Szerző Téma: "Vámpírok" a gyülekezetben!  (Megtekintve 6807 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #15 Dátum: 2012 Január 22, 21:57:35 »
Egyet értek veled Batiszrael.

Az Úr felkentjére nem szabad kezet emelni sosem, sem ellene lázítani, sem róla pletykálni.
De az Úr felkentjét is meglehet inteni négyszemközt, vagy el lehet vele beszélgetni négyszemközt.
Mert had térjünk vissza Dávidra. Náthán próféta, igenis megintette Dávidot mikor vétkezet. Meg kell tenni a ránk eső részt. De mindig imádkozó, szelíd, és megmentő szeretettel kell ezt tenni.

Azért mondom, és mondhatom ezt, mert én a gyülekezetünk, felkent előljárója és egyik vezetője vagyok a Lelkipásztor mellet. Bárki meginthet engem is, és ha az Úrtól van és igaz, akkor nekem meg kell térjek. El kel vállaljam szeretettel.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #16 Dátum: 2012 Január 22, 22:00:46 »
Szia Zoli!

Egyetértek veled, csak tudod a Nátánok most hiányoznak az egyházból és saját szakállra csinálnak olyat, amit nem az Úr akar. Mint irtam már, egy vezető képtelen mindenkinek a kénye-kedve szerint tenni, mindig lesz olyan, aki "pikkel" rá. Ha valakinek az Úr mondja, hogy egy vezetőt meg kell intenie mint ahogy Nátán is tette, akkor tegye, mert az Úr számon fogja kérni tőle. De ha nem...akkor inkább maradjon csöndben, imádkozzon hogy az Úr hozza helyre azt amit esetleg az elöljáró hibái okoztak...

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #17 Dátum: 2012 Január 22, 22:05:57 »
Tudod mi jutott még eszembe, Zoli?

Hogy a mai egyházaknak pont az a bajuk, hogy a gyülekezet tagjai nátánoknak tartják magukat, aztán hergelik a gyülekezet másik felét, főként a pásztor meg a vezetőség ellen. Nem kéne ennek igy lennie!

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #18 Dátum: 2012 Január 22, 22:08:49 »
Szia Zoli!

Egyetértek veled, csak tudod a Nátánok most hiányoznak az egyházból és saját szakállra csinálnak olyat, amit nem az Úr akar. Mint irtam már, egy vezető képtelen mindenkinek a kénye-kedve szerint tenni, mindig lesz olyan, aki "pikkel" rá. Ha valakinek az Úr mondja, hogy egy vezetőt meg kell intenie mint ahogy Nátán is tette, akkor tegye, mert az Úr számon fogja kérni tőle. De ha nem...akkor inkább maradjon csöndben, imádkozzon hogy az Úr hozza helyre azt amit esetleg az elöljáró hibái okoztak...

Ebben teljesen egyet értek.
Nem is arról van szó, hogy mindenért meginteni, hisz akkor nem tudom mi lenne.

Hanem tényleg, olyan szembe tűnő, vagy súlyos dolog miatt, ami, akár a gyülekezet vagy a közösség róvására kárára lenne. Itt értem azokat a döntéseket amik nem egyeznek Isten igéjével, vagy akár az életében felbukkanó bűn. De mindig tiszteletben tartom a előljáró döntését. Nem mondom el másnak, és nem hergelek mást. Imádkozok és böjtölök.

Mindig meg kell adni azt a tiszteletett, és  amiután elmondtam, hagyom az Igazságosan ítélőre.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #19 Dátum: 2012 Január 22, 22:13:12 »
Tudod mi jutott még eszembe, Zoli?

Hogy a mai egyházaknak pont az a bajuk, hogy a gyülekezet tagjai nátánoknak tartják magukat, aztán hergelik a gyülekezet másik felét, főként a pásztor meg a vezetőség ellen. Nem kéne ennek igy lennie!

Igen ennek nem kéne így lenni. De sajnos mindig lesznek ilyenek. Az ilyenekért meg imádkozni és böjtölni kel, hogy az Úr adjon nekik megtérést, megujúlást, és tiszta szemeket.
Az Úr figyelmeztet is erre bennünket, mert ő tudja, hogy milyen könnyen bele esünk abba, hogy másokat ítélgessünk, és magunkat jobbnak lássuk.

Máté 7:1  Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.
Máté 7:2  Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.
Máté 7:3  Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?
Máté 7:4  Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van?
Máté 7:5  Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből!


