Szerző Téma: Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!  (Megtekintve 16795 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #60 Dátum: 2013 Április 06, 08:55:40 »
Egy kis dícséretre mindenkinek szüksége van, talán azért is, hogy bátrabb legyen és ösztönzést kapjon. De amikor már kikövetelik maguknak az már hiba. És bár lehetünk elnézőek egymással a világban, a hívő életben a kis bűn is vétek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #61 Dátum: 2013 Április 06, 09:16:57 »
Ha bátorításként támogatják a testvéreket, valóban megemlíthetök azok a cselekedetek, amelyeket Isten végezhetett egy testvéren keresztül. Jézus Krisztus is megemlíti, - nemcsak a hiányosságokat - hanem azokat a cselekedeteket is, amelyek Isten elött kedvesek, a Jelenések könyvé 2. és 3. fejezetében.

De sajnos tapasztaltam azt is, hogy emberi érdekböl magasztalták egymást a gyülekezetben.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #62 Dátum: 2013 Április 06, 09:28:18 »
Ezt én is megfigyeltem. Van olyan testvér aki kezét-lábát összetörve igyekszik megdicsérni a pásztor prédikációját  még akkor is ha a vége előtt 5 perccel érkezett meg.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #63 Dátum: 2013 Április 06, 10:15:23 »
 :afro:

Vagy olyannal is találakoztam, aki rettentöen dicsérte a csodálatos prédikációt, és amikor megkérdeztem, hogy tulajdonképpen miröl szólt, az emlékezö tehetség lyukba esett....  Nem igen tudott választ adni...., de fö, hogy csodálatos volt.   :hehe:

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #64 Dátum: 2013 Április 06, 10:18:03 »
Ez olyan, mint amikor másnapos voltam. Arra emlékeztem, hogy jól éreztem magam, de hogy mi történt arra már nem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #65 Dátum: 2013 Május 30, 13:22:14 »
Ez olyan, mint amikor másnapos voltam. Arra emlékeztem, hogy jól éreztem magam, de hogy mi történt arra már nem.

:hehe:

Hála az Úrnak hogy ez már csak a múlté Pista Testvérem, hiszen az Úr valóban megszabadított ettől! :afro:
Nekünk az Úr a józanság lelkét adta (2Tim 1,7). :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #66 Dátum: 2014 Április 25, 12:22:38 »
Mit gondoltok Testvéreim, olyan dolgokat is kerülnünk kell, ami esetleg másnak félreértésre adhat okot? :307:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #67 Dátum: 2014 Április 25, 13:52:40 »
Az emberekben nem egyforma lelkület van. Nem biztos, hogy amit teszünk az mindenkinek tetszik.  Lesznek egyetértők és lesznek ellenzők is. Az úr vezetésére kellene figyelni, és azt tenni amit Ő el vár tőlünk. Nem embereknek tetszeni.

Gal. 1:10 - az Újfordítás szerint:

"Most tehát embereknek akarok a kedvében járni, vagy Istennek? Vagy embereknek igyekszem tetszeni? Ha még mindig embereknek akarnék tetszeni, nem volnék Krisztus szolgája."
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #68 Dátum: 2014 Április 25, 13:58:23 »
Igen Testvérem. Viszont ügyelnünk kell arra is, hogy ne botránkoztassunk meg másokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #69 Dátum: 2014 Április 25, 15:16:00 »
A félreértés és a megbotránkoztatás két különböző dolog.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #70 Dátum: 2014 Április 25, 15:37:13 »
De ha valamit félreértenek és ezért megbotránkoznak? :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #71 Dátum: 2014 Április 25, 15:41:37 »
Csak hogy egy példát hozzak:

Állítólag megtörtént eset, hogy egy pásztor az igehirdetés után a bordélyházba ment és ezt meglátta az egyik gyülekezeti tag. El is híresztelte mindenkinek, ami hatására a gyülekezeti létszám annyira lecsökkent, hogy csupán néhány ember maradt meg. A pásztor végül azt mondta a megmaradt tagoknak, hogy: "menjetek el ti is innen ha úgy gondoljátok, hogy ezeknek az embereknek nem kellene hirdetni az evangéliumot."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #72 Dátum: 2014 Április 25, 16:31:31 »
Mit gondoltok Testvéreim, olyan dolgokat is kerülnünk kell, ami esetleg másnak félreértésre adhat okot? :307:

Nem kell kerülni.

"Mert jaj nekem, ha nem hirdetem az evangéliumot!"
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Amiket egy keresztyénnek kerülnie kell!
« Válasz #73 Dátum: 2014 Április 26, 11:41:07 »
Bizony Testvérem, inkább Istennek kell engedelmeskednünk, mint az embereknek.  :314:
Vannak, akik mindenen képesek megbotránkozni...

Viszont az ige tanítása az, hogy ha valamiben szabadságot adott Isten, akkor azzal ne botránkoztassuk meg a gyengébb hitű testvéreinket. Például Isten szabadságot adott a gyermekeinek arra, hogy bort is igyanak. Viszont ha egy testvérnek ez nagy kísértés és könnyen a részegség bűnébe eshet, akkor előtte ne fitogtassuk az Istentől kapott szabadságunkat és erőnket, hogy mi bizony meg tudjuk inni. Hiszen erre felbátorodhat a gyengébb hitű testvér és elbukhat ebben a bűnben, így mindkettőjüket bűn terhelné.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)