Szerző Téma: Orvostudomány  (Megtekintve 20732 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Orvostudomány
« Válasz #75 Dátum: 2012 Július 14, 17:01:38 »
Kedves Dafna!

Itt nem a generációs átokról van szó! Ezért is tettem be a linkeket. Itt egy szervezetröl van szó, amely részt vett a Holokauszt borzalmaiban és azóta e szevezetnek tagjai most (és végre) jutottak el odaáig, hogy milyen borzalmas bünt követett el az a szervezet, amelynek ök is tagjai. Gondolom elég világosan indokolták meg a nyilatkozatukat:

Idézet
Az orvosi kar felelösséget érez, és figyelmeztetésnek szánja ezt úgy a jelen idönek, mint a jövöben.

Lehet hogy neked ez a véleményed a kártérítéssel kapcsolatban. Megváltoztatni valóban nem tudja a történteket, és nem is lehet pénzzel megfizetni azt ami történt, ám enyhítheti azok sorsát, akik emiatt egész életükben szenvedtek. És mindenekelött olyan hozzáállást képvisel, hogy ilyen a jövöben sohase ismétlödjön meg!!!!

Erröl egyébbként itt másképpen gondolkoznak. Itt az antiszemitizmus erösödésére aggodalommal néznek, talán mert elítélik saját történelmük alapján azt.

 :2smitten:


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Orvostudomány
« Válasz #76 Dátum: 2012 Július 14, 18:36:56 »
Fején találtad a szöget. Ha a mai német társadalomban nincs antiszemitizmus és nincsenek gyilkos orvosok, akkor miért kérnek bocsánatot? Nem ők tették vagonokba a zsidókat, nem ők kisérleteztek rajtuk, nem ők döntötték el ki haljon meg és ki éljen tovább...
Tudod azért Mengelének elfogadtam volna a bocsánatkérését, mert neki volt miért bocsánatot kérni. Szerintem amit Ő művelt az minden határokon túl van...de nem kérném,hogy Mengele unokája, dédunokája őmiatta kérjen bocsánatot. A generációs átokban pedig hiszek, mert az Ige mondja, hogy létezik. De ha a leszármazottak elhatárolják magukat ezektől a bűnöktől, akkor az átok nem száll a fejükre, mert az is meg van irva: "Az ok nélkül való átok nem száll az ember fejére." Tehát én nem kérnék ilyet a német orvos társadalomtól, hogy kollektiven azok bűnéért kérjen bocsánatot, amit nem ők követtek el.

Nos, éppen te nem találtad a fején azt a bizonyos szöget. Amikor én arról beszéltem, hogy egy kalap alá veszik őket a gyilkosokkal, akkor éppen, hogy nem a német társadalmat említettem, hanem azokat, akik a német népet teszik felelőssé azért a szörnyűségért, amit mi Holocaustnak nevezünk.

S még egy dolog kívánkozik ide Erzsike hozzászólásának az első feléhez:

Miért kérnek bocsánatot ezek az orvosok? Talán nem azért, mert úgy érzik (s szerintem jól érzik), hogy őket egy kalap alá veszik a gyilkosokkal...?

S hogy ez mennyire így van, mi sem bizonyítja jobban, mint az, ahogy ez a történet lereagáltatott.
És mit segit a kártérités? Soha nem kértem, és soha nem is fogok. Az a kis pénz nem fedezi azt a nagy bűnt, amit elkövettek, mondjuk a családom életében. Megfizethetetlen. Vannak bűnök, amiket pénzzel megváltani nem lehet. És mielőtt azt gondolnátok hogy megbocsátatlanság van a szivemben, állithatom, hogy nem.

S nem az mondatja ezt velem, hogy engem vagy családomat soha nem értek vérre menő atrocitások. Igen! Értek! Csak megtanultam a Mindenhatótól, hogy a bűneimről meg sem emlékezik... S megtanultam, hogy a bosszúállást bízzam az igazságosan ítélőre.

Igen. Van antiszemitizmus Magyarországon, s van Németországban is! Példaértékű egy ilyen bocsánatkérés! Komoly üzenete van: csak ezt az "adást" venni kell.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Orvostudomány
« Válasz #77 Dátum: 2012 Július 14, 18:41:57 »
Kedves Petya Testvérem!
Idézet
Igen. Van antiszemitizmus Magyarországon, s van Németországban is! Példaértékű egy ilyen bocsánatkérés! Komoly üzenete van: csak ezt az "adást" venni kell.

