Szerző Téma: Gyülekezetben való ruhaviselet  (Megtekintve 19009 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #60 Dátum: 2012 Január 17, 20:13:35 »
Szia Petya!

Hajlandó vagyok bármikor megváltoztatni a nézeteimet, az Úrért. Győzz meg hát az Igéből! Légy áldott!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #61 Dátum: 2012 Január 17, 20:19:48 »
Had mondjak el, egy kis történetet ami, tavaly nyáron történt.

Ifiuságiról mentünk haza, amikor felszálltunk az autóbuszra először csak mi voltunk rajta, mert a gyülekezetünk a második megálló a vonalon.  Érdekes módon két csoport alakult ki (az Úr akarta így, mert ez lett a következő alkalmon a téma az ifin). Az egyik csoport akik szoknyában voltak ott voltak velem, és beszélgettünk, a másik csoport az kicsit odébb volt, azok egy kicsit máskép voltak öltözködve és díszítve, tudjátok úgy világiasan, szűk nadrág, kivágott blúz, stb. Felszálltak valami fiuk, és érdekes módon oda mentek azokhoz a lányokhoz és beléjük kötöttek, azt hitték ők “olyan”  lányok, akikkel lehet kötekedni, és, hogy beszéltek velük … Ők meg mondták: - “ Mi hívők vagyunk” ,
 - Igen? – csodálkoztak, - nem gondoltuk. Azokról látszik, hogy hívők – és ránk mutattak.

Ez tanulságos és elgondolkodtató volt egyesek számára.

Nagyon érdekes számomra, az, hogy mindig az Afrikaiakkal jönnek, (habár láttam afrikai gyülekezetet ahol, igenis felvették a felsőruhát is), meg a Római szoknyával, meg  a Skót szoknyával, és lehetne sorolni.

Egyet értek, azzal, hogy minden népnek, és kornak meg van a kultúrája, de ugyan úgy minden népnek és kultúrának meg volt az az öltözete, ami szemérmetes és tisztességes öltözetnek számított.

Mi pedig keresztyének, Krisztus követői, kéne vigyázunk, még az öltözetünkre is, mert milyen szép az mikor már messziről, az öltözetről is megismerhető, hogy mi hova tartozunk.

 :2smitten:

Szia Zoli!

Hát ezért nem vagyok női nadrág ellenes. Mert vannak nőknek gyártott csinos nadrágok, meg nadrág kosztümök is. Tehát nem mondhatjuk azt, hogy a nadrág csakis férfi viselet. Én is csak azt szeretném, ha a "krisztus követőkőn" látszódna nemcsak belülről, hanem kivülről is a változás.
Megemliteném a Continental Singers szolgálatot, ahol ruha kód van, tehát rövid nadrágot és mini szoknyát nem illik vinni a szolgálatra, sőt, van vasárnapi ruha kód is, hogy mindenki a legszebb ruháját vegye fel. Nem baj ha sportos, csak legszebb legyen. Ez egy felekezetközi zenei szervezet, ha ők ezt be tudják tartani, akkor az egyházaknak sem lenne nagyon nehéz erről tanitani és megtartani.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #62 Dátum: 2012 Január 17, 20:28:19 »
Szia Petya!

Hajlandó vagyok bármikor megváltoztatni a nézeteimet, az Úrért. Győzz meg hát az Igéből! Légy áldott!

Megbocsáss, de én senkit semmiről nem akarok meggyőzni. Nyittatott egy topic, teljesen mindegy kinek az indíttatására, amelyben, mint nyitott témába hozzászóltam, s tűzérségi össztüzet kaptam. Én ezekre válaszoltam nem meggyőzési szándékkal, hanem csupán azért, hogy gondolkodjunk. De az ortodoxia nem enged gondolkodást tapasztalatom szerint.

Békesség legyen e topicon, s rajtad is
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #63 Dátum: 2012 Január 17, 20:32:46 »
II. Sámuel 11. rész

2.    
És lőn estefelé, mikor felkelt Dávid az ő ágyából, és a királyi palota tetején sétála: láta a tetőről egy asszonyt fürdeni, ki igen szép termetű vala.


