Szerző Téma: Fingerfood  (Megtekintve 6164 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Fingerfood
« Dátum: 2012 Február 20, 11:05:51 »
Fingerfood

Fingerfoodnak nevezzük azokat az ételeket, amelyek evöeszköz nélkül, kézzel fogyaszthatók. Különösen elönyösek, ha többen összejövünk, pl. Bibliaóra, vagy házicsoport, mert elöre elkészíthetök, és nem kell nagy „teritékkel“ foglalkozni. A szendvicseken kivül van számos jó recept, amivel változatossá tehetjük étkezéseinket.

Brusetta, paradicsommal

Paradicsom (lehet pizzaparadicsom-konzerv)
Olivaolaj
Fokhagyma
Bazsalikom
Só, bors
Fehér kenyér

Az öszzevágott paradicsomot összekeverjük az apróra vágott fokhagymával, szintén apróra vágott bazsalikommal, sóval, borssal és egy evökanál olívaolajjal, míegy masszát kapunk.

Felszeletelt fehérkenyeret enyhén megpirítunk és megkenjük az elkészített paradicsom masszával. Zöld Bazsalikom levelekkel díszítve tálaljuk.
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Fingerfood
« Válasz #1 Dátum: 2012 Február 20, 11:07:35 »
Fasírozott süti

½ kg darálthús
1 nagy hagyma kovkákra vágva
4 gerízd fokhagyma
2 zölpaprika szintén apróra vágva(lehet szines paprikákat is venni)
10 dkg zöldborsó
10 dkg fött kukoricaszemek
1 apróravágott sárgarépa
4 tojás
4 Száradt zsemle (vagy fehérkenyér) apró kockára vágva.
Só, bors, paprika
reszelt sajt

A húst öesszekeverjük a hagymával, fokhagymával, paprikával, zöldborsóval, kukoricával, sárgarépával és a tojásokkal. Jól átdolgozzuk, füszerezzük, majd a kockára vágott kenyérdarabokat is belekeverjük. Kizsírozott tepsibe, (hasonlóan minta piskótasüténél) tesszük, elegyengetjük, megszórjuk reszelt sajttal és 160 fokon 40 percig sütjük.

Ha kész, fölvágjuk süteményhez hasonlóan nagyobb kocka szeletekre és garnírozzuk tetszés szerint, reszelt sajttal, paradicsommal, ananászdarabkákkal, olívabogyóval, stb. A fantáziának nincs határ szabva.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Fingerfood
« Válasz #2 Dátum: 2012 Február 22, 17:51:55 »
Sonkás tekercs

Gyors és elöre elkészíthetö

1 csomag levestészta
Füstölt sonka (pulykasonka) apróra vágva
1 Creme Fresh  (zsiros tejföl)
Reszlet sajt

A tészát kiterítem, megkenem a creme fresh tejföllel, rászórom a sokát és a reszelt sajtot, majd izlés szerint füszerezem. Összegönygyölítem, és szerelekre vágva a tepsibe teszem, majd megkenem tojássárgájával 20-25 percig sütöm 180 fokon.

 :086:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Fingerfood
« Válasz #3 Dátum: 2012 Február 22, 18:49:59 »
Nagyon finom lehet! :igen:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Fingerfood
« Válasz #4 Dátum: 2012 Február 22, 19:01:02 »
Föleg most, amikor szigoruan diétáznod kell...  :pirul:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Fingerfood
« Válasz #5 Dátum: 2012 Február 22, 19:10:16 »
Igen. Amúgy is vigyáznom kell az alakomra!... :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Fingerfood
« Válasz #6 Dátum: 2012 Február 22, 21:44:00 »
„Füves legelökön terelget, csendes vizekhez terelget engem.”
Zsolt. 23,2

... volt a mai Íge a föoldal képeslapján!

 :afro: :261: :278:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Fingerfood
« Válasz #7 Dátum: 2012 November 23, 21:58:16 »
Ma este a Shabbat alkalmunkra készítettem, könnyü étel és ízletes.

Zöldséges, sajtos csiga


Hozzávalók:
1 csomag  leveles tészta (készen hütve)
4 evökanál zsíros tejföl
Fél hagyma apróra vágva
1 sárgarépa apróra vágva
Fél húsos sárga paprika apróra vágva
1 Cukkini apróra vágva
Petrezselyemzöld apróra vágva
Reszelt Gouda-sajt
1 tojás

A leveles tésztát kiterítve egyenletesen szétkenem rajta a zsíros tejfölt és jól elosztva ráteszem az apróra vágott zöldségeket, és a reszelt sajt egy részét, sóval, borssal füszerezve, majd összegönygyölöm. Az összegönygyölt  rúdból kb. 2 cm vastag csikokat vágok és óvatosan a sütöpapírral kibélelt tepsire teszem. A tojást felverem és a csigákra egy kiskanállal teszek, hogy fogja össze a zöldségeket.
Végül megszórom a maradék sajttal a csigákat és elömelegített sütöben 180 fokon 20 percig sütöm.

