Szerző Téma: Hamis Jézus imádat  (Megtekintve 17055 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Hamis Jézus imádat
« Dátum: 2012 Január 30, 21:21:42 »
Sziasztok.

Ezzel a címmel tudtam a legjobban megközelíteni a témát.
Azokat céloztam meg a topiccal, akik ugyan Jézust vallják Istenüknek, őt dicsőítik, őt tanítják, de mégis azon csúsznak el, hogy egy idegen Istenben hisznek, aminek a Jézus nevet adták. Vagyis hamis ismeretre jutottak, akik ugyan Jézust célozták meg, de a saját igényeik szerint formálták meg.

Pedig nekünk kell az Ő képmására és nem neki kell a mi képmásunkra formálódnia.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #1 Dátum: 2012 Január 30, 22:24:12 »
Érdekes téma, kedves Antee!

Szerintem nagyon hajlamos az ember arra, hogy saját kívánságai és elképzelése szerint kialakítson egy Jézus képet. Ehhez azután kiválogat olyan Igerészeket, amelyek beillenek ebbe a képbe, és már elkészült egy hamis Krisztus kép.

Nem véletlen figyelmezetet nagyon komolyan Pál apostol a TISZTA EVANGÉLIUM hirdetésének elengedhetetlen voltára.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #2 Dátum: 2012 Január 30, 23:03:46 »
Szerintem is érdekes a probléma megfogalmazása. Részleteznéd Antee? :2smitten:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #3 Dátum: 2012 Január 30, 23:20:32 »
Nem volt okom a téma felvetésére, csak gondolkodtam egy új topic nyitáson és ez lett belőle. :088:

A részletekről mindannyiunknak kell írni, tapasztalatokról vagy meglátásokról.
Talán ez az ige irányt tud mutatni:

2Timóteus 4,3
"Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #4 Dátum: 2012 Január 31, 10:42:55 »
Én tudok egy ilyen nagyon kirivó esetről, egy budapesti "felekezet"-ről van szó, az a nevük, hogy Öt kenyér két hal, és csupa homoszexuális tagja van. Nyiltan hirdetik, hogy Dávid és Jonatan homoszexuálisok voltak és hogy a homoszexualitást az Isten nem veti meg, ezért a szeretet és humanizmus fogalmába burkolózva egy hamis istenképet állitanak maguknak és úgy gondolják, hogy bűnük nincsen, mert ők is szeretik a társukat és nem csalják meg. Ez egyfajta hamis isten-tudat, a Biblia Istene határozottan elhatárolja magát a homoszexualitástól, sőt bűnnek nevezi azt, tehát aki a homoszexuálisok istenét imádja, az nem az Ábrahám, Izsák és Jákób Istene...
és valóban ahogy Antee fogalmazta...kerestek maguknak tanitókat, mert viszket a fülük...

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #5 Dátum: 2012 Január 31, 10:48:27 »
Itt a honlapjuk:

http://www.otkenyer.hu/kiskate.php

Hátborzongató, nem?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #6 Dátum: 2012 Január 31, 11:00:37 »
Jelenések könyve

8. A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál.

Nem tudom, talán az ő Bibliájukban ez az Ige nem szerepel? Vagy az is lehet, hogy kitépték az Új-szövetség tanitásai közül a Jelenések könyvét?

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #7 Dátum: 2012 Január 31, 11:34:05 »
Egyszer vitáztam egy homoszexualitás-párti, önmagát keresztyénnek valló emberkével.
Az volt a vesszőparipája, hogy Jézus, maga az evangéliumokban sehol nem mondta, hogy a homoszexualitás bűn, a Biblia többi része meg emberek által leírt feljegyzések gyűjteménye, így azt nem is kell kötelező érvényűnek tekinteni.  :03:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #8 Dátum: 2012 Január 31, 11:35:12 »
Van egy másik kirivó eset is, amikor a Bibliához csatlakoztattak könyveket. Ezt az egyházat hivják Mormon egyháznak.
Ime a könyv, ami állitólag Jézus Krisztusról tesz tanúbizonyságot:

http://mormon.org/learn/0,8672,1090-15,00.html

Megjegyezném, hogy életem folyamán egyetlen egyszer volt a kezemben, és kidobattam a kukába, már csak azért is mert fizikálisan megégette a kezemet. Azért ez érdekes, nem?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #9 Dátum: 2012 Január 31, 11:39:39 »
Úgy látszik a Mormon egyházban sem ismerik a Jelenések könyvét, vagy legalábbis ezt az Igét belőle:


