Szerző Téma: Orvostudomány  (Megtekintve 20810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Orvostudomány
« Dátum: 2012 Január 30, 14:30:52 »
Batiszrael keresere megnyitottam a topicot.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #1 Dátum: 2012 Január 30, 14:33:58 »
Hipokráteszi eskü - avagy az orvosok eskütétele


,,Esküszöm a gyógyító Appollóra, Aszklepioszra és Hügieiára és Panakeiára és valamennyi istenre és istennőre, akiket tanukul hívok, hogy minden erőmmel és tehetségemmel megtartom a következő kötelességeimet: tanáromat, akitől e tudományt tanultam, úgy fogom tisztelni, mint szüleimet, vagyonomat megosztom vele, s ha rászorul, tartozásomat lerovom; utódait testvéreimnek tekintem, oktatom őket ebben a tudományban, ha erre szentelik magukat, mégpedig díjtalanul; továbbá az orvosi tudományt áthagyományozom fiaimra és mesterem fiaira és azokra, akik az orvosi esküt leteszik, másokra azonban nem. Tehetségemhez és tudásomhoz mérten fogom megszabni a betegek életmódját az ő javukra, és mindent elhárítok, ami ártana nekik. Senkinek sem adok halálos mérget, akkor sem, ha kérik, és erre vonatkozólag még tanácsot sem adok. Hasonlóképpen nem segítek hozzá egyetlenasszonyt sem magzata elhajtásához. Tisztán és szentül megőrzöm életemet és tudományomat. Sohasem fogok hólyagkövet operálni, hanem átengedem ezt azoknak, akiknek ez a mesterségük. Minden házba a betegek javára lépek be, s őrizkedni fogok minden szándékos károkozástól, különösen férfiak és nők szerelmi élvezetre használatától, akár szabadok, akár rabszolgák. Amit kezelés közben látok, vagy hallok - akár kezelésen kívül is a társadalmi érintkezésben - nem fogom kifecsegni, hanem megőrzöm. Ha ezt az eskümet megtartom és nem szegem meg: örvendhessek életem fogytáig tudományomnak, s az életnek, de ha esküszegő leszek, történjék ennek ellenkezője."

Mit szóltok ehhez az eskütételhez?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #2 Dátum: 2012 Január 30, 14:37:25 »
Apollon

Apollón (görögül: Άπόλλων; a rómaiaknál Apollo) a görög mitológiában Zeusz és Létó gyermeke, Artemisz ikertestvére. A rend, a ragyogó Nap, a költészet, a jóslás, a zene, a tánc, a művészetek, az íjászat és a gyarmatosítás istene. Ő a csordák és nyájak őrzője is. Gyakori jelzője a Phoibosz azaz ragyogó, fénylő. A pestis istene is, és gyakran tisztelték benne a patkányok és a sáskák pusztítóját. Gyakran a halál isteneként is feltűnik, hiszen tegezéből olyan nyilakat lőtt ki, amelyek pestist és dögvészt hoztak a vidékre. Mégis ő a gyógyítás istene is, aki megtisztította a bűnös lelkeket, ha arra érdemesnek találta az illetőt.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #3 Dátum: 2012 Január 30, 14:39:30 »
Aszklepiosz

Apollón és Korónisz nimfa gyermeke. Kezdetben csak halandó volt, ám Zeusz az istenek közé emelte, így lett ő a gyógyítás és a gyógyhatású szerek istene. Négy gyermeke volt, akik szintén az orvoslásban értek el nagy eredményeket. Makháón a sebészet mestere, Podaleiriosz a belső bajok ismerője, Panakeia a gyógyszerkészítés értője és Hügieia a közegészségügy patrónája volt.
Az igen népszerű istenségnek igen jellemző attribútuma volt az az orvosi pálca, amelyre egy kígyó tekeredett fel. Ez a pálca ma is a gyógyszertárak cégérében látható. A kígyóknak nagy szerepük volt Aszklépiosz gyógyításában is. A kígyó egyébként jelképezte a vedlésével az újraéledő testet. Szent állata a kígyó mellett a kakas volt, amelyet gyakran áldoztak neki.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #4 Dátum: 2012 Január 30, 14:41:22 »
Hügieia