Itt van az egyik ige, ami nem éppen azt igazolja, hogy bárhogyan lehetne öltözködni, főleg a nőknek. Mai értelemben mondhatnánk azt is, amiről Zoli is beszélt, hogy kivágott, testhez simuló, mini szoknya, tehát minden olyan ruha, ami szexuális kivánságot indithat el a férfiakban. A 21. században pedig igencsak szeretnek a nők úgy öltözködni, mint régen az utcasarki lányok. Ez a divat, ez a trendi és ezt próbálja az ördög az egyházba is bevinni.
Aztán amikor jönnek a keresztények közötti válások, akkor jajgatunk egyet, és mindent ráfogunk a bűnös férfiakra. Pedig ez Ige szerint a bűn nem Dávidnál kezdődött, hanem az asszonynál, hivalkodó viselkedésével és öltözködésével. Már ne mondja nekem senki, hogy Bátsevá nem tudta, hogy a Palota tetejéről megláthatják...bárki...a férje szegény meg harcol a hazájáért.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #64 Dátum: 2012 Január 17, 20:36:54 »
Hát két véglet van ezek szerint: az ortodoxok, meg a szabados elvűek. Az egyik egyházban túl szigorúak, a másikban meg túl szabadosak. Azért nekem nagyon visszataszitó ha mondjuk egy dicsőitő csoportban egy hölgy lengén van felöltözve. Mert miért is jött Istentiszteletre? Vagy strandon érzi magát? Azt irja az ige, mindennek rendelt ideje van, fürdéshez én sem szoktam kalapot felvenni. Istentiszteletre meg nem járunk fürdőruhában, csak olyanban, mintha melltartó lenne...nincs komment.

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #65 Dátum: 2012 Január 17, 20:39:21 »
II. Sámuel 11. rész

2.    
És lőn estefelé, mikor felkelt Dávid az ő ágyából, és a királyi palota tetején sétála: láta a tetőről egy asszonyt fürdeni, ki igen szép termetű vala.


Itt van az egyik ige, ami nem éppen azt igazolja, hogy bárhogyan lehetne öltözködni, főleg a nőknek. Mai értelemben mondhatnánk azt is, amiről Zoli is beszélt, hogy kivágott, testhez simuló, mini szoknya, tehát minden olyan ruha, ami szexuális kivánságot indithat el a férfiakban. A 21. században pedig igencsak szeretnek a nők úgy öltözködni, mint régen az utcasarki lányok. Ez a divat, ez a trendi és ezt próbálja az ördög az egyházba is bevinni.
Aztán amikor jönnek a keresztények közötti válások, akkor jajgatunk egyet, és mindent ráfogunk a bűnös férfiakra. Pedig ez Ige szerint a bűn nem Dávidnál kezdődött, hanem az asszonynál, hivalkodó viselkedésével és öltözködésével. Már ne mondja nekem senki, hogy Bátsevá nem tudta, hogy a Palota tetejéről megláthatják...bárki...a férje szegény meg harcol a hazájáért.

Megbocsáss nekem, amiért ellenállok ennek az érvelésnek: nem a nők öltözködését firtatom. Az idézett ige szövegkörnyezetében van szó egy Dávidról, aki valamikor délután kelt fel az ágyából, s tette ezt akkor, amikor a királyok rendesen egyébként háborúzni szoktak. Az már más lapra tartozik, hogy egy kísérthető férfi mellett ott van egy kihívó küllemű nő. Mindenkinek meg van ebben a történetben a maga "sara".
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #66 Dátum: 2012 Január 17, 20:41:49 »
II. Sámuel 11. rész

2.    
És lőn estefelé, mikor felkelt Dávid az ő ágyából, és a királyi palota tetején sétála: láta a tetőről egy asszonyt fürdeni, ki igen szép termetű vala.


Itt van az egyik ige, ami nem éppen azt igazolja, hogy bárhogyan lehetne öltözködni, főleg a nőknek. Mai értelemben mondhatnánk azt is, amiről Zoli is beszélt, hogy kivágott, testhez simuló, mini szoknya, tehát minden olyan ruha, ami szexuális kivánságot indithat el a férfiakban. A 21. században pedig igencsak szeretnek a nők úgy öltözködni, mint régen az utcasarki lányok. Ez a divat, ez a trendi és ezt próbálja az ördög az egyházba is bevinni.
Aztán amikor jönnek a keresztények közötti válások, akkor jajgatunk egyet, és mindent ráfogunk a bűnös férfiakra. Pedig ez Ige szerint a bűn nem Dávidnál kezdődött, hanem az asszonynál, hivalkodó viselkedésével és öltözködésével. Már ne mondja nekem senki, hogy Bátsevá nem tudta, hogy a Palota tetejéről megláthatják...bárki...a férje szegény meg harcol a hazájáért.

