Szerző Téma: Egy ilyen gyülekezetre vágyom!  (Megtekintve 11455 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Dátum: 2012 Február 25, 21:25:48 »
Írjuk le, hogy mik azok amelyeket fontosnak tartunk egy gyülekezetben.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #1 Dátum: 2012 Február 26, 08:27:38 »
1. Mert akarom, hogy tudtotokra legyen, hogy milyen nagy tusakodásom van ti érettetek, és azokért, kik Laodiczeában vannak, és mindazokért, a kik nem láttak engem személy szerint e testben;
2. Hogy vígasztalást vegyen az ő szívök, egybeköttetvén a szeretetben, és hogy eljussanak az értelem meggyőződésének teljes gazdagságára, az Isten és az Atya és a Krisztus ama titkának megismerésére,
3. A melyben van a bölcsességnek és ismeretnek minden kincse elrejtve.

4. Ezt pedig azért mondom, hogy valaki titeket rá ne szedjen hitető beszéddel.
5. Mert jóllehet testben távol vagyok tőletek, mindazáltal lélekben veletek vagyok, örülvén és látván ti köztetek a jó rendet és Krisztusba vetett hiteteknek erősségét.
6. Azért, a miképen vettétek a Krisztus Jézust, az Urat, akképen járjatok Ő benne,
7. Meggyökerezvén és tovább épülvén Ő benne, és megerősödvén a hitben, a miképen arra taníttattatok, bővölködvén abban hálaadással.

8. Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való:

Kol 2,1-8
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető gojan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #2 Dátum: 2012 Február 26, 18:31:33 »
Az Én házam imádság házának fogjak hivni minden nep kozott. Gyulekezet helyet en inkabb kozoseget mondanak. Ezek pedig kitartoan reszt vettek az apostoli tanitasban, a KOZOSSEGBEN (nem gyulekezet hanem kozosegben), a kenyer megtoresben es az imadkozasban ap. csel 2:42 Es nagyon fontos hogy a kozosseg nyitott legyen a vilag fele
Nem azt kerem h vedd ki oket a vilagbol ha nem hogy orizd meg oket a gonosztol
jan. 17:15

ne csak a pasztor vagy prebiter szolgaljon hanem mindenki, szolgalat kesz kozosseg.
pasztor: ismerd meg juhaidat egyenkent, torodj gondosan a nyajakkal peld 27:23, ezekiel 34:11-31, jan 10:1-18
presbiter I timoteus 5:17-20
a kozossegtagjai: jakab 2:14-26

Es errol orakat lehetne beszelni  a bibliai kozossegrol gyulekezetrol. 5 alapveto szolgalat van es mindegyik el a mai napig. mindenkinek meg van a maga szolglata, minden kozosegnek a sajat elhivasa. NAgyon bo tema egyszer talan az 5 szolgalatrol bovebben szolok.
Amit mond az ember, annak a gyumolcsebol fog jollakni a teste, es amit a beszede terem, azzal kell jollakni. Élet és halál van a nyelv hatalmába, amelyiket szereti az ember,annak a gyumolcset eszi...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #3 Dátum: 2012 Február 26, 18:47:40 »
Kedves Testvérem.