Hügieia (görögül Υγιεία, latinul Hygieia) a görög mitológiában Aszklépiosz és Épióné leánya, az egészség, a tisztaság és a közegészségügy istennője. Aszklépiosz kultuszának fontos alakja – amíg az orvos-félisten a gyógyítás megszemélyesítője, addig leánya, Hügieia a betegségek megelőzésének és a jó egészség megőrzésének megtestesítője. Testvérei: Panakeia a növényi eredetű orvosságok istennője, Iaszó a gyógyítás istennője, Ianiszkosz és Iatrosz gyógyító istenek, Makhaón (sebész) és Podaleiriosz (belgyógyász) híres orvosok voltak. Szent állata a kígyó.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #5 Dátum: 2012 Január 30, 14:44:27 »
Panakeia

Aszklépiosz és Épióné leánya, Hügieia, Iaszó, Ianiszkosz és Iatrosz testvére, a növényi eredetű gyógyszerek istennője, aki testvéreivel együtt apja kísérője volt.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #6 Dátum: 2012 Január 30, 14:50:14 »
Pár hete tudtam meg, hogy az orvosoknak egy úgynevezett hipokrateszi esküt kell letenniük, mielőtt praktizálni kezdenének. Meg mondom őszintén engem teljesen ledöbbentett, bár egy apokrif irat szerint a bukott angyalok hozták az emberiség számára azt a tudást, amit mai napig a kigyóval ábrázolnak. Már régen is feltűnt nekem, hogy a kigyó az ördögöt szimbolizálja, de az fel sem merült bennem, hogy olyan esküt kell letennie egy orvosnak, ahol istenségek illetve démonok nevére esküszik, arról már ne is beszéljek, hogy még saját magát is megátkozza...szóval én csak nézek ki a fejemből.  :199:

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Orvostudomány
« Válasz #8 Dátum: 2012 Január 30, 17:44:09 »
Aszklepiosz

Apollón és Korónisz nimfa gyermeke. Kezdetben csak halandó volt, ám Zeusz az istenek közé emelte, így lett ő a gyógyítás és a gyógyhatású szerek istene. Négy gyermeke volt, akik szintén az orvoslásban értek el nagy eredményeket. Makháón a sebészet mestere, Podaleiriosz a belső bajok ismerője, Panakeia a gyógyszerkészítés értője és Hügieia a közegészségügy patrónája volt.
Az igen népszerű istenségnek igen jellemző attribútuma volt az az orvosi pálca, amelyre egy kígyó tekeredett fel. Ez a pálca ma is a gyógyszertárak cégérében látható. A kígyóknak nagy szerepük volt Aszklépiosz gyógyításában is. A kígyó egyébként jelképezte a vedlésével az újraéledő testet. Szent állata a kígyó mellett a kakas volt, amelyet gyakran áldoztak neki.
Hmmm. Érdekes. Ezt nem tudtam. Én azt reméltem,hogy ami a kígyó a pálcán, ami a gyógyszertárakon és a mentőautókon van az a rézkígyó, amit felemelt Mózes a pusztában.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Orvostudomány
« Válasz #9 Dátum: 2012 Január 30, 17:47:41 »
http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/200108/atcsalogatott_nagyasszony
Sajnos sok pogány dolgot belevettek a vallásba, amikor már eltávolodtak az Isten Igéjétől.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #10 Dátum: 2012 Január 30, 18:56:16 »
Gondolatok, amik felmerültek bennem:

Van-e joga egy társadalomnak ahhoz, hogy olyan eskütételre kényszeritsen bárkit is, ami mondjuk a vallásában tiltott dolog, mert valamilyen szakmát, elhivatást választ.
Mennyire lehet áldás alatt egy ilyen ember, akinek a démonokra kell esküdnie? Egyáltalán magában az eskü is tiltott dolog a Bibliában, arról már ne is beszéljünk, hogy a pogány istenekre nemhogy esküdni, de még nevüket kiejteni sem szabad.
Hogyan lehet egy hivő ember orvossá ezek után?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #11 Dátum: 2012 Január 30, 18:58:51 »
Gondolatok amik felmerültek bennem:

"Senkinek sem adok halálos mérget, akkor sem, ha kérik, és erre vonatkozólag még tanácsot sem adok."

Hogyan lehetséges, hogy a 21. században eutanáziáról egyáltalán beszélgethetünk? Hogy létezik, hogy az orvostudomány eskütételével teljesen ellenkező dolgot akarnak a társadalomra rátukmálni és erre sokan bólogatnak?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #12 Dátum: 2012 Január 30, 19:01:58 »
Gondolatok amik felmerültek bennem:

Hasonlóképpen nem segítek hozzá egyetlenasszonyt sem magzata elhajtásához."
Hogyan létezik az, hogy az orvosi eskütételllel teljesen ellentétes erkölcsi etikával abortuszokat hajtanak végre szerte  a világban? Hogyan lehetséges, hogy ami Hipokratesz idejében bűnnek tűnt, ma elfogadott és teljesen természetes dolog?

Hogyan mehet egy hivő nő nőgyógyászati szakrendelésre? Honnan tudja, hogy az ő orvosa hány embernek volt a "gyilkosa"? Lehet-e ilyen orvoson Isten áldása?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #13 Dátum: 2012 Január 30, 19:04:16 »
"Ha ezt az eskümet megtartom és nem szegem meg: örvendhessek életem fogytáig tudományomnak, s az életnek, de ha esküszegő leszek, történjék ennek ellenkezője.""

Hogyan kötelezhetnek egy embert arra, hogy saját magát megátkozza? Gyakorlatilag halált mond magára?
És mi van az abortuszokat végzett orvosokkal? Csak kérdezem...  :199:

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Orvostudomány
« Válasz #14 Dátum: 2012 Január 31, 11:31:32 »
Közöttünk lévő orvosok bátran nyilatkozzatok! :D

Ez egy elég rázós pálya, amire tévedtél kedves Batiszrael. Mellesleg tényleg elgondolkodtató téma.

Esküvel kapcsolatosan: minden katona, ill fegyveres erők és testületek tagja esküt tesz szolgálatba lépését követően. Minden egyetemet, főiskolát végzett ember esküt tesz, amikor a diplomáját átveszi...

Ezt csak úgy mellesleg jegyeztem meg. Mint ahogy azt is csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy aki már volt kimondhatatlan fájdalmaktól szenvedő haldokló beteg ágya mellett, abban nagyon érdekes gondolatok fogalmazódnak meg halál és élet kérdésében.

Akinek volt ismerőse, akit megerőszakoltak, s emiatt állapotos lett, abban is érdekes ...

Az is egy nagyon érdekes kérdés, hogy mit tennék, ha családomat megtámadnák, s nekem éppen a rendelkezésemre állna egy fegyver... Vagy háborúban, ahol parancs van és helyzet van...

Ezek katarzisok, mind-mind, amit az illető embernek saját magának kell feloldania. Gondolatok vannak, van egy biztos alap is, amire az ember építhet, mégis azt mondom, hogy ezek nagyon nehéz kérdések...

S leírtam a fentieket azzal, hogy nem értek egyet az euthanáziával, s nem értek egyet az abortusszal, az esküvel sem, meg a háborúval sem, meg a gyilkossággal sem... Biztos alapom is van, de mégis vannak kérdéseim.

Ugye értitek? :pirul:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu