Szerző Téma: Hamis Jézus imádat  (Megtekintve 17059 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #30 Dátum: 2012 Február 07, 13:52:44 »
Van egy másik tévtanitás ami kering a neten:

Biró Lajos: A magyar Jézus, és Izrael elveszett törzsei

A könyv irója tagadja Jézus izraelita származását, ehelyett magyar nemzeitségűnek vallja, meghazudtolva az egész Bibliát ezzel.

http://www.angelfire.com/realm3/hmult/nepek/mjezus.htm

Bele néztem.   :(  Ez aberráció. Ennyi őrültséget összehordani.  :nem:
Igaz beszéd az, hogy az utolsó időben, sok mese kell szárnyra, és sok ördögi tanítás.

 :2smitten:

Hát én is igy vagyok vele. Csak bele-bele nézegettem, nincs erőm azt a sok bődültséget "tudományos" alapokon elolvasni. Nem is azért hoztam hogy el kell olvasni, csak azért hogy lássátok mennyire az utolsó időket éljük. Lesznek hamis tanitók és hamis messiások...no komment.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #31 Dátum: 2012 Február 13, 16:44:31 »
Egy hamis Jézus kép alakul akkor is ki, ha valaki azt monmdja, hogy Jézus eltörölte a törvényt. Már beírtam a Messiási próféciák rovatba is, de ide is beírom, mert nagyon fontos pont Isten Igazságában:


Ez az én szolgám, akit támogatok, az én választottam, akiben gyönyörködöm. Lelkemmel ajándékoztam meg, törvényt hirdet a népeknek. 2. Nem kiált, nem lármáz, és nem hallatja szavát az utcán. 3. A megrepedt nádszálat nem töri össze, a füstölgő mécsest nem oltja el, igazán hirdeti a törvényt. 4. Nem alszik ki, és nem törik össze, míg a törvénynek érvényt nem szerez a földön; tanítására várnak a szigetek. 5. Ezt mondja az ÚRisten, aki az eget teremtette és kiterítette, szilárddá tette a földet, és növényt sarjasztott, leheletet ad a rajta lakó népnek, és lelket a rajta járóknak: 6. Én, az ÚR, elhívtalak az igazságért, én fogom a kezedet. Megőrizlek, és benned ajándékozom meg szövetségemmel népemet, világosságommal a nemzeteket.
Ézs 42,1-6

Vagy Isten kizárólag a zsidóké? Nem a pogányoké is? Bizony, a pogányoké is; 30. mert egy az Isten, aki megigazítja a körülmetéltet hitből, a körülmetéletlent pedig hit által. 31. Érvénytelenné tesszük tehát a törvényt a hit által? Szó sincs róla! Sőt inkább érvényt szerzünk a törvénynek.
Róm 3,29-31

Mit törölt el Jézus Krisztus?

Eltörölte a követelésével minket terhelő adóslevelet, amely minket vádolt, eltávolította azt az útból, odaszegezve a keresztfára.
Kol 2,14

Nem a törvényböl igazulunk meg, hanem hitböl Jézus Krisztus áldozata által. Ám a parancsolatok megtartása által éljük meg gyakorlatban Isten iránti szeretetünket.

Ha parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok a szeretetemben, ahogyan én mindig megtartottam az én Atyám parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.
Jn 15,10

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #32 Dátum: 2012 Február 21, 21:32:50 »
Egy hamis Jézus kép alakul akkor is ki, ha valaki azt mondja, hogy Jézus eltörölte a törvényt. Már beírtam a Messiási próféciák rovatba is, de ide is beírom, mert nagyon fontos pont Isten Igazságában:

Igen Testvérem, ez így van. Jézus nem eltörölte a törvényt, hanem betöltötte (Máté evangéliuma 5,17).
A törvény jó, éppen ezért a javunkat szolgálja (1Timóteus 1,8).

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #33 Dátum: 2012 Június 06, 11:57:06 »
Van egy fajta hamis Krisztus kép, amely szerint, nem lehetsz fáradt, nem lehetsz erötlen, nem lehetsz beteg... stb.

Sokszor úgy érzem magam, mintha egy önkiszolgáló boltba lennék.

Adj, Uram ezt, adj Uram azt.... Testies jólét érdekében... Ember, Te pedig gondolkozz pozitívan...

A mi testünk még megváltásra vár:

Rm 8,23    
Nemcsak ez pedig, hanem magok a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is fohászkodunk magunkban, várván a fiúságot, a mi testünknek megváltását.

Pál apostol nyomorultnak vallja magát:

Rm 7,24    
Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?


Fil 3,21    
Ki elváltoztatja a mi nyomorúságos testünket, hogy hasonló legyen az Ő dicsőséges testéhez, amaz Ő hatalmas munkája szerint, mely által maga alá is vethet mindeneket.

A mi reménységünk nem erre a világra szól elsösorban:

1Kor 15,19    
Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk.

Ha nem lehetne valaki beteg, vagy erötlen stb, akkor miért mondja Jézus:

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.
35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;
36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám
.
37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?
38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?
39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?
40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Mt 25,34-40

Mt 11,28    
Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

 :pasztor05:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #34 Dátum: 2012 Június 10, 12:33:12 »
Mindenkit szeretettel köszöntök!
Aki nem ismerné még, ajánlom a "JÉZUS STÍLUS" c. könyvet, ami tisztán bemutatja az Úr Jézus jellemét. Azt a krisztusi természetet, amit mindannyiunknak el kell sajátítanunk.
Az Úr veletek, áldott napokat kívánok!  :044:
Ezzel a lelkülettel igazán tudjuk imádni Jézust.  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #35 Dátum: 2012 Június 14, 08:52:06 »
Hamis Krisztusimádat lehet az is, ha a hitet a csodákba helyezzük, és nem Krisztusba. A csodák nem váltottak meg senkit sem, hanem egyedül Jézus Krisztus Vérében van a megváltásunk.

Sokszor lassan az az érzésem bizonyos helyzetekben, hogy ha nem hiszel a hitetben, akkor nem történnek gyógyulások. Nem a mi hitünkben kell nekünk bízni, hanem kizárólag Ábrahám, Izsák és Jákób Istenében és egyszülött Fiában!  Hitünk célja és beteljesedése nem a csodák hajhászása, hanem Jézus Krisztus! Jézus Krisztushoz sem jöhet senki sem, ha nem az Atya vonza oda.

Isten és Jézus Krisztus nem változik, történnek csodák, de a legnagyobb csoda abban rejlik, hogy Általa Isten gyermekeinek neveztetünk szabadítása által.   

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #36 Dátum: 2012 Június 14, 09:23:34 »
Igen Testvérem!

Erről Tamás jutott eszembe, akinek Jézus azt mondta, hogy boldogok akik nem látnak de hisznek!

Ott van a csodálatos kivonulás is és a pusztai évek amikor Isten hatalmas csodákat tett.
Volt ott szétvált tenger, felhő-tűz oszlop, kősziklából fakadó víz, naponkénti mana, fürjek és nagyon sokáig lehetne sorolni még.

Mégis ott haltak meg a pusztában, a csoda nem tartotta meg őket. Ábrahám is azt mondta a Seolban a gazdagnak. Van Mózesük és prófétájuk az embereknek, ha azoknak nem hisznek akkor az sem fogja meggyőzni őket, ha valaki feltámad a halálból!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #37 Dátum: 2012 Június 14, 09:42:07 »
Idézet
Hamis Krisztusimádat lehet az is, ha a hitet a csodákba helyezzük, és nem Krisztusba. A csodák nem váltottak meg senkit sem, hanem egyedül Jézus Krisztus Vérében van a megváltásunk.

A satannak egyik taktikaja,hogy mivel a hivoket ugysem tudja meggyozni,hogy nincs Isten es nincs Jezus Krisztus mint Isten Fia,megprobalja a hituket megingatni,vagyis masba helyezni a kizarolagos hitet es a megvaltas erejet,mint Jezus vereben. Es maris bejon a hamis Krisztusimadat! Nem eleg kizarolag a Jezus vere,meg azert nekunk is hozza kell tennunk valamit - errol probal meggyozni hivo embereket. Sajnos vannak akik ezt el is hiszik.
Legyunk resen azert!                             

12.Halakat advan az Atyanak,ki alkalmassa tett minket a szentek oroksegeben valo reszvetelre a vilagossagban;13. Aki megszabaditott minket a sotetseg hatalmabol,es altalvitt az O szerelmes Fianak orszagaba;14. Kiben van a mi valtsagunk az O vere altal,buneinknek bocsanata;  Kolosse1:12-14.
Krisztussal egyutt megfeszittettem. Elek pedig tobbe nem en,hanem el bennem a Krisztus; amely eletet pedig most testben elek,az Isten Fiaban valo hitben elem,aki szeretett engem es onmagat adta erettem.  Galata2:20.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #38 Dátum: 2012 Június 14, 09:56:03 »
ÁMEN!

 :026: :morning:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #39 Dátum: 2012 Június 14, 10:03:50 »
Es az Istennek bekessege,mely minden ertelmet felul halad,meg fogja orizni sziveiteket es gondolataitokat a Krisztus Jezusban.
Amiket tanultatok is,el is fogadtatok,hallottatok is,lattatok is en tollem,azokat cselekedjetek; es a bekesseg Istene veletek lesz.

Filippi4:7,9.

 :081:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #40 Dátum: 2012 Június 14, 10:07:43 »
Egy a test, és egy a Lélek, aminthogy egy reménységre kaptatok elhívást is: 5. egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség, 6. egy az Istene és Atyja mindeneknek; ő van mindenek felett, és mindenek által, és mindenekben. 7. A kegyelem pedig mindegyikünknek a Krisztus ajándékának mértéke szerint adatott.
Ef 4,4-7

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #41 Dátum: 2012 Június 14, 10:09:59 »
Amen.
 :079: :175:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #42 Dátum: 2012 Augusztus 06, 14:32:55 »
Jelenleg Egy nagyon komoly probléma, és téves gondolkozás szemlélhetö több keresztény körökben. A New Age humánus gondolkozását összekeverik a keresztény hittel.

Egy nagyon híres TV-Pédikátor is ezt tette gyülekezetével. Gondolkozz pozitívan! Ez volt a mottója, és rendszeresen hozott olyan személyeket, akik arról tettek bizonyságot, hogy mennyire megáldotta öket az ÚR és kivezette öket a szegénységböl a gazdagságba. Kb. fél éve csödbe ment ez a gyülekezet és el kellett adni gyönyörü templom-épületet, amely tulajdonképpen ennek a nagy gyülekezetnek a büszkesége volt.

Nem a pozitív gondolkozás oldja meg a problémáinkat! Ezekre kizárólag Jézus Krisztus a válasz. Soha sem ígért nekünk a mi Mennyei Atyánk földi gazdagságot, még csak azt sem, hogy mindig makk egészségesek leszünk.

Legyünk résen, és vigyázzunk, mert egyre erösebb a megtévesztés és a hamis Krisztus-kép a keresztények körében.

Az antikrisztus sem mint valami sárkányféle jelenik meg, különben nem imádnák azt. Valószinü, hogy nagyon is humános gondolatokat fog terjeszteni, eltérítve a figyelmet Istenröl és Jézus Krisztusról. Az ember kerül a központba, és az Örökkévaló helyére akarja majd emelni. Nagy veszély van ebben, mert sokan nem ismerik fel ezt, és tolerálnak, olyasmit a szeretet köppenye alatt, amit az ÚR Ígéje bünnek nyilvánít.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #43 Dátum: 2012 Augusztus 06, 14:45:52 »
Az emberközpontú gondolat volt az elsö kísértés célja is:

Olyanok lesztek, mint Isten!.... Tudtok majd különbséget tenni a jó és a gonosz között....
Csábító gondolatok, de mi lett a vége?

A kígyó pedig ravaszabb volt minden mezei állatnál, amelyet az ÚRisten alkotott. Ezt kérdezte az asszonytól: Csakugyan azt mondta Isten, hogy a kert egyetlen fájáról sem ehettek? 2. Az asszony így felelt a kígyónak: A kert fáinak gyümölcséből ehetünk, 3. csak annak a fának a gyümölcséről, amely a kert közepén van, mondta Isten: Nem ehettek abból, ne is érintsétek, mert meghaltok. 4. De a kígyó ezt mondta az asszonynak: Dehogy haltok meg! 5. Hanem jól tudja Isten, hogy ha esztek belőle, megnyílik a szemetek, és olyanok lesztek, mint az Isten: tudni fogjátok, mi a jó, és mi a rossz.
1Móz 3,1-5

Meg kell halnunk..... Nem lettünk olyan mint Isten.... Isten nélkül pedig nem tudunk különbséget tenni a jó és a gonosz között, mert önzök lettünk, és önigazságban gondolkozunk.

Egyedül Jézus Krisztusban van ebböl a halál állapotából életre keltés. Ezért is figyelmeztet az Íge: vigyázzatok és imádkozzatok...

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #44 Dátum: 2012 Augusztus 06, 17:06:38 »
Az Antikrisztus hízelegni fog az emberek hiúságának. Ismerős ez sajnos a történelemből  ő még vallásos színben is fog valószínűleg feltűnni, és elhitetni sokakat, akiknek "viszket a fülük" vagy éppenséggel nem járatosak az Igében, nem figyelnek, mit mond a Szent Szellem.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63