Szerző Téma: Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!  (Megtekintve 16831 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #30 Dátum: 2013 Január 23, 11:41:09 »
Nem is lehet az ilyesmi eredményes és nem is lehet áldott.

Sokszor olyan ez, mint a párhuzamos vonal, ha az egyiket elmozdítják. Az elején az eltérés alig vehetö észre, de ahogy egyre tobább halad, annyival távolabb kerül a másiktól.
Jézus Krisztus irgalma és szeretete kimondhatatlanul nagy, de a bünnel szemben nem toleráns.  Hiszen pont a mi büneink szegezték Öt a kivégzöfára.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #31 Dátum: 2013 Január 23, 11:50:49 »
Egyetértek Erzsike.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #32 Dátum: 2013 Március 02, 14:02:27 »
A kényelmességet, a lustaságot, a közömbösséget....  :280:

Úgy érzem ezen a téren igen erösen támadhatók Isten gyermekei.

Oh te rest, meddig fekszel? mikor kelsz fel a te álmodból?
Péld 6,9    

:288:

Sokan várják az ébredést, de nem gondolnak arra, hogy önmaguk is felkeljenek.

Van egy nagyon régi, kedves ének:

Ó, Sion, ébredj, töltsd be küldetésed, Mondd a világnak: hajnalod közel!
Mert nem hagy az, ki népeket teremtett, Senkit sem éjben, bűnben veszni el.
Légy örömmondó békekövet, Hirdesd: a Szabadító elközelgetett!


 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #33 Dátum: 2013 Március 02, 16:45:32 »
Pontosan. :afro:

A közömbös el megy a testvére mellett, aki épp életveszélyben van (lelki értelemben!).
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #34 Dátum: 2013 Március 02, 17:31:26 »
Nem mindegy, hogy merre haladunk.
Segíteni akarunk, de nincs összehangolás.

Bocsássatok meg amiért egy videót teszek ide, de szeretném illusztrálni a gondolatomat.
http://www.youtube.com/watch?v=WwEKznisES0#

Engedjük, hogy az Úr vezessen bennünket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #35 Dátum: 2013 Március 02, 18:24:58 »
Hát ez találó volt, köszi István! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #36 Dátum: 2013 Március 02, 19:29:43 »
Nekem is tetszett, kedves István!   :afro:

Hányszor van ez így a testvérek között is, pedig mindenki csak jót akar! 

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #37 Dátum: 2013 Március 03, 17:11:04 »
Ez tetszett. Bizony milyen gyakran önfejűségből nem működnek együtt néhányan.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #38 Dátum: 2013 Március 25, 21:44:30 »
Ne rágalmazzátok egymást, testvéreim. Aki testvérét rágalmazza vagy ítélkezik felette, az a törvényt rágalmazza, és a törvény felett ítélkezik. Ha pedig a törvény felett ítélkezel, nem megtartója, hanem ítélőbírája vagy a törvénynek. 12. Egy a törvényadó és az ítélőbíró, aki megmenthet és elveszthet. De ki vagy te, hogy ítélkezel felebarátod felett?
Jak 4,11-12

 :igen:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #39 Dátum: 2013 Április 01, 10:55:47 »
Eszembe jutnak az emberek bizonyságai, amelyeket sokan ige szintjén kezelnek. Mit gondoltok erről?
Én úgy gondolom, hogy nem az emberek bizonyságai adattak arra, hogy vezessenek minket az úton. Ugyanis az igét kaptuk erre.

Viszont ha az adott bizonyságot az ige is megerősíti, akkor az egészen már. Mégis divat a mai korban az, hogy emberek bizonyságai alapján építik fel többen a hitüket. Nem egy szilárd talaj...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #40 Dátum: 2013 Április 01, 11:08:03 »
Úgy gondolom, hogy nagy szükség van a bizonyságokra. Egy jó bizonyság hitben épít és megerősít. De nem az a fontos, hogy mit tettem én, hanem mit tett velem, vagy rajtam keresztül Isten. Ennek a bizonyságnak összhangban kell lennie Isten igéjével. Csak akkor teljes.
Példának okáért legyen itt feleségem gyógyulása. Amikor meghalotta egy rákos megbetegedésben szenvedő és életét már feladni akaró hölgy az ő bizonyságát, hogy Jézus sebeiben meggyógyult mieután az Úrhoz kiáltott és megvallotta a gyógyulást ennek a hölgynek felcsillant a remény. Mondta, ha ő meggyógyult és segtett rajta Isten akkor rajtam is segíthet.
Azóta értesültünk arról, hogy a hölgy is meggyógyult rákos betegségéből és bizonyságával segíti a hasonló betegségben lévő elcsüggedt embereket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #41 Dátum: 2013 Április 01, 11:21:44 »
Egyetértek abban Pista Testvéremmel, hogy a bizonyságokat nem hallgathatjuk el. Viszont a bizonyság soha nem lehet a hitünk célja és ebben egyetértek Antee tetstvéremmel is. A bizonyságnak célje van: Istenre és Jézus Krisztusra mutat, aki e hatalmas dolgokat cselekedte. Ezért hitünk alapja és célja, Isten Ígéje, Aki testben megjelent: Jézus Krisztus!

Elmondják, hogy országod milyen dicsőséges, és beszélnek hatalmadról, 12. megismertetve az emberekkel az ÚR hatalmas tetteit, országa ragyogó dicsőségét.
Zsolt 145,11-12

Ezért tehát mi is, akiket a bizonyságtevőknek akkora fellege vesz körül, tegyünk le minden ránk nehezedő terhet, és a bennünket megkörnyékező bűnt, és állhatatossággal fussuk meg az előttünk levő pályát. 2. Nézzünk fel Jézusra, a hit szerzőjére és beteljesítőjére, aki az előtte levő öröm helyett - a gyalázattal nem törődve - vállalta a keresztet, és az Isten trónjának a jobbjára ült.

Zsid 12,1-2

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #42 Dátum: 2013 Április 01, 11:25:14 »
Így igaz, a bizonyságnak Jézusra kell mutania. Ego nélkül. És ez akkor erősíti és igazolja Jézusba vetett hitünket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #43 Dátum: 2013 Április 01, 11:48:07 »
 :afro: :2smitten:

És ehhez hozzátartozik a beidézett Ígében a kereszt vállalása is. Nem csipegethetjük ki a mazsolát és hát a többi (?)

Jézus Krisztus... aki az előtte levő öröm helyett - a gyalázattal nem törődve - vállalta a keresztet, és az Isten trónjának a jobbjára ült.


És még ami ránk érvényes a bizonyságok után:

...tegyünk le minden ránk nehezedő terhet, és a bennünket megkörnyékező bűnt, és állhatatossággal fussuk meg az előttünk levő pályát.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #44 Dátum: 2013 Április 01, 12:05:38 »
Köszönöm Testvéreim az értékes hozzászólásokat. :afro:
A bizonyságok minden tekintetben hasznosak lehetnek, de azt mindig az igével kell összeegyeztetni, hogy valóban Isten szerinti-e.
Így ilyen esetben is az Isten igéje a mérce, csak az lehet a vezetőnk, máskülönben könnyen tévútra térhetünk. De mint tudjuk, egyetlen út adatott nekünk, Ő pedig Jézus, vagyis Isten Igéje!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)