Szerző Téma: Egy ilyen gyülekezetre vágyom!  (Megtekintve 12002 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #15 Dátum: 2012 Február 29, 08:48:55 »
Így van! Teljesen egyetértek!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #16 Dátum: 2012 Február 29, 18:33:04 »
Én egy olyan gyülekezetre vágyom, ahol valóban testvérként élnek együtt a keresztények, az Úrra figyelve, vele együtt működve, ahogy egy test tagjai. Ahol nem kritizálás és ítélkezés, hanem intés és építés van, ahol az igazságnak örülnek és nem a hamisságnak.

Az én szívemből is szóltál. Azt hittem ez ez csak itthon....

Továbbá olyan gyülekezetre vágyom, ahol a pásztor elérhető nem csak a belső mag számára, olyan gyülekezetbe járnék, ahol a 400 emberből nem csak 3 veszi észre, hogy nem vagy egy hónapja már. Olyan gyülekezetre vágyom, ahol a testvérek is úgy gondolják, hogy szeretet adni jobb...mennyien szeretnének :). És olyan gyülekezetre vágyok, ha a kóborló testvérekkel találkozok az utcán ne azt mondanák mind, hogy az emberek miatt nem járnak. Olyan gyülekezetre vágyok, ahol nem utálnak ki ha házasodni akarsz és még viszonylag új vagy, egy-két éves tag.
....
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #17 Dátum: 2012 Február 29, 18:35:33 »
Igen így van. Milyen jó lenne, ha egy testvér sem szólná meg a  másikat.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #18 Dátum: 2012 Február 29, 19:56:53 »
Azon gondolkodom, hogy ha nem bántanak meg minket lehet nem tanulunk meg rendesen megbocsátani...Újra és újra. Mert szükséges nekünk is megbocsátani az emberek vétkeit, mert Isten is megbocsátotta a mieinket.
Lassabban növekednénk hosszú tűrésben, szeretetben is talán, ha nem lennének próbáink.

Ez egy nagyon nehéz módja a fejlődésnek, legalább is nekem. Mindenkor örülnünk kellene a próbáknak Jakab levél szerint... Én elfáradtam, nem vagyok boldog tőle, egyszerűen nem értem néha Istent, hisz bármi van hűséges vagyok hozzá, Ő tett képessé rá  :03:, (csak amiken átvisz az fáj néha...mert hát a próba mindig nagyobb). Tudja jól, hogy Róma 8 végén Ő tett ígéretet, hogy semmi sem szakaszthat ki minket kezéből.

A lehető legértelmesebb dolog az, hogy továbbra is hisszük, hogy Ő tudja mit csinál, tudja mivel mi a terve. Mert hát nincs más akiben  bízhatunk.


Olvastam ma a neten egy tanulságos kis történetet, megosztanám veletek, hátha megáld valakit-  :2smitten:

http://epic-fail.info/egy-tanulsagos-tortenet/
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #19 Dátum: 2012 Március 01, 14:27:51 »
Hát, igen, a mi utaink nem az Úr útjai...
Valahogy én már megtanultam a körülmények mögé nézni...itt Izraelben ezt az ember hamar megtanulja. Nem egy olyan esetről tudok, hogy egy lekésett repülő, egy lekésett busz és még sorolhatnám...mentette meg valaki életét.
A körülményeink mögött is ott van Isten, illetve ha nincs is ott, mert éppen a Sátán próbál minket ide-oda dobálni, akkor is mindent a javunkra fordit. Egyébként pedig a minket ért rossz dolgokért sosem Isten a felelős, mert ő csak jót tud adni, aki rosszat akar nekünk az ő ős-ellensége...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #20 Dátum: 2012 Március 01, 23:36:57 »
Igen Testvérem, ezek nem véletlenek.
Isten nem csak néha tekinget ránk, hanem végig kíséri az életünket és sok olyan dologtól ment meg minket, amiről nem is tudjuk, hogy ránk jött volna.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #21 Dátum: 2012 Március 02, 06:15:53 »

A mega-gyülekezeteknek nem a tömeg a problémája, hanem a sikerteológia. A sikerteológia csinált sok keresztényből egoista embert, aki képes a szegény testvérét földbe döngölni, ahelyett hogy felemelné vagy támogatná. Mióta a szegénység átok lett, azóta az áldottak nem akarnak szóbaállni az átkozottakkal...
Az egoizmus szülte pedig azt, hogy senki senkivel nem törődik, ez lehet akár egy pici gyülekezet is. Én pld. itt Izraelben csak pici gyülekezetben voltam, mert nincs is nagy, de itt sem a testvéri szeretetről hiresek a tesók...

Tökéletes,  pontos,-és  fájdalmas   diagnózis!

