Szerző Téma: Meghaltunk!?  (Megtekintve 5476 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Meghaltunk!?
« Dátum: 2012 Február 19, 19:04:48 »
Meghaltunk vagy élünk?
Ha meghaltunk miért haltunk meg?
Ha élünk kiért élünk?

Mi az ami holt bennünk és mi kapott életet?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #1 Dátum: 2012 Február 19, 22:12:09 »
Kedves Antee Testvérem!

Maghaltam a bünnek, keresztre feszíttetett számomra a világ (Gal 6,14) Ha pedig a bünnek meghaltam, nem lehet ellenem a törvény sem, így annak is meghaltam. Miért? Hogy Istennek éljek. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni.

20. Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.
21.    Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg.
Gal 2,20-21

Viszont:

És abból tudjuk meg, hogy ismerjük őt, ha megtartjuk az ő parancsolatait. 4. Aki azt mondja: ismerem őt, de nem tartja meg parancsolatait, az hazug, és abban nincs meg az igazság, 5. aki pedig megtartja az ő igéjét, abban igazán teljessé lett az Isten szeretete.
1Jn 2,3-5

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #2 Dátum: 2012 Február 19, 22:30:46 »
Idézet
(Gal 2:19 [HKBr]) Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek.
...és...
Idézet
(Kol 2:14 [HNT]) Eltörölte a követelésével minket terhelő adóslevelet, amely minket vádolt, eltávolította azt az útból, odaszegezve a keresztfára.

Hogyan is van ez?
A törvény vádolt, mert én saját erőmből képtelen voltam megfelelni a törvénynek. Krisztus keresztje által nincs vádirat, nincs adóslevél, nem áll Isten és közöttem. Ez a vádirat a kereszten van. S a legcsodálatosabb az egészben:

Idézet
(Gal 2:20 [HNT]) Krisztussal együtt keresztre vagyok feszítve: többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem; azt az életet pedig, amit most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem.

Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #3 Dátum: 2012 Február 19, 22:35:23 »
Teljesen egyetértek Veled, Petya Testvérem!

A törvényböl senki sem igazulhat meg. Nem is arra adatott. Nem is vádolhat minket, ha Krisztus él bennünk, mert Krisztust nem vádolhatja a törvény!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #4 Dátum: 2012 Február 20, 07:30:30 »
"Az odafelvalókkal törődjetek, nem a földiekkel. Mert a ti életetek el van rejtve együtt a Krisztussal Istenben."(Kolossé 3,2-3.)
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #5 Dátum: 2012 Február 20, 14:24:31 »
Koszonom Testvereim a hozzaszolasotokat!
Jo lenne meg tobbet olvasni Toletek errol a temarol, hiszen messze nem meritettuk ki.

A megteresunk elott halottak voltunk, mivel nem volt elet bennunk (Jezus). Szellemi halalrol beszelek itt. Ugyanakkor eltunk is test szerint a bunnek!
Amikor pedig megtertunk, a szellemi halalbol az eletbe leptunk, meghalva onmagunknak, hogy tobbe ne magunknak eljunk hanem annak, aki meghalt ertunk (Jezus)!

Tehat akik megtertek, azok halottak a bunnek, de elnek Jezusnak hit altal! Ha pedig testunket megfeszitettuk Krisztusnak, akkor amig test szerint is elunk, kotelesek vagyunk odaszanni testunket is annak, aki megfeszitetett ertunk (Jezus).
Es mindezt azert, hogy eljunk!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #6 Dátum: 2012 Február 20, 19:29:53 »
Azt hiszem ide tartozik az újjászületés is, mint fogalom. Nem véletlen nevezzük ezt az eseményt újjászületésnek. Az Isten szemében mindenki halott aki a bűneiben él Krisztus nélkül. Aki megismeri a Messiást és elfogadja személyes megváltójának, onnantól kezdve Isten újra élő személyként tekint rá, mert újjászületik a Szent Lélek ereje által. Innentől kezdve az az ember már nem önnön magának él, hanem a Mindenható Jó Istennek. Rá bizza életét, mindenét és követi Urát. Nekünk Jézust kell követnünk, Ő a példaképünk, Urunk és Királyunk. Nincs más szabaditó, csak Ő. Az Ő vére hoz ki a halálból az életbe, és az Ő vére által van üdvösségünk és bemenetelünk a mennybe. Aki szereti Jézust az követi is Őt. Mindenben.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #7 Dátum: 2012 Február 20, 19:43:26 »
Meghallni… Gondolkoztam ezen tovább… Meghaltam a bünnek. Meghaltam magamnak….