Gyülekezet szót hagytam meg topic címként, mivel a pásztoroknak akarok itt ebben az alfórumban segítséget nyújtani.
A gyülekezet is közösség. De nem mindent átfogó közösségről akarok itt beszélgetést, hanem konkrétan csak a gyülekezetről.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #4 Dátum: 2012 Február 27, 10:48:20 »
Én egy olyan gyülekezetre vágyom, ahol valóban testvérként élnek együtt a keresztények, az Úrra figyelve, vele együtt működve, ahogy egy test tagjai. Ahol nem kritizálás és ítélkezés, hanem intés és építés van, ahol az igazságnak örülnek és nem a hamisságnak.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #5 Dátum: 2012 Február 27, 10:56:50 »
Szivembol szoltal kedves Ditte!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #6 Dátum: 2012 Február 28, 19:19:06 »
én egy olyan gyülekezetbe vágyom ahol nem azt nézik hogy  vagy öltözve, ki  vagy te   hanem ahol kedvesek az emberek , és a Szeretett köt össze  ahol őszinték az emberek és tiszta  szivel  telyes szivvel imádják és dicsérik Istent, ahol nem az számit hogy magyar, román , német olasz, roma  vagy görög vagy hanem az számit hogy ember  vagy  isten teremtménye  vagy ahol ha idegen betéved , legyen fogadva  szeretettel kedvességel , olyan gyülekezetre vágyok ahol  ha nincs  a testvére d-nek  kenyere   vagy másvalamibe hiányt szenved add oda az utolsót is tudván hogy a mi jutalmunk az Úrnál van, ahol mindenki őszinte,ahol nem én vagyok az első hanem ő az ember társam, legyek én utolsó is de mindig különbnek tartván a másikat, és kérdezem én miért olyan nehéz ezt megvalósítani??, pedig :2smitten: csak természetes lenne!Hol van  SZERETETT???? pedig a Szeretett maga JÉZUS KRISZTUS!!! :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #7 Dátum: 2012 Február 28, 19:33:21 »
A legjobb gyülekezet az, ahol az Úr jelenléte megtalálható,  a Sekina. Ennek pedig feltétele az egészséges, biblikus tanitás, egy felkent és elhivott pásztor, egy felkent dicsőitő vezető és olyan gyülekezeti tagok, akik nemcsak szájukkal imádják az Istent, hanem cselekedetekkel és valósággal is.
Az ilyen gyülekezetben öröm prédikálni, az ilyen gyülekezetbe öröm járni, az ilyen gyülekeztben szeretik a testvérek egymást!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #8 Dátum: 2012 Február 28, 19:34:43 »
A gyülekezet mindig olyan, amilyenné mi formáljuk: te, én és a többiek...  :rozsa2:

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #9 Dátum: 2012 Február 28, 19:38:32 »
A gyülekezet mindig olyan, amilyenné mi formáljuk: te, én és a többiek...  :rozsa2:
[/color] ebben kedves Dafna igazad van de ahol több ezres a gyülekezet ott nem tudod te formálni,,,, és nem lehet mindenki egyforma: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #10 Dátum: 2012 Február 28, 20:09:53 »
A gyülekezet mindig olyan, amilyenné mi formáljuk: te, én és a többiek...  :rozsa2:
[/color] ebben kedves Dafna igazad van de ahol több ezres a gyülekezet ott nem tudod te formálni,,,, és nem lehet mindenki egyforma: :2smitten:

A több ezres gyülekezetet is valahogyan pásztorolni kell. Egy pásztor erre képtelen. A presbitérium viszont olyan helyzetben kellene hogy legyen, hogy minden kis báránykáról tud, és ha kell tudja formálni is. Én amondó vagyok, hogy elsősorban nekem kell megváltozni. Ha mindenki igy gondolkodna, hidd el, nem lenne nehéz egy gyülekezet vezetése, de a báránykák általában mindig a másikat akarják megváltoztatni...
Az a gyülekezet, ahol a pásztor nem tudja mit csinál a nyáj, az rossz gyülekezet és rossz pásztor. Olyan mint mikor valaki elherdálja az Úrtól kapott kincseit.
A pásztor kötelessége hogy mindenkiről tudjon, mert ő felel Isten előtt a nyájért. Abban a gyülekezetben lehet jelen a Sekina, ahol megtért emberek vannak jelen, mert az ÚR az ilyen helyekben gyönyörködik. Ahol sok a látszat keresztény, ott nincs Sekina, és nincsenek csodák sem, mert az Isten jelenléte vonzza a csodákat.
Sajnos a mai gyülekezetekben nem az Úr általi felkenetés folyik, hanem a pozició hajhászás, egymástól próbálják ellopni a tálentumokat, helyeket, ezért is van, hogy kevés gyülekezetben tapasztalható a Sekina. Mert nem nekem kell magamat pozicióba helyezni, hanem az Úrnak engem. És ha valamihez nem értek, azt nem szabad csinálnom, azt kell tennem, amit az Úr rám bizott. De sajnos nagyon sok helyen nem ez van. Ez pedig az egoizmus. Az egoista ember inkább önmagát szereti, mint az Urat. Attól pedig ne várd, hogy majd megsegit téged, ha bajban vagy, mert elsősorban önmagára gondol.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #11 Dátum: 2012 Február 28, 20:59:16 »
Számomra nagyon fontos, hogy a gyülekezet és tagjai fejlödni akarjanak hitben, szeretetben, megszentelödésben, ismeretben, érezzék öszintén azt, hogy míg itt vagyunk, növekednünk kell. Ahol utánna mennek az eltévelyedett juhnak is szeretettel, ahol nincs személyválogatás.
Mert, ha nem érezzük a fejlödés szükségességét, hamar beáll a lanygmeleg kluboskodás.