Megbocsáss nekem, amiért ellenállok ennek az érvelésnek: nem a nők öltözködését firtatom. Az idézett ige szövegkörnyezetében van szó egy Dávidról, aki valamikor délután kelt fel az ágyából, s tette ezt akkor, amikor a királyok rendesen egyébként háborúzni szoktak. Az már más lapra tartozik, hogy egy kísérthető férfi mellett ott van egy kihívó küllemű nő. Mindenkinek meg van ebben a történetben a maga "sara".

Ebben egyetértünk. Nem mondtam, hogy Dávid nem volt hibás, csak azt, hogy mit nem kellett volna az asszonynak...

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #67 Dátum: 2012 Január 17, 21:21:27 »
Hát két véglet van ezek szerint: az ortodoxok, meg a szabados elvűek. Az egyik egyházban túl szigorúak, a másikban meg túl szabadosak. Azért nekem nagyon visszataszitó ha mondjuk egy dicsőitő csoportban egy hölgy lengén van felöltözve. Mert miért is jött Istentiszteletre? Vagy strandon érzi magát? Azt irja az ige, mindennek rendelt ideje van, fürdéshez én sem szoktam kalapot felvenni. Istentiszteletre meg nem járunk fürdőruhában, csak olyanban, mintha melltartó lenne...nincs komment.

Drága Batiszrael!

Végigolvastam a hozzászólásokat. Egyáltalán nem jött le nekem úgy, hogy itt bárki is a véglet szélén lenne. Senki sem helyesli a kihívó öltözködést. Inkább azt értetettem, hogy ne legyünk (most meg fogtok kövezni, de akkor is szeretlek Benneteket  :089:) "vaskalaposak", hanem inkább arra tekintsünk, hogyan nyerhetünk meg lelkeket az ÚRnak. Mondjuk ebben én is egyetértek Petya testvéremmel. De Téged is megértelek, ha szorgalmazod, hogy a lenge ruha dicsöítésnél nem odaillö. És ebben teljesen egyetértek Veled.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #68 Dátum: 2012 Január 18, 08:23:01 »
Kedves Testvérek!

Félretéve  a szélsöségeket és a másik nem felfigyelésére irányított kihívó ruhát (és had tegyem hozzá: viselkedést, mert lehet tisztességes ruhában is olyan tekintetetket szikráztatni, hogy a másik „megolvad“)  és ezt itt senki sem tolerálta, nézzük meg mire utal az Íge elsösorban.

5Móz 22,5    
Asszony ne viseljen férfiruházatot, se férfi ne öltözzék asszonyruhába; mert mind útálatos az Úr előtt, a te Istened előtt, a ki ezt míveli.

Tehát itt nem szoknyáról, vagy nadrágról van szó, hanem arról, hogy maradjon meg mindkét nem a saját identitásában. Itt valóban szerepet játszik a kultúra is. Ha egy asszony egy nöi nadrágot visel, Ige szerint nincs azzal semmi baj. A férfi maradjon férfi, a nö, pedig maradjon nö. A baj itt is a szívben kezdödik, mert  ha az öltözködésem azt a célt szolgálja, hogy figyelmet keltsen, akkor már is önzö inditékaim vannak. Viszont, mint aztmár  megemlítettem, bár kicsit humorosan, a házastársak felelösek ebben is egymás felé.

Gondolom nem mondok újat, ha arra gondolok, hogy minden férj szeretné, ha a felesége ad magára, lehetöségeihez képest. Visszafelé ugyanúgy érvényes. Vegyük figyelemebe házastársunk akaratát is.

Péld 12,3
A derék asszony koronája az ő férjének;

Nagyon szeretem a Példapeszédek 31.fejezetét. Nagyon megszívlelendö tanítás az asszonyoknak.

21. Nem félti az ő házanépét a hótól; mert egész házanépe karmazsinba öltözött.
22. Szőnyegeket csinál magának; patyolat és bíbor az ő öltözete.
23. Ismerik az ő férjét a kapukban, mikor ül a tartománynak véneivel.
24. Gyolcsot sző, és eladja; és övet, melyet ád a kereskedőnek.
25. Erő és ékesség az ő ruhája; és nevet a következő napnak.