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #20 Dátum: 2012 Január 22, 22:25:55 »
Most félretéve, hogy hol találjuk meg a vámpírokat, van egy közös tulajdonságuk: publikumra van szükségük, hogy mutogathassák mennyi "jóindulat" van bennük, és hogy mennyire fontosak. Publikum nélkül elég hatástalanok. Itt van szerintem egy fontos pont: az egyenes lelkület elengedhetetlen ahhoz, hogy ki tudjuk védeni a vámpírok támadásait, mert ök nem nagyon szeretik, ha valaki egyenes. Ne üljünk be a publikum soraiba!

A rágalmazó titkokat fed fel, azért a fecsegővel ne barátkozz!
Péld 20,19
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #21 Dátum: 2012 Január 22, 22:30:05 »
Ide vágó és intő igék.

Péld 6:16  E hat dolgot gyűlöli az Úr, és hét dolog útálat az ő lelkének:

Péld 6:17  A kevély szemek,
                 a hazug nyelv,
                 és az ártatlan vért ontó kezek,
Péld 6:18  Az álnok gondolatokat forraló elme,
                 a gonoszra sietséggel futó lábak,
Péld 6:19  A hazugságlehelő hamis tanú,
                 és a ki szerez háborúságokat az atyafiak között!


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #22 Dátum: 2012 Január 22, 22:36:00 »
Nagyon fontos, hogy mi legyünk éberek, és ahogy Elisabeth is mondta, az ilyeneket nem kel, meghallgatni, nem kel az ilyennel közöséget vállalni.
Mikor jönnek a pletykával, vagy a rossz indulatú beszéddel, az ilyet el kel utasítani, sőt meg kell inteni (ezt is négy szem közt), és megmagyarázni, hogy most rossz dolgot tesz.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #23 Dátum: 2012 Január 22, 22:39:01 »
Szerintem egy közösségnek is van nagy felelössége a vámpírokkal szemben. Ha öszinte kapcsolatunk van közösségen belül egymással, akkor nehéz egy vámpírnak belopózkodni. Legtöbbször, az a megfoghatatlan susmus, amely olyan szép háttézene, mérgezi meg a közösségben a lelkületet. Sokszor az érintett nem is tudja, miért célpont, mert a "meg ne mond neki" fátyol uralkodik. Ha tudja a vámpír, hogy a susmus nem marad titokban, meggondolja magát, hogy érdemes -e háttérzenét komponálni.

Ez most csak olyan kis élettapasztalat... :118: 

 :265:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #24 Dátum: 2012 Január 22, 22:43:27 »
Szerintem egy közösségnek is van nagy felelössége a vámpírokkal szemben. Ha öszinte kapcsolatunk van közösségen belül egymással, akkor nehéz egy vámpírnak belopózkodni. Legtöbbször, az a megfoghatatlan susmus, amely olyan szép háttézene, mérgezi meg a közösségben a lelkületet. Sokszor az érintett nem is tudja, miért célpont, mert a "meg ne mond neki" fátyol uralkodik. Ha tudja a vámpír, hogy a susmus nem marad titokban, meggondolja magát, hogy érdemes -e háttérzenét komponálni.

Ez most csak olyan kis élettapasztalat... :118: 

 :265:

Ezt jól mondtad.
Mert vannak akik komponálnak, és vannak akik meg szívesen hallgatják.
Ha nem lesznek hallgatók, akkor megszűnik a komponálás is.
Őrizkednünk kel, hogy se komponálók se hallgatók ne legyünk.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #25 Dátum: 2012 Január 22, 23:19:37 »
Szia Zoli!

Egyetértek veled, csak tudod a Nátánok most hiányoznak az egyházból és saját szakállra csinálnak olyat, amit nem az Úr akar. Mint írtam már, egy vezető képtelen mindenkinek a kénye-kedve szerint tenni, mindig lesz olyan, aki "pikkel" rá. Ha valakinek az Úr mondja, hogy egy vezetőt meg kell intenie mint ahogy Nátán is tette, akkor tegye, mert az Úr számon fogja kérni tőle. De ha nem...akkor inkább maradjon csöndben, imádkozzon hogy az Úr hozza helyre azt amit esetleg az elöljáró hibái okoztak...