 :086: :265:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Fingerfood
« Válasz #8 Dátum: 2012 November 24, 09:25:45 »
 :igen: :afro: ez nagyon jól hangzik!
 ki próbálom én is! :016:


 Kedves erzsike remélem nem haragszol ha átteszem az én blogomban???KEDVENC RECEPTEK! KÖSZÖNÖM!!! :017: :161: :016: :rozsa: :027: :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Fingerfood
« Válasz #9 Dátum: 2012 November 26, 21:45:01 »
Erzsike, hogy ez milyen jó topic :D Én is nagyon szeretem ez ilyesfajta könnyű gyors megoldáskot :afro:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Fingerfood
« Válasz #10 Dátum: 2012 November 27, 07:51:55 »
Gyöngyikém, és Ildikóm! Hozzatok Ti is ide jó recepteket!  Minden ötletnek örülök én is! Lényeg az, hogy ne kelljen evöeszköz a fogyasztáshoz, hanem kézzel lehessen elfogyasztani.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Fingerfood
« Válasz #11 Dátum: 2012 November 27, 08:35:00 »

Flammkuchen – lánglepény

Ez a recept eredetileg Elsassból  származik.

Tészta:
25 dk liszt
2 evökanál olaj
1 deci víz
csipet só

Rávalók:
1 pohár zsíros tejföl
kockára vágott sonka, vagy húsos szalonna (lehet pulykonkával is készíteni)
Karikákra vágott hagyma
só, bors
reszelt sajt

A tésztához valókat öszzegyúrjuk, rövid ideig pihentetjük, majd kis adagokra szedve kinyújtuk vékonyra tányérnagyságra.

Megkenyjük a tejfüllel és rászórjuk a sokát, a hagymát,  a reszelt sajtot és sózzuk, borsozzuk .
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Fingerfood
« Válasz #12 Dátum: 2012 November 27, 13:35:22 »
 :afro: :afro: :afro:
Finger étel az étel azt jelentette, hogy kell enni közvetlenül a kezét , ellentétben az élelmiszer evett egy késsel és villával , pálcika , vagy egyéb eszközök . [ 1 ] Egyes kultúrákban az élelmiszer szinte mindig megette a kezét, például etióp ételeket eszik, amelyeket hengerléssel különböző ételeket fel injera kenyér . [ 2 ] A dél-ázsiai szubkontinensen, élelmiszer hagyományosan mindig eszik kézzel. Foods tekinteni utcai ételek gyakran, bár nem kizárólagosan, ujj élelmiszerek. :086:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Fingerfood
« Válasz #13 Dátum: 2012 November 27, 22:41:49 »
Kedves Ildiko! Te ezt a szöveget valahonnan másoltad? Esetleg egy google translaterből. Nekem nagyon nem erthető a szöveg :pirul:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Fingerfood
« Válasz #14 Dátum: 2012 November 28, 09:00:44 »
:afro: :afro: :afro:
Finger étel az étel azt jelentette, hogy kell enni közvetlenül a kezét , ellentétben az élelmiszer evett egy késsel és villával , pálcika , vagy egyéb eszközök . [ 1 ] Egyes kultúrákban az élelmiszer szinte mindig megette a kezét, például etióp ételeket eszik, amelyeket hengerléssel különböző ételeket fel injera kenyér . [ 2 ] A dél-ázsiai szubkontinensen, élelmiszer hagyományosan mindig eszik kézzel. Foods tekinteni utcai ételek gyakran, bár nem kizárólagosan, ujj élelmiszerek. :086:


Finger food is food meant to be eaten directly using the hands, in contrast to food eaten with a knife and fork, chopsticks, or other utensils.[1] In some cultures, food is almost always eaten with the hands; for example, Ethiopian cuisine is eaten by rolling various dishes up in injera bread.[2] In the South Asian subcontinent, food is traditionally always eaten with hands. Foods considered street foods are frequently, though not exclusively, finger foods.

 :igen: kedves gyöngyike ! valóban ki másoltam  most elküldöm neked az angol változatát igy biztos jobban megérted, ja a fórrás....


http://en.wikipedia.org/wiki/Finger_food :016: :rozsa: :027: :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25