Ez valóban így van! Van Németországban is antiszemitizmus, és mi örülünk minden próbálkozásnak, ami ezt napfényre hozza és elitéli.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Orvostudomány
« Válasz #78 Dátum: 2012 Július 14, 19:08:08 »
Egyetértek. Azért is örültem ennek a nyilatkozatnak, amiről Bacsipista Testvérünk írt, mert példát mutat. Sok ember, ha azt hallja valaki német, akkor lenácizza. Van ilyen sajnos. Azonban ez nyilvánvalóan nem igaz.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető k_judit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Orvostudomány
« Válasz #79 Dátum: 2012 Július 14, 20:48:54 »
Fején találtad a szöget. Ha a mai német társadalomban nincs antiszemitizmus és nincsenek gyilkos orvosok, akkor miért kérnek bocsánatot? Nem ők tették vagonokba a zsidókat, nem ők kisérleteztek rajtuk, nem ők döntötték el ki haljon meg és ki éljen tovább...

Drága Testvérem! Olvasom időről-időre a témáról a hozzászólásokat. Több dolgot nem értek.
Először: miért rónánk fel valakinek azt, hogy az elődei tetteitől elhatárolja magát? Lehetetlennek tartod, hogy egy gyilkos gyerekei tisztességes, becsületes emberek lehetnek?
Másodszor: Szerintem azért kérnek bocsánatot ezek az orvosok, mert próbálnának megszabadulni attól a bélyegtől, ami Mengele "óta" rajtuk maradt. Sokuknak csak az a "bűne", hogy egy adott helyen, egy adott országban született.
Harmadszor: Antiszemitizmus sajnos nem csak a német társadalomban létezik, ezzel egyetértek Veled. Találkozom vele időnként közösségi oldalakon. Sajnálattal írom le, hogy ők nem fognak bocsánatot kérni  senkitől még képmutatásból sem! A megnyilvánulásaik azt igazolják, hogy azokat a borzalmakat ma is megtennék.

Idézet
Mt 6:12  És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;

Azoknak nincs mit megbocsátani, akik nem vétkeztek ellenünk, akkor miért nem lehet szeretettel fordulni feléjük?
Van egy csodálatos dolog: nem kell bosszút állnunk a sérelmeinkért és a rajtunk esett borzalmakért, mert a bosszúállás és az ítélet a Mindenható Istennél van!

Idézet
Róm 12:19 Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.

Drága Testvérem?   
 
Miért kutatod mindig a szörnyűségeket? Nem tartom hasznosnak napokig rágódni a különféle lélekromboló témákon akkor, amikor ugyanannyi energiával a szépet és jót is elmondhatjuk  , ami van körülöttünk. Miért gyötröd a  saját lelkedet? Van Neked   Szerető Istened, Megváltó Jézus Krisztusod, akinél leteheted, ami terheli a lelkedet és naponta elveheted az áldásokat! Hát nem csodálatos?

Testvéri szeretettel üdvözöllek:
Judit.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Orvostudomány
« Válasz #80 Dátum: 2012 Július 14, 21:12:42 »
Áldott Testvéreim. Az Orvosok bocsánatkérésénél el kell gondolkodnunk azon az apró "momentumon" hogy az orvostudomány több esetben: "kincsként"-hovatovább "áldásként" beszélnek a fasiszta orvosi kutatások eredményeiről... És hangoztatják némely esetekben: Nagy előrelépés volt az a kutatás, mert az etikai szabályok és törvények nem engedik meg ezen kísérleteket embereken!

Az én személyes meglátásom az: Valóban vannak akik ál bűntudattal, de mindenképp feltűnési viszketegséggel kérnek mindenért bocsánatot oly dolgokért, amiért ők biztosan nem, a felmenőik felelőssége pedig alaposan kérdéses azokban a dolgokban! Ha nem tudják miért kell bocsánatot kérni, akkor inkább fogalmazzák át a mondani valójukat!
Ezt a dolgot,(holokauszt), nem lehet egy hamis lelkesültségből elhangzott "Szlicha"-val, bocsi-val elintézni!
Előbbre viszi az ügyet, ha csak azt mondják: "SOHA TÖBBÉ SOA" ! (SOA= holokauszt)   És ezen szavaik szerint, legalább az egyházakban tenni az antiszemitizmus ellen.  Mert amikor egy Keresztény gyülekezet hivatalos állásfoglalása ebben a dologban ez: "A Zsidók csak úgy lehetnek kedvesek az Isten előtt, ha feladják a Zsidó identitásukat, és betérnek egy Keresztény gyülekezetbe..." ez már maga az Antiszemitizmus!
Azonban el kell mondanom: Ezt a fajta bocsánatkérést, csak a Németek részéről látom (én), mert ők valóban tesznek is az Antiszemitizmus ellen...
Náluk pl. elképzelhetetlen az ami ma mondjuk éppen Magyarországon zajlik...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #81 Dátum: 2012 Július 15, 14:27:16 »
Kedves Dafna!

