Szerző Téma: Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!  (Megtekintve 8213 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #45 Dátum: 2013 Április 01, 12:10:22 »
 :afro:

Azért érdemes megfigyelni mi történt annak idején: A csodák láttán hozsannázott a nép pár nappal Krisztus Kereszthalála elött. Azután következett a várt diadal helyett a szenvedés, a gúnyolás, a hamis vádaskodás. Ekkor a tömeg dynamikája megfordult, és már feszítsd meg-et kiabáltak.

Ma is sokan csak a csodákat várják, de a szenvedés már valahogy nem tartozik bele a Krisztus követésébe.

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #46 Dátum: 2013 Április 01, 12:13:31 »
Pontosan. Várják a felüdülést, de megváltozni nem akarnak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2013 Április 01, 12:29:07 »

Újjászületés és megtérés nélkül nincs örök élet. A csodák nem üdvözítenek. Csak az szereti az Urat, aki engedelmeskedik az Örökkévaló Ígéjének, Istenfélelemben.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2013 Április 01, 15:57:10 »
Úgy gondolom, hogy nagy szükség van a bizonyságokra. Egy jó bizonyság hitben épít és megerősít. De nem az a fontos, hogy mit tettem én, hanem mit tett velem, vagy rajtam keresztül Isten. Ennek a bizonyságnak összhangban kell lennie Isten igéjével. Csak akkor teljes.
Példának okáért legyen itt feleségem gyógyulása. Amikor meghalotta egy rákos megbetegedésben szenvedő és életét már feladni akaró hölgy az ő bizonyságát, hogy Jézus sebeiben meggyógyult mieután az Úrhoz kiáltott és megvallotta a gyógyulást ennek a hölgynek felcsillant a remény. Mondta, ha ő meggyógyult és segtett rajta Isten akkor rajtam is segíthet.
Azóta értesültünk arról, hogy a hölgy is meggyógyult rákos betegségéből és bizonyságával segíti a hasonló betegségben lévő elcsüggedt embereket.
Egyetértek Testvérem. Mindig összhangban legyen a bizonyság Isten igéjével.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető laszlo

• Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2013 Április 01, 21:11:35 »
Az edesapam tudorakban halt meg ,... testileg.

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2013 Április 03, 13:04:48 »

Azért érdemes megfigyelni mi történt annak idején: A csodák láttán hozsannázott a nép pár nappal Krisztus Kereszthalála elött. Azután következett a várt diadal helyett a szenvedés, a gúnyolás, a hamis vádaskodás. Ekkor a tömeg dynamikája megfordult, és már feszítsd meg-et kiabáltak.

Ma is sokan csak a csodákat várják, de a szenvedés már valahogy nem tartozik bele a Krisztus követésébe.

Igen,sajnos manapság a jólét evangéliumaa "menő".De ahogy akkor sem  mondott mindenki feszitsd meg-et,hanem kitartott Jéyus mellett,úgy ma is, hála az Úrnak vannak  hűségesek.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2013 Április 03, 13:14:29 »
Köszönöm Testvéreim az értékes hozzászólásokat. :afro:
A bizonyságok minden tekintetben hasznosak lehetnek, de azt mindig az igével kell összeegyeztetni, hogy valóban Isten szerinti-e.
Így ilyen esetben is az Isten igéje a mérce, csak az lehet a vezetőnk, máskülönben könnyen tévútra térhetünk. De mint tudjuk, egyetlen út adatott nekünk, Ő pedig Jézus, vagyis Isten Igéje!

Igen,testvérem!Itt errefele gyülekekezeteinkben viszont a probléma az,hogy nagyon kevés bizonyságtevés van,vagy egyaltalán nincs.Pedig milyen jó meghallgatni,hogy az Úr miként munkálkodott testvérek életében.Engem személyesen sokat épitenek a személyes átélések történetei.Ezért testvéreim osszuk meg egymással ha van mit. :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2013 Április 03, 13:19:06 »
Egyetértek. :afro:

Lehet azért kevés a bizonyságtétel, mert talán távolságtartóak a testvérek?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #53 Dátum: 2013 Április 03, 13:21:44 »

Vagy pedig nem ismerik fel az Úr munkáját az életükben.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2013 Április 03, 13:23:56 »

Vagy pedig nem ismerik fel az Úr munkáját az életükben.

Igen.Vagy mert inkább kapni jobb mint adni egyeseknek????

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #55 Dátum: 2013 Április 03, 13:34:41 »
Nem lehet ezt biztosan tudni. Megfigyeltem, hogy sokan azzal dicsekednek el a bizonyságukban, hogy ők mit cselekedtek (elmondtam az evangéliumot, segítettem a szomszéd nénin, pénzt adtam a hajléktalannak ...stb), az helyett, hogy Jézusról szólna a bizonyság.  Ezt is meg kell tanulni. Ezért inkább nyilvánosság előtt nem is  mondják el, hanem egymás között dicsekednek tetteikkel.
Jó tudni, hogy nem csak az a bizonyság épít ami a sikereinkről számol be. Néha szükség van arra is, hogy kudarcainkban mit mutatott meg az Úr nekünk, mit ismertünk fel.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2013 Április 03, 13:38:23 »
Nagyon igaz, Pista Testvérem!

Néha pont a kudarcaink által lesz Isten hatalmas irgalma nyilvánvalóvá. Nem a saját tettinket kell hirdetni, hanem Isten hatalmas erejéröl bizonyságot tenni.

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2013 Április 03, 13:52:13 »
Ámen :afro:

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #58 Dátum: 2013 Április 06, 06:30:32 »
"Aki magától szól, a maga dicsőségét keresi; aki pedig annak dicsőségét keresi, aki küldte őt, igaz az, és nincs abban hamisság."
János Evangéliuma:7:18   

Úgy vélem, hogy a gyülekezetekben elhangzó bizonyságok nagy részében az van kiemelve, hogy mit tett a bizonyságtevő.
Csupa jó dolgot. Tizedet fizetett, támogatta a szegényeket, a rászorukókat, éjjel nappal imádkozott, stb.
Ez biztosan tetszeni fog az Úrnak, hiszen nem olyan, mint akik lopnak, csalnak, hazudnak és Isten nélkül élnek.
De ne feledjük el, a farizeus is ezt tette.

10
Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.
11
A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.
12
Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit szerzek.
Lukács 18, 10-12

Istennek nem kedves az öndícséret. Istennek nem tetszik amikor valaki önelégült és a saját docsőségét keresi.
Az Úrnak az tetszik, ha alázattal fordulunk hozzá, nem szépítve hibáinkat, hiányosságainkat.

13
A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!
14
Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.
Lukács 18, 13-14

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2013 Április 06, 08:51:46 »
Fején találtad, kedves Pista testvérem a szöget. És van ennek még egy másik formája, amikor egymást dicsérgetik a testvérek. S ha netán mégis a bün világosságra kerül, na akkor simogtaják egymást, hááát, mindenkinek van hibája, legyünk elnézöek. Megbánás helyett a szönyeg alá seprik a dolgokat.

:afro: :2smitten:
Zsolt 143,10