Szerző Téma: Hamis Jézus imádat  (Megtekintve 17060 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #15 Dátum: 2012 Január 31, 15:32:16 »
Sajnos ez borzasztó.
Számomra ez az Isten, és az ő igéjének lábbal tiprása és megcsúfolása.

Dávidról ilyet állítani, aki az Úr szíve szerint való férfiú volt. A Messiás előképe, a királyi trónt Dávid trónjának nevezi.
Jonatánról is, az ige azt mondja, hogy teljes szívéből szerette az Urat, tiszta szívű, egyenes lelkű volt.

De az ige mondja a gonoszság megsokasul az utolsó időkben, és az emberek a mesékhez fordulnak, és saját maguknak keresnek tanítókat, saját maguknak alkotnak tanításokat elméleteket, ami a fülüknek kedves,és ami a tévelygésüket alátámasztják.

Az utolsó időket éljük.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #16 Dátum: 2012 Január 31, 15:36:29 »
Látod kedves Zoltán, ezért jó ha az ember visszatér az Igéhez, és elsősorban nem a tanitásokra hallgat, hanem az Igére. Mindenkiben ugyanis az Úr lakik, már akinek személyes Megváltója, onnantól kezdve pedig a Lélek elvezet mindenkit az igazságra. A tanitók meg sokszor szelektálnak az Igében, saját szájuk ize szerint és keresnek maguknak tanitványokat. Sajnos Antee-nak nagyon igaza volt, hogy sokan bár azt mondják az Ábrahám, Izsák és Jákób Istenét tisztelik, de ez csak a látszat, az az isten az már nem az, Akiről a Biblia szól...
 :pityereg:
A dávidi tanitásukon egyébként én is ki szoktam akadni, mert az egyik példaképem, hiszen "Isten szive szerint való" ember volt.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #17 Dátum: 2012 Január 31, 15:53:14 »
Tanítókra szükség van.
A Biblia beszél erről.

A fontos az, hogy a tanítók olyanok legyenek, aki szeretik az Urat, imádkozó,  olyanok, akik helyesen hasogatják az igét, akik ragaszkodnak az igéhez, és annak egészséges tanításához.

A probléma ma már - én úgy látom - hogy a tanítványokkal van baj, mert ők keresnek maguknak olyan tanítókat akik az ő szájuk íze szerint, beszélnek. Olyanokat tanítanak amit kellemes hallgatni, mert megegyezik az ő gonosz szívükkel.

Van egy ígéret a Bibliában.

Jer 3:12  Menj el, és kiáltsd e szókat észak felé, és mondjad: Térj vissza, elpártolt Izráel, ezt mondja az Úr, és nem bocsátom reátok haragomat, mert kegyelmes vagyok én, ezt mondja az Úr, nem haragszom mindörökké.
Jer 3:13  Csakhogy ismerd el a te hamisságodat, hogy hûtelenné lettél az Úrhoz, a te Istenedhez, és szertefutottál útaidon az idegenekhez mindenféle zöldelõ fa alá, és az én szómra nem hallgattatok, ezt mondja az Úr.
Jer 3:14  Térjetek meg, szófogadatlan fiak, azt mondja az Úr, mert én férjetekké lettem néktek, és  magamhoz veszlek titeket, egyet egy városból, kettõt egy nemzetségbõl, és beviszlek titeket Sionba.


Jer 3:15  És adok néktek szívem szerint való pásztorokat, és legeltetnek tudománynyal és értelemmel.


Ha mi az igazságot keressük, akkor az Úr gondoskodik olyan tanítóról, és olyan pásztorról aki az igazságot tanítja, aki helyesen vezeti az ő népét.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #18 Dátum: 2012 Január 31, 15:56:29 »
Kedves Zoltán!

Idézet
A probléma ma már - én úgy látom - hogy a tanítványokkal van baj, mert ők keresnek maguknak olyan tanítókat akik az ő szájuk íze szerint, beszélnek. Olyanokat tanítanak amit kellemes hallgatni, mert megegyezik az ő gonosz szívükkel.

 :afro: :afro: :afro:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #19 Dátum: 2012 Január 31, 16:20:45 »
Tanítókra szükség van.
A Biblia beszél erről.

A fontos az, hogy a tanítók olyanok legyenek, aki szeretik az Urat, imádkozó,  olyanok, akik helyesen hasogatják az igét, akik ragaszkodnak az igéhez, és annak egészséges tanításához.

A probléma ma már - én úgy látom - hogy a tanítványokkal van baj, mert ők keresnek maguknak olyan tanítókat akik az ő szájuk íze szerint, beszélnek. Olyanokat tanítanak amit kellemes hallgatni, mert megegyezik az ő gonosz szívükkel.

Van egy ígéret a Bibliában.

Jer 3:12  Menj el, és kiáltsd e szókat észak felé, és mondjad: Térj vissza, elpártolt Izráel, ezt mondja az Úr, és nem bocsátom reátok haragomat, mert kegyelmes vagyok én, ezt mondja az Úr, nem haragszom mindörökké.
Jer 3:13  Csakhogy ismerd el a te hamisságodat, hogy hûtelenné lettél az Úrhoz, a te Istenedhez, és szertefutottál útaidon az idegenekhez mindenféle zöldelõ fa alá, és az én szómra nem hallgattatok, ezt mondja az Úr.
Jer 3:14  Térjetek meg, szófogadatlan fiak, azt mondja az Úr, mert én férjetekké lettem néktek, és  magamhoz veszlek titeket, egyet egy városból, kettõt egy nemzetségbõl, és beviszlek titeket Sionba.


Jer 3:15  És adok néktek szívem szerint való pásztorokat, és legeltetnek tudománynyal és értelemmel.


Ha mi az igazságot keressük, akkor az Úr gondoskodik olyan tanítóról, és olyan pásztorról aki az igazságot tanítja, aki helyesen vezeti az ő népét.

 :2smitten:

Szia Zoltán!

Lehet rosszul fogalmaztam...nem állt szándékomban azt hirdetni, hogy tanitókra már nincsen szükség. Arra hivtam fel a figyelmet, amit egyre jobban látok egyházi körökben, hogy a báránykák inkább mennek X. Y. után és elképzelései után, mint a Biblia után...olyasfélévé vált az egyház, hogy én Pálé vagyok, ő meg Silásé...és ez nagyon nagy baj!
Nem egy olyan kereszténnyel találkoztam, hogy kérdezte: olvastad X. Y. könyvét? És amikor elolvassák, szinte szentirásként kezelik. Mert hát ezt X. Y. irta. Pedig X. Y. is csak az Úr szolgája, és nem tévedhetetlen. Minden tanitást és könyvet az Ige tükrében kell átvizsgálni és meg is szabad itélni, ha az Igei tanitásokkal nem egyező.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #20 Dátum: 2012 Január 31, 17:35:03 »
Nem mindig ilyen szélsöséges tévelygéssel van dolgunk. Némelyik nem ennyire szembetünö. Ám nem kevésbbé veszélyes. Isten Igéje Igazság! Isten Ígéje nagyon sokszor figyelmeztet minket. De sok helyen manapság rád szólnak, ha ezekröl beszélsz. Csak a jót akarják hallani. Egy olyan fajta humanizmus lopózkodott be az un. jólét-evangéliumba (nem sikerteológiára gondolok, habár az is iszonyú tévelygés és nem Biblikus). Nem lehetnek nehézségeid, nem lehetsz beteg, nem lehetsz szegény stb., mert hát az nem az ÚR akarata. Aztán, ha mégis az vagy, akkor jön a fejmosás, hol a hited. Sok ember lelkében okoztak már nagy károkat az ilyen tanítások.

A figyelmeztetéseket elkerülik, azok említését pedig félelemkeltésnek pecsételik meg.

Tehát vizsgáljunk meg minden tanítást az Íge fényében, mert akkor nem fogunk eltévelyedni, mert Isten Szava Igazság!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #21 Dátum: 2012 Január 31, 18:24:54 »
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #22 Dátum: 2012 Január 31, 18:50:48 »
Igen elgondolkodtató ez. Hitben kell járnunk nem látásban. Azonban ezen a világon mindennek rendelt ideje van: A születésnek, a meghalásnak, a sírásnak, a nevetésnek, a rombolásnak, az építésnek stb.

Ettől még igaz az, hogy az Úr öröme a mi erőnk.

Az is veszélyes amikor azt mondják (Bibliát felületesen ismerő emberek, hogy Isten természetétől távol áll az, hogy az gonoszokat megbüntesse, mondván, hogy az Isten szeretet.

Ha Jézust igazán szeretjük, az Ő igéjét is szeretnünk kell, hiszen Ő a testté lett Ige.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #23 Dátum: 2012 Február 01, 10:33:45 »
Az egyik ilyen hamis Jézus imádat, az amikor tagadják azt, hogy Jézus Krisztus Urunk, egy az Atyával.
Mint például a Jehova Tanúi, akik tagadják azt, hogy Krisztus a Mindenható Isten testben. Azt mondják, hogy ő csak egy hatalmas angyal volt.
Ő Isten teremtésében az első, tehát egy teremtett lény, ezzel tagadják Krisztus örökké valóságát, Mindenhatóságát.

Ez is egy veszélyes tév tanítás, Antikrisztusi, más Krisztus.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #24 Dátum: 2012 Február 01, 11:14:41 »
Igen Testverem, valoban veszelyes tanitas!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #25 Dátum: 2012 Február 01, 12:24:26 »
Bizony. Sajnos az a legborzasztóbb az egészben, hogy mivel Bibliával a kezükben hirdetik ezt a hamis tanítást és más hasonló veszedelmes tévedést, ezért könnyen félrevezethetik a járatlan embereket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető gojan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #26 Dátum: 2012 Február 06, 22:33:37 »
Jézus mondta: Ajkukal tisztelnek engem szivuk azonban tavol marad tolem. Isten felelmuk csupan betanult emberi parancsolat :( Hárfa kiséretel danolásznak es azt hizik zenejuk olyan mint davide (mosz 6:5) Amikor dicsitoites  imadat kozben nem istenre figyelunk hanem csak eneklunk az csak a plafonig fog hatni. Isten szivbol jovoimadatot akar. szivunket es a nyelvunket egyarant!!! Ime milyen picike nyelv a test resz megis mily nagy dolgokkal kerkedik akar az egesz testet a pokolba vetheti (jakab 3:1-12)
DE ELJON AZ ORA ES AZ MOST VAN AMIKOR AZ IGAZI IMADOK SZELLEMEBEN ES IGAZSAGBAN IMADJAK AZ ATYAT, MERT AZ ATYA IS ILYN IMADOKAT KERES MAGANAK, AZ ISTEN SZELLEM ES AKIK IMADJAK OT AZOKNAK SZELLEMBEN ES IGAZSAGBAN KELL IMADNIUK. janos 4:23-24 Van egy no ismerosom nagyon nem szeretek vele beszelgetni! Mikor talalkozunk o rogton elsodorja mibaja van es mar megy is tovabb meg se varja hogy esetleg en is mondjak valamit! Sok sok ember ilyen istennel.Elsodorja amit akar es megy is tovabb nem halgasa meg istent mit akar mondani(megkereshetek volna de nem kerdeztek, megtalalhatak volna de nem kerestek. Itt vagyok, Itt vagyok! mondtam a nepnek amely nem hivta segitsegul nevemet :( ezsaias 65:1 Varjunk istenre mit akar mondani ma. Ma ha az o hangjat haljatok ne kemenyetsetek meg sziveteket. Kivanok mindenkinek sok sok komunikaciot istennel legyetek aldotak es istentol vezetet szemelyek áldás békeség málnás édesség
Amit mond az ember, annak a gyumolcsebol fog jollakni a teste, es amit a beszede terem, azzal kell jollakni. Élet és halál van a nyelv hatalmába, amelyiket szereti az ember,annak a gyumolcset eszi...

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #27 Dátum: 2012 Február 06, 22:44:09 »
Kedves Goján!

Idézet
Amikor dicsitoites  imadat kozben nem istenre figyelunk hanem csak eneklunk az csak a plafonig fog hatni.

Mennyire igazad van! Erröl a következö Ige jut eszembe, ami szolgálatom során vezérfonal lett:

Nyisd meg ajkamat, Uram, és dicséretedet hirdeti szám.
Zsolt 51,17

Igen Atyám, nyisd meg TE az én ajkamat, és hirdeti dicséretet szám....

 :2smitten:
 
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #28 Dátum: 2012 Február 07, 12:50:29 »
Van egy másik tévtanitás ami kering a neten:

Biró Lajos: A magyar Jézus, és Izrael elveszett törzsei

A könyv irója tagadja Jézus izraelita származását, ehelyett magyar nemzeitségűnek vallja, meghazudtolva az egész Bibliát ezzel.

http://www.angelfire.com/realm3/hmult/nepek/mjezus.htm

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #29 Dátum: 2012 Február 07, 13:42:48 »
Van egy másik tévtanitás ami kering a neten:

Biró Lajos: A magyar Jézus, és Izrael elveszett törzsei

A könyv irója tagadja Jézus izraelita származását, ehelyett magyar nemzeitségűnek vallja, meghazudtolva az egész Bibliát ezzel.

http://www.angelfire.com/realm3/hmult/nepek/mjezus.htm

Bele néztem.   :(  Ez aberráció. Ennyi őrültséget összehordani.  :nem:
Igaz beszéd az, hogy az utolsó időben, sok mese kell szárnyra, és sok ördögi tanítás.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.