És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak.
20

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #10 Dátum: 2012 Január 31, 13:25:53 »
Jelenések könyve

8. A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál.

Nem tudom, talán az ő Bibliájukban ez az Ige nem szerepel? Vagy az is lehet, hogy kitépték az Új-szövetség tanitásai közül a Jelenések könyvét?

Nem csak a Jelenések könyve beszél erről.

Róm 1:26  Annakokáért adta õket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az õ asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:
Róm 1:27  Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az õ tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


3Móz 18:13 És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok. (3Móz 18:22);

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #11 Dátum: 2012 Január 31, 13:31:03 »
Egyszer vitáztam egy homoszexualitás-párti, önmagát keresztyénnek valló emberkével.
Az volt a vesszőparipája, hogy Jézus, maga az evangéliumokban sehol nem mondta, hogy a homoszexualitás bűn, a Biblia többi része meg emberek által leírt feljegyzések gyűjteménye, így azt nem is kell kötelező érvényűnek tekinteni.  :03:

Sajnos, ma már, sok olyan gyülekezet, amelyik magát evangéliumi gyülekezetnek vallja, nem tekinti már a Bibliát Isten szavának, hanem csak csupán emberek irományainak, amik valamikor talán egy bizonyos kúlturában, és körülmények között igaz volt és alkalmazható, de ma már csak puszta olvasmánynak jó.

Ez a szomorú.
Ezért van ennyi tévelygés, és hamis Krisztus.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #12 Dátum: 2012 Január 31, 14:22:42 »
Jelenések könyve

8. A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál.

Nem tudom, talán az ő Bibliájukban ez az Ige nem szerepel? Vagy az is lehet, hogy kitépték az Új-szövetség tanitásai közül a Jelenések könyvét?

Nem csak a Jelenések könyve beszél erről.

Róm 1:26  Annakokáért adta õket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az õ asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:
Róm 1:27  Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az õ tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


3Móz 18:13 És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok. (3Móz 18:22);

 :2smitten:

Köszönöm. Szándékomban állt nekem is feltenni ezeket az Igéket, köszönöm hogy megelőztél. Légy áldott!

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #13 Dátum: 2012 Január 31, 15:16:26 »
Van még az 1Tim1.9-10.

1Ti 1:9  Tudván azt, hogy a törvény nem az igazért van, hanem a törvénytaposókért és engedetlenekért, az istentelenekért és bűnösökért, a latrokért és fertelmesekért, az atya- és anyagyilkosokért, emberölőkért.
1Ti 1:10  Paráznákért, férfifertõztetõkért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért, és a mi egyéb csak az egészséges tudománynyal ellenkezik,


Ezeknek a Bibliáiból úgy látszik hiányoznak ezek a részek  :(    , meg úgy látszik sosem olvasták Sodoma és Gomora történetét, ahonnan ered az egyik megnevezés is Sodomizmus, (mert éppen ez volt az egyik bűn amiért égniük kellet), csak ezt már nem használják (talán éppen azért, hogy leplezzék ezt a fertelmes bűnt).

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #14 Dátum: 2012 Január 31, 15:22:10 »
Szia Zoltán!

Ezeket az Igéket is nagyszerűen ki lehet magyarázni és elferditeni. Aki képes Dávid Királyra és Jonatán barátságára a homoszexuális érzelmeket alkalmazni, az mindenre képes! Minden Igét képes a Bibliában meghazudtolni, csak hogy a saját igazát védje.
Köszönöm egyébként hogy feltetted ezeket az Igéket is.