A "mega-gyülekezetekkel" az a gondom, hogy miként akarják gyakorolni az egymás terhének hordozását, az együtt örülök az örülökkel és együtt sírok a sírokkal, ha nem is ismerem a testvéreimet... Nagyon hamar személytelenné, és intézménnyé válhat, ahol bár jól meg van minden szervezve, de valahol mégis magányos lehet az ember a tömegben...

Legyünk tudatában, hogy Krisztus a FÖ és a JÒ PÁSZTOR!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #12 Dátum: 2012 Február 29, 07:59:40 »
Szia Elisheva!

Igazából erre találták ki a házicsoportos rendszert. A mega-gyülekezetek is több kis csoportra oszlanak, hiszen a pásztor önmagában képtelen nagyobb tömeget pásztorolni. Ilyenkor a presbitériumnak nagyon nagy a felelőssége, hiszen gyakorlatilag azt a lelkipásztori teendőket végzik, amit egymaga a pásztor kéne végezzen. De mivel egyedül erre képtelen, igy a munka megoszlik.
A mega-gyülekezeteknek nem a tömeg a problémája, hanem a sikerteológia. A sikerteológia csinált sok keresztényből egoista embert, aki képes a szegény testvérét földbe döngölni, ahelyett hogy felemelné vagy támogatná. Mióta a szegénység átok lett, azóta az áldottak nem akarnak szóbaállni az átkozottakkal...
Az egoizmus szülte pedig azt, hogy senki senkivel nem törődik, ez lehet akár egy pici gyülekezet is. Én pld. itt Izraelben csak pici gyülekezetben voltam, mert nincs is nagy, de itt sem a testvéri szeretetről hiresek a tesók...

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #13 Dátum: 2012 Február 29, 08:07:07 »
Talán azért jöttek létre a megagyülekezetek, mert a siker és jólét teológia tetszik a hallgatóknak, és ezért is olyan "sikeresek".... :089:

Korábban ismertem jónéhány testvért, aki a jól megszervezett nagylétszámú gyülekezetböl jött, mert magányosnak érezte magát.

Abban teljesen igazad van, hogy egy gyülekezetnél nem a kis létszám garantálja azt, hogy valóban az ÚR útján járnak...  :afro:

Tehát sem a sok, sem a kevés nem garancia, hanem ahol tanítványként követik az Urat! És Krisztus feje a gyülekezeteknek.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #14 Dátum: 2012 Február 29, 08:19:47 »
Talán azért jöttek létre a megagyülekezetek, mert a siker és jólét teológia tetszik a hallgatóknak, és ezért is olyan "sikeresek".... :089:

Korábban ismertem jónéhány testvért, aki a jól megszervezett nagylétszámú gyülekezetböl jött, mert magányosnak érezte magát.

Abban teljesen igazad van, hogy egy gyülekezetnél nem a kis létszám garantálja azt, hogy valóban az ÚR útján járnak...  :afro:

Tehát sem a sok, sem a kevés nem garancia, hanem ahol tanítványként követik az Urat! És Krisztus feje a gyülekezeteknek.

 :2smitten:

És ahol az Úrban járnak, ott a Sekina...