 »
Légy önmagad.!
Ha soha nem szoktál szoknyát viselni, gyülekezetbe se vedd fel.
Mert tuti arra fogsz figyelni, hogy ülj, vagy ne legyen gyűrött.
Csak olyan öltözéket válassz, amiben jól érzed magad.

És, ha ugrálni van kedvünk az Úr előtt?
Jó, ha kényelmes ruhát választunk. :01:


Nagyon fontos a tolerancia. Ha valaki kivágottabb ruhákat hord,
mit mondjunk neki? Ha megszóljuk érte, lehet, hogy máskor
nem jön el. Inkább jöjjön trikóban, és az Úr időben rávezeti a
helyes visel (etre) (kedésre)


 :2smitten:

Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #31 Dátum: 2012 Január 17, 10:55:52 »
Idézet
Nagyon fontos a tolerancia. Ha valaki kivágottabb ruhákat hord,
mit mondjunk neki? Ha megszóljuk érte, lehet, hogy máskor
nem jön el. Inkább jöjjön trikóban, és az Úr időben rávezeti a
helyes visel (etre) (kedésre)

Ezzel nagyon egyetértek. Ha az Úr munkáját megelőzve akarjuk "megregulázni" a fiatal hívőket, akkor abból a gyülekezettől való eltávolodás lehet.
Volt már olyan, hogy egy lányt, aki életében másodszor volt gyüliben, megszóltak, mert 35 fok melegben rövidnadrágban merészelt eljönni.
Komoly beszélgetés kellett hozzá, hogy jöjjön legközelebb is. Nem azért, mert megsértődött, hanem, mert úgy érezte, hogy kinézték onnan, nem szívesen látják.  :118:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #32 Dátum: 2012 Január 17, 11:01:53 »

Néhány ige:

1Tim 2:9  Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel,

1Tim 2:10  Hanem, a mint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.

1Tim 3:11  Feleségeik hasonlóképen tisztességesek, nem patvarkodók, józanok, mindenben hívek legyenek.

Pét 3:1  Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
1Pét 3:2  Szemlélvén a ti félelemben való feddhetetlen életeteket.
1Pét 3:3  A kiknek ékessége ne legyen külső, hajuknak fonogatásából és aranynak felrakásából vagy öltözékek felvevéséből való;
1Pét 3:4  Hanem a szívnek elrejtett embere, a szelíd és csendes lélek romolhatatlanságával, a mi igen becses az Isten előtt.
1Pét 3:5  Mert így ékesítették magokat hajdan ama szent asszonyok is, a kik Istenben reménykedtek, engedelmeskedvén az ő férjöknek.


Remélem nem leszek hosszú.

1.   Az ige alapján elsősorban, egy nő (és mindenkinek, úgy a férfinak is ) ékessége, elsősorban, a belső embere. Az ember előszőr belül kell megváltozzon. A belső embere, kell változáson át mennyen.
Ha a belső ember megváltozik, az kivűl is meg fog látszani. Mert úgy magától, ez nem fog menni.
Mert hiába akarjuk mi a külsőt megváltoztatni, ha a belső nem változott. Ez erőszakkal nem fog menni.
Jézus is erről beszél, ahol a ti szívetek ott a ti kincsetek.
Ha valakinek a külső a fontos akkor a külsőt fogja ékesíteni, és amíg a szíve meg nem változik, ezt meg sem érti. Addig az aranyban, az öltözetben fogja találni az értéket és szépséget.
Mert egy nő igazi szépsége, az ő szelídségében, engedelmességében, csendességében és hűségében van és abban ahogy az ő gyermekeit neveli.