Ezért is írja Pál apostol, hogy

21. Engedelmesek legyetek egymásnak Isten félelmében.
22. Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.
23. Mert a férj feje a feleségének, mint a Krisztus is feje az egyháznak, és ugyanő megtartója a testnek.
24. De miképen az egyház engedelmes a Krisztusnak, azonképen az asszonyok is engedelmesek legyenek férjöknek mindenben.

Ef 5,21-24

Az öltözethez talán annyit, hogy nemcsak vasárnap kellene illöen öltözködni, hanem a hétköznapokban is. Annyiban igazat adok Áginak, hogy a tisztességes keretek között jól kell érezzed magad a ruhában. Mindenkinek van egyénisége, amely az öltözetben is megnyilvánul. Gondolom, ha szeretjük egymást, akkor ezt sem nehéz elfogadni.

Ha mégis úgy gondoljuk, hogy valaki még a hitben nem erösödött eléggé meg ebben a kérdésben is, azt mondja Pál apostol:

1. A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.
4. Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.
5. Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.
6. A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.
7. Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal önmagának:
8. Mert ha élünk, az Úrnak élünk; ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Azért akár éljünk, akár haljunk, az Úréi vagyunk.

Róm 14,1.4-8

 :2smitten:


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #69 Dátum: 2012 Január 18, 08:24:58 »
Szia Elisheva!

Lenne egy kérdésem hozzád: időtartamban meddig lehet elfogadni egy megtérni szándékozó öltözködését? Nem addig amig meg nem tér? Ha már úgyis lerakta a bűneit az Úr lábaihoz, nem egyszerű akkor szembesiteni azzal, hogy az öltözködésből is meg lehet térni?
A hitetlenekről én személy szerint nem beszéltem, sőt a megtérőkről sem, hanem az egyházról hogy szabados lett. Zoli egyháza illetve gyülezetete kivételével mindegyik tolerálja az öltözködést. Még az én volt gyülekezetem is. Erről irtam. Én ezt nem helyeslem, de senkit nem kárhoztatok. Légy áldott!

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #70 Dátum: 2012 Január 18, 08:32:25 »
Kedves Batiszrael!

Nem szeretnék türelmetlenebb lenni embertársaimhoz, mint amilyan türelmes az ÚR hozzám, és nem szeretnék irgalmatlanabb lenni, mint amilyen irgalmas az ÚR hozzám. Én itt tisztességes keretek közötti öltözködés különbségeiröl beszéltem.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #71 Dátum: 2012 Január 18, 09:41:30 »
A blogomban van egy bejegyzés az öltözködésről, melyet Kérdéseim - Isten válasza (Dieter Boddenberg)  című könyvből másoltam be. Megosztanám veletek, hogyan vélekedik az írója a Bibliára hivatkozva.

Idézet
Öltözködés és divat a keresztény embernél
részlet a Kérdéseim - Isten válasza (Dieter Boddenberg)  című könyvből

 
Ebben a kérdésben olyan ponton éri utol Isten Igéje a keresztény embert, amelyről a legtöbben úgy vélik: ez teljesen magánügy, és senki másra nem tartozik. Ha ez a sokak által vallott nézet igaz lenne, akkor helyesbítenünk kellene a Bibliát. Minthogy pedig ez nem lehetséges, hiszen Isten akaratát fejezi ki, nyilvánvalóan a mi gondolkodásunkban és viselkedésünkben van a hiba.

Ezen a téren Isten nem részletes utasításokat. Az erre vonatkozó akarata azonban világosan felismerhető. Mivel a keresztények Isten lényét bírják és ebben a világban arra hivatottak, hogy az Úr Jézus hasonlóságát sugározzák, ezért sem belsejükben, sem külső megjelenésükben nem lehetnek azonosak a világ embereivel. Természetesen a keresztény ember sem szaladgálhat toprongyos csavargóként. Viszont legbelső kötelezettsége, hogy semmiképpen ne keltsen feltűnést, és puszta külsőségekkel ne fedje el bizonyságtételét. A követ úgy öltözködik, hogy ezzel is méltóképpen képviselje hazáját

Ez alapjában véve vonatkozik mind a férfiakra, mind a nőkre. A Biblia azonban főként az asszonyokat szólítja meg különböző kijelentéseivel. Nyilvánvalóan azért, mert a nők ezen a területen különösen kísérthetők.