Egy megtörtént esetet szeretnék veletek megosztani. Az egyik gyülekezetben épp Istentiszteleten voltam és az alkalom végeztével a pásztor nyelveken kezdett el beszélni, amit nem magyarázott meg. Továbbá bátorította a tagokat, hogy gyakorolják ki a nyelveken szólást. Egyből kigyulladt a "piros lámpa" a szívemben (és nem a szememben!) és tudtam, hogy ezt így nem szabadna tanítania. Imádkoztam az Úrhoz, hogy ha szólnom kell a pásztornak, akkor adjon rá egyértelmű jelet. Közben elfogott a remegés, talán attól a szituációtol, hogy itt most vajon mi fog történni, mit akar az Úr és hogy most mekkora felelősség hárul rám.

1-2 perc múlva vége lett az alkalomnak. A pásztor az alkalom után a gyülekezet tagjaival szokott azonnal beszélgetni. De akkor nem így történt. Egyenesen hátra jött, megállt pár méterre mögöttem és látszott egyértelműen rajta, hogy Ő sem tudja, hogy minek áll ott.
Ez egyértelmű jele volt annak, hogy itt most lépnem kell. Odamentem hozzá és a beszélgetést azzal kezdeményeztem, hogy tudom, hogy én pici vagyok hozzá képest, de szeretnék Neki mondani valamit szeretetben.
Isten megmutatta nekem, hogy ez a pásztor csak pár hete kapta meg a nyelveken szólás ajándékát, amit el is mondtam a pásztornak. Mondta, hogy ez így van. Ezután hivatkoztam az igére, hogy ha valaki a gyülekezetben nyelveken szól, akkor azt meg kell magyarázni, hogy mások is épüljenek általa. De ha nincs magyarázó, akkor inkább hallgatnia kell.
Egyetértett és mondta, hogy ezt csak azért tette, hogy a gyülekezet hallja, hogy milyen a nyelveken szólás. Megemlítettem azt is, hogy a nyelveken szólás egy ajándék és nem kigyakorolnunk, hanem megkapnunk kell. Elfogadta és megköszönte, hogy szeretetben tudtunk erről beszélni és a kapcsolatunk ez után nem hogy romlott, hanem még jobban mélyült. Legalábbis én úgy érzem.

Hálás vagyok az Úrnak ezért a pásztorért, aki korban, tiszteletben és bölcsességben sokkalta megelőz engem és ennyire alázatos szívvel elfogadta, amit szavakban hozzá intéztem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #26 Dátum: 2012 Január 23, 11:46:03 »
Elgondolkoztam a hozzászólásokon...

Szerintem különbség van a vámpírok és az igazi Nátánok között. A legszembetünöbbnek látszik, az Ígéhez való hüség és a tárgyilagosság követése. Nem az érzelmekre és saját véleményre alapoznak, hanem Isten Szava kapja a tökéletes prioritást. Tapasztalatom szerint, azért nehéz a vámpírokkal való kommunikáció, mert elhagyják az Íge szerinti tárgyilagosság talaját, és átmennek személyeskedésbe.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #27 Dátum: 2012 Január 23, 16:32:47 »
Ide vágó és intő igék.

Péld 6:16  E hat dolgot gyűlöli az Úr, és hét dolog útálat az ő lelkének:

Péld 6:17  A kevély szemek,
                 a hazug nyelv,
                 és az ártatlan vért ontó kezek,
Péld 6:18  Az álnok gondolatokat forraló elme,
                 a gonoszra sietséggel futó lábak,
Péld 6:19  A hazugságlehelő hamis tanú,
                 és a ki szerez háborúságokat az atyafiak között!


 :2smitten:
Drága Zoltán testvérem ez nagyon jó!!! A napokban olvastam én is ezt az igét és nagyon elgondolkodtatott. Ez most nagyon ide illik.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:"Vámpírok" a gyülekezetben!
« Válasz #28 Dátum: 2012 Február 21, 21:43:46 »
Ide vágó és intő igék.

Péld 6:16  E hat dolgot gyűlöli az Úr, és hét dolog útálat az ő lelkének:

Péld 6:17  A kevély szemek,
                 a hazug nyelv,
                 és az ártatlan vért ontó kezek,
Péld 6:18  Az álnok gondolatokat forraló elme,
                 a gonoszra sietséggel futó lábak,
Péld 6:19  A hazugságlehelő hamis tanú,
                 és a ki szerez háborúságokat az atyafiak között!


 :2smitten:


"...és a ki szerez háborúságokat az atyafiak között!"

Sajnos azt kell mondjam, hogy eléggé aktívnak látom a sátánnak ezt a munkáját.
Borzasztó azt látni és megtapasztalni, amikor egymásnak ugranak a Testvérek.

Aki miatt pedig ez megtörténik, annak nem lennék a helyében egy pillanatra sem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)