Persze Isten a nőket szépnek teremtette, és egy bizonyos mértékig kell hogy ékesítsék magukat, azért mondja az ige hogy mértékletesen – egy bizonyos mértékig. Mert egy nő úgy szép, ha mértékletesen ékesíti magát, ha szép hosszú haja van (mert a nőnek az egyik ékessége a hosszú haj 1Kor 11:15, és érdekes módon sok nő megválik az ékességétől, akkor mikor éppen ékesíteni akarja magát) ami rendezett és szépen rendbe van, akár szépen be van fonva, lehet egy  “szép” lánc, vagy fülbevaló ez mind rendben van.
A kérdés mindig az, miben van az ő értéke és ékessége, mi a fontos számára, a külső vagy a belső.
Egy másik, megvizsgálandó dolog az, hogy kinek ékesíti magát. Mert elsősorban Istennek kell tetszeni, és aztán az ő Férjének.

2.   Mi a tisztességes öltözet? Úgy gondolom az, ami nem gerjeszt kívánságot a másik félben.
Ne legyek én a kisértés eszköze. Ne okozzak én kisértést az öltözetemmel, senkinek.
Sajnos, vannak akik, úgy öltöznek, hogy az ember nem tudja merre nézzen.
Szerintem még az öltözetünk is kell mutassa, hogy mi nem e világból valók vagyunk.

A nadrággal kapcsolatban … hát … sajnos, a női nadrágot is a divat diktálja és nem a jó erkölcs, mert hát általában a nadrágok, mostanában igen csak szűkre sikerülnek, és igen csak kiemelik az idomokat. Szegény férfi testvérek meg azt se tudják, hogy most a szószéket vagy mást nézzenek, a dicséret szövegét olvassák, vagy éppen azt olvasgassák milyen márkájú a nadrág, meg ki és hol gyártották.
Sok  szoknya meg túl rövidre sikerül, és sok felső, meg túl kivágottra, túl nagy dekoltázzsal, mintha elfogyott volna az anyag, aztán meg … úgy mond ki látszik minden, a pásztor meg a prédikáció közben, azt se tudja merre kapkodja a fejét.

Mert hát persze változzanak meg a férfiak, de akkor vajon miért mondja az ige, hogy … tisztességes öltözetben …, mert a férfi, férfiból van, és ha szabaddá is lett, a kisértő jön. A kisértő, meg kisértő és jól érti a dolgát.
A nő meg ne legyen a kisértő eszköze. Sem a férfi.

Mi ezért is tartottuk meg a gyülekezetünkben azt, hogy a nők külön ülnek a férfiaktól, és amennyiben csak lehet, megkívánjuk, hogy a nők azok, térdet eltakaró, hosszú szoknyába jőjenek a gyülekezetbe.

Vannak gyülekezetek, itt Romániában, ahol, öltöző is van, aki nadrágba jött, azt nem engedik be. Kap kölcsön egy szoknyát, ha nagy a dekoltázs kap egy felsőt is, és átöltözhet, kap egy kendőt hogy befedje a fejét. Megmondják, ez itt Istentisztelet és nem diszkó sem divat bemutató. Érdekes módon, a gyülekezet mindig teli van és a dicséret és az igehírdetés ugyan olyan jól megy.

Szerintem a vezetőkön múlik, hogyan vezetik  és tanítják a gyülekezetet.
Az igék amit beidéztem, nem a gyülekezeti magaviseletről szól, hanem úgy általában, a minden napokban milyen legyen a nők öltözete.

És még egy kérdés.
Mikor kezdődik és meddig tart az Isten tisztelet?

 :2smitten:

Minden tiszteletem a tiétek! Vajon hova került az ilyen jellegű prédikáció az egyházakból? Miért nem prédikálnak róla?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #33 Dátum: 2012 Január 17, 11:09:09 »
Légy önmagad.!
Ha soha nem szoktál szoknyát viselni, gyülekezetbe se vedd fel.
Mert tuti arra fogsz figyelni, hogy ülj, vagy ne legyen gyűrött.
Csak olyan öltözéket válassz, amiben jól érzed magad.