A feltűnő külső ellentétéül két lényeges vonást jelöl meg az Ige, amely természetesen a férfiakra is vonatkozik:
„A szelíd és csöndes szellem (1 Pét 3,4)
És ez, ahogy Isten Igéje hangsúlyozza, Isten szemében igen értékes. A keresztények ne keltsenek botránkozást életükkel semmiképpen, ne öltözködjenek tudatosan régimódian, mert így nevetségessé válnak, de ne is legyenek divatbábúk. A keresztény nem karikatúra, hanem Istenre mutató ember.

Mivel Jézus követőinek csak egyetlen céljuk van, hogy Isten előtt kedvesek legyenek és szent életben járjanak, amint Ő szent, ezért mindazt, amit divatosnak és sikkesnek tartanak, mindazt, ami ma az öltözködést diktálja, a szentség mérlegére kell tennie. Nyilván mindannyiunknak van mit módosítanunk.


Igehelyek:

Mal 2,16b-17: „Vigyázzatok magatokra, ne legyetek hűtlenek. Elfárasztottátok beszédetekkel az Urat. Ezt kérdezitek: mivel fárasztottunk?”
1 Kor 10,32: „Meg ne botránkoztassátok se a zsidókat, se a görögöket, se Isten Gyülekezetét.”
Gal 1,10: „Vagy embereknek igyekszem tetszeni? Ha még mindig embereknek akarnék tetszeni, nem volnék Krisztus szolgája.”
1 Tim 2,8-10: „Azt akarom tehát, hogy … az asszonyok is tisztességes öltözetben, szemérmesen és mértékletesen ékesítsék magukat, ne hajfonatokkal és arannyal, gyöngyökkel vagy drága ruhával, hanem azzal, ami az istenfélelmet valló asszonyokhoz illik: jócselekedetekkel.”
1 Pét 3,3-4: „Ne a külső dísz legyen a ti ékességetek …, hanem a szív elrejtett embere a szelíd és csöndes szellem el nem múló díszével: ez értékes Isten előtt.”

Bacsipista blogja http://www.alfa-omega.hu/forum2/index.php/topic,1120.30.html

 
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #72 Dátum: 2012 Január 18, 10:26:05 »
Köszönöm testvérem.
 :afro: Teljesen egyetértek.  :igen:

 :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #73 Dátum: 2012 Január 20, 11:16:48 »
Pista Bácsi!

Ez az Irás nagyon jó volt!

Én is ezekre a dolgokra gondoltam, csak esetleg másként fejeztem ki magam. A lényege az egésznek: nekünk tisztességesen kell öltözködnünk főleg az Istentiszteleten, nem úgy ahogy a divat és a világ diktálja. Azok akiknek pedig az öltözködési normáikból is megtérésre van szükségük, a mi példamutató magatartásunk és Igehirdetésünk által fognak megváltozni. Nem kell odamenni hozzájuk vérig sérteni őket, egyszerűen csak prédikálni kéne az erre vonatkozó Igéket, hogy a Szent Lélek maga győzze meg őket arról hogy mi helyes, mi helytelen, mi illik, mi nem illik...
Had emlitsek egy példát: ha a zsinagógában nem engednek be egy férfit sem kipa nélkül, akkor az egyházba is lehetne olyan "ruha kód" hogy mit szabad és mit nem, hogyan illik Istentiszteleten megjelenni. Itt pld. nagyon ritkán prédikálják az Igét öltönyben, mert iszonyatos meleg van. De általában szép nadrágot, inget vesznek fel, vagy farmert és inget, a lényeg az, hogy  valamilyen módon megtisztelik az Istent. Ne másokért öltözzünk fel, hanem az Úrért! Azok a testvérnők akik hajlamosak magukat mutogatni, sajnos az embereknek öltözködnek. De mi ne tegyük. Öltözzünk az Úrért, és akkor az öltözetünk is mindig tisztességes lesz.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #74 Dátum: 2012 Január 20, 14:26:43 »
A megteresem elotti idokben egyik istentisztelet latogatas alkalmaval rovidnadragban erkeztem.
Nem gondoltam arra, hogy legalabb hosszu szaru nadragot vehetnek.

Az alkalom utan az egyik fiatalabb Testverno ramszolt szuros tekintettel, hogy rovidnadragba ne jojjek legkozelebb.
El is szegyeltem magam, mert nem volt szandekomban senkiben sem megutkozest kelteni, egyszeruen nem gondoltam ra.
De tudomasul vettem es a kovetkezo alkalomtol mar odafigyeltem az oltozkodesre.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)