Itt nem a generációs átokról van szó! Ezért is tettem be a linkeket. Itt egy szervezetröl van szó, amely részt vett a Holokauszt borzalmaiban és azóta e szevezetnek tagjai most (és végre) jutottak el odaáig, hogy milyen borzalmas bünt követett el az a szervezet, amelynek ök is tagjai. Gondolom elég világosan indokolták meg a nyilatkozatukat:

Idézet
Az orvosi kar felelösséget érez, és figyelmeztetésnek szánja ezt úgy a jelen idönek, mint a jövöben.

Lehet hogy neked ez a véleményed a kártérítéssel kapcsolatban. Megváltoztatni valóban nem tudja a történteket, és nem is lehet pénzzel megfizetni azt ami történt, ám enyhítheti azok sorsát, akik emiatt egész életükben szenvedtek. És mindenekelött olyan hozzáállást képvisel, hogy ilyen a jövöben sohase ismétlödjön meg!!!!

Erröl egyébbként itt másképpen gondolkoznak. Itt az antiszemitizmus erösödésére aggodalommal néznek, talán mert elítélik saját történelmük alapján azt.

 :2smitten:

Drága Elisheva!

Sajnos itt Izraelben nem azok a személyek részesednek a kártéritésből, akiknek szánják. Valahol fenn elkalódnak a dolgok...Nem véletlen dolgozik a férjem a holokauszt túlélők alapitványába, vannak olyan öregek, akikre a kutya se néz rá, 1400 sekeles nyugdijjal kinyomják a szemüket, éheznek, fáznak,   és csak a Mindenható Jó Istenre bizhatják magukat. (Jelenleg a létminimum 4000 sekelnél van.)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Orvostudomány
« Válasz #82 Dátum: 2012 Július 15, 14:34:59 »
Áldott Testvéreim. Az Orvosok bocsánatkérésénél el kell gondolkodnunk azon az apró "momentumon" hogy az orvostudomány több esetben: "kincsként"-hovatovább "áldásként" beszélnek a fasiszta orvosi kutatások eredményeiről... És hangoztatják némely esetekben: Nagy előrelépés volt az a kutatás, mert az etikai szabályok és törvények nem engedik meg ezen kísérleteket embereken!

Az én személyes meglátásom az: Valóban vannak akik ál bűntudattal, de mindenképp feltűnési viszketegséggel kérnek mindenért bocsánatot oly dolgokért, amiért ők biztosan nem, a felmenőik felelőssége pedig alaposan kérdéses azokban a dolgokban! Ha nem tudják miért kell bocsánatot kérni, akkor inkább fogalmazzák át a mondani valójukat!
Ezt a dolgot,(holokauszt), nem lehet egy hamis lelkesültségből elhangzott "Szlicha"-val, bocsi-val elintézni!
Előbbre viszi az ügyet, ha csak azt mondják: "SOHA TÖBBÉ SOA" ! (SOA= holokauszt)   És ezen szavaik szerint, legalább az egyházakban tenni az antiszemitizmus ellen.  Mert amikor egy Keresztény gyülekezet hivatalos állásfoglalása ebben a dologban ez: "A Zsidók csak úgy lehetnek kedvesek az Isten előtt, ha feladják a Zsidó identitásukat, és betérnek egy Keresztény gyülekezetbe..." ez már maga az Antiszemitizmus!
Azonban el kell mondanom: Ezt a fajta bocsánatkérést, csak a Németek részéről látom (én), mert ők valóban tesznek is az Antiszemitizmus ellen...
Náluk pl. elképzelhetetlen az ami ma mondjuk éppen Magyarországon zajlik...

Ámen. Csak tudod kezdek aggódni, mióta látom a hireket onnan. Mondjuk hogy törvényellenesnek titulálták a körülmetélést. Valahol itt kezdődik az antiszemitizmus..., mert megfojtják a zsidók identitását, azt, amitől zsidó a zsidó, hogy Ábrahám szövetségébe lépve Isten parancsára körülmetélteti a fiát. Ez nem egyfajta hóbort, hanem egy isteni elhivás. Szóval tényleg csak annyit kéne hogy Soha többé Soa és aztán nem adni lehetőséget, az ilyen jellegű törvénymódositásokra.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Orvostudomány
« Válasz #83 Dátum: 2012 Július 15, 16:36:57 »
Kedves Dafna!

Részemröl ezt a témát lezárom, mert nem tartom építö jellegünek, azonkivül ebböl a hozzászólásodból is kiderül, hogy tévesek az információid. Biztosan elkerülte a figyelmedet, hogy a német döntés egy 4 éves muzulmán fiú körülmetélése után lett hozva, mivel a gyerek súlyosan bevérzett, és kórházi sürgösségi beavatkozásra volt szükség. A diszkusszió, pedig alapvetöen a vallási törvények és a gyermek egésszégéhez való joga körül folyik. Ám nem érzem feladatomnak ezekkel tovább foglalkozni.