És, ha ugrálni van kedvünk az Úr előtt?
Jó, ha kényelmes ruhát választunk. :01:


Nagyon fontos a tolerancia. Ha valaki kivágottabb ruhákat hord,
mit mondjunk neki? Ha megszóljuk érte, lehet, hogy máskor
nem jön el. Inkább jöjjön trikóban, és az Úr időben rávezeti a
helyes visel (etre) (kedésre)


 :2smitten:

Ezzel nem értek egyet. Ha valaki kivágottabb ruhákat hord, közölni kell vele, hogy ez jelenleg egy Istentisztelet. Aztán ha az Úr megérinti, meg fog térni. Az öltözködéséből is. Nekünk nem szabad a világra hasonlitani! Főleg ezekben a dolgokban nem! Mondok egy esetet. Egy régi gyülekezetemben volt aki azért nem vett úrvacsorát, mert az egyik hölgynek senki nem merte megmondani, hogy mini szoknyában nem illik az osztogatni.
Ha egy hitetlen azon megbotrákozik, hogy Te megkéred tisztességes öltözetben menjen Istentiszteletre, hogyan fogja elhagyni a bűneit?

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #34 Dátum: 2012 Január 17, 11:19:12 »
Szerintem itt nem mindegy az sem, hogy régi hívőről van szó, aki nem helyesen viselkedik, vagy egy épp, hogy becsöppent emberről.
Ha a fiatal keresztyén csak azért hagyja el a bűnét, mert én, vagy más a fejére olvassa azt, akkor előfordulhat, hogy sosem jut el a szívből jövő megtérésig, csak "igazodni" fog a gyülekezet szokásaihoz.

Bölcsnek kell lenni, hogy hol van az a pont, amikor már tényleg szólni kell, és meddig csak imádkozni, hogy Isten adjon világosságot az illetőnek egy dologban.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #35 Dátum: 2012 Január 17, 11:25:56 »
Arra kellett most gondolnom, hogy a szélsöségekkel mindannyian egyetértünk. De tényleg, ha az ÚR vezet, akkor vigyáznunk kellene, hogy ne ítélgessünk, és ne bortránkoztassunk. Vegyük figyelembe bizonyos mértékig, amíg az Ige megengedi a toleranciát, a kultúrát is. Ha egy gyülekezetbe tudom, hogy megbotrankoztatnék valakit, ha nadrágba megyek, inkább fel veszem a szoknyát, mégha kényelmetlenebb is. És nem ítélem el, azt sem, ha valaki decenten ki van sminkelve, vagy láncot és fülbevalót hord. Ha pedig hitetlen jön be, elsösorban az a fontos nekem, hogy ismerje meg az Örömhírt és fogadja el a személyes Megváltót!

1Kor 9,20-23    
És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem.
21. A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé, noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg.
22. Az erőtleneknek erőtelenné lettem, hogy az erőteleneket megnyerjem. Mindeneknek mindenné lettem, hogy minden módon megtartsak némelyeket.
23. Ezt pedig az evangyéliomért mívelem, hogy részestárs legyek abban.


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #36 Dátum: 2012 Január 17, 11:34:40 »
Szerintem itt nem mindegy az sem, hogy régi hívőről van szó, aki nem helyesen viselkedik, vagy egy épp, hogy becsöppent emberről.
Ha a fiatal keresztyén csak azért hagyja el a bűnét, mert én, vagy más a fejére olvassa azt, akkor előfordulhat, hogy sosem jut el a szívből jövő megtérésig, csak "igazodni" fog a gyülekezet szokásaihoz.

Bölcsnek kell lenni, hogy hol van az a pont, amikor már tényleg szólni kell, és meddig csak imádkozni, hogy Isten adjon világosságot az illetőnek egy dologban.