“Aki meg nem gyülöli magát….” Mit jelent ez a hétköznapokban?

Nem, többé nem az számít, hogy mit gondolok én. Életem perspektívája egy teljesen új irányt vett fel. Nem magam körül forog a világ. Nem lehetek sértödékeny, toporzékoló, magamba vonult megkeseredett egyén. Embertársaimat abból a szemszögböl nézem, ahogy Isten teszi: Elötte mérhetetlen érték az ember! Az életét áldozta fel érte!

Nem magam tervezgetem, és barkácsolom a jövömet. Azt sem tudom, mit hoz a következö perc: ennyire rövidlátóak vagyunk. Idönk, és a jövönk Isten kezében van. Tökéletes bizalommal teszem le a kezébe a jövömet, és nem aggódok, ha nehézségek jönnek. Elfogadom, hogy akik Istent szeretik, minden a javukat szolgálja.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Andika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #8 Dátum: 2012 Február 21, 09:51:19 »
Keresztény emberként meghalni,egyenlő azzal hogy újjászületünk,fel adjuk addigi életünket,el hagyjuk a rossz tetteket,boldogan élni azzal a tudattal hogy tiszta emberként éljünk,másképp látjuk az életünket,tehát meghalunk az eddigi bűneink el lettek törölve,egy új élet kezdődik!
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #9 Dátum: 2012 Február 21, 19:46:00 »
Igen Andika, csak úgy megy az újjászületés, ha meghaltunk (nem fizikálisan -akkor már mindegy- ). :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #10 Dátum: 2012 Március 04, 15:47:07 »
 :2smitten:
Galátzia levél:2:19   Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek.

Galátzia levél:2:20   Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem.! :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #11 Dátum: 2012 Március 04, 16:04:20 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #12 Dátum: 2013 Április 11, 14:42:33 »
Olvasgatva,rátaláltam erre a jó témára. :05:      Meghaltunk...Igen.Meghaltunk  a bünnek,a régi életünknek.Aki halott,az már nem törődik semmivel.Nem hallja mit beszélünk,nem érez hideget,meleget,fájdalmat,egyszóval semmit ami az élettel kapcsolatos. Ha mi is meghaltunk a bünnek,akkor ezután már nem érdekel minket többé.Sőt undorodunk tőle,és gyülöljük...Viszont a jó hir az,hogy FEL IS TÁMADTUNK egy teljesen új életre!!!!!!!!!!
Római levél 6:8 Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hisszük, hogy élünk is ő vele.
Római levél 6,11    
Ezenképpen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Kolosse levél 3,1    
Annakokáért ha feltámadtatok a Krisztussal, az odafelvalókat keressétek, ahol a Krisztus van, az Istennek jobbján ülvén.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #13 Dátum: 2013 Április 11, 22:10:36 »
Teljesen egyetértek, kedves Jázmin!

Pont a meghalás a testiességgel szemben az egyik legnagyobb harcunk. Mert a test még ott van és hadakozik a lélek ellen. És amíg erösnek érezzük magunkat, nagyon nagy a veszély, hogy nem Isten erös a mi életünkben. Isten alapelve, hogy nem az elökelöket és nem a szupereket választotta ki. De a legnagyobb vígasz nekem ebben a harcban, hogy nem egyedül kell megvívni, hanem Isten szabadít meg Jézus Krisztus által.

Örüljenek, és örvendezzenek benned mindazok, akik téged keresnek. Akik szabadításodra vágyódnak, hadd mondhassák mindig, hogy nagy az ÚR! 18. Én nyomorult és szegény vagyok, de gondol rám az Úr. Te vagy segítségem és megmentőm, Istenem, ne késlekedj!
Zsolt 40,17-18

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Meghaltunk!?
« Válasz #14 Dátum: 2013 Április 11, 23:43:19 »
Ez az ige jutott eszembe:

Galátzia levél 5,17
"Mert a test kívánsága a Lélek ellen tör, a Léleké pedig a test ellen, ezek viaskodnak egymással, hogy ne azt tegyétek, amit szeretnétek."

Minden nap többször döntést hozhatunk, hogy a testünk kívánságának engedünk, vagy megfeszítve azt a lélek által élünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)