Teljesen egyetértek Judit Testvérnömmel:

Idézet
Drága Testvérem?   
 
Miért kutatod mindig a szörnyűségeket? Nem tartom hasznosnak napokig rágódni a különféle lélekromboló témákon akkor, amikor ugyanannyi energiával a szépet és jót is elmondhatjuk  , ami van körülöttünk. Miért gyötröd a  saját lelkedet? Van Neked   Szerető Istened, Megváltó Jézus Krisztusod, akinél leteheted, ami terheli a lelkedet és naponta elveheted az áldásokat! Hát nem csodálatos?

Testvéri szeretettel üdvözöllek:
Judit.

Isten áldjon

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető M.Csilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re:Orvostudomány
« Válasz #84 Dátum: 2018 November 08, 16:53:05 »
160 ezer forintot kért egy orvos a szülésért, etikai vizsgálatot kapott

Azt állítja egy kismama a Másállapotot a szülészetben nevű Facebook-csoportban, hogy a SOTE II. klinikájának főorvosa 160 ezer forintot kért tőle egy szülés után, hogy abból kifizesse a műtő bérleti díját, illetve a műtétet végző csapatot. A poszt alatt több kommentelő is hasonló tapasztalatokról számolt be, ezért "úgy tűnhet, bejáratott rendszerről van szó" - írta a 444.
A portál megkérdezte a kórházat, akik közölték: a Semmelweis Egyetem II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának vezetője etikai vizsgálatot kezdeményez az orvos ellen, akivel szemben felmerült, hogy ügyeletes orvosként pénzt kért a szülések levezetéséért.
A Facebookon posztolt esetben sürgősségi császármetszést hajtottak végre a nőn, akinek ezért nem a saját orvosa, hanem az ügyeletes és egy rezidens vezette le a szülését. Az orvos a szülés után közölte, hogy "varratszedéskor vagy távozáskor szeretné, ha rendeznék az anyagiakat".
Néhány napja jelent meg egy kutatás, amely szerint hiába a béremelés, az orvosok jelentős része továbbra is elrakja a hálapénzt.

Forrás:  https://index.hu/belfold/2017/03/03/160_ezer_forintot_kert_egy_orvos_a_szulesert_etikai_vizsgalatot_kapott/
"... ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!" Máté 28,20

Nem elérhető M.Csilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re:Orvostudomány
« Válasz #85 Dátum: 2018 November 08, 17:09:46 »
KÖZEL 200 EZER FT-BA KERÜL A TERHESGONDOZÁS ÉS A SZÜLÉS

"... ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!" Máté 28,20

Nem elérhető M.Csilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re:Orvostudomány
« Válasz #86 Dátum: 2018 November 08, 17:15:51 »
Az orvosi eskü szövege Magyarországon

A Magyar Orvosi Kamara - törvényben[1] előírt kötelezettségnek eleget téve - megalkotta az első Magyar Orvosetikai Kódexet,[2] amelyben - többek között - az orvosi eskü alábbi, javasolt szövege is szerepel:

Én (…) esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Legfőbb törvénynek tekintem a betegek testi és lelki gyógyítását, a betegségek megelőzését. Az emberi életet minden megkülönböztetés nélkül tisztelem. Orvosi tevékenységem soha nem irányul emberi élet kioltására. A betegek emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartom, bizalmukkal nem élek vissza és titkaikat haláluk után is megőrzöm. Tanítóimnak megadom az illő tiszteletet, orvos társaimat megbecsülöm. A betegek érdekében ismereteimet, tudásomat folyamatosan gyarapítom. Minden erőmmel arra törekszem, hogy megőrizzem az orvosi hivatás tisztaságát és tekintélyét. Az … Egyetem hírnevét öregbítem és megbecsülését előmozdítom.
"A Magyar Orvosi Kamara őrködik az orvosi hivatás tisztasága felett, védelmezi a hivatásuknak megfelelő magatartást tanúsító orvosokat, elmarasztalja azokat az orvosokat, akik a szakma erkölcsi szabályait, és/vagy orvosi esküjüket megszegik."[3]

Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Orvosi_esk%C3%BC
"... ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!" Máté 28,20

Nem elérhető Sándor 4,4-7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Orvostudomány
« Válasz #87 Dátum: 2019 Augusztus 25, 19:55:48 »
Kedves testvérek, szerintem a BNO kódok bevezetésével az orvosi titoktartás megszűnt.
Ld.Google BNO kereső.
Tudom, hogy Hippokratész görög volt, de inkább az Úrra kellene felesketni a medikusokat - bár a tapasztalat szerint ez sem visszatartó erő, ha valaki nem hisz.!!