Nekem ezzel a nagy toleranciával azért van problémám, mert itt pld. jelenleg a cigarettázást is tolerálják. Az öltözködést is tolerálják. Tehát nagyon veszélyes, mert ahogy az ortodoxok átestek a ló másik oldalára, az egyház is nagyon azon van...mert itt meg kezd kialakulni a szabadosság. Mindenki öltözködjön úgy ahogy akar, ahogy kényelmes, az sem baj ha dohányzik, csak jöjjön Istentiszteletre. De miből is kell akkor megtérnünk? Vagy az öltözködési divatunk, hóbortunkból nem kell?

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #37 Dátum: 2012 Január 17, 11:55:21 »
Mondom: szerintem Isten vezetése és bölcsessége kell, hogy kinek, mikor és miért szóljunk.  :119:
Ez azért nem azt jelenti, hogy mindent tolerálni kell a végtelenségig.  :119:

Mondok példát:
A dohányzásnál maradva: tudok olyanról, akit kizártak a gyülekezetből emiatt, és visszament a világba, de olyanról is, akinek nem szóltak, illetve nem "úgy", hanem inkább bátorították, hogy az Úr meg tudja szabadítani, és imádkoztak érte, de nem hoztak ellene szankciókat.
Ez utóbbi testvér sok év után végre le tudta tenni a cigarettát, és most mások felé szolgál, akiknek még szükségük van erre a szabadulásra.
Természetesen nincs a gyülekezetben dohányzásra kijelölt hely...  :hehe:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #38 Dátum: 2012 Január 17, 12:01:35 »
Ámen!
Az általad említett testvérnek én is tudtam bizonyságot tenni, és hálás vagyok az Úrnak, hogy kiállta a próbákat, megerősödött és megszabadult megkötözöttségétől.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #39 Dátum: 2012 Január 17, 12:07:35 »
 :afro: :2angel: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #40 Dátum: 2012 Január 17, 12:10:44 »
Így van.
Egyet értek veled Batiszrael.

Mert sajnos, most már mindenre rá mondjuk " legyünk toleránsak " és annyira toleránsak lettünk, hogy még a bűnt is eltűrjük.
Ne beszéljünk róla, nehogy megsértsünk valakit. Mi lesz ha már nem jön a gyülekezetbe?

Hol a hitünk? És hol az ige igazsága?
Fil 1:6  Meg lévén gyõzõdve arról, hogy a ki elkezdette bennetek a jó dolgot, elvégezi a Krisztus Jézusnak napjáig:
Fil 2:13  Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvébõl.


Ha nem beszélünk róla, akkor honnan fogják tudni, mi a tisztességes öltözet.
Ha valakiben az Úr elkezdte a munkát, be is végzi, mert a növekedést az Úr adja, a mi dolgunk, hogy beszéljünk az igazságról, és az illendő dolgokról. Nem mi fogjuk megtartani őket.

Nem a félelemnek lelkét kaptuk, és nem kell attól félni, ha megmondjuk az igazságot, kevesen leszünk. Sokan ettől félnek - mi lesz ha már nem jönnek többet. Fognak ők jönni, ha az Úr vonza őket.
Inkább kevesen az igazság útján, mint sokan a tévelygés útján.
Jézus beszédében is sokan megbotránkoztak, sokan megütköztek, sokan elhagyták őt, mondván " ... kemény beszéd ez, kicsoda hallgathatja ... "

Persze, nagyon fontos, hoggyan beszélünk ezekről a dolgokról, mindig a szelídség és a másik felé való mentő szeretett kel vezessen.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #41 Dátum: 2012 Január 17, 12:17:49 »
Ha nem beszélünk róla, akkor honnan fogják tudni, mi a tisztességes öltözet.
Ha valakiben az Úr elkezdte a munkát, be is végzi, mert a növekedést az Úr adja, a mi dolgunk, hogy beszéljünk az igazságról, és az illendő dolgokról. Nem mi fogjuk megtartani őket.