Ha  egy gyülekezetben  szabad, és  lehetséges  az  ilyen mély  problémákról is  beszélgetni
- akár  vezetőkkel, -retorzió  nélkül,az egy  hatalmas  lépés lehet a  gyógyulás  felé.
Ahol  a  hasonló  fajsúlyú  témák  tabunak, tiltottnak  számítanak, ott  - sz.v.sz.- keresztény  köntösbe bújtatott  "kegyes(kedő)"  diktatúra van.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #22 Dátum: 2012 Március 02, 10:42:32 »
Aminek vissza kell térnie Krisztus egyházába, az a testvéri szeretet. Az igazi testvéri szeretet, amely nem csak jót akar, hanem tesz is érte.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #23 Dátum: 2012 Március 02, 12:42:49 »
Én egy kicsit másképp fogalmaznék.

Krisztust kéne vissza engedni a gyülekezetbe. Kéne engedni, hogy elfoglalja azt a helyet ami meg illeti, kéne engedni Krisztust beszélni, és kéne engedni, hogy Krisztus szeresen rajtunk keresztül.
Nekünk, és az egyháznak Krisztusra van szüksége.
Mert ő már rég az ajtó előtt áll, sok gyülekezetnél és szívnél.

Jel.3.14-22

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #24 Dátum: 2012 Március 02, 15:14:50 »
ÁMEN!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #25 Dátum: 2012 Március 11, 12:42:33 »
"Akik pedig hittek a beszédének, megkeresztelkedtek, és azon a napon mintegy háromezer lélek csatlakozott hozzájuk. Ezek pedig kitartóan részt vettek az apostoli tanításban, a közösségben, a kenyér megtörésében és az imádkozásban. Félelem támadt minden lélekben, és az apostolok által sok csoda és jel történt. Mindazok pedig, akik hittek, együtt voltak, és mindenük közös volt. Vagyonukat és javaikat eladták, szétosztották mindenkinek: ahogyan éppen szükség volt rá. Napról napra állhatatosan, egy szívvel, egy lélekkel voltak a templomban, és amikor házanként megtörték a kenyeret, örömmel és tiszta szívvel részesültek az ételben; dicsérték az Istent, és kedvelte őket az egész nép. Az Úr pedig napról napra növelte a gyülekezetet az üdvözülőkkel."
(Apostolok Cselekedetei 2,41-47)

Én egy ilyen gyülekezetre vágyom, ahol valódi közösség van. Krisztushoz tartozva és nem csupán egy felekezethez.
Nincsenek felekezeti falak, csakis egység!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #26 Dátum: 2012 Március 11, 13:32:51 »
Idézet
Én egy ilyen gyülekezetre vágyom, ahol valódi közösség van. Krisztushoz tartozva és nem csupán egy felekezethez.
Nincsenek felekezeti falak, csakis egység!

Így van, kedves Antee Testvérem! Nem is találunk sehol felekezetre utalást a Bibliában. Isten Szava egyet ismer: vagy hiszek az Örökkévaló Ígéjének, Jézus Krisztusnak, vagy nem! Az összes többi emberek különbözö véleményein alapulnak, amik egymástól ellentétes véleményekhez vezetnek. Innen jön aztán a káosz. Mert körömszakadtáig ragaszkodnak emberi véleményekhez.  :118:

20. De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;
21. Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.
22. És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:
23. Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.

Jn 17,20-23

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #27 Dátum: 2012 Március 11, 13:53:17 »
Innen jön aztán a káosz. Mert körömszakadtáig ragaszkodnak emberi véleményekhez.  :118:


Igen.  :118:

"Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük." (2Timóteus 4,3)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #28 Dátum: 2013 Szeptember 03, 21:53:59 »
- Én egy tökéletes gyülekezetbe akarok járni! - mondta valaki Spurgeonnak.
- Ha Ön belép abba a Gyülekezetbe, attól kezdve már nem lesz tökéletes!- hangzott Spurgeon válasza.

Ott ahol nincs tökéletes, hibátlan, bűntelen ember ott nem lehet tökéletes gyülekezet sem. De ez nem jelenti azt, hogy nincs számunkra megfelelő közösség.  Figyeljünk az Úrra, és az ő vezetésével válasszunk gyülekezetet.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Egy ilyen gyülekezetre vágyom!
« Válasz #29 Dátum: 2013 Október 08, 10:51:13 »
Jézus áldozatával lerombolta a választófalat, amely a zsidók és a nemzetbeliek között volt. Jézus is erről beszélt, hogy vannak más juhai, más akolból. Ez lett egy nyájjá Jézus áldozata árán. Viszont ez a fal amit Jézus lerombolt, újra áll, elkülöníti magát a kereszténység attól a zsidóságtól, akik szintúgy Jézust tartják megváltójuknak. Pedig a nemzetek lettek beoltva a szelíd olajfába és nem a zsidók a pogány szokásokba.

A Jelenések könyvében 12 kapuról olvasunk, rajta Izrael törzsének 12 neve, amin keresztül fog bemenni mindenki! Nincs külön kapu a nemzetekből megtérteknek, mindenki be fog oltatni valamely törzsbe.

Ez a fal újra áll, pedig Jézus megbékéltette a kettőt és eggyé teremtette. De most már nem csak ez a fal áll újra, hanem a kereszténységben is felekezetenként egy-egy fal áll, elkülönítve egymást maguktól.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)