Na ebben nagyon de nagyon meg kell változni a pásztoroknak! Nekik kellene hirdetni hogy hogyan illik megjelenni egy Istentiszteleten és hogy mi a bűn. Ha lesz hirdetve nemcsak a testvérek, a hitetlenek is meg fognak változni.
És ha az egyiket nem tartjuk be, nagyon könnyű a másikat meg a harmadikat.
Ma már olyan egyházak is léteznek, akik a homoszexualitást is támogatják. Hova fogunk igy jutni? Mi van ha az Úr ma visszatér? Kiket fog magával vinni?

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #42 Dátum: 2012 Január 17, 12:41:47 »
Mielőtt megköveznétek és aztmondjátok " hogy tud ez a Zoli ilyen kemény és szeretettlen lenni" - had mondjak még egy pár szót.

Ahogy mondtam az első hozzászólásomban, előszőr a belső kel megváltozzon, és ha az megváltozik, a külső is vele változik.
Senkit se lehet kényszeríteni. Sőt szeretettel kel fogadni és befogadni.

De és itt a "DE" - de ha a kedves testvérek és testvérnők, mikor belenéznek a tükörbe, tiszta és őszinte szívvel meg kérdeznék az Urat, a Szent Szellemet, hogy kilehet e így menni az utcára, a gyülekezetbe, akkor nem kéne a barátkozókat, a kezdőket inteni, vagy azokat akik másodjára, vagy harmadjára, jönnek a gyülekezetbe.

Megmondom, hogy miért. Mert ha a kedves testvérek és testvérnők úgy öltözetükben mint magaviseletben példák, akkor az ujjak akik akkor kezdik, azok a régi hívőkről példátvéve ők is úgy fognak legközelebb eljönni, vagy viselkedni. Mert azt látják, hogy az a helyes.
Ha mi tisztességes és megfelelő ruhába leszünk, akkor ha ők máskép jönnek rosszul fogják érezni magukat, feszélyezve - hoppá nem a megfelelő öltözetben vagyok -  és legközelebb ők is tisztességesen fognak jönni.

Valaki feljebb megemlítette, senki sem megy operába rövidnadrágba és új nélküli trikóba, vagy  akár a miniszter elé. Nagyobb van itt mint az Opera, vagy mint a miniszter. Mi a Szentek Szentjébe lépünk be, az Úr előtt állunk. Ezt kéne megérteni.

Csak az a baj, hogy éppen a régi hívők nem akarnak engedelmeskedni. Ők nem mutatnak példát, ők nem különböznek a világtól. Így mikor bemegy egy világi, vagy a kezdő hívő semmi különbséget nem lát. Így azt hiszi az a helyes, minden rendben van.

Mondjak el egy példát.

Egy kezdő hívő, megértette, hogy neki mintasszonynak befedett fővel kel, megjelenjen az Isten házában. Egy ideig így is járt.
Mikor megbarátkozott, több régi, bölcsebb testvérnővel, akik között volt aki nem fedte be a fejét, meg kérdezte: - Te miért nem feded be a fejed? A válasz az volt: - Ugyan már miért kell mindent szó szerint érteni, az olyan ó módi, meg nem olyan muszáj, ez nem üdvösség kérdése, meg nem mindenki veszi ezt olyan komolyan.
Persze következő alkalomkor már ő se tett kendőt, hisz elrontja a frizurát, meg nem muszáj, meg mások se tesznek. Így van ez az öltözettel, meg mással is.
Mi kell példák legyünk, mi kell megmutassuk, hogyan, és akkor nem kell olyan sokat beszélni róla.

A kívül állók minket néznek, és mi utánunk szabják magunkat, és ha mi nem akarunk megváltozni azok se fognak.
Ha mi elkezdünk ezen a téren is változni akkor ők is változni fognak.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #43 Dátum: 2012 Január 17, 12:57:57 »
Mielőtt megköveznétek és aztmondjátok " hogy tud ez a Zoli ilyen kemény és szeretettlen lenni" - had mondjak még egy pár szót.

Ahogy mondtam az első hozzászólásomban, előszőr a belső kel megváltozzon, és ha az megváltozik, a külső is vele változik.
Senkit se lehet kényszeríteni. Sőt szeretettel kel fogadni és befogadni.

De és itt a "DE" - de ha a kedves testvérek és testvérnők, mikor belenéznek a tükörbe, tiszta és őszinte szívvel meg kérdeznék az Urat, a Szent Szellemet, hogy kilehet e így menni az utcára, a gyülekezetbe, akkor nem kéne a barátkozókat, a kezdőket inteni, vagy azokat akik másodjára, vagy harmadjára, jönnek a gyülekezetbe.

Megmondom, hogy miért. Mert ha a kedves testvérek és testvérnők úgy öltözetükben mint magaviseletben példák, akkor az ujjak akik akkor kezdik, azok a régi hívőkről példátvéve ők is úgy fognak legközelebb eljönni, vagy viselkedni. Mert azt látják, hogy az a helyes.
Ha mi tisztességes és megfelelő ruhába leszünk, akkor ha ők máskép jönnek rosszul fogják érezni magukat, feszélyezve - hoppá nem a megfelelő öltözetben vagyok -  és legközelebb ők is tisztességesen fognak jönni.

Valaki feljebb megemlítette, senki sem megy operába rövidnadrágba és új nélküli trikóba, vagy  akár a miniszter elé. Nagyobb van itt mint az Opera, vagy mint a miniszter. Mi a Szentek Szentjébe lépünk be, az Úr előtt állunk. Ezt kéne megérteni.

Csak az a baj, hogy éppen a régi hívők nem akarnak engedelmeskedni. Ők nem mutatnak példát, ők nem különböznek a világtól. Így mikor bemegy egy világi, vagy a kezdő hívő semmi különbséget nem lát. Így azt hiszi az a helyes, minden rendben van.

Mondjak el egy példát.

Egy kezdő hívő, megértette, hogy neki mintasszonynak befedett fővel kel, megjelenjen az Isten házában. Egy ideig így is járt.
Mikor megbarátkozott, több régi, bölcsebb testvérnővel, akik között volt aki nem fedte be a fejét, meg kérdezte: - Te miért nem feded be a fejed? A válasz az volt: - Ugyan már miért kell mindent szó szerint érteni, az olyan ó módi, meg nem olyan muszáj, ez nem üdvösség kérdése, meg nem mindenki veszi ezt olyan komolyan.
Persze következő alkalomkor már ő se tett kendőt, hisz elrontja a frizurát, meg nem muszáj, meg mások se tesznek. Így van ez az öltözettel, meg mással is.
Mi kell példák legyünk, mi kell megmutassuk, hogyan, és akkor nem kell olyan sokat beszélni róla.

A kívül állók minket néznek, és mi utánunk szabják magunkat, és ha mi nem akarunk megváltozni azok se fognak.
Ha mi elkezdünk ezen a téren is változni akkor ők is változni fognak.

 :2smitten:

Zoli, nagy bölcsesség van a Te szádban!
Én egyszer kérdeztem egy tanitót tavaly a fejbefedéssel kapcsolatosan, mert az Úr ezt rá helyezte a szivemre. Ő azt mondta: "Nem kell ebből törvényt csinálni."  de ezzel az én lelkiismeretemet cseppet sem nyugtatta meg! Mert az új-szövetség tesz emlitést erről a dologról, tehát nem mondhatjuk semmiképpen sem azt, hogy ez egy elavult dolog lenne. De: az egyház szivesebben kezd hasonlitani a világra, mint Megváltójára és annak tanitásaira.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #44 Dátum: 2012 Január 17, 13:12:00 »
Kedves Testvéreim!

Bocsássatok meg nekem, de szerintem lesznek meglepetések az ÚR országában!

Engedjétek, meg a következö gondolatot:

Ne csak a kegyesség látszatára törekedjünk, hanem annak az erejére! Akkor a helyére kerülnek ezek a kérdések is!

2Tim 